×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
آوا: علمای افغانستان؛ امریکا و رژیم صهیونیستی، دو روی یک سکه اند

بازدیدها: 14

۱۳۹۷/۲/۲۹

حزاب سیاسی و علمای دینی افغانستان، ضمن محکومیت شدید اقدام ترامپ مبنی بر انتقال سفارت امریکا به بیت المقدس،تأکید کردند که امریکا و رژیم صهیونیستی دو روی یک سکه اند.

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا)، نشست علمای افغانستان در محکومیت جنایت های امریکا برگزار شد و احزاب سیاسی و علمای افغانستان اقدام ترامپ مبنی بر انتقال سفارت امریکا به بیت المقدس را به شدت محکوم کردند.

فضل‌هادی وزین؛ عالم دینی اهل سنت و استاد دانشگاه کابل در یک نشست خبری، انتقال سفارت امریکا به سرزمین های اشغالی فلسطین را جنایت امریکا دانست و گفت: این اقدام ترامپ، توهین به مقدسات اسلامی و انسانی و برخلاف همه موازین حقوقی و سیاسی جهان است.

وی با بیان اینکه امریکا و رژیم صهیونیستی، دو روی یک سکه هستند، افزود: ترامپ همانند یک انسان «زورگو» و «قلدر» عمل می کند؛ اما مسلمانان جهان در برابر زورگویی های وی ایستاده اند.

این استاد دانشگاه، رژیم صهیونیستی را همانند یک غده سرطانی در جهان اسلام خواند و گفت: ملت افغانستان همانند سایر امت اسلامی در کنار برادران فلسطینی خود قرار دارد.

مولوی «محمد مختار مفلح»؛ رئیس حزب نهضت اسلامی افغانستان نیز با اشاره به عمل جنایتکارانه ترامپ تصریح کرد: مثلث شوم امریکا، رژیم صهیونیستی و عربستان سعودی در پشت همه جنایاتی قرار دارد که امروزه در فلسطین اشغالی روی می دهد.

وی با بیان اینکه امریکا حامی اصلی رژیم صهیونیستی است، افزود: سران رژیم سعودی نیز نوع جدیدی از مزدوری آمریکا و استکبار جهانی را در پیش گرفته اند.

مولوی «عبدالحکیم منیب»؛ رئیس حزب حرکت انقلاب اسلامی افغانستان نیز گفت: کشورهای اسلامی، ترامپ و اسرائیل را باید به عنوان تروریست بشناسند و هویت تروریستی آنها را برملا کنند.

وی افزود: ترامپ نمی تواند نماینده ملت امریکا باشد و مردم امریکا باید در برابر وی به‌پا خیزند و او را از ریاست جمهوری کشور شان برکنار کنند.

منیب هشدار داد: این عمل ترامپ در برابر همه ارزش‌های اسلامی و انسانی قرار دارد و تمام جهان را ناامن خواهد کرد.

false
true
true
true

false