×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
اتحادیه آفریقا: «معامله قرن» تجاوز به حق مردم فلسطین است

بازدید: 7موسی فکی، رئیس کمیسیون اتحادیه آفریقا طی سخنانی در افتتاحیه سی و سومین اجلاس سران این اتحادیه که امروز در آدیس آبابا، پایتخت اتیوپی آغاز شده، اظهار داشت: «معامله قرن» بدون حضور فلسطینیان تجاوز بر حق آنها بوده و قابل قبول نیست.

وی همچنین افزود: نقشه آمریکا نقض تمام قطعنامه های سازمان ملل و قطعنامه های اتحادیه آفریقا در خصوص این موضوع بوده و این اقدام تنها باعث افزایش تنش خواهد شد. ما نسبت به افزایش تنش میان فلسطینیان و اسرائیلی ها هشدار می دهیم.

فکی در مورد بحران لیبی نیز اظهار داشت: ما از آغاز روند صلح در این کشور پس از نشست برلین استقبال می کنیم.

وی افزود: کشورهای آفریقایی برای حل بحرات لیبی به همکاری نیاز دارند.

گفتنی است سی و سومین نشست سران اتحادیه آفریقا امروز در آدیس آبابا، پایتخت اتیوپی آغاز شده و تا فردا ادامه خواهد یافت.

دبیرکل سازمان همکاری اسلامی: فلسطین در اولویت ما قرار دارد

دبیرکل سازمان همکاری اسلامی: فلسطین در اولویت ما قرار دارد

یوسف بن احمد العثیمین دبیرکل سازمان همکاری اسلامی طی سخنانی در افتتاحیه نشست فوق‌العاده این نهاد در شهر جده عربستان سعودی گفت: قضیه فلسطین در اولویت سازمان همکاری اسلامی است.

وی در ادامه همچنین اظهار داشت: 

«هر اقدام مغایر مطالبات مردم فلسطین و مخالف قوانین بین المللیغیرقابل قبول است. راه حل بحران، تشکیل دولت فلسطین به مرکزیت قدس است.

سازمان همکاری اسلامی از مشروعیت بین‌المللی فلسطین و طرح صلح عربی که هدف آن تامین صلح، ثبات، اعتماد و عدالت است، حمایت می‌کند».

ریاض المالکی ، وزیر امور خارجه فلسطین نیز طی سخنانی در این نشست تصریح کرد: 

«طرح اخیر ترامپ و اقدامات اسرائیل و آمریکا را که حقوق فلسطینیان پایمال می‌کنند نمی‌پذیریم. تمام کشورها این طرح را رد کنند. برقراری روابط با اسرائیل به معنای سکوت در برابر تجاوزات این کشور است.

مجدداً آمادگی فلسطین را برای آغاز یک روند سیاسی بر اساس قوانین بین المللی که به اشغال کشورمان پایان می دهد، اعلام می کنیم. دست صلح فلسطین مبتنی بر عدالت، قانون و حقوق و همیشه باز است».نشست فوق‌العاده سازمان همکاری اسلامی در سطح وزرای امور خارجه کشورهای عضو برای بررسی طرح به اصطلاح «صلح خاورمیانه» ترامپ در شهر جده عربستان سعودی امروز آغاز شد.
مولود چاووش‌اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه نیز در این نشست حضور دارد. این سازمان حمایت خود را از مردم فلسطین و مبارزه تا تاسیس این کشور را اعلام کرده است.

گفتنی است دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا چند روز پیش طی نشست خبری مشترک با بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل در کاخ سفید از طرح به اصطلاح «صلح خاورمیانه» رونمایی کرد و شهر قدس را “پایتخت یکپارچه” این کشور خواند. نتانیاهو نیز این طرح را «دستاوردی بزرگ و تاریخی» برای اسرائیل عنوان کرد.false
true
true
true

false