×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
اردوغان: پاکستان و افغانستان را به‌عنوان دو ملت برادر می‌بینم

بازدید: 0

سفر رسمی رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه به پاکستان طی روزهای ۱۳ و ۱۴ فوریه در رسانه‌های این کشور بازتاب گسترده‌ای پیدا کرد. این رسانه‌ها اظهارات اردوغان در رابطه با همکاری‌های دو کشور، مسئله کشمیر و تصمیم اخیر گروه ویژه اقدام مالی «اف‌ای‌تی‌اف» علیه پاکستان را برجسته کردند.

در این راستا، سخنان اردوغان در مجلس نشست مشترک ملی و سنای پاکستان که طی آن به همبستگی به یاد ماندنی مردم این کشور با مردم ترکیه در دوران جنگ استقلال اشاره کرد، انعکاس گسترده‌ای در رسانه‌های پاکستان یافت.

شبکه خبری «جئو» در گزارشی بر حمایت ترکیه از پاکستان در قبال تصمیم اف‌ای‌تی‌اف برای درج نام این کشور در فهرست خاکستری خود به بهانه ارائه کمک مالی به گروه‌های تروریستی و عدم اتخاذ تدابیر در برابر پولشویی تاکید کرد.

این سازمان رسانه‌ای در گزارش دیگری با انتخاب تیتری از سخنان اردوغان مبنی بر اینکه «پاکستان را خانه دوم‌ خود می‌دانیم» نوشت: اردوغان از برادرش عمران خان بابت موضع‌گیری او در قبال تروریسم قدردانی کرد. اردوغان با بیان اینکه پاکستان و افغانستان را به‌عنوان دو ملت برادر می‌بیند، ابراز تمایل کرد که برای گسترش روابط میان دو برادر تلاش کند.

روزنامه «دی نیوز» عکسی از سخنرانی اردوغان در پارلمان پاکستان را انتخاب و اظهارات وی درباره مسئله کشمیر و تصمیم اف‌ای‌تی‌اف را برجسته کرد.

این روزنامه در یک گزارش تحلیلی پیرامون سفر رسمی اردوغان به پاکستان اعلام کرد: توجه رسانه‌ها به دیدار اردوغان از پاکستان به محض اینکه هواپیمای حامل وی در فرودگاه به زمین نشست، افزایش یافت. خوانندگان روزنامه‌های اردو‌ زبان روز جمعه چشم‌های خود را به تصاویر اردوغان و همسر وی باز کردند.

روزنامه «دیلی اتحاد» نیز یک ضمیمه رایگان به‌مناسبت سفر اردوغان به پاکستان را به چاپ رسانده و تیتر زد: «رهبر جهان اسلام به پاکستان خوش آمدی». در این ضمیمه مقاله‌هایی درباره روابط دو کشور و سازمان‌ها و مدارس ترکیه در پاکستان منتشر شد.

false
true
true
true

false