امروز  

نهضت اسلامي ‌افغانستان طلایه دار کیان امت اسلامی

 در ششم جدی1358هجری،خورشیدی، جهان از هجوم واشغال افغانستان ذریعه ارتش سرخ یکه خورد... درست در زیر چشمان دنیا وسازمان‌های جهانی، اختاپوت کمونیزم افغانستان را در چنگال خود فشرد... ارتش جرار وتا دندان به یراق متعارف وغیر متعارف مسلح در یک سو ومردم تهی دست ومظلوم در طرف دیگر به میدان نبرد حق وباطل مصاف دادند... این جنگ که ملتی را در عرصه‌های مختلف حیات مادی و معنوی متضرر و آسیب پذیر می‌ ساخت در جانب دیگر عزت مي‌آورد وشکوه اسلام را آیینه داری مي‌کرد... در جبهه‌ای جنگ افروزی چند خون آشام بیداد مي‌کرد، درآن سو جهاد بود ومبارزه بر حق یک امت که داعیه آن نه افغانستان که تا قلب سرزمین های اسلامی، آسیای مرکزی، کشمیر و قدس، آزادی فلسطین بود... جنگ روس و دشمنی کفر با مسلمان نه افسانه است و نه فراموش شدنی؛ در چنین شرایطی برای مردم مسلمان و مجاهد افغانستان با آن تجربه تلخ سکوت در برابر تجاوز کفر بر حریم مسلمانان نه مجاز است و نه تحمل شدنی... مگر مي‌شود در برابر ظلم کفر وایادی آن که دیروز بر برادران مومن در زندان‌ها و سیه چال‌ها زندگی را تیره وتار کرده بودند... سکوت کرد؟ مگر مي‌شود در این جای عالم آرام نشست. وراحت خفت ولی برادری درآن سوی گیتی در ایستگاه معراج پیامبر از شصت سال بدینسو به دست کثیف چند جنایتکار وحامیان جنایتکارتر آن شلاق بخورد، تعذیب گردد واز هیچ نوع جنایتی در حق آن دریغ نگردد؟

بلی، جوانان دردمند وآگاه! با تمسک به فرامین الهی وسنت پیامبر اکرم در مسیر مجاهدان طراز اول نهضت اسلامي‌افغانستان در دشوار ترین سال‌ها زبان به اعتراض بر انحراف از مسیر اصلی جهاد گشودند و با نشر مجله دینی و علمي‌‌برای تصحیح بینش ونگرش جوانان ومجاهدان به نام فکر را اساس گذاشتند و بر درد مشترک مسلمانان منطقه وجهان تاکید ورزند، این مجله خانه وحصاری بود برای دفاع از ارزش‌ها واساسات دین مقدس اسلام و به دور همین مجله بود اولین فکر احیای دوباره نهضت اسلامي‌بذر گردید و جوانه زد.

اما فضای بغرنج افغانستان وارد مرحله پیچیده تر از قبل آن گردید. دیگر نظام جدیدی با طرز فکری متفاوت با گذشته در ارگ کابل حکم فرما شده بود... افغانستان رها شده از چنگال کمونیسم، داشت با غول سرمایه داری تصفیه حساب مي‌کرد... بهانه‌ای فقط توانست تا ارتش آمریکا و متحدین را وارد کشور نماید در همچو فضایی برخی از حلقات که تا دیروز شعار اسلام خواهی آنان گوش همه را پر مي‌نمود، در جستجوی سازش بر آمده و به چند پست و چند مقام تن به رضا دادند... و چشم انتظار صدقه‌ای از کاخ سفید گردیدند... باز هم روزهای نخست دعوت و جهاد کشور را به یاد مي‌آوریم... مگر پایان شهادت دو ملیون انسان مومن همین درامه‌ای است که تقسیم قدرت خوانده مي‌شود؟ مگر با همه داعیه‌ها این قدر زود وداع گفت؟ صد ها سوال ناجواب گفته بود، که باید به آن پرداخته مي‌شد؟ این را کی مي‌کرد؟... فقط احیای نهضت اسلامي‌افغانستان بود که بارقه امید جوانان تشنه و شیفتگان حق و عدالت گردیده بود... در دنیای ناباوری‌های حاکم در حلقات دلسرد ودلزده راضی به وضع موجود نهضت اسلامي‌درخشید... کدام نهضت؟

نهضت شکست خورده و عقب نشسته از ثوابت و داعیه هایش؟... البته که جواب منفی است... نهضت اسلامي‌ افغانستان یک وجب عقب نشینی از اصول اعتقادی و برنامه عمل نهضت نخستین را خیانت به اسلام و امت مي‌داند... یک نکته همین و بس... به محوریت نهضت باید کاری مي‌شد واین شجره مبارکه ثمری مي‌داد... بلی! داعیه بیست لک شهید را نهضت اسلامي‌ به اثبات مي‌رساند.

به اشتراک بگذاريد:

نظر دهی
ثبت نظر جدید
نام       ایمیل    
نظر 
کد امنیتی            
نظرات   :   0

ابتدای مطلب

 

امکانات
تعداد بازدید: 690
دریافت
ارسال به ایمیل
صفحه قابل چاپ
معرفی به دوستان
سایر صفحات

اساسنامه نهضت اسلامی افغانستان (سال 1391)

مرامنامه نهضت اسلامی افغانستان (سال 1391)

اعضای موسسین نهضت اسلامی افغانستان

نهضت اسلامي افغانستان پيوندي از افتخار ديروز و اميد فردا

نهضت اسلامی؛ طلایه دار پیروزی جهاد مردم افغانستان

آشنایی کوتاهی با نهضت اسلامی افغانستان

دید بین المللی نهضت اسلامی افغانستان

برنامه عمل نهضت اسلامی افغانستان

فشرده از فعالیت های نهضت اسلامی تا سال 1393 به صورت فهرست وار

مکثی بر نهضت اسلامی افغانستان

ساختار اجتماعی از دیدگاه نهضت اسلامی افغانستان

مختصری تاریخچه نهضت اسلامی افغانستان

راه نهضت اسلامی افغانستان

تازه های پایگاه

 . عنوان بخش: معرفی نهضت اسلامی

اساسنامه نهضت اسلامی افغانستان ...

 . عنوان بخش: فعالیت های نهضت اسلامی

کنفرانس «افغانستان و فلسطین ...

 . عنوان بخش: معرفی نهضت اسلامی افغانستان

شوراي فرهنگي حاميان قدس شريف، ...

 . عنوان بخش: بیت المقدس

پخش اذان در کلیساها

 . عنوان بخش: تحولات جهان اسلام

واکنش‌های جهانی؛ اتحادیه ...

 . عنوان بخش: امت مسلمه

اسلام در فرانسه ممنوع خواهد شد

 . عنوان بخش: استعمار فکری

تجدید و نوگرائی در دین

 . عنوان بخش: آرشیو اخبار و اطلاعیه ها

افشای اسناد محرمانه؛ استفاده ...

 . عنوان بخش: انتشارات

گاهنامه مومن

 . عنوان بخش: گالری تصاویر

تصاویر همایش گرامیداشت از 26 دلو ...

 . عنوان بخش: بازتاب

مشاور عبدالله: «حزب الله» و ...