امروز  

اوضاع جاری کشور و همچنین تحولات جهان اسلام در نشست اعضای موسسان نهضت اسلامی بررسی شد

20 ثور 1392 دفتر مرکزی نهضت اسلامی افغانستان

اعضای موسسان نهضت اسلامی و هیأت امنای شورای فرهنگی حامیان قدس شریف به ریاست مولوی محمد مختار مفلح رهبر نهضت اسلامی و رئیس شورای فرهنگی حامیان قدس طی جلسه با شکوهی راجع به:

  • بررسی اوضاع کنونی کشور (انتخابات، پیمان امنیتی با آمریکا و خروج نیروهای خارجی از کشور).
  • بحث پیرامون تحولات خاورمیانه بویژه قضیه هتاکی به صحابه پیامبر بزرگوار اسلام (حجر ابن عدی (رض)) و حملات نامشروع و تجاوزکارانه رژیم صهیونیستی به خاک سوریه.
  • تصمیم گیری درمورد اعتراض علیه اسرائیل در (یوم النکبه 15 می 1948م  برابر با 25 ثور، روز عرض وجود رژیم صهیونیستی).
  • بررسی کارکردها و گزارشهای سه ماهه نهضت اسلامی افغانستان و شورای فرهنگی حامیان قدس شریف.
  • تعیین هیأت های اعزامی به بعضی از ولایات جهت بازگشایی دفاتر ولایتی نهضت اسلامی.
  • بحث آزاد، جلسه پرسش و پاسخ و نتیجه گیری.

 

وضعیت آشفته موجود کشور محصول حضور غرب در افغانستان است.

مولوی محمد مختار مفلح بعنوان اولین سخنران در بخشی از سخنان خویش راجع به اوضاع کنونی کشور افزود: بخش اعظم مشکلات کنونی افغانستان نتیجه بی کفایتی یک مشت عناصر مزدور و خود فروخته ای است که هیچگونه تعهد به این کشور نداشته و از کشورهای غربی به افغانستان آمده است.

وی افزود، مردم مسلمان افغانستان در طول مبارزات برحق و افتخار آمیز خویش علیه بیگانه ها حداقل دو ملیون شهید در راه خدا تقدیم نموده اند ولی درهمه عرصه ها خلاف آرمان شهدا زمام داران کشوردرحال حرکت هستند شما می بینید در عرصه فرهنگی هم اکنون مبتذل ترین فیلم ها و سریال ها در تلویزیون های کشورما در حال پخش است، این نه تنها به گسترش و توسعه زمینه های بی بندو باری و فساد اخلاقی کمک می کند که بهانه خوبی می باشد برای حضور مخالفین مسلح دولت.

ایشان افزود، با توجه به سرازیر شدن ملیاردها دالر در این کشور، ما هنوز از فقیرترین کشورهای دنیا هستیم و در عرصه کشت و تولید مواد مخدر پس از حد اقل 10 سال تلاش ناموفق نیز در رتبه اول قرار داریم.

مولوی مفلح گفت، درعرصه تحولات سیاسی، ما تاکنون حداقل با 20 حزب و جریان های اسلامی صحبت کردیم و در صدد یک فراخوان و ائتلاف با احزاب اسلامی هستیم تا هم بر روند جریان انتخابات تاثیرگزار باشد و هم نشان بدهیم که صاحبان اصلی این سرزمین ما هستیم.

وی افزود، ما برای خروج نیروهای خارجی از کشور دلایل کافی داریم و آن اینکه با کشتن و جنگ نمی شود در این کشور رفاه و صلح آورد، در طول 12 سال بیش از چهل کشور با تمام امکانات آمدند و جنگیدند اما نه تنها صلح و ثبات در افغانستان آمد بلکه دامنه نا امنی ها بیش از پیش گسترش یافت.

رهبرنهضت اسلامی در بخشی از سخنان خویش افزودند، یک مشت انسان نما های دزد، بی فرهنگ در سوریه آمدند و درکمال وحشیگری قبرحجر بن عدی (رض) صحابه بزرگوار پیامبر گرامی اسلامی (ص) را نبش کرده و جسد مطهر ایشان را به جای نامعلوم انتقال دادند و حتی اخطار دادند اگر بتوانیم این کار را در عراق نیز خواهیم کرد و فراتر از آن اینکه در مورد مدینه  منوره  نیز همین برنامه را  اجرا خواهند کرد، مسلما در عقب این کار دست های پلید و ناپاک اسرائیل و آمریکا قرار داردکه تلاش می کنند تا از این رهگذر چهره مسلمانان را خدشه دار نماید، الحمدالله جهان اسلام در برابر این دسیسه استکبار و صهیونیزم یکپارچه ایستادند و این عمل ننگین را محکوم نموده و عاملین این جنایت را مباح الدم دانسته اند، وظیفه نهضت اسلامی است که در این مورد واکنش نشان داده تا در قیامت شرمسار این صحابه پیامبر گرامی اسلام (ص) نباشیم.

وی در مورد تجاوز اسرائیل به خاک سوریه گفت، اسرائیل تصمیم دارد محورد مقاومت را در خاورمیانه از بین ببرد تا به اهداف ناپاک و پلید خویش نایل شود.

رئیس شورای فرهنگی حامیان قدس شریف در مورد روز شوم به رسمیت شناختن رژیم ناپاک صهیونیستی در سال 1948م  افزود، وظیفه این شورا و نهضت اسلامی است تا با راه اندازی سیمینارها، کنفرانس ها، تظاهرات و راهپیمایی های این روز را محکوم کند.

آقای مولوی مفلح در بخش دیگر از سخنان خویش در مورد گشایش دفاتر ولایتی نهضت اسلامی افغانستان گفت، حداقل در 7 ولایت کشور اکنون دفاتر ولایتی نهضت اسلامی فعال شده و بزودی با اعزام هیأت های در دیگر ولایات نیز این دفاتر افتتاح و فعالیت خویش را آغاز خواهند نمود.

وی گفت، بهترین مکان برای فعالیت نهضت اسلامی مساجد است، دانشگاهها و حوزه های علمیه است.

 

استکبار مخصوصا آمریکا برای سیطره شان برجهان ازهر اهرم کار آمد استفاده کردند

آقای نور در بخشی از سخنرانی خویش گفتند، آمریکا و استکبار جهانی برای تأمین اهداف خویش در سراسر جهان از دو حربه استفاده کردند: نرم افزار و سخت افزار

سخت افزار یعنی پیش رفته ترین سلاح ها و تجهیزات نظامی از 52b گرفته تا موشک های هدایت شونده قاره پیما و جت های پیش رفته رادار گریز و... و نرم افزار یعنی سردادن شعارهای گمراه کننده حقوق بشر، حقوق زن، دموکراسی، آزادی بیان و... از این قبیل شعار ها که در کشورهای زیادی نیز این شعار ها گیرنده و محل از اعراب دارد. اما آنچه مهم است این است که ما مخالف با توسعه انسانی، برابری حقوق انسانها، رفاه اجتماعی و... نیستیم ولی ما مخالف این هستیم که استکبار با استفاده از این شعارها بعنوان یک حربه برای در اختیار گرفتن نبض و یا شاهرگ حیات اقتصادی و سیاسی می باشد.

وی افزود، وقتی در یک گوشه از جهان حرفی مخالف منافع آمریکا، اسرائیل وغرب زده می شود آنها مخالف حقوق بشر و ناقضین حقوق بشر معرفی میگردند ولی وقتی رژیم اسرائیل دست به هر اقدامی از تروریزم دولتی گرفته تا نسل کشی، تجاوز و... می زند دیگر حقوق بشر مفهوم ندارد، سازمان ملل مفهوم ندارد.

 

در شرایط فعلی تعصب شخصی، گروهی، قومی وسمتی خود راکنار بگذاریم

حاجی نورالحق نور: من درافغانستان دو وضعیت را احساس میکنم ازیک طرف اینکه مردم ما به آگاهی نسبی رسیده یک نوع احساس آگاهی درجامعه ما دیده میشود و از آن طرف هم آمریکا وانگلیس و به خصوص اسرائیل جنایتکار و غاصب است که متاسفانه آنها بیشتر و با سرعت تر ازما کار میکند آنها با انگیزه کامل رقیبانه، حریفانه وزیرکانه عمل مینمایند درخواست من ازشما دانشمندان این است که با انگیزه بیشتر و جدی تر از این ها کارکنیم علمای ما که متاسفاه دچار تفرقه شده اند را توحید نماییم ما اگرمنافع شخصی، گروهی، قومی وسمتی خودراکنار بگذاریم دست به دست هم داده راه این نهضت اسلامی که ایجاد شده را ادامه دهیم یقین دارم که قدرت نرم افزار وسخت افزار دشمن کارسازنخواهد بود دشمن باقدرت نرم وارد عمل شده ما در مقابل آن باید درجهت تنویر افکارعامه تلاش نماییم فضای بی اعتمادی که درکشوربه وجود آمده آن را ترمیم نماییم ما باید اعتماد را توسط جوانان خود به کشورعزیزخود برگردانیم.

 

مشکل ما این است، در حرف مسلمانیم اما در عمل با دستورات رهایی بخش قرآنکریم تفاوت زیاد داریم

حسن رضا کاظمی عضو هیأت رهبری نهضت اسلامی افغانستان در سخنان خویش گفت: برادران بیایید مشکل را پیدا نماییم؛ مشکل درکجا است؟ چرا ما عقب ماندیم و به این روز دچار شدیم؟ ما مسلمانیم قرآن داریم که درتمام ابعاد زندگی ما قانون وضع کرده است. هزار و چهار صد سال قبل عربستان دراوج جهالت وقهقرایی قرارداشت دختران را زنده به گورمیکردند، قرآن آمد پیامبر(ص) قانون الهی را آوردند مردم را نجات دادند و دختران از زنده به گورشدن نجات یافتند. چرا ما از این مشکلات که جهان اسلام شاهد آن است نجات نمی یابیم دلیل موجه آن این است که ما ازقرآن فاصله داریم. ما قرآن را فقط میخوانیم وازمعنی آن چیزی نمیدانیم در بین مسلمانان قرآن تفسیر نمی شود مشکل ما این است که درحرف مسلمانیم اما درعمل با دستورات قرآنکریم تفاوت زیاد داریم قرآنکریم می فرماید: «انماالمؤمنون اخوة» ما چقدر برادری وهمدیگر پذیری داریم ثمره دوملیون شهید ما چیست جز آوارگی و ادامه بحران در افغانستان مردم اگر جهاد کردند مهاجرت کردند و هست بود خود را ازدست دادند به این خاطر بودند که حکومت اسلامی بسازند ولی ما امروز نه حکومت اسلامی داریم نه قانون اسلامی خواهش من اینست که راهی را که نهضت اسلامی دنبال کرده است ادامه دهیم. جهاد و نهضت ما تمام نشده بلکه تازه شروع شده نوع و چهره جهاد ما تغیر کرده چون دشمن با لباس مبدل آمده ما هم با آرایش جدید به مبارزه خودادامه خواهیم داد.

 

پیمان استراتیژیک با آمریکا مخالف با پیمان های منطقه ای است

جلال احمدی: موضوع که درابتدای مجلس توسط رهبرنهضت اسلامی مطرح شدیعنی ائتلاف احزاب اسلامی که متناسب با وضعیت زمان است باتوجه به اینکه انتخابات افغانستان پیش روی ما قراردارد در فراخوان وحدت احزاب اسلامی پیش قدم باشیم عدم هماهنگی میان جنبش های اسلامی واحزاب اسلامی مشکلی است که ما با آن روبه روهستیم و موانع که برسر راه این همگرایی است این است که هرنهاد میخواهد به تنهایی و برای خود کارکند نهضت اسلامی باید فعالیت همه جانبه وفرا گیر داشته باشد ونهضت جدید اسلامی را شکل دهد تا ما یک قدرت نشویم حرف مابه جایی نخواهد رسید فراخوان ما همه جانبه باشد تا بتوانیم به یک قدرت تبدیل شویم که حرف ما تاثیر داشته باشد.

موضوع دوم خروج نیروهای خارجی ازافغانستان است که نهضت اسلامی از ابتدا با حضورآنها مخالف بوده و چند دلیل دارد اول اینکه پیمان استراتِزیک با آمریکا مخالف با پیمان های منطقه ای است ما درمنطقه ای زندگی می کنیم که سازمان های بین المللی وکشورهای قوی وجود دارد ما توان رقابت با آنهارا نداریم نمیخواهیم افغانستان را میدان تاخت وتاز قدرت های جهانی ومنطقه ای بسازیم. مسئله دوم تناقض گویی های خارجی ها است که نهضت اسلامی با آن مخالف است آقای کرزی درهمایش هشتاد ویکمین سالگرد تأسیس دانشگاه کابل گفت: «خارجی ها در پشت دروازه من آمده میگویند ما ازافغانستان نمی رویم اما دررسانه ها اعلان میکند که ما بیرون میشویم» ما از ابتدا طرفدار   خارجی ها نبودیم نهضت اسلامی با حضور آنها مخالف بوده ومردم افغانستان ازلحاظ اقتصادی فرهنگی سیاسی به توسعه دست پیدا نکرده به این دلایل پیمان استراتژیک با خارجی ها درست نیست. بحث سوم انتخابات است که سه موضوع لازم است یادآوری شود اول هر انتخابات نیازمند تأمین امنیت است که در اکثر ولایات افغانستان امنیت نیست. دوم این که مکا نیزم انتخابات معلوم نیست تناقض گویی های کمسیون انتخابات نیز یکی از مشکلات انتخابات محسوب میشود. سوم عدم هماهنگی دولت وکمیسیون انتخابات با مردم است نهضت اسلامی یک نامه به کمسیون انتخابات بفرستد وموضوع رادرمیان بگذارد.

 

نهضت اسلامی به معنی حرکت اسلامی است حرکت اسلامی به معنی پاسداری از ارزش های اسلامی است

 مولوی محمد ضمیر خالقیار استاد دانشگاه وعضو رهبرى هیئت نهضت اسلامى افغانستان:  ما انسانیم و مسلمان هستیم که یکی از وظایف ما خدمت به دین خدا است امام غزالی میگوید بهترین عبادت خدمت به خلق الله است.  همین که حضرت محمد(ص) افرادی را دور خود جمع کردند بیانگر این مطلب است که انسان به تنهایی نمی تواند ازعهده کارها برآید لذا ما هم نیاز به حزب و تشکیلات داریم آمدن آیه «واعتصموا بحبل الله جمعیا و لاتفرقوا» درواقع فلسفه این است که انسان نیاز به همدیگر دارد و درصورتِى میتوانیم بهتر خدمت کنیم که متحد باشیم فلسفه شورا مشوره است پس اگر خورد باشیم یا کلان باید نظرخود را عرض کنیم پیامبر(ص) که هیچگونه خطا و لغزش نداشتند به مشوره اطرافیانش گوش میدادند ماهم باید مشوره پذیر باشیم.

  موضوع دوم این است که ما جهاد کردیم شهید دادیم و باید روزهای تاریخی خود را پاس داریم و از این روزها تجلیل نماییم نهضت اسلامی به معنی حرکت اسلامی است حرکت اسلامی به معنی پاسداری از ارزش های اسلامی است وما این روزها راباید پاس داریم .  

 

مردم مسلمان افغانستان به خاطر این جهاد کردندکه حکم خداوند جاری باشد

مولوی حمیدالله عضو رهبرى هیئت نهضت اسلامى افغانستان : خداوند میگویند مرا یاری رسانید تامن شما را کمک کنم ما مسلمانها به راهی میرویم که خداوند آن را نمی پسندد ودراین صورت خداوند مارایاری هم نخواهد کرد. ماه ثورکه باید از آن تجلیل صورت بگیرد تجلیل نمی شود تشکر وقدردانی دارم ازمولوی مفلح ریئس نهضت اسلامی افغانستان که از این روز گرامی داشت به عمل آورد گرچه ماه ثور شاهد تحولات مثبت و منفی می باشد که ما از برکت ثمره مثبت آن در اینجا گردهم آمدیم دوستان ما دوملیون شهید دادیم چرا این روز را به فراموشی سپردیم ویادی ازاین روز نمی کنیم مردم مسلمان افغانستان به خاطر این جهاد کردندکه حکم خداوند جاری باشد مردم به خاطر کلمه الله قیام کرد اما متاسفانه رهبران آن را به فراموشی سپردند و از این روز یادی نکردند از آقای محسنی تمجید مینماییم که از این روز تجلیل کرد و در مورد آن صحبت نمودند نکته دیگرآن است که برای ما و شما راهی نمانده جزاینکه چنگ بزنیم به ریسمان الهی وبا همصدایى، همدلى اتحاد واتفاق نموده نهضت اسلامی راتداوم ببخشیم .

به اشتراک بگذاريد:

نظر دهی
ثبت نظر جدید
نام       ایمیل    
نظر 
کد امنیتی            
نظرات   :   0

ابتدای مطلب

 

امکانات
تعداد بازدید: 1016
دریافت
ارسال به ایمیل
صفحه قابل چاپ
معرفی به دوستان
سایر فعالیت ها

کنفرانس «افغانستان و فلسطین دو قربانی؛ یک جنایت» در کابل برگزار شد

• کنفرانس خبری یوم النکبه؛ روز فاجعه جهان اسلام

هشت ثور؛ ثمره یک پیکار! (10/2/1397)

فعالیت های دفتر ولایتی نهضت اسلامی افغانستان در حوزه شرق (شهر جلال آباد)

همایشی «از بلخ تا هریوا؛ مقاومتی بر پهنای یک روایت»

همایش حمایت از «ﭘﺸﺘﻴﺒﺎﻧﻲ‌ از موقف‌ خرد‌مندانه محترم‌ صلاح‌ الدين‌ رباني‌ و‌ استاد‌ عطا‌ محمد‌ نور»

کنفرانس «کابل و قدس آیینه تمام نمای یک فاجعه» 30/9/1396

کنفرانس خبری: «ستون پنجم؛ و تغذیه از شعله ورشدن جنگ در کشور» 1396/9/12

کنفرانس یک روزه «شکوه ایستادگی در خزان توطئه ها» سه شنبه 30 عقرب 1396

از دهم محرم الحرام (عاشورای حسینی) 1439 در ننگرهار بزرگداشت به عمل آمد

ناقوس مبارزه علیه تبارگرایی ، نژادپرستی انحصارطلبی و نظام فاشیستی این بار از شرق کشور به صدا درآمد

مولوی مفلح: اسرائیل نقشه خبیثانه ای را در سر می پروراند

کنفرانس یک روزه: «مظلومیت مسلمانان در سایه سکوت جهان اسلام و سازمان‌های بین‌المللی» درشهر هرات

از روز جهانی قدس در جلال آباد بزرگداشت شد

گزارش تصویری راهپیمایی روز جهانی قدس 1396 در هرات

کنفرانس خبری در پیوند به سفر ترامپ به عربستان سعودی با عنوان «تجدید پیمان کشتار مسلمین با آمریکا»

همایش روز جهانی قدس در کابل (1396)

«هشت ثور آئینه ای است که خورشید آزادی در آن درخشید!»

گزارش تصویری بزرگداشت از هشتم ثور از سوی نهضت اسلامی افغانستان 1396/2/7

کنفرانس خبری: «افغانستان و نقض حاکمیت ملی و میدان انتقام کشی قدرتها»

گرامیداشت از چهل و یکمین سالروز «روز زمین» در دفتر مرکزی نهضت اسلامی افغانستان 13 حوت 1396

کنفرانس «وحدت امت مسلمه دریچه ای به سوی ثبات و امنیت افغانستان و جهان اسلام» در جلال آباد 1395/12/29

گرامیداشت از شهدای 24 حوت هرات 1357 در دفتر مرکزی نهضت اسلامی افغانستان

گزارش تصویری کنفرانس «همگرائی دینی رهیافتی برای ثبات افغانستان وجهان اسلام» شهر هرات 1395

نهضت اسلامی افغانستان برگزار می کند؛ کنفرانس (همگرایی دینی رهیافتی برای ثبات افغانستان وجهان اسلام) شهر هرات

جلسه هفته وار اعضای شورای مرکزی نهضت اسلامی افغانستان / 22دلو 1395

دیدار شورای رهبری نهضت اسلامی افغانستان با استاد عطا محمد نور والی ولایت بلخ و رئیس اجرائیه جمعیت اسلامی افغانستان

جلسه هفته وار اعضای شورای رهبری نهضت اسلامی افغانستان برگزار شد

همایش میلاد نبی اکرم (ص) و گرامیداشت هفته وحدت در ننگرهار

تابلوهای گرامیداشت میلاد پرسعادت پیامبر گرامی اسلام (ص) و هفته وحدت دفاتر ولایتی نهضت اسلامی افغانستان هرات و جلال آباد

نشست و گفتگوی نهاد جوانان نهضت اسلامی افغانستان در دفتر مرکزی

همایش میلاد نبی اکرم (ص) و گرامیداشت هفته وحدت

جلسه هفته وار اعضای شورای رهبری نهضت اسلامی افغانستان برگزار شد

گرامیداشت از دهم محرم الحرام "عاشورای حسینی" در شهر هرات

کارکرد های شش ماهه اول سال 1395 دفتر ولایتی نهضت اسلامی افغانستان حوزه شرق

همایش باشکوه بزرگداشت از روز جهانی قدس 1395 درهرات

همایش باشکوه بزرگداشت از روز جهانی قدس 1395 در ننگرهار شهر جلال آباد

گزارش کنفرانس «ادامه تراژدی در جهان اسلام و مسئولیت های ما» شهرهرات 10 حوت 1394

کنفرانس علمی «تروریزم و افراط گرایی بزرگترین چالش جهان اسلام وافغانستان» در هرات عقرب 1394

روز جهانی قدس برای اولین بار از سوی دفتر نمایندگی نهضت اسلامی افغانستان در شهر جلال آباد برگزار گردید

گزارش روز جهانی قدس 1394 در افغانستان

کنفرانس علمی تحقیقی با عنوان: «افغانستان و جهان در تقابل با چالش صهیونیزم و افراط گرایی» در هوتل انترکانتیننتال کابل برگزار شد

افتتاح دفتر ولایتی نهضت اسلامی افغانستان در زون شمال «مزار شریف»

سفر مولوی محمد مختار مفلح به مزار شریف

افتتاح دفتر ولایتی نهضت اسلامی افغانستان در ولایت ننگرهار

دفتر ولایتی نهضت اسلامی افغانستان در شهر هرات افتتاح شد

دیدار اعضای نهضت اسلامی افغانستان با رئیس اجرائیه حکومت وحدت ملی

نهضت اسلامی افغانستان در ارتباط با تحولات جدید داخلی و بین المللی طی یک کنفرانس مطبوعاتی مواضع خویش اعلان نمود

ملت مسلمان افغانستان در روز جهانی قدس حملات وحشیانه اسرائیل را محکوم و از ملت مسلمان فلسطین حمایت کردند

معاونت فرهنگی نهضت اسلامی افغانستان؛ «بخش فعالیت های فکری و تربیتی» کلاس های آموزش کامپیوتر

نهضت اسلامی افغانستان وشورای فرهنگی حامیان قدس شریف سالروز آتش سوزی مسجدالاقصارا محکوم کرد

روز جهانی قدس 1392

همایش امتداد فاجعه در افغانستان به مناسبت هفته سیاه پیمان با سیا

کنگره بزرگ نهضت اسلامی افغانستان

همایش دوشهید؛ یک تفکر، یک راه 1392 هوتل بین المللی انترکانتننتال کابل

کنفرانس مطبوعاتی نهضت اسلامی افغانستان در پیوند به افشای لیست پنج هزار شهید توسط کمونیست ها در افغانستان. 8/7/1392

با اعلان روز قدس، موضوع فلسطین در محور توجه جهانیان قرار گرفت!

نهضت اسلامی افغانستان طی یک کنفرانس مطبوعاتی، و با توجه به شرایط و تحولات جدید افغانستان و بین المللی، موضع خویش را اعلان نمود.

به مناسبت یوم نکبت

در تظاهرات امروز در شهرکابل، نهضت اسلامی افغانستان وشورای فرهنگی حامیان قدس شریف عمل توهین آمریکاییها به اسلام و مسلمانان را محکوم کرد 24/6/1391

از روز جهانی قدس 1391 در کابل گرامیداشت به عمل آمد

کاری برای فلسطین از نشانی مردم افغانستان گفتگوی رسانه ای هیات افغانستان در کاروان جهانی الی بیت المقدس

مقاله مولوی محمد مختار مفلح در کنفرانس بین المللی ائتلاف جهانی علیه تروریسم برای صلح عادلانه تهران 24-25 اردیبهشت 1390

پیام برای رهبران جهادی کشور در پیوند به معاهده استراتیژیک میان افغانستان و امریکا

همایش بیست و دومین سالروز ارتحال امام خمینی(ره) 12 جوزا 1390 کابل – افغانستان

با امریکا و کشورهای غربی با زبان جهاد باید حرف زده شود متن سخنراني مولوی محمدمختار مفلح به مناسبت نوزدهمین سالروز پیروزی جهاد مردم افغانستان

امریکا بزرگترین تروریست است همايش رسانه اي رهبري نهضت اسلامی افغانستان و شورای فرهنگی حامیان قدس شریف 19 حمل 1390هـ.ش، کابل – افغانستان

قیام مردمی مصر و نابودی فرعون دیگر همایش حمایت مردمی از رستاخیز کشورهای عربی - اسلامی 22 دلو 1389 کابل - افغانستان

بیایید شاگرد مکتب این معلم بزرگ گردیم مردم مسلمان افغانستان از سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران تجلیل کردند 21 دلو 1389هـ.ش، کابل- افغانستان

گفتمان شورای ملی افغانستان و فرصت های صلح یابی در کشور در پیوند با قضایای جهان اسلام

همایش بازگشت به قرآن (24 سنبله 1389، کابل)

(بازگشت اقصا) یادواره خونین فلسطین به مناسبت روز جهانی قدس سال 1389

وحدت شما برکت می آورد نامه به زعماي كشورهاي اسلامي (ایران و ترکیه)

شناخت بحران افغانستان در پرتو قضیه فلسطین 13/12/1388 کابل- افغانستان

مکثی بر کنفرانس شناخت بحران افغانستان در پرتو قضیه فلسطین

برگزاری روز خشم در مسجد جامع پل خشتی کابل 1388

كابل اقصا را به زمزمه گرفت!... گزارشي از گردهمايي روزجهاني قدس در افغانستان، ميدان دهبوري مقابل دانشگاه كابل

آخرين گام تا زمزمة اقصا!... (نشست افتتاحيه شوراي فرهنگي حاميان قدس شريف و بررسي آخرين آمادگي ها براي مناسبت بزرگداشت روز جهاني قدس) كابل –افغانستان 27/ رمضان المبارك 1430

آغازه فعاليت «شوراي عالي حمايت از هويت اسلامي قدس شريف»

برگزاری همایش با عنوان «قدس شريف محور صلح جهاني» هتل هرات کابل

مسجد الاقصي معيار ايمان در عصر حاضر (تفسيري از همايش دوم اساس گزاري شوراي عالي حمايت از هويت اسلامي قدس شريف)

نشست تاسيس شوراي عالي حمايت از هويت اسلامي قدس شريف در هوتل سنترال كابل

در محفل يادبود از شهداي هشت و چهارده جوزا 1358 هـ.ش با خون شهداي صدر نهضت اسلامي بيعت مجدد صورت گرفت

جشن هفدهمين سالروز پيروزي مجاهدين و فروپاشي نظام كمونيزم در سرزمين كفر ستيز افغانستان به ابتكار نهضت اسلامي افغانستان برگزار گرديد

بيانيه رسمي رهبر نهضت اسلامي و رئيس ستاد برگزاري مراسم روز جهاني قدس در کابل (تاريخ 5/7/1387هـ ش)

حریم اسراء (به مناسبت روز جهانی قدس 13/7/1386 هجری خورشیدی)

گزارش همایش تجلیل از روز جهانی قدس زیر نام (ایستگاه معراج) کابل 28/7/1385 هـ ش

براي اولين بار در تاريخ افغانستان از روز جهاني قدس از سوي رهبري نهضت اسلامي افغانستان بزرگداشت به عمل آمد تاريخ 28/7/1385 هـ ش کابل افغانستان

پيام رهبر نهضت اسلامي در تدوير اولين کنگره نهضت اسلامي افغانستان

همايش ويژه مسعود شناسي

تازه های پایگاه

 . عنوان بخش: معرفی نهضت اسلامی

اساسنامه نهضت اسلامی افغانستان ...

 . عنوان بخش: فعالیت های نهضت اسلامی

کنفرانس «افغانستان و فلسطین ...

 . عنوان بخش: معرفی نهضت اسلامی افغانستان

شوراي فرهنگي حاميان قدس شريف، ...

 . عنوان بخش: بیت المقدس

پخش اذان در کلیساها

 . عنوان بخش: تحولات جهان اسلام

واکنش‌های جهانی؛ اتحادیه ...

 . عنوان بخش: امت مسلمه

اسلام در فرانسه ممنوع خواهد شد

 . عنوان بخش: استعمار فکری

تجدید و نوگرائی در دین

 . عنوان بخش: آرشیو اخبار و اطلاعیه ها

دادگاه عالی هلند ...

 . عنوان بخش: انتشارات

گاهنامه مومن

 . عنوان بخش: گالری تصاویر

تصاویر همایش گرامیداشت از 26 دلو ...

 . عنوان بخش: بازتاب

مشاور عبدالله: «حزب الله» و ...