امروز  

با امریکا و کشورهای غربی با زبان جهاد باید حرف زده شود متن سخنراني مولوی محمدمختار مفلح به مناسبت نوزدهمین سالروز پیروزی جهاد مردم افغانستان

نحمده و نصلي علي رسوله الکريم

اعوذ بالله من الشیطان الرجیم، بسم الله الرحمن الرحیم

و قال الله تعالی: و لن ترضی عنک الیهود و لاالنصاری حتی تتبع ملتهم

و ایضاً: من المؤمنین رجال صدقوا ماعاهدالله علیه، فمنهم من قضی نحبه و منهم من ینتظر و ما بدلوا تبدیلا. صدق الله العظیم.

ملت غيور و با شهامت، مجاهدین قهرمان، سروران عزیز، محاسن سفیدان و جوانان با احساس افغانستان!

السلام علیکم و رحمة الله و برکاته

قبل از همه اجازه دهید که  نزدهمین سالروز پیروزی جهاد ملت مجاهد این سرزمین  را برای همه هموطنان عزیز، شما مجاهدان راستین، حضار گرامی و سایر مردمان آزاده جهان تبریک بگویم.

ملت عزیز و با همت افغانستان! 

افتخار بزرگی است که امروز ملت ما بیدار و با احساس است و در رگ و خون شان روحیه ی بیگانه ستیزی، آزادی و استقلال و دفاع از حاکمیت ملی و همدردی از همکیشان و مظلومان وجود دارد و هیچگاهی سر تسلیم به زر، زور و تزویر فرو نگذاشته اند.

این سرشت این ملت است، ملتی که با قوت ایمان، جنایتگر قرن (شوروی سابق) را به شکست ذلتبار واداشت، ملتی که با شهکاری ها و رشادت های خود ثابت ساخت که معامله گر نیست و هیچگاهی تسلیم زور نمی شود. و در راه حفظ آزادی و استقلال کشور و نجات آن از کام استعمار غرب نیز آماده هر نوع فداکاری خواهد بود.

عزیزان متدین و مجاهد!

برای شما واضح است که هشتم  ثور 1371، روز پیروزی خون برشمشیر بود، روز شکست طلسم کمونیزم بود، که این روز به مثابه ماندگارترین روز در تاریخ زرین افغانستان به خط درشت ثبت گردیده است. اما، در روزگار ما طوری که دیده می شود عده‎ی در حق هشتم ثور جفا روا می دارند، و به نکوهش این روز می پردازند. قابل تاسف این است آنانی که سنگ جهاد و مبارزه را بر سینه می کوفتند امروز نظاره گر این صحنه اند، و مهر سکوت را بر لبان خویش کوبیده اند.

سروران گرامی!

ملت عزیز و مجاهد افغانستان چهارده سال تمام به خاطر دفاع از اسلام و میهن خویش قهرمانانه و ایثارگرانه به جهاد و مبارزه پرداختند، مشکلات و نابرابرهای بیشتری را متحمل شدند و در این راه از مال و دارایی، جان و هستی خود دریغ نورزیدند، مهاجرشدند، شهید دادند، معلول و معیوب گردیدند، اما هیچگاه تسلیم زر، زور و ترزویر نشدند؛ تا روزی را به نام هشتم ثور پدید آوردند.

بنابر این، نهضت اسلامی افغانستان و شورای فرهنگی حامیان قدس شریف، برجهاد و مبارزه برحق آنان، برشهکاری ها و قهرمانی های ملت مجاهد افغانستان ارج می گذارد،  و جداً خواستار آنست که از این بیشتر با جهاد و مجاهدین جفا صورت نگیرد. باور ما براین است که نگهداشت فرهنگ جهاد و پاسداشت از دستاوردهای آن، به نحوی ارج گذاری به جهاد و مجاهدین راستین و تحقق اهداف و آرمان های بزرگ شهدای راه آزادی است که بدون شک، با تجلیل از جشن پیروزی جهاد جاری نگهداشته می شود.

کنار زدن مجاهدین از صحنه سیاست و قدرت، گونه‌ی دیگری از جفاکاری و ظلم در برابر جهاد و مجاهدین است و این امر به غرض توهین بر آنها صورت داده می شود.

نهضت اسلامی افغانستان و شورای فرهنگی حامیان قدس شریف آرزو دارد که میان جهاد و مجاهدین راستین و عملکرد رهبران جهادی و معامله گری آنها تفکیک صورت گیرد تا جهاد و مجاهدین بر حق از عینک آنان نگریسته نشود.

از تیکه داران جهاد و ارگ نشینان به جدیت می خواهیم که فرهنگ جهاد را پاسداری نمایند و شهکاری ها و قهرمانی های مجاهدین را پاس داشته و بدانند که کر وفر امروزی آنها از یمن جانبازی ها و رشادت های آنان است و جفا در برابر این ها در واقع جفا در برابر تاریخ این ملت و جفا در حق اسلام و دین است. توجه داشته باشید، نکته دیگری که خیلی حساس و سرنوشت ساز است، معاهده ننگین استراتیژیک میان افغانستان و امریکا است، که در این معاهده برای امریکا مجال داده می شود تا در جاهای حساس استراتیژیک افغانستان پایگاه ایجاد نمایند، چیزی که امریکا از دیرزمان و حتا از روزگار جهاد و مقاومت در صدد تحقق آن در افغانستان بود و امروز زمینه عملی آن را در پیمان استراتیژیک فراهم دیده است.

حضار گرامی!

شما شاهد هستید که قرار است برای  زمینه سازی مشروعیت استقرار دایمی نظامی امریکا در افغانستان لویه جرگه ی فرمایشی و خریده شده  برگزار و روی این موضوع ملی تصمیم اتخاذ گردد. لذا آنچه در پیوند به این لویه جرگه می توان گفت این است که واگذاری صلاحیت پایگاه سازی امریکا در افغانستان به ملت و لویه جرگه حرف خوب و بجاست، ولی طرح این قضیه در حالی صورت می گیرد که فرهنگ تقلب و دستکاری های مهندسی شده دراین نظام از همان وهله زایش تا به هم اکنون به گونه‌ی ترویج و تعمییم یافته است که نمونه خوب آن را در انتخابات شوراهای ولایتی، ریاست جمهوری و پارلمان کشور فراموش نشده و اعتبار گردانندگان امور از چشم مردم فرو افتیده است.

ببینید! انتخاباتی که به حمایت مالی کشورهای غربی در افغانستان راه اندازی شد و تعدادی بر اثر جعل و تقلب های گسترده برنده اعلام گردیدند، آیا امکان دارد که آنان در  قضیه پایگاه سازی امریکا موقف آزاد، ملی و با استفاده از خود ارادیت تصمیم اتخاذ کنند؟

و تا زمانی که برای اعضای شورای ملی تعریف مشخصی از منافع ملی وجود نداشته باشد و تا زمانی که  درفش نژاد اندیشی و تبارگرایی و شعارهای تاجیک، ازبیک و پشتون در خانه ملت برافراشته باشد چگونه می توان در مورد پایگاه سازی امریکا موقف ملی، روشن و مستقل اتخاذ نمود؟

پارلمان کشور که تشکل غیر متجانس دارد همه مصروف داعیه های قومی و نژادی شده اند این همه در واقع بسترسازی شده تا موجودیت امریکا در افغانستان را قانونی سازند و برای پایگاه های نظامی دایمی امریکا سند مشروعیت دهند. لذا از دید ما جرگه‎ی که خواسته می شود هیچ مشروعیت قانونی نداشته و مخالف قانونی اساسی کشور است.

عزیزان محترم!

به صراحت می گویم که ما ملت مسلمان افغانستان مخالف پایگاه سازی امریکا در کشور خود بوده و آن را خلاف اساسات دین، خلاف ارزش های ملی، خلاف آزادی و استقلال خود می دانیم و باورداریم که با اجرایی شدن پیمان استراتیژیک با امریکا، سند بردگی و اسارت ما امضا می گردد و برای همیشه محکوم امریکا خواهیم بود.

برای ملت عزیز خود می گوییم که امریکا همان صلیبی های دیروز و صهیونیست های امروز اسرائیل اند که در سنگر مبارزه علیه اسلام قرار دارند و تا رسیدن به استیلای سیاسی، اقتصادی و فرهنگی شان و کنار زدن اسلام از جهان به اشکال و شیوه های مختلف علیه کشورهای اسلامی هجوم می آورند و مسلمانان را هدف اتهامات قرار می دهند و برای تحقق سناریوی خود مجال سازی می کنند.

مجاهدین راستین این سرزمین!

شما بدانید که امریکا دوست ما نیست، امریکا نیامده است که برای این سرزمین و مجاهدان خدمت نماید، امریکا اهداف بزرگی در منطقه دارد که از افغانستان به حیث ابزار در رسیدن به آن اهداف خود استفاده می کند. امریکا نمی خواهد که بحران از افغانستان خاتمه پیدا کند، خود امریکاست که بحران سازی می کند و برای تداوم آن زمینه سازی کرده و می کند، چون در موجودیت بحران در افغانستان بهانه برایش پیدا می شود که در این کشور بماند و برای اهداف بزرگش در منطقه فعالیت نماید.

امریکا و نظام موجود افغانستان بدانند که در صورت توافق روی استقرار پایگاه های نظامی امریکا در افغانستان، از همان لحظه جهاد این ملت آغاز خواهد شد و ملت آماده هست که برای اعاده استقلال خود و پاسداری از نوامیس ملی و اسلامی با تمام هستی خود مبارزه نمایند و استعمار زرد و ایادی شان را از این خاک مقدس بیرون رانند.

حضار گرامی شما آماده این کار هستید؟!  (مردم: هستیم)

برای رئیس جمهور افغانستان خطاب می کنیم که: آقای رئیس جمهور! شما به حیث رئیس دولت افغانستان، مکلفیت دارید که در این رابطه به نفع کشور وملت و به اساس ارشادات قرآن کریم و دساتیر پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه وآله وسلم تصمیم اتخاذ نمایید و هیچگاه از امریکا هراس نکنید، دیگر اینکه نباید لویه جرگه فرمایشی باشد که هر فرد به دالرخریده شود و این معاهده ننگین را امضا کند و برای همیشه شما و نماینده های ملت به عنوان افراد معامله گر و منفور تاریخ در افغانستان و جهان یاد شوید و نسل های پسین این ملت برای تان نفرین بفرستند. بدانید که شما خادم ملت هستید و بدون اراده ملت تصمیم شما در زمینه امضای معاهده استراتیژیک میان افغانستان و امریکا ناقص بوده و مدار اعتبار نمی باشد.

هموطنان متدین!

نکته اخیر اینکه، بحران خاورمیانه و خاصتاً بحران در بحرین، لیبیا و سوریه را به شدت محکوم می کنیم، اعمال زور و استبداد نظام های دیکتاتور و مستبد در حق ملت مظلوم شان را ناروا دانسته و باور داریم که خیزش های مردمی در فرجام پیروز شدنی است.

شما میدانید که از چندی بدینسو در کشورهای خاورمیانه سونامی سیاسی و ملی جریان دارد و قیام علیه دیکتاتوران  راه افتاده است و تاهنوز مصرو تونس به دست قیام گران افتاده و امیدواری وجود دارد که در این سه کشور دیگر نیز زمام امور به دست ملت ها بیفتد.

ملت مسلمان افغانستان از نهادهای حقوقی و سازمان ملل متحد به جدیت می خواهد که در راستای خاتمه دادن به روند خون ریزی و مظالم در این کشور ها اقدام نمایند و جلو مداخله کشورهای بیرون را سد نمایند و بگذارند که انقلاب ملی این ملت ها به ثمر بنشیند و دیکتاتوران زبونانه از اریکه قدرت واژگون گردند. البته آن روز دور نخواهد بود که ستمگران در این جا و آنجا  گرفتار عذاب پروردگار شوند و ملت های آزاده شاهد آزادی خود در جهان باشند.

و خبر خوش دیگر اینکه دو سازمان اسلامی فلسطین به نام های حماس و الفتح اخیراً به میزبانی حکومت جدید مصر به توافقاتی دست یافته اند، ما ضمن اینکه این توافقات را به گرمی استقبال می کنیم، براي حركت مقاومت اسلامي حماس و حزب الفتح كه با پشت زدن به توطيه هاي صهيونيزم و صليبي ها به رويكرد تفاهم مراجعه كرده و پيمان آشتي ملي را امضا كردند و اين نويد دهنده اين است كه اين ملت غيور و مجاهد، روياهاي شان تحقق مي بايد و بحران موجود فلسطين كاسته مي شود وسايه استعمارگرغاصب صهيونيزم از اين سرزمين دور مي گردد.

ما در حالي از اين آشتي ملي استقبال مي كنيم كه بر نحوه برخورد سرد امريكا از اين توافق انتقاد كرده و به صراحت بيان مي داريم كه هيچگاه استعمارصليبي  وصهيوني خوش شان نمي آید كه مسلمانان رشته وحدت را درميان هم بتنند و به اختلافات خود پايان بخشند، چون دراين امر، شكست دشمن نهفته است و رمز عظمت و پيروزي و سرافرازي امت مسلمه مي باشد.

تداوم بحران در فلسطين نتيجه توطيه هاي غرب در انداختن نفاق ميان مسلمانان اين سرزمين بود و امروز كه اين توطيه هاي غرب خنثي گرديده است ان شاء الله تعالي به زودي شاهد شكست استعمارصهيوني و صليبي در اين سرزمين خواهيم بود.

و ما ذالک علی الله ببعید

السلام علیکم ورحمة الله و برکاته

مولوی محمد مختار مفلح رهبر نهضت اسلامی افغانستان

ورئیس شورای فرهنگی حامیان قدس شریف

9/2/1390خورشیدی، کابل- افغانستان

به اشتراک بگذاريد:

نظر دهی
ثبت نظر جدید
نام       ایمیل    
نظر 
کد امنیتی            
نظرات   :   0

ابتدای مطلب

 

امکانات
تعداد بازدید: 924
دریافت
ارسال به ایمیل
صفحه قابل چاپ
معرفی به دوستان
سایر فعالیت ها

کنفرانس «افغانستان و فلسطین دو قربانی؛ یک جنایت» در کابل برگزار شد

• کنفرانس خبری یوم النکبه؛ روز فاجعه جهان اسلام

هشت ثور؛ ثمره یک پیکار! (10/2/1397)

فعالیت های دفتر ولایتی نهضت اسلامی افغانستان در حوزه شرق (شهر جلال آباد)

همایشی «از بلخ تا هریوا؛ مقاومتی بر پهنای یک روایت»

همایش حمایت از «ﭘﺸﺘﻴﺒﺎﻧﻲ‌ از موقف‌ خرد‌مندانه محترم‌ صلاح‌ الدين‌ رباني‌ و‌ استاد‌ عطا‌ محمد‌ نور»

کنفرانس «کابل و قدس آیینه تمام نمای یک فاجعه» 30/9/1396

کنفرانس خبری: «ستون پنجم؛ و تغذیه از شعله ورشدن جنگ در کشور» 1396/9/12

کنفرانس یک روزه «شکوه ایستادگی در خزان توطئه ها» سه شنبه 30 عقرب 1396

از دهم محرم الحرام (عاشورای حسینی) 1439 در ننگرهار بزرگداشت به عمل آمد

ناقوس مبارزه علیه تبارگرایی ، نژادپرستی انحصارطلبی و نظام فاشیستی این بار از شرق کشور به صدا درآمد

مولوی مفلح: اسرائیل نقشه خبیثانه ای را در سر می پروراند

کنفرانس یک روزه: «مظلومیت مسلمانان در سایه سکوت جهان اسلام و سازمان‌های بین‌المللی» درشهر هرات

از روز جهانی قدس در جلال آباد بزرگداشت شد

گزارش تصویری راهپیمایی روز جهانی قدس 1396 در هرات

کنفرانس خبری در پیوند به سفر ترامپ به عربستان سعودی با عنوان «تجدید پیمان کشتار مسلمین با آمریکا»

همایش روز جهانی قدس در کابل (1396)

«هشت ثور آئینه ای است که خورشید آزادی در آن درخشید!»

گزارش تصویری بزرگداشت از هشتم ثور از سوی نهضت اسلامی افغانستان 1396/2/7

کنفرانس خبری: «افغانستان و نقض حاکمیت ملی و میدان انتقام کشی قدرتها»

گرامیداشت از چهل و یکمین سالروز «روز زمین» در دفتر مرکزی نهضت اسلامی افغانستان 13 حوت 1396

کنفرانس «وحدت امت مسلمه دریچه ای به سوی ثبات و امنیت افغانستان و جهان اسلام» در جلال آباد 1395/12/29

گرامیداشت از شهدای 24 حوت هرات 1357 در دفتر مرکزی نهضت اسلامی افغانستان

گزارش تصویری کنفرانس «همگرائی دینی رهیافتی برای ثبات افغانستان وجهان اسلام» شهر هرات 1395

نهضت اسلامی افغانستان برگزار می کند؛ کنفرانس (همگرایی دینی رهیافتی برای ثبات افغانستان وجهان اسلام) شهر هرات

جلسه هفته وار اعضای شورای مرکزی نهضت اسلامی افغانستان / 22دلو 1395

دیدار شورای رهبری نهضت اسلامی افغانستان با استاد عطا محمد نور والی ولایت بلخ و رئیس اجرائیه جمعیت اسلامی افغانستان

جلسه هفته وار اعضای شورای رهبری نهضت اسلامی افغانستان برگزار شد

همایش میلاد نبی اکرم (ص) و گرامیداشت هفته وحدت در ننگرهار

تابلوهای گرامیداشت میلاد پرسعادت پیامبر گرامی اسلام (ص) و هفته وحدت دفاتر ولایتی نهضت اسلامی افغانستان هرات و جلال آباد

نشست و گفتگوی نهاد جوانان نهضت اسلامی افغانستان در دفتر مرکزی

همایش میلاد نبی اکرم (ص) و گرامیداشت هفته وحدت

جلسه هفته وار اعضای شورای رهبری نهضت اسلامی افغانستان برگزار شد

گرامیداشت از دهم محرم الحرام "عاشورای حسینی" در شهر هرات

کارکرد های شش ماهه اول سال 1395 دفتر ولایتی نهضت اسلامی افغانستان حوزه شرق

همایش باشکوه بزرگداشت از روز جهانی قدس 1395 درهرات

همایش باشکوه بزرگداشت از روز جهانی قدس 1395 در ننگرهار شهر جلال آباد

گزارش کنفرانس «ادامه تراژدی در جهان اسلام و مسئولیت های ما» شهرهرات 10 حوت 1394

کنفرانس علمی «تروریزم و افراط گرایی بزرگترین چالش جهان اسلام وافغانستان» در هرات عقرب 1394

روز جهانی قدس برای اولین بار از سوی دفتر نمایندگی نهضت اسلامی افغانستان در شهر جلال آباد برگزار گردید

گزارش روز جهانی قدس 1394 در افغانستان

کنفرانس علمی تحقیقی با عنوان: «افغانستان و جهان در تقابل با چالش صهیونیزم و افراط گرایی» در هوتل انترکانتیننتال کابل برگزار شد

افتتاح دفتر ولایتی نهضت اسلامی افغانستان در زون شمال «مزار شریف»

سفر مولوی محمد مختار مفلح به مزار شریف

افتتاح دفتر ولایتی نهضت اسلامی افغانستان در ولایت ننگرهار

دفتر ولایتی نهضت اسلامی افغانستان در شهر هرات افتتاح شد

دیدار اعضای نهضت اسلامی افغانستان با رئیس اجرائیه حکومت وحدت ملی

نهضت اسلامی افغانستان در ارتباط با تحولات جدید داخلی و بین المللی طی یک کنفرانس مطبوعاتی مواضع خویش اعلان نمود

ملت مسلمان افغانستان در روز جهانی قدس حملات وحشیانه اسرائیل را محکوم و از ملت مسلمان فلسطین حمایت کردند

معاونت فرهنگی نهضت اسلامی افغانستان؛ «بخش فعالیت های فکری و تربیتی» کلاس های آموزش کامپیوتر

نهضت اسلامی افغانستان وشورای فرهنگی حامیان قدس شریف سالروز آتش سوزی مسجدالاقصارا محکوم کرد

روز جهانی قدس 1392

اوضاع جاری کشور و همچنین تحولات جهان اسلام در نشست اعضای موسسان نهضت اسلامی بررسی شد

همایش امتداد فاجعه در افغانستان به مناسبت هفته سیاه پیمان با سیا

کنگره بزرگ نهضت اسلامی افغانستان

همایش دوشهید؛ یک تفکر، یک راه 1392 هوتل بین المللی انترکانتننتال کابل

کنفرانس مطبوعاتی نهضت اسلامی افغانستان در پیوند به افشای لیست پنج هزار شهید توسط کمونیست ها در افغانستان. 8/7/1392

با اعلان روز قدس، موضوع فلسطین در محور توجه جهانیان قرار گرفت!

نهضت اسلامی افغانستان طی یک کنفرانس مطبوعاتی، و با توجه به شرایط و تحولات جدید افغانستان و بین المللی، موضع خویش را اعلان نمود.

به مناسبت یوم نکبت

در تظاهرات امروز در شهرکابل، نهضت اسلامی افغانستان وشورای فرهنگی حامیان قدس شریف عمل توهین آمریکاییها به اسلام و مسلمانان را محکوم کرد 24/6/1391

از روز جهانی قدس 1391 در کابل گرامیداشت به عمل آمد

کاری برای فلسطین از نشانی مردم افغانستان گفتگوی رسانه ای هیات افغانستان در کاروان جهانی الی بیت المقدس

مقاله مولوی محمد مختار مفلح در کنفرانس بین المللی ائتلاف جهانی علیه تروریسم برای صلح عادلانه تهران 24-25 اردیبهشت 1390

پیام برای رهبران جهادی کشور در پیوند به معاهده استراتیژیک میان افغانستان و امریکا

همایش بیست و دومین سالروز ارتحال امام خمینی(ره) 12 جوزا 1390 کابل – افغانستان

امریکا بزرگترین تروریست است همايش رسانه اي رهبري نهضت اسلامی افغانستان و شورای فرهنگی حامیان قدس شریف 19 حمل 1390هـ.ش، کابل – افغانستان

قیام مردمی مصر و نابودی فرعون دیگر همایش حمایت مردمی از رستاخیز کشورهای عربی - اسلامی 22 دلو 1389 کابل - افغانستان

بیایید شاگرد مکتب این معلم بزرگ گردیم مردم مسلمان افغانستان از سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران تجلیل کردند 21 دلو 1389هـ.ش، کابل- افغانستان

گفتمان شورای ملی افغانستان و فرصت های صلح یابی در کشور در پیوند با قضایای جهان اسلام

همایش بازگشت به قرآن (24 سنبله 1389، کابل)

(بازگشت اقصا) یادواره خونین فلسطین به مناسبت روز جهانی قدس سال 1389

وحدت شما برکت می آورد نامه به زعماي كشورهاي اسلامي (ایران و ترکیه)

شناخت بحران افغانستان در پرتو قضیه فلسطین 13/12/1388 کابل- افغانستان

مکثی بر کنفرانس شناخت بحران افغانستان در پرتو قضیه فلسطین

برگزاری روز خشم در مسجد جامع پل خشتی کابل 1388

كابل اقصا را به زمزمه گرفت!... گزارشي از گردهمايي روزجهاني قدس در افغانستان، ميدان دهبوري مقابل دانشگاه كابل

آخرين گام تا زمزمة اقصا!... (نشست افتتاحيه شوراي فرهنگي حاميان قدس شريف و بررسي آخرين آمادگي ها براي مناسبت بزرگداشت روز جهاني قدس) كابل –افغانستان 27/ رمضان المبارك 1430

آغازه فعاليت «شوراي عالي حمايت از هويت اسلامي قدس شريف»

برگزاری همایش با عنوان «قدس شريف محور صلح جهاني» هتل هرات کابل

مسجد الاقصي معيار ايمان در عصر حاضر (تفسيري از همايش دوم اساس گزاري شوراي عالي حمايت از هويت اسلامي قدس شريف)

نشست تاسيس شوراي عالي حمايت از هويت اسلامي قدس شريف در هوتل سنترال كابل

در محفل يادبود از شهداي هشت و چهارده جوزا 1358 هـ.ش با خون شهداي صدر نهضت اسلامي بيعت مجدد صورت گرفت

جشن هفدهمين سالروز پيروزي مجاهدين و فروپاشي نظام كمونيزم در سرزمين كفر ستيز افغانستان به ابتكار نهضت اسلامي افغانستان برگزار گرديد

بيانيه رسمي رهبر نهضت اسلامي و رئيس ستاد برگزاري مراسم روز جهاني قدس در کابل (تاريخ 5/7/1387هـ ش)

حریم اسراء (به مناسبت روز جهانی قدس 13/7/1386 هجری خورشیدی)

گزارش همایش تجلیل از روز جهانی قدس زیر نام (ایستگاه معراج) کابل 28/7/1385 هـ ش

براي اولين بار در تاريخ افغانستان از روز جهاني قدس از سوي رهبري نهضت اسلامي افغانستان بزرگداشت به عمل آمد تاريخ 28/7/1385 هـ ش کابل افغانستان

پيام رهبر نهضت اسلامي در تدوير اولين کنگره نهضت اسلامي افغانستان

همايش ويژه مسعود شناسي

تازه های پایگاه

 . عنوان بخش: معرفی نهضت اسلامی

اساسنامه نهضت اسلامی افغانستان ...

 . عنوان بخش: فعالیت های نهضت اسلامی

کنفرانس «افغانستان و فلسطین ...

 . عنوان بخش: معرفی نهضت اسلامی افغانستان

شوراي فرهنگي حاميان قدس شريف، ...

 . عنوان بخش: بیت المقدس

پخش اذان در کلیساها

 . عنوان بخش: تحولات جهان اسلام

واکنش‌های جهانی؛ اتحادیه ...

 . عنوان بخش: امت مسلمه

اسلام در فرانسه ممنوع خواهد شد

 . عنوان بخش: استعمار فکری

تجدید و نوگرائی در دین

 . عنوان بخش: آرشیو اخبار و اطلاعیه ها

فضای پاکستان به روی پروازهای غیر ...

 . عنوان بخش: انتشارات

گاهنامه مومن

 . عنوان بخش: گالری تصاویر

تصاویر همایش گرامیداشت از 26 دلو ...

 . عنوان بخش: بازتاب

مشاور عبدالله: «حزب الله» و ...