×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
اسرائیل اجازه برگزاری انتخابات در قدس را نخواهد داد

بازدید: 5

رژیم صهیونیستی درصدد جلوگیری از برگزاری انتخابات مجلس قانونگذاری فلسطین در قدس اشغالی است.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین، روزنامه عبری زبان یدیعوت احرونوت امروز شنبه فاش کرد که رژیم صهیونیستی درخواست تشکیلات خودگردان فلسطین برای برگزاری انتخابات در قدس اشغالی را نپذیرفته است.

این روزنامه اشاره کرد که پس از گفتگو و مشورت‌های مقامات بلندپایه رژیم صهیونیستی طی روزهای گذشته، در نهایت تصمیم گرفته شد که درخواست تشکیلات خودگردان برای مشارکت ساکنان قدس شرقی در انتخابات مجلس قانونگذاری فلسطین رد شود.

تشکیلات خودگردان طبق توافقنامه‌های به امضا رسیده با رژیم صهیونیستی خواستار مشارکت ساکنان قدس شرقی در انتخابات مجلس قانونگذاری و ریاست تشکیلات خودگردان شده بود.

محمود عباس اعلام کرده که انتخابات یا برگزار نخواهد شد یا باید در قدس هم برگزار شود.

تخریب یا مصادره ۶۱۷ ساختمان در اراضی اشغالی فلسطین در سال ۲۰۱۹

تخریب

دفتر هماهنگ کننده امور انسانی سازمان ملل در اراضی اشغالی فلسطین “اوچا” در گزارشی اعلام کرد که رژیم صهیونیستی طی سال جاری ۶۱۷ ساختمان را در کرانه باختری تخریب یا مصادره کرده است.

این دفتر عنوان کرد که در نتیجه این تخریب‌ها، ۸۹۸ فلسطینی آواره و بی‌‎سرپناه شده‌اند.

در این گزارش آمده که نظامیان اسرائیلی در جریان تخریب و مصادره این املاک و مستغلات، خسارت‌های زیادی هم به بار آوردند، از جمله اینکه در جریان یکی از تخریب‌ها ۲۵۰۰ درخت و نهال را هم نابود کردند.

بر پایه این گزارش، تنها طی دو هفته اخیر، نظامیان اسرائیلی ۲۹ ساختمان را در قدس و کرانه باختری تخریب کردند که در نتیجه آن ۴۵ فلسطینی آواره شدند و خسارت‌هایی هم به بیش از ۱۰۰ نفر دیگر وارد آمد.

اوچا اعلام کرد که در نتیجه احداث دیوار نژادپرستانه حائل نیز ۸۰ کشاورز فلسطینی در ۳ روستای استان سلفیت دیگر امکان رفتن به زمین‌های کشاورزی خود را ندارند.

در نتیجه حملات و تجاوزات رژیم صهیونیستی علیه تظاهرات مسالمت‌آمیز بازگشت در غزه نیز در ۲ هفته اخیر، ۱۲۹ فلسطینی از جمله ۴۴ کودک زخمی شدند.

در حملات شهرک‌نشینان یهودی به مناطق فلسطینی‌نشین در دو هفته گذشته نیز ۴ فلسطینی زخمی شدند و ۳۳۰ اصله درخت زیتون قطع و ریشه‌کن شدند.

false
true
true
true

false