امروز  

پیام برای رهبران جهادی کشور در پیوند به معاهده استراتیژیک میان افغانستان و امریکا

بسم الله الرحمن الرحیم

(وَلَنْ يَجْعَلَ اللَّهُ لِلْكَافِرِينَ عَلَى الْمُؤْمِنِينَ سَبِيلًا)

رهبران عالیقدر جهاد و مقاومت مردم افغانستان!

السلام علیکم و رحمت الله و برکاته

پدیداراست که شما توانستید در حین تجاوز اتحاد جماهیرشوروی  وقت، درست بدرخشید و انقلاب برحق را اداره و سروسامان بخشید و استعمار سرخ را به شکست ذلت بار وادارسازید و نام های خود را در تاریخ افغانستان به خط زرین ثبت نمایید.

امروز با وجودی که در داخل نظامی هستید که مایه و پایه از استعمار غرب گرفته است و پیوسته در بسا قضایای مهم و حساس کشور، برلب های خود مهر سکوت زده بودید، بازهم ملت مجاهد و مسلمان افغانستان به سوی شما می نگرند و امیدوارهستند که شما روزی تکان بخورید و در راستای حفظ منافع مجاهدین و پاسداری از ارزشهای اسلامی و ملی و طرد استعمار و روحیه استعمارگرایی قدمی بردارید و کشور و ملت را از لبه پرتگاه ذلت و زبونی، بردگی و خودباختگی سیاسی، اقتصادی و فکری نجات دهید و در قضایای حساس و سرنوشت ساز کشور به نفع اسلام و مسلمانان جرأتمندانه جبهه گیری نمایید، و بازی های منفی سیاسی شما را از رفتن به خط فکری جهادی تان منحرف نسازد.

اما تأسف این است که شما خویش را چنان در جوی موجود ذوب کرده اید که همه امیدهای ملت را به یأس عوض نموده اید، چون این ملت شاهد هست که شما آقایون پیوسته در پی برآوردن منافع سیاسی خویش به جولان پرداختید و با خواسته های جهاد و آرمان های شهدای گلگون کفن بازی کردید.

رهبران عزیز! هنوز فرصت به طور کامل از دست نرفته است، به خویشتن، به آرمان های روزگارجهادو مقاومت خود، به قضایای داغ روز، به منافع و مصالح اسلام و ملت مسلمان افغانستان لحظه ی بیندیشید و تحقق آرمان های جهاد را در صدر آجندای زندگی خود و در رأس پالیسی های سیاسی خویش قرار دهید.

رهبران گرامی! شما در جریان هستید که قضیه معاهده استراتیژیک با امریکا مطرح است که جزء اساسی این معاهده امضای استقرار پایگاه های دایمی نظامی امریکا در افغانستان می باشد. اضرار و تبعات نکوهیده و تباه کن آن برای شما معلوم است، پس چرا مهرسکوت بر لب زده اید؟ چرا شما درفش به دستان روزگار جهادو مقاومت با جمع شدن پیرامون یک پلیت فرم، یک حرکت همگانی را برای سرکوبی این معاهده و واداشتن نظام برای موقف گیری بر اساس آرمان جهاد و مقاومت و مطابق تعالیم اسلام به راه نمی اندازید؟ چه پدیده ی یا در واقع چه وعده ها و وعید های استعمار شما را به این ذلت واداشته است؟ تصور نمی کنید که روزی پیش پروردگار رفتنی هستید؟ فکرنمی کنید که در رأس جفاکاران به افغانستان در تاریخ نام شما ثبت گردد؟ و برای همیشه زبون تاریخ قرار گردید و نفرین نسل های بعدی شوید.

رهبران عزیز!  شما اندکی روی این آیات و فتواهای علمای احناف فکری کنید که معاهده با یهود و نصارا چگونه است؟ آیا خداوند اجازه داده است که چنین پیمان اساسی را با دشمن دین و فکر و اندیشه خود امضا کنیم؟ یا در برابر این موضوع حساس خاموش باشیم؟

خاموشی در برابر جرم ، جرم به حساب می رود و در واقع شما با این خاموشی و عدم تحرک خود به دستان تان سند اسارت این ملت و کشور را امضا می کنید و برای ابد این سرزمین را از نعمت استقلال و خود ارادیت محروم می سازید.

خداوند(ج) می‌فرماید: لاَّ يَتَّخِذِ الْمُؤْمِنُونَ الْكَافِرِينَ أَوْلِيَاء مِن دُوْنِ الْمُؤْمِنِينَ وَمَن يَفْعَلْ ذَلِكَ فَلَيْسَ مِنَ اللّهِ فِي شَيْءٍ إِلاَّ أَن تَتَّقُواْ مِنْهُمْ تُقَاةً وَيُحَذِّرُكُمُ اللّهُ نَفْسَهُ وَإِلَى اللّهِ الْمَصِيرُ. (آل عمران آیه28)

ترجمه: مؤمنان نبايد كافران را به جاى مؤمنان به دوستى بگيرند و هر كه چنين كند در هيچ چيز [او را] از [دوستى] خدا [بهره‏اى] نيست مگر اينكه از آنان به نوعى تقيه كند و خداوند شما را از [عقوبت] خود مى‏ترساند و بازگشت [همه] به سوى خداست.

شیخ مفسرین ابن جریرطبری در تحت این آیه می نویسد: معنی و مفهوم آیت این است که مؤمنان کافران را برای خود پشتوانه حامی و کارساز و کمک رسان قرار ندهند و بر ضد دین خود با آنها دوست نشود و بر ضد مسلمانان از آنها پشتیبانی و حمایت نکنند که اسرار مؤمنین را برای آنها کشف و آشکار گردانند؛ هر کسی به چنین کاری دست بزند (فلیس من الله فی شئی)  یعنی در این صورت از خداوند بیزار است و خداوند از او بیزار است. (تفسیرطبری ج 6 ص313)

همچنان خداوند جل جلاله می فرماید: يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُواْ لاَ تَتَّخِذُواْ الْيَهُودَ وَالنَّصَارَى أَوْلِيَاء بَعْضُهُمْ أَوْلِيَاء بَعْضٍ وَمَن يَتَوَلَّهُم مِّنكُمْ فَإِنَّهُ مِنْهُمْ إِنَّ اللّهَ لاَ يَهْدِي الْقَوْمَ الظَّالِمِينَ. (سوره مائده آیه 51)

ترجمه: اى كسانى كه ايمان آورده‏ايد يهود و نصارى را دوستان [خود] مگيريد [كه] بعضى از آنان دوستان بعضى ديگراند و هر كس از شما آنها را به دوستى گيرد از آنان خواهد بود آرى خدا گروه ستمگران را راه نمى‏نمايد.

باز هم مراجعه می کنیم به تفسیر این آیه از دیدگاه مفسر بزرگ امام طبری، ایشان در تفسیر این آیه می نگارد: بهتر وصائب این است که به ظاهر آیت حکم کرده آن را جنبه عمومیت بدهیم. وی رحمه الله می نویسد: اما این آیت بدون شک در باره منافقی نازل شده است که با یهود و نصارا دوستی می کرد و می ترسید به او آسیبی برسد، زیرا، آیت بعدی همین معنی را افاده می کند و آن عبارت ازهمین قول خداوند است: فَتَرَى الَّذِينَ فِي قُلُوبِهِم مَّرَضٌ يُسَارِعُونَ فِيهِمْ يَقُولُونَ نَخْشَى أَن تُصِيبَنَا دَآئِرَةٌ... یعنی مى‏بينى كسانى كه در دلهايشان بيمارى است در [دوستى] با آنان شتاب مى‏ورزند مى‏گويند مى‏ترسيم به ما حادثه ناگوارى برسد...

این آیه مؤمنان را منع می کند که یهود و نصارا را برای خود حامی بگیرند و برضد اهل ایمان با آنها همکاری نمایند و همپیمان و متحد شوند. و کسی که مسلمانان را گذاشته با یهود و نصارا دوست و هم صف شده باشد بدون شک که در قطار یهود و نصارا حساب می گردد. (طبری ج 6 ص 276)

خداوند(ج) می فرماید: يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُواْ لاَ تَتَّخِذُواْ آبَاءكُمْ وَإِخْوَانَكُمْ أَوْلِيَاء إَنِ اسْتَحَبُّواْ الْكُفْرَ عَلَى الإِيمَانِ وَمَن يَتَوَلَّهُم مِّنكُمْ فَأُوْلَئِكَ هُمُ الظَّالِمُونَ. (سوره توبه‌ آیه 23)

ترجمه: اى كسانى كه ايمان آورده‏ايد اگر پدرانتان و برادرانتان كفر را بر ايمان ترجيح دهند [آنان را] به دوستى مگيريد و هر كس از ميان شما آنان را به دوستى گيرد آنان همان ستمكارانند.

قرطبی در تفسیر این آیه می نگارد: ظاهراین آیت خطاب به تمام مؤمنین است و این حکم تا قیامت در رابطه به مقاطعه با کافران و عدم موالات میان مؤمنان و کافران ادامه دارد و ابن عباس(رض) می‌گوید این شخص (کسی که کفار را به موالات می‌گیرد) مانند آنها مشرک است زیرا کسی که به شرک راضی شود خود مشرک می گردد. (تفسیرقرطبی ج8 ص 93)

رهبران شیفته قدرت!

شرم است که نظاره‌گر باشید که در جاده های افغانستان استعمار زرد قدم زند و شما اجازه رد شدن از کنارشان را نداشته باشید!

 شرم است که با استعمارسرخ جهاد کردید و افتخارآن را دارید، ولی در کناراستعمار سفید وزرد بنشیند و آن را به آغوش گیرید!

 واسفا! شما چه تفاوتی میان این دو استعمارقایل هستید؟  درحالی که استعمار به هر لباس و رنگی  و به هرشعار و وعده ی که تجاوز نماید دشمن ماست و به خاطر زدودن اندیشه و استیلای سیاسی و حاکمیت نظامی خود بسترسازی می کند و افکار و اندیشه های بزرگان کشور را تسخیر می نماید.

رهبران عزیز! شما خود دقت کنید که امریکا به خاطر چه می خواهد که در افغانستان پایگاه سازی نظامی نماید، از این موضوع چه اراده دارد؟ به افغانستان کمک می کند؟ هرگز.

شما در دیگرکشورهای که امریکا پایگاه داشته است، معلومات دارید که برای خود آن کشورها چه قدر جفا کرده است و بحران آفریده است و هرگز برای آنها کمکی نکرده است واگر توقع رود که برکاستی بحران افغانستان وجود شان کمک می کند، این اشتباه است، کارکرد ده ساله شان برای ما واضح است که جز برتشدید بحران و کشتار کمک کرده اند و هیچ گره از مشکل کشور را باز نکرده اند.

اگر ازاین پایگاه ها انتظارداشته باشیم که ثبات سیاسی و امنیتی را در افغانستان تأمین می‌گردانند و جلو مداخلات کشورهای همجوار و منطقه را سد می گردانند یا تصور شود که موجودیت نیروهای امریکایی ضامن تحقق نظام های مردمی و دموکراسی است، این تصور و چنین نوع برداشت از تأثیرگذاری این پایگاه ها با درنظرداشت وضعیتی که در کشورهای میزبان پایگاه های امریکا برقرار است، اشتباه این تحلیل و این برداشت ثابت می گردد.

فشرده:

 به سکوت خود پایان دهید.

 با ملت و در کنارملت خود باشید.

 آرمان جهاد را فراموش نکرده و به آن جفا نکنید.

 به خاطر منافع مادی خود، منافع اسلام و کشور را فراموش نکنید.

 هنوز فرصت است که برای قضیه اساسی معاهده استراتیژیک فکر نمایید و تحرک را به راه اندازید و ملت را پیام بیداری دهید که در این عرصه موقف گیری کرده و نگذارند که مشتی چند از بردگان پول این معاهده ننگین را امضا نمایند.

 با هم متحد شوید و تشتت و پراگندگی خود را پایان بخشید که از افتراق و اختلاف شما استعمار استفاده می نماید و تاهنوز نیز از این رهگذر بهره کشی کرده است و آتش اختلافات سیاسی، قومی، سمتی و زبانی را میان شما برافروخته است .

 این را به یاد داشته باشید که اگر چنین قضیه رخ دهد یعنی توافق همکاری استراتیژیک صورت پذیرد، ملت به حرکت در می آید و در نخستین وهله، شما را هدف مبارزه خود قرار می دهند.

 این را فراموش نکنید، استعمار با استقرار خود و کسانی که با طبل استعمار می رقصند، شما را آرام نمانده و به محاکمه می کشانند.

 خداوند و روز محاسبه آخرت را فراموش نکنید.

با عرض حرمت:

مولوی محمد مختارمفلح رهبرنهضت اسلامی افغانستان و رئیس شورای فرهنگی حامیان قدس شریف

بهار1390 کابل- افغانستان


 

به اشتراک بگذاريد:

نظر دهی
ثبت نظر جدید
نام       ایمیل    
نظر 
کد امنیتی            
نظرات   :   0

ابتدای مطلب

 

امکانات
تعداد بازدید: 827
دریافت
ارسال به ایمیل
صفحه قابل چاپ
معرفی به دوستان
سایر فعالیت ها

کنفرانس «افغانستان و فلسطین دو قربانی؛ یک جنایت» در کابل برگزار شد

• کنفرانس خبری یوم النکبه؛ روز فاجعه جهان اسلام

هشت ثور؛ ثمره یک پیکار! (10/2/1397)

فعالیت های دفتر ولایتی نهضت اسلامی افغانستان در حوزه شرق (شهر جلال آباد)

همایشی «از بلخ تا هریوا؛ مقاومتی بر پهنای یک روایت»

همایش حمایت از «ﭘﺸﺘﻴﺒﺎﻧﻲ‌ از موقف‌ خرد‌مندانه محترم‌ صلاح‌ الدين‌ رباني‌ و‌ استاد‌ عطا‌ محمد‌ نور»

کنفرانس «کابل و قدس آیینه تمام نمای یک فاجعه» 30/9/1396

کنفرانس خبری: «ستون پنجم؛ و تغذیه از شعله ورشدن جنگ در کشور» 1396/9/12

کنفرانس یک روزه «شکوه ایستادگی در خزان توطئه ها» سه شنبه 30 عقرب 1396

از دهم محرم الحرام (عاشورای حسینی) 1439 در ننگرهار بزرگداشت به عمل آمد

ناقوس مبارزه علیه تبارگرایی ، نژادپرستی انحصارطلبی و نظام فاشیستی این بار از شرق کشور به صدا درآمد

مولوی مفلح: اسرائیل نقشه خبیثانه ای را در سر می پروراند

کنفرانس یک روزه: «مظلومیت مسلمانان در سایه سکوت جهان اسلام و سازمان‌های بین‌المللی» درشهر هرات

از روز جهانی قدس در جلال آباد بزرگداشت شد

گزارش تصویری راهپیمایی روز جهانی قدس 1396 در هرات

کنفرانس خبری در پیوند به سفر ترامپ به عربستان سعودی با عنوان «تجدید پیمان کشتار مسلمین با آمریکا»

همایش روز جهانی قدس در کابل (1396)

«هشت ثور آئینه ای است که خورشید آزادی در آن درخشید!»

گزارش تصویری بزرگداشت از هشتم ثور از سوی نهضت اسلامی افغانستان 1396/2/7

کنفرانس خبری: «افغانستان و نقض حاکمیت ملی و میدان انتقام کشی قدرتها»

گرامیداشت از چهل و یکمین سالروز «روز زمین» در دفتر مرکزی نهضت اسلامی افغانستان 13 حوت 1396

کنفرانس «وحدت امت مسلمه دریچه ای به سوی ثبات و امنیت افغانستان و جهان اسلام» در جلال آباد 1395/12/29

گرامیداشت از شهدای 24 حوت هرات 1357 در دفتر مرکزی نهضت اسلامی افغانستان

گزارش تصویری کنفرانس «همگرائی دینی رهیافتی برای ثبات افغانستان وجهان اسلام» شهر هرات 1395

نهضت اسلامی افغانستان برگزار می کند؛ کنفرانس (همگرایی دینی رهیافتی برای ثبات افغانستان وجهان اسلام) شهر هرات

جلسه هفته وار اعضای شورای مرکزی نهضت اسلامی افغانستان / 22دلو 1395

دیدار شورای رهبری نهضت اسلامی افغانستان با استاد عطا محمد نور والی ولایت بلخ و رئیس اجرائیه جمعیت اسلامی افغانستان

جلسه هفته وار اعضای شورای رهبری نهضت اسلامی افغانستان برگزار شد

همایش میلاد نبی اکرم (ص) و گرامیداشت هفته وحدت در ننگرهار

تابلوهای گرامیداشت میلاد پرسعادت پیامبر گرامی اسلام (ص) و هفته وحدت دفاتر ولایتی نهضت اسلامی افغانستان هرات و جلال آباد

نشست و گفتگوی نهاد جوانان نهضت اسلامی افغانستان در دفتر مرکزی

همایش میلاد نبی اکرم (ص) و گرامیداشت هفته وحدت

جلسه هفته وار اعضای شورای رهبری نهضت اسلامی افغانستان برگزار شد

گرامیداشت از دهم محرم الحرام "عاشورای حسینی" در شهر هرات

کارکرد های شش ماهه اول سال 1395 دفتر ولایتی نهضت اسلامی افغانستان حوزه شرق

همایش باشکوه بزرگداشت از روز جهانی قدس 1395 درهرات

همایش باشکوه بزرگداشت از روز جهانی قدس 1395 در ننگرهار شهر جلال آباد

گزارش کنفرانس «ادامه تراژدی در جهان اسلام و مسئولیت های ما» شهرهرات 10 حوت 1394

کنفرانس علمی «تروریزم و افراط گرایی بزرگترین چالش جهان اسلام وافغانستان» در هرات عقرب 1394

روز جهانی قدس برای اولین بار از سوی دفتر نمایندگی نهضت اسلامی افغانستان در شهر جلال آباد برگزار گردید

گزارش روز جهانی قدس 1394 در افغانستان

کنفرانس علمی تحقیقی با عنوان: «افغانستان و جهان در تقابل با چالش صهیونیزم و افراط گرایی» در هوتل انترکانتیننتال کابل برگزار شد

افتتاح دفتر ولایتی نهضت اسلامی افغانستان در زون شمال «مزار شریف»

سفر مولوی محمد مختار مفلح به مزار شریف

افتتاح دفتر ولایتی نهضت اسلامی افغانستان در ولایت ننگرهار

دفتر ولایتی نهضت اسلامی افغانستان در شهر هرات افتتاح شد

دیدار اعضای نهضت اسلامی افغانستان با رئیس اجرائیه حکومت وحدت ملی

نهضت اسلامی افغانستان در ارتباط با تحولات جدید داخلی و بین المللی طی یک کنفرانس مطبوعاتی مواضع خویش اعلان نمود

ملت مسلمان افغانستان در روز جهانی قدس حملات وحشیانه اسرائیل را محکوم و از ملت مسلمان فلسطین حمایت کردند

معاونت فرهنگی نهضت اسلامی افغانستان؛ «بخش فعالیت های فکری و تربیتی» کلاس های آموزش کامپیوتر

نهضت اسلامی افغانستان وشورای فرهنگی حامیان قدس شریف سالروز آتش سوزی مسجدالاقصارا محکوم کرد

روز جهانی قدس 1392

اوضاع جاری کشور و همچنین تحولات جهان اسلام در نشست اعضای موسسان نهضت اسلامی بررسی شد

همایش امتداد فاجعه در افغانستان به مناسبت هفته سیاه پیمان با سیا

کنگره بزرگ نهضت اسلامی افغانستان

همایش دوشهید؛ یک تفکر، یک راه 1392 هوتل بین المللی انترکانتننتال کابل

کنفرانس مطبوعاتی نهضت اسلامی افغانستان در پیوند به افشای لیست پنج هزار شهید توسط کمونیست ها در افغانستان. 8/7/1392

با اعلان روز قدس، موضوع فلسطین در محور توجه جهانیان قرار گرفت!

نهضت اسلامی افغانستان طی یک کنفرانس مطبوعاتی، و با توجه به شرایط و تحولات جدید افغانستان و بین المللی، موضع خویش را اعلان نمود.

به مناسبت یوم نکبت

در تظاهرات امروز در شهرکابل، نهضت اسلامی افغانستان وشورای فرهنگی حامیان قدس شریف عمل توهین آمریکاییها به اسلام و مسلمانان را محکوم کرد 24/6/1391

از روز جهانی قدس 1391 در کابل گرامیداشت به عمل آمد

کاری برای فلسطین از نشانی مردم افغانستان گفتگوی رسانه ای هیات افغانستان در کاروان جهانی الی بیت المقدس

مقاله مولوی محمد مختار مفلح در کنفرانس بین المللی ائتلاف جهانی علیه تروریسم برای صلح عادلانه تهران 24-25 اردیبهشت 1390

همایش بیست و دومین سالروز ارتحال امام خمینی(ره) 12 جوزا 1390 کابل – افغانستان

با امریکا و کشورهای غربی با زبان جهاد باید حرف زده شود متن سخنراني مولوی محمدمختار مفلح به مناسبت نوزدهمین سالروز پیروزی جهاد مردم افغانستان

امریکا بزرگترین تروریست است همايش رسانه اي رهبري نهضت اسلامی افغانستان و شورای فرهنگی حامیان قدس شریف 19 حمل 1390هـ.ش، کابل – افغانستان

قیام مردمی مصر و نابودی فرعون دیگر همایش حمایت مردمی از رستاخیز کشورهای عربی - اسلامی 22 دلو 1389 کابل - افغانستان

بیایید شاگرد مکتب این معلم بزرگ گردیم مردم مسلمان افغانستان از سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران تجلیل کردند 21 دلو 1389هـ.ش، کابل- افغانستان

گفتمان شورای ملی افغانستان و فرصت های صلح یابی در کشور در پیوند با قضایای جهان اسلام

همایش بازگشت به قرآن (24 سنبله 1389، کابل)

(بازگشت اقصا) یادواره خونین فلسطین به مناسبت روز جهانی قدس سال 1389

وحدت شما برکت می آورد نامه به زعماي كشورهاي اسلامي (ایران و ترکیه)

شناخت بحران افغانستان در پرتو قضیه فلسطین 13/12/1388 کابل- افغانستان

مکثی بر کنفرانس شناخت بحران افغانستان در پرتو قضیه فلسطین

برگزاری روز خشم در مسجد جامع پل خشتی کابل 1388

كابل اقصا را به زمزمه گرفت!... گزارشي از گردهمايي روزجهاني قدس در افغانستان، ميدان دهبوري مقابل دانشگاه كابل

آخرين گام تا زمزمة اقصا!... (نشست افتتاحيه شوراي فرهنگي حاميان قدس شريف و بررسي آخرين آمادگي ها براي مناسبت بزرگداشت روز جهاني قدس) كابل –افغانستان 27/ رمضان المبارك 1430

آغازه فعاليت «شوراي عالي حمايت از هويت اسلامي قدس شريف»

برگزاری همایش با عنوان «قدس شريف محور صلح جهاني» هتل هرات کابل

مسجد الاقصي معيار ايمان در عصر حاضر (تفسيري از همايش دوم اساس گزاري شوراي عالي حمايت از هويت اسلامي قدس شريف)

نشست تاسيس شوراي عالي حمايت از هويت اسلامي قدس شريف در هوتل سنترال كابل

در محفل يادبود از شهداي هشت و چهارده جوزا 1358 هـ.ش با خون شهداي صدر نهضت اسلامي بيعت مجدد صورت گرفت

جشن هفدهمين سالروز پيروزي مجاهدين و فروپاشي نظام كمونيزم در سرزمين كفر ستيز افغانستان به ابتكار نهضت اسلامي افغانستان برگزار گرديد

بيانيه رسمي رهبر نهضت اسلامي و رئيس ستاد برگزاري مراسم روز جهاني قدس در کابل (تاريخ 5/7/1387هـ ش)

حریم اسراء (به مناسبت روز جهانی قدس 13/7/1386 هجری خورشیدی)

گزارش همایش تجلیل از روز جهانی قدس زیر نام (ایستگاه معراج) کابل 28/7/1385 هـ ش

براي اولين بار در تاريخ افغانستان از روز جهاني قدس از سوي رهبري نهضت اسلامي افغانستان بزرگداشت به عمل آمد تاريخ 28/7/1385 هـ ش کابل افغانستان

پيام رهبر نهضت اسلامي در تدوير اولين کنگره نهضت اسلامي افغانستان

همايش ويژه مسعود شناسي

تازه های پایگاه

 . عنوان بخش: معرفی نهضت اسلامی

اساسنامه نهضت اسلامی افغانستان ...

 . عنوان بخش: فعالیت های نهضت اسلامی

کنفرانس «افغانستان و فلسطین ...

 . عنوان بخش: معرفی نهضت اسلامی افغانستان

شوراي فرهنگي حاميان قدس شريف، ...

 . عنوان بخش: بیت المقدس

پخش اذان در کلیساها

 . عنوان بخش: تحولات جهان اسلام

واکنش‌های جهانی؛ اتحادیه ...

 . عنوان بخش: امت مسلمه

اسلام در فرانسه ممنوع خواهد شد

 . عنوان بخش: استعمار فکری

تجدید و نوگرائی در دین

 . عنوان بخش: آرشیو اخبار و اطلاعیه ها

موگرینی: برای پرهیز از جنگ نیاز ...

 . عنوان بخش: انتشارات

گاهنامه مومن

 . عنوان بخش: گالری تصاویر

تصاویر همایش گرامیداشت از 26 دلو ...

 . عنوان بخش: بازتاب

مشاور عبدالله: «حزب الله» و ...