×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
تا زمانی که محور صلح مردم افغانستان نباشد، صلح امریکایی به سود این کشور نیست

بازدیدها: 14

«نکوداشت از مبارزات شهید سردار سلیمانی حامی آرمان‌های مردم فلسطین و تاثیرات آن بالای گفتمان صلح در افغانستان»

همه مردم افغانستان صلح می‌خواهند اما اگر صلحی که با محوریت خود مردم افغانستان باشد زیرا صلح امریکایی پایدار نیست و آغاز یک جنگ دیگر در کشور خواهد بود.

 اگر امریکا نیت سوء در مسئله صلح افغانستان ندارد حداقل به مردم افغانستان در زمینه پیشرفت گفتگوهای صلح روشنی بدهد و دولت افغانستان نیز باید این خواست مردم را به صورت جدی تعقیب کند و امریکا را مجبور کند تا وضاحت دهد.

تا زمانی که محور صلح مردم افغانستان نباشد، صلح امریکایی به سود این کشور نیست.

این بخشی از صحبت های مولوی محمد مختار مفلح رهبر نهضت اسلامی افغانستان و رئیس شورای فرهنگی حامیان قدس شریف بود که در همایشی زیرعنوان: «نکوداشت از مبارزات شهید سردار سلیمانی حامی آرمان‌های مردم فلسطین و تاثیرات آن بالای گفتمان صلح در افغانستان» که از سوی جمعیت دوستی افغانستان و فلسطین برگزار گریده بود ایراد شد.

اما اینکه چرا نهاد جمعیت دوستی افغانستان وفلسطین و بخشی از مردم افغانستان از قاسم سلیمانی در کابل تجلیل به عمل می آورند؟

 باید گفت در خصوص مسئله فلسطین و بیت المقدس آنان باور دارند عملکرد آمریکا در قضیه فلسطین به صورت یک جانبه است بدون در نظرداشت حقوق ملت فلسطین  با حمایت تمام و کمال از اسرائیل برای اشغال فلسطین تحت عنوان «معامله قرن». قاسم سلیمانی همواره داعیه دار آرمان های مقدس مردم فلسطین برای رهایی بیت المقدس و سرزمین های فلسطین از اشغال صهیونیست ها بود و در مورد قضایای منطقه خاورمیانه و جهان اسلام سلیمانی سد محکمی بود در برابر توطئه های آمریکا برای تجزیه جهان اسلام و تضیعف محور مقاومت که قرار بود توسط آمریکا صورت گیرد.

از اینرو شهید قاسم سلیمانی همواره در برابر توطئه های آمریکا ایستاد و آنها را نقش بر آب کرد.

در این همایش مولوی مفلح گفت: آمریکا با تطمیع حکام مزدور عرب طرح معامله قرن را روی دست گرفته است اما مسلمانان با حفظ وحدت و یک پارچگی خود علیه این توطئه ایستادند و نمی‌گذارند تحقق یابد.

مولوی محمد مختار مفلح گفت: سردار قاسم سلیمانی تنها به ایران مربوط نبود و به تمام کشورهای اسلامی مربوط می‌شد زیرا او علیه توطئه آمریکا در فلسطین، سوریه، عراق و سراسر کشورهای اسلامی مبارزه می‌کرد.

رهبر جزب نهضت اسلامی افغانستان طرح معامله قرن را شکست خورده عنوان کرد و گفت که اگر این طرح عملی شود، فلسطین برای همیشه بی سرزمین مانده و بین المقدس از حیطه کشورهای اسلامی خارج خواهد شد.

وی گفت: جهان اسلام امروز باید موضع خود را روشن کند که در کنار فلسطین و بر علیه طرح معامله قرن هستند و یا در کنار آمریکا و اسرائیل از این طرح پشتیبانی می کنند.

مولوی محمد مختار مفلح رهبر حزب نهضت اسلامی افغانستان فلسطین را زخم ناسور جهان اسلام خوانده گفت: سردار سلیمانی صرف به مربوط جمهوری اسلامی ایران نیست.

اگر بود در فلسطین چی می‌کرد در عراق و سوریه چه می‌کرد در حماس یک شیعه آنجا نیست چه میکرد آری شمامی‌بینید که موضوع نزاع کفر و اسلام است.

به باور آقای مولوی مفلح هیچ کس منکر شده نمی‌تواند که در محور مقاومت و جهاد علیه دشمنان اسلام جمهوری اسلامی ایران قرار دارد.

مولوی مفلح فلسطین را زخمی ناسور در پیکر جهان اسلام دانسته و تاکید کرد که تا زمانی که این زخم التیام نیابد، جهان اسلام آرام نخواهد شد.

رییس نهضت اسلامی کشور همچنان با اشاره به روند صلح می‌گوید که تا زمانی که محور صلح مردم افغانستان نباشد، صلح امریکایی به سود این کشور نیست. او امریکا را متهم به پنهان کاری و حقه بازی در روند صلح کرده و تاکید کرد که اگر حقه بازی ندارند حد اقل مردم افغانستان را در جریان مذاکرات صلح قرار بدهند وی تاکید کرد منشا جنگ افغانستان کاخ سفید است و باید ازآنجا مهارشود.

false
true
true
true

false