امروز  

کاری برای فلسطین از نشانی مردم افغانستان گفتگوی رسانه ای هیات افغانستان در کاروان جهانی الی بیت المقدس

روز دوشنبه 21 حمل 1391 در مقر دفتر نهضت اسلامی افغانستان و شورای فرهنگی حامیان قدس شریف کنفرانس مطبوعاتی ای برگزار گردید که از سوی آقای مولوی محمد مختار مفلح رئیس هیات افغانستانی کاروان جهانی الی بیت المقدس به پاسخ های ژورنالیست های اشتراک کننده پرداخته شد.

دراین نشست که با اشتراک تعدادی از رسانه های داخلی و خارجی برگزار گردیده بود، نخست آقای مفلح صحبت نسبتا مفصلی در رابطه به سفرهیأت افغانستان که در کاروان جهانی به سوی بیت المقدس اشتراک ورزیده بودند، معلومات داد. آقای مفلح افزود که گروه افغانستان برای اولین بار در حرکتی جهانی در راستای حمایت از مجاهدت ها و فعالیت های ملت فلسطین اشتراک می ورزید که از سوی بیش از هزار ها نفری که از سراسر قاره های د نیا و از هرگوشه وکنار عالم در کشور های ترکیه، اردن هاشمی، جمهوری عربی مصر، سوریه ونیز درسرزمین های اشغالی گرد هم آمده بودند، مورد تحسین قرار گرفت.

ناگفته پیداست که بعد از واقعه کشتی مرمره که درسواحل نزدیک غزه از سوی رژیم اسرائیل مورد هجوم قرار گرفت و منجر به شهادت چندین تن از جوانان مومن ترکی وغیره گردید و درآن زمان رژیم یاد شده را به رسوایی کشاند، این دومین بار بود که قافله ای به این پهنا و به این پیمانه گسترده به سوی سرزمین های اشغالی سرازیر می گردید که بسا حیف می بود که اگر درفش بیرق ملت ومردم افغانستان در فضای آن کشور ها به اهتزاز نمی آمد. به همین مبنا گروه افغانستان که در این جنبش جهانی برعلیه رژیم صهیونیستی وعلیه اشغال وعلیه بی عدالتی ها براه افتاده بود،‌ همواره کوشید که پیام ملت ومردم افغانستان را که همانا پیام صلح ودوستی با همه کشورهای جهان است، برساند و دراین راستا از مظالمی که درحق ملت فلسطین تا اکنون روا داشته شده است را به طور مناسب برای دنیا باز بگوید.

آقای مفلح دراین مصاحبه مطبوعاتی تصریح کرد دید گاه مردم افغانستان در قبال قضیه فلسطین برای مردم دنیا توضیح گردید و نیز سعی شد تا چهره واقعی افغانستان که چهره ای مبتنی بر احترام دیگران و باورمندی به کرامت انسانی است، ازطریق اشتراک کننده گان برای مردم دنیا درست تفهیم گردد. البته رسانه های زیادی بودند که با هیآت افغانستان به بسیار علاقه مندی دراین سفرخواهان مصاحبه بودند واین که برای اولین بار هیأت افغانستان راجع به قدس شریف در سوریه از ملت افغانستان نمایندگی می نمود واین فرصت را یافته بود تا در لبنان نیز صدای ملت افغانستان در راستای حمایت از مردم سلحشور لبنان در مبارزات شان با حکومت غاصب صهیونیسیی بلند گردیده بود، نیز علاقه مند گردیده ودراین راستا از نمایندگی خوبی که از سوی هیأت انجام می یافت امتنان می ورزیدند.

آقای مولوی مختار مفلح به گونه مثال در یکی از تلویزیون های مشهور عربی زبان به نام فلسطین الیوم که در همه کشور های عربی مخاطب خود را دارد به صراحت در حالی که بالای سر او بیرق دولت افغانستان با شکوهی خاص می درخشید اهداف خود رابرای مردم جهان اسلام و همه دنیا به زبان عربی چنین بیان نمود :" ما این جا برای این آمده ایم تا برای قدس باور مان را بیان کنیم و ازانقلاب ملت فلسطین واز رستاخیز آنان در برابر جنایات رژیم صهیونیستی حمایت خود را اعلان نماییم".

آقای مفلح و هیات همراه شان  آنگونه اسنادی که از سفر ایشان حکایت می کند کاملا در دنیایی از شور واحساسات، و با حماسه خاصی از موقف مردم افغانستان در قبال ملت ومردم فلسطین نمایندگی نمود که اکنون می توان ادعا نمود که دیگر کم کسی به ملت ومردم افغانستان درقضایای جهان اسلام با دید واندیشه ای وسواس گرایانه نگاه بکنند. این به ذات خود یک رویکرد نوینی است برای ملت ومردم افغانستان که همواره جای آنان درجهان اسلام خالی می بود و ازآنان توسط کشور های مغرض منطقه نمایندگی می شد.

دراین مصاحبه مطبوعاتی آقای مفلح کوشید تا در راستای حادثه ای که قبل از سفربرایش اتفاق افتاده بود با خانواده مطبوعات افغانستان مطالبی داشته باشد که درزمینه توضیحاتی ارایه گردید. البته لازم به تذکراست که این حادثه یک اتفاق محض نبوده بلکه آن گونه که از قراین وشواهد برمی آید دست های خیلی مرموزی در عقب آن است که هنوز منتظر هستیم که حکومت دراین راستا چه اجراآتی به عمل خواهد آورد. آقای مفلح طی پرسشی چنین تصریح نمود: " این جانب به تبعات راهی که انتخاب نموده ام به خوبی آگاه می باشم، باور کامل دارم که در زیر زنخ مستکبرانی که قرآن می سوزانند، آدم می کشند و ده ها مورد جنایت برضد بشریت انجام می دهند،‌ کار کردن ومبارزه کردن کار مشکلی است. اما من به این مشکلات تن داده ام، از زیر بم روس ها خدایم نجاتم بخشیده است، شکرانه آن نجات را این مبارزه واین انتخاب می دانم ."

وی درادامه و در پاسخ به پرسشی دررابطه به اقدامات دولت افغانستان در راستای پیگیری تهدید وارعاب خود چنین اظهار نمود : " این مکلفیت دولت افغانستان است تا از حرمت وحیثیت شهروندان کشور دفاع نماید، ‌اینکه این وطن به حدی رسیده است که اکنون درخانه و در گذر ومحل خود آدم احساس امنیت نکند،‌ این موضوع برای کسانی که از همین مدرک نان می خورند و ادعا دارند که همواره در راستای تامین امنیت دارای دست آورد هایی اند، ‌جای سوالیه های زیادی وجود دارد. بدون شک که اشخاص دیگری نیز وجود دارند که از سوی جهت های ناشناخته ای تهدید ومجبور به سکوت می گردند اما باید این نکته را به صراحت اعلام نمایم که این گونه ارعاب وتهدید ها صدای ملت ومردم افغانستان را در برابر مظالمی که درحق این ملت روا داشته می شود خاموش نمی سازد. "

آقای مفلح دربرابر سوالی که دست آورد این سفر برای مردم افغانستان چه می تواند باشد افزود: " این سفر برای اعتماد سازی و اطمینان دهی از حفظ هویت اسلامی کشور ما انجام یافته است. از این لحاظ که همواره از کشور ومردم ما دربیرون توسط دست های مغرض و محیل منطقه تبلیغات زهر آگین انجام گرفته ومی گیرد، لازم است تا از این گونه فعالیت ها هم حمایت شود وهم به شکل گسترده تری انجام پذیرد. زیرا با تبیین چهره اسلامی کشور مان می توانیم به خوبی در جهان به سان یک کشور دارای محدودیت های خاص تبارز کنیم و در این راستا اجازه ندهیم تا از کشور ما و مردم ما یک مشت عناصر فرصت طلب برای جنگ و مبارزه برای اهداف خود استفاده به عمل آورند. ازاین رو دست آورد این سفر مرتبط به صلح است و درراستای تامین امنیت وصلح می توان آن را معرفی نمود. "

آقای مولوی محمد مختار مفلح نیز در راه پیماییکه در مرزهای سرزمین های اشغالی صورت گرفت چنین افزود : " بازدید از قلعه شقیف که به مدت بیش از بیست سال در اشغال رژیم اسرائیل بود واکنون زیرپای مسلمانان عالم قرار گرفته بود و این امکان را برای هرکسی می داد که از دور دست ها به سرزمین فلسطین از بلندای آن به تماشا بنشینند، خود مایه امید واری بود آن روز که ما شاهد پیروزی مجدد سپاه اسلام دربرابر کفر بوده و درهمین زندگی خود تماشا گر سقوط وهبوط وزوال حکومت صهیونیستی از سرزمین های اسلامی فلسطین باشیم بعید نیست و ما برای چنین روزی باید امیدهای مان را تجدید کنیم. البته به جا می دانم که برای ملت عزیز وشریف ونجیب افغانستان از این که بیرق ودرفش آنان در فضای فلسطین به اهتزاز آمده است، تبریک وتهنیت عرض نمایم. البته این را مقدمه ای می دانم برای روزی که این بیرق سه رنگ با کلمه توحید آن در شهر بیت المقدس آزاد واسلامی به اهتزاز آمده و زیبنده سفارت دولت جمهوری اسلامی افغانستان در آن کشور اسلامی باشد. "

نا گفته نباید گذاشت که این کنفرانس خبری بعد از طرح پرسش های مختلف اصحاب رسانه های کشور به ساعت 12 قبل از ظهر ختم و جریان مکمل آن از طریق پایگاه انترنتی شورای فرهنگی حامیان قدس شریف به دست نشر سپرده شده است. توجه خوانندگان عزیزرا به تفصیل این اجمال درآن جا معطوف می داریم.

به اشتراک بگذاريد:

نظر دهی
ثبت نظر جدید
نام       ایمیل    
نظر 
کد امنیتی            
نظرات   :   0

ابتدای مطلب

 

امکانات
تعداد بازدید: 852
دریافت
ارسال به ایمیل
صفحه قابل چاپ
معرفی به دوستان
سایر فعالیت ها

کنفرانس «افغانستان و فلسطین دو قربانی؛ یک جنایت» در کابل برگزار شد

• کنفرانس خبری یوم النکبه؛ روز فاجعه جهان اسلام

هشت ثور؛ ثمره یک پیکار! (10/2/1397)

فعالیت های دفتر ولایتی نهضت اسلامی افغانستان در حوزه شرق (شهر جلال آباد)

همایشی «از بلخ تا هریوا؛ مقاومتی بر پهنای یک روایت»

همایش حمایت از «ﭘﺸﺘﻴﺒﺎﻧﻲ‌ از موقف‌ خرد‌مندانه محترم‌ صلاح‌ الدين‌ رباني‌ و‌ استاد‌ عطا‌ محمد‌ نور»

کنفرانس «کابل و قدس آیینه تمام نمای یک فاجعه» 30/9/1396

کنفرانس خبری: «ستون پنجم؛ و تغذیه از شعله ورشدن جنگ در کشور» 1396/9/12

کنفرانس یک روزه «شکوه ایستادگی در خزان توطئه ها» سه شنبه 30 عقرب 1396

از دهم محرم الحرام (عاشورای حسینی) 1439 در ننگرهار بزرگداشت به عمل آمد

ناقوس مبارزه علیه تبارگرایی ، نژادپرستی انحصارطلبی و نظام فاشیستی این بار از شرق کشور به صدا درآمد

مولوی مفلح: اسرائیل نقشه خبیثانه ای را در سر می پروراند

کنفرانس یک روزه: «مظلومیت مسلمانان در سایه سکوت جهان اسلام و سازمان‌های بین‌المللی» درشهر هرات

از روز جهانی قدس در جلال آباد بزرگداشت شد

گزارش تصویری راهپیمایی روز جهانی قدس 1396 در هرات

کنفرانس خبری در پیوند به سفر ترامپ به عربستان سعودی با عنوان «تجدید پیمان کشتار مسلمین با آمریکا»

همایش روز جهانی قدس در کابل (1396)

«هشت ثور آئینه ای است که خورشید آزادی در آن درخشید!»

گزارش تصویری بزرگداشت از هشتم ثور از سوی نهضت اسلامی افغانستان 1396/2/7

کنفرانس خبری: «افغانستان و نقض حاکمیت ملی و میدان انتقام کشی قدرتها»

گرامیداشت از چهل و یکمین سالروز «روز زمین» در دفتر مرکزی نهضت اسلامی افغانستان 13 حوت 1396

کنفرانس «وحدت امت مسلمه دریچه ای به سوی ثبات و امنیت افغانستان و جهان اسلام» در جلال آباد 1395/12/29

گرامیداشت از شهدای 24 حوت هرات 1357 در دفتر مرکزی نهضت اسلامی افغانستان

گزارش تصویری کنفرانس «همگرائی دینی رهیافتی برای ثبات افغانستان وجهان اسلام» شهر هرات 1395

نهضت اسلامی افغانستان برگزار می کند؛ کنفرانس (همگرایی دینی رهیافتی برای ثبات افغانستان وجهان اسلام) شهر هرات

جلسه هفته وار اعضای شورای مرکزی نهضت اسلامی افغانستان / 22دلو 1395

دیدار شورای رهبری نهضت اسلامی افغانستان با استاد عطا محمد نور والی ولایت بلخ و رئیس اجرائیه جمعیت اسلامی افغانستان

جلسه هفته وار اعضای شورای رهبری نهضت اسلامی افغانستان برگزار شد

همایش میلاد نبی اکرم (ص) و گرامیداشت هفته وحدت در ننگرهار

تابلوهای گرامیداشت میلاد پرسعادت پیامبر گرامی اسلام (ص) و هفته وحدت دفاتر ولایتی نهضت اسلامی افغانستان هرات و جلال آباد

نشست و گفتگوی نهاد جوانان نهضت اسلامی افغانستان در دفتر مرکزی

همایش میلاد نبی اکرم (ص) و گرامیداشت هفته وحدت

جلسه هفته وار اعضای شورای رهبری نهضت اسلامی افغانستان برگزار شد

گرامیداشت از دهم محرم الحرام "عاشورای حسینی" در شهر هرات

کارکرد های شش ماهه اول سال 1395 دفتر ولایتی نهضت اسلامی افغانستان حوزه شرق

همایش باشکوه بزرگداشت از روز جهانی قدس 1395 درهرات

همایش باشکوه بزرگداشت از روز جهانی قدس 1395 در ننگرهار شهر جلال آباد

گزارش کنفرانس «ادامه تراژدی در جهان اسلام و مسئولیت های ما» شهرهرات 10 حوت 1394

کنفرانس علمی «تروریزم و افراط گرایی بزرگترین چالش جهان اسلام وافغانستان» در هرات عقرب 1394

روز جهانی قدس برای اولین بار از سوی دفتر نمایندگی نهضت اسلامی افغانستان در شهر جلال آباد برگزار گردید

گزارش روز جهانی قدس 1394 در افغانستان

کنفرانس علمی تحقیقی با عنوان: «افغانستان و جهان در تقابل با چالش صهیونیزم و افراط گرایی» در هوتل انترکانتیننتال کابل برگزار شد

افتتاح دفتر ولایتی نهضت اسلامی افغانستان در زون شمال «مزار شریف»

سفر مولوی محمد مختار مفلح به مزار شریف

افتتاح دفتر ولایتی نهضت اسلامی افغانستان در ولایت ننگرهار

دفتر ولایتی نهضت اسلامی افغانستان در شهر هرات افتتاح شد

دیدار اعضای نهضت اسلامی افغانستان با رئیس اجرائیه حکومت وحدت ملی

نهضت اسلامی افغانستان در ارتباط با تحولات جدید داخلی و بین المللی طی یک کنفرانس مطبوعاتی مواضع خویش اعلان نمود

ملت مسلمان افغانستان در روز جهانی قدس حملات وحشیانه اسرائیل را محکوم و از ملت مسلمان فلسطین حمایت کردند

معاونت فرهنگی نهضت اسلامی افغانستان؛ «بخش فعالیت های فکری و تربیتی» کلاس های آموزش کامپیوتر

نهضت اسلامی افغانستان وشورای فرهنگی حامیان قدس شریف سالروز آتش سوزی مسجدالاقصارا محکوم کرد

روز جهانی قدس 1392

اوضاع جاری کشور و همچنین تحولات جهان اسلام در نشست اعضای موسسان نهضت اسلامی بررسی شد

همایش امتداد فاجعه در افغانستان به مناسبت هفته سیاه پیمان با سیا

کنگره بزرگ نهضت اسلامی افغانستان

همایش دوشهید؛ یک تفکر، یک راه 1392 هوتل بین المللی انترکانتننتال کابل

کنفرانس مطبوعاتی نهضت اسلامی افغانستان در پیوند به افشای لیست پنج هزار شهید توسط کمونیست ها در افغانستان. 8/7/1392

با اعلان روز قدس، موضوع فلسطین در محور توجه جهانیان قرار گرفت!

نهضت اسلامی افغانستان طی یک کنفرانس مطبوعاتی، و با توجه به شرایط و تحولات جدید افغانستان و بین المللی، موضع خویش را اعلان نمود.

به مناسبت یوم نکبت

در تظاهرات امروز در شهرکابل، نهضت اسلامی افغانستان وشورای فرهنگی حامیان قدس شریف عمل توهین آمریکاییها به اسلام و مسلمانان را محکوم کرد 24/6/1391

از روز جهانی قدس 1391 در کابل گرامیداشت به عمل آمد

مقاله مولوی محمد مختار مفلح در کنفرانس بین المللی ائتلاف جهانی علیه تروریسم برای صلح عادلانه تهران 24-25 اردیبهشت 1390

پیام برای رهبران جهادی کشور در پیوند به معاهده استراتیژیک میان افغانستان و امریکا

همایش بیست و دومین سالروز ارتحال امام خمینی(ره) 12 جوزا 1390 کابل – افغانستان

با امریکا و کشورهای غربی با زبان جهاد باید حرف زده شود متن سخنراني مولوی محمدمختار مفلح به مناسبت نوزدهمین سالروز پیروزی جهاد مردم افغانستان

امریکا بزرگترین تروریست است همايش رسانه اي رهبري نهضت اسلامی افغانستان و شورای فرهنگی حامیان قدس شریف 19 حمل 1390هـ.ش، کابل – افغانستان

قیام مردمی مصر و نابودی فرعون دیگر همایش حمایت مردمی از رستاخیز کشورهای عربی - اسلامی 22 دلو 1389 کابل - افغانستان

بیایید شاگرد مکتب این معلم بزرگ گردیم مردم مسلمان افغانستان از سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران تجلیل کردند 21 دلو 1389هـ.ش، کابل- افغانستان

گفتمان شورای ملی افغانستان و فرصت های صلح یابی در کشور در پیوند با قضایای جهان اسلام

همایش بازگشت به قرآن (24 سنبله 1389، کابل)

(بازگشت اقصا) یادواره خونین فلسطین به مناسبت روز جهانی قدس سال 1389

وحدت شما برکت می آورد نامه به زعماي كشورهاي اسلامي (ایران و ترکیه)

شناخت بحران افغانستان در پرتو قضیه فلسطین 13/12/1388 کابل- افغانستان

مکثی بر کنفرانس شناخت بحران افغانستان در پرتو قضیه فلسطین

برگزاری روز خشم در مسجد جامع پل خشتی کابل 1388

كابل اقصا را به زمزمه گرفت!... گزارشي از گردهمايي روزجهاني قدس در افغانستان، ميدان دهبوري مقابل دانشگاه كابل

آخرين گام تا زمزمة اقصا!... (نشست افتتاحيه شوراي فرهنگي حاميان قدس شريف و بررسي آخرين آمادگي ها براي مناسبت بزرگداشت روز جهاني قدس) كابل –افغانستان 27/ رمضان المبارك 1430

آغازه فعاليت «شوراي عالي حمايت از هويت اسلامي قدس شريف»

برگزاری همایش با عنوان «قدس شريف محور صلح جهاني» هتل هرات کابل

مسجد الاقصي معيار ايمان در عصر حاضر (تفسيري از همايش دوم اساس گزاري شوراي عالي حمايت از هويت اسلامي قدس شريف)

نشست تاسيس شوراي عالي حمايت از هويت اسلامي قدس شريف در هوتل سنترال كابل

در محفل يادبود از شهداي هشت و چهارده جوزا 1358 هـ.ش با خون شهداي صدر نهضت اسلامي بيعت مجدد صورت گرفت

جشن هفدهمين سالروز پيروزي مجاهدين و فروپاشي نظام كمونيزم در سرزمين كفر ستيز افغانستان به ابتكار نهضت اسلامي افغانستان برگزار گرديد

بيانيه رسمي رهبر نهضت اسلامي و رئيس ستاد برگزاري مراسم روز جهاني قدس در کابل (تاريخ 5/7/1387هـ ش)

حریم اسراء (به مناسبت روز جهانی قدس 13/7/1386 هجری خورشیدی)

گزارش همایش تجلیل از روز جهانی قدس زیر نام (ایستگاه معراج) کابل 28/7/1385 هـ ش

براي اولين بار در تاريخ افغانستان از روز جهاني قدس از سوي رهبري نهضت اسلامي افغانستان بزرگداشت به عمل آمد تاريخ 28/7/1385 هـ ش کابل افغانستان

پيام رهبر نهضت اسلامي در تدوير اولين کنگره نهضت اسلامي افغانستان

همايش ويژه مسعود شناسي

تازه های پایگاه

 . عنوان بخش: معرفی نهضت اسلامی

اساسنامه نهضت اسلامی افغانستان ...

 . عنوان بخش: فعالیت های نهضت اسلامی

کنفرانس «افغانستان و فلسطین ...

 . عنوان بخش: معرفی نهضت اسلامی افغانستان

شوراي فرهنگي حاميان قدس شريف، ...

 . عنوان بخش: بیت المقدس

پخش اذان در کلیساها

 . عنوان بخش: تحولات جهان اسلام

واکنش‌های جهانی؛ اتحادیه ...

 . عنوان بخش: امت مسلمه

اسلام در فرانسه ممنوع خواهد شد

 . عنوان بخش: استعمار فکری

تجدید و نوگرائی در دین

 . عنوان بخش: آرشیو اخبار و اطلاعیه ها

فضای پاکستان به روی پروازهای غیر ...

 . عنوان بخش: انتشارات

گاهنامه مومن

 . عنوان بخش: گالری تصاویر

تصاویر همایش گرامیداشت از 26 دلو ...

 . عنوان بخش: بازتاب

مشاور عبدالله: «حزب الله» و ...