امروز  

فلسطین سرزمین خون و شهادت

استکبار غربی، ارتجاع عربی و صهیونیزم بین المللی در صدد برآمده اند تا به هر وسیله ممکن شعله فروزان «انتفاضه» را خاموش نمایند.

هر چند سرزمین فلسطین و پایگاه عروج ملکوتی پیامبر اسلام (صلی‌الله‌علیه‌وآله‌وسلم) طی بیشتر از نیم قرن، پیوسته صحنه کشمکش میان حق و باطل، و شاهد خون و شهادت بوده است؛ اما در طی بیشتر از چهار ماه سال جاری، میزبان انتفاضه پرشور و قیام کم نظیر است.

در این رویارویی بزرگ که ظاهراً چهار ماه قبل در اعتراض به ورود ایریل شارون جنایت پیشه اسرائیلی به مسجدالاقصی آغاز شده بود، مسلمانان مبارز و همیشه در صحنه‌ي فلسطین آماج حملات خصمانة دژخیمان صهیونیستی قرار گرفتند و تا کنون هزارها تن آنها شهید یا به شدت مجروح گرديده اند.

تظاهرات قهرآمیز فلسطینی‌ها در برابر ورود شارون به صحن و شبستان مسجدالاقصی، و شهادت مسلمانان فلسطینی ثابت کرد که ملت فلسطین حاضر نیست در برابر هتک حرمت قدس شریف و اماکن متبرکة آن سکوت کند، و به کسی اجازة تقسیم فلسطین و معامله برسر آن یا عقب نشینی و اغماض از حقوق حقة فلسطینیان را نمی‌دهد، حوادث خونین سه ماه اخیر در بیت المقدس که به منزلة احیای مجدد انتفاضه است، به روشنی نشان داد که همایش ها و نشست هایی از قبیل گردهمآیی کمپ دیوید دوم، نشست شرم الشیخ وغیره قادر نخواهد بود که سرنوشت بیت المقدس را میان صهیونیست‌ها و مسلمانان به مصالحه بگذارد و ملت قهرمان فلسطین نیز هوشیارتر از آنست که اراده خائنان بتواند برای آنان تصمیم گیری کند، ریختن خون‌های پاکیزة جوانان سلحشور فلسطینی به اثبات رسانید که استکبار غربی، ارتجاع عربی و توحش صهیونیستی اجزای یک مجموعه هستند؛ مجموعه‌ای که کمر به نابودی صاحبان اصلی فلسطین بسته اند. به همین دلیل امروز فجایع جاری در فلسطین اشغالی و انتفاضة خونبار این ملت، معیاری برای شناخت صف حق از باطل شده است. هم آنهایی که در امریکا و اروپا به انحای مختلف در صدد نجات صهیونیست‌ها از رسوایی اصلي از قتل عام فلسطینیان بی‌دفاع هستند و هم آنهایی که در صحنة خاورمیانه و در دربارهای عرب منطقه، تماشاگر بی‌خاصیت بحران هستند، در مجموع دشمنان مردم فلسطین می‌باشند، دشمنانی که یکی دارای نشان رسمي‌است و دیگری خود را در پس شعار دروغین و مضحک «حمایت از آرمان فلسطین» پنهان کرده است؛ ولی در آنسوی پرده در صدد سرکوب نمودن انتفاضه است.

آری! رزم بی‌امان ملت فلسطین در اراضی اشغالی و قیام کوبنده و تعیین کننده «انتفاضه» پدیده‌ای است که با طرز تفکر اکثر سیاستمداران امروزی فلسطین در تضاد می‌باشد، زیرا هیچ یک از رهبران و مدعیان قیمومیت ملت فلسطین نتوانسته اند یا نخواسته اند حتی گوشه‌ای از رنج و محنت و مصایبی را که ملت درد کشیدة فلسطین طی نیم قرن متحمل شده اند بر دوش بکشند. سیاستمداران فلسطین غالباً اسیر زد وبندهای دنیای سیاست هستند و طبعاً حرکت شان بیش از آنکه ناشی از خواست و ارادة جامعة ستمدیدة فلسطین باشد، تابع اقتضای شرایط سیاسی روز است.

قیام مردم فلسطین، قیام ملتی است که تنها با سلاح ایمان و اعتقاد خویش پنجه در پنجة دشمنان و دزدان هستی این سرزمین افگنده است. این قیام که ریشه در باورها و عقاید و آرمان‌های اسلامي‌ملت فلسطین دارد، به هیچ دولتی متکی نیست و با هر حرکتی که تحت تاثیر اقتضای شرایط سیاسی روز رنگ می‌بازد و منشورش عوض می‌شود و عناصرش به مزدور بیگانه تبدیل می‌گردد تفاوت بنیادی دارد.

به یقین که چنین قیامي، ‌مغلوب و مرعوب هیچ تهدیدی نخواهد شد. و یا از ناحیة دیگر این قیام تنها علیه حکومت نامشروع اسرائیل نیست، بلکه هر شخص، هر تشکیل و هر سازمان و دولتی که تلاش کند، تا در عرصة بحران شرق‌میانه با این حکومت اشغالگر و جنایت پیشه به تفاهم برسد مغضوب انتفاضه است و در صف دشمنان ملت فلسطین قرار دارد.

از همین جاست که از روزهای آغازین انتفاضه تاکنون استکبار غربی، ارتجاع عربی و صهیونیزم بین‌المللی در صدد برآمده اند، تا به هر وسیله ممکن شعلة فروزان انتفاضه را خاموش نمایند.

اما بحمدالله هر شهید و مجروحی در عرصة انتفاضه موج‌‌های جدیدی از مردم و جوانان را به صحنه می‌کشاند، و بر عمق و گسترة انتفاضه می‌افزاید.

مطمئن هستیم که تبانی شوم صهیونیست‌ها با امریکایی‌ها که از حمایت نیمه پنهان دربارهای عربی برخوردار است، جز آنکه حقانیت و شکست ناپذیری انتفاضه را به اثبات برساند و مخالفینش را در عرصة بحران فلسطین دچار فضیحت نماید، دستاورد دیگری انشاء‌الله نخواهد داشت. و امید برده می‌شود که این جنبش برحق اسلامي‌ و مردمي‌ با وجود مشکلات و دسایسی که علیه آن در دست اجراست تا آزادی کامل بیت المقدس شوکت خود را حفظ نماید.

این قیام را ارج می‌نهیم و به روان تمامي‌کسانی که در راه اسلام و دفاع از کیان سرزمین اسلامي‌فلسطین و رهایی اماکن متبرکة آن به ویژه قدس شریف جان در طبق اخلاص نهاده و به دایره‌ي رحمت الهی پیوسته اند درود می‌فرستیم

به اشتراک بگذاريد:

نظر دهی
ثبت نظر جدید
نام       ایمیل    
نظر 
کد امنیتی            
نظرات   :   0

ابتدای مطلب

 

امکانات
تعداد بازدید: 604
دریافت
ارسال به ایمیل
صفحه قابل چاپ
معرفی به دوستان
سایر فعالیت ها

پخش اذان در کلیساها

شکوه حمایت از انتفاضه در نواز غزه توسط جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس)

نماینده فلسطین در سازمان ملل خطاب به نماینده اسرائیل: شما حامی تروریست و اشغالگرید

جمعه خونین فلسطین؛ ۳ فلسطینی شهید و ۳۹ نفر زخمی‌شدند

جنبش جهانی تحریم اسرائیل در فرانسه هم جواب داد

106 شهید با گذشت 2 ماه از انتفاضه فلسطین

شورای امنیت امروز اوضاع فلسطین اشغالی را بررسی می‌کند

محمود عباس: فلسطین دیگر به قرارداد اسلو پایبند نیست

صدهزار شهروند بریتانیا خواستار دستگیری نتانیاهو در جریان سفر به لندن شدند

اسرائیل از اینکه پرچم فلسطین در مقابل سازمان ملل به اهتزاز درامده است به شدت ناراحت است

وزیر خارجه مصر در دیدار با صائب عریقات؛ بر حفظ چهره عربی-اسلامی قدس شرقی تاکید کرد

برگزاری نشست اضطراری اتحادیه عرب برای بررسی اوضاع قدس

الازهر مداخله جامعه جهانی برای حمایت از مسجدالاقصی را خواستار شد

پولیس اسرائیل داخل مسجد اقصی شد

رژیم اسرائیل حصار امنیتی حائل را تا مرز اردن امتداد می‌دهد

به رسمیت شناخته شدن کشور مستقل فلسطین از جانب واتیکان

عباس: فرانسه پیش نویس قطعنامه فلسطینی را به شورای امنیت تحویل می‌دهد

انتقاد مجدد اوباما از رد تشکیل کشور فلسطین از سوی نتانیاهو (بیت المقدس)

نتانیاهو مجبور به عذرخواهی از اعراب اسرائیل شد

سرزمین های اشغالی در کام عفریت صهیونیزم

یهود خطری است برای امریکا (رئیس جمهوری امریکا)

تحریک انتفاضه ضربة کوبنده بر پیکر صهیونیزم

عهد خلافت اسلامي‌و فتح بیت المقدس

نگاه گذرا به تاریخ پرفرازونشیب بیت المقدس

تاریخ معاصر فلسطین تاریخ یک فاجعه انسانی است

نجوايي به بالين اقصي

گفتمانی نو در شناخت عوامل فرامرزی بحران افغانستان

قدس شریف اولویت اسلام؛ اولویت افغانستان!

تازه های پایگاه

 . عنوان بخش: معرفی نهضت اسلامی

اساسنامه نهضت اسلامی افغانستان ...

 . عنوان بخش: فعالیت های نهضت اسلامی

کنفرانس «افغانستان و فلسطین ...

 . عنوان بخش: معرفی نهضت اسلامی افغانستان

شوراي فرهنگي حاميان قدس شريف، ...

 . عنوان بخش: بیت المقدس

پخش اذان در کلیساها

 . عنوان بخش: تحولات جهان اسلام

واکنش‌های جهانی؛ اتحادیه ...

 . عنوان بخش: امت مسلمه

اسلام در فرانسه ممنوع خواهد شد

 . عنوان بخش: استعمار فکری

تجدید و نوگرائی در دین

 . عنوان بخش: آرشیو اخبار و اطلاعیه ها

موگرینی: برای پرهیز از جنگ نیاز ...

 . عنوان بخش: انتشارات

گاهنامه مومن

 . عنوان بخش: گالری تصاویر

تصاویر همایش گرامیداشت از 26 دلو ...

 . عنوان بخش: بازتاب

مشاور عبدالله: «حزب الله» و ...