امروز  

نهضت اسلامی افغانستان وشورای فرهنگی حامیان قدس شریف سالروز آتش سوزی مسجدالاقصارا محکوم کرد

در سی ام اسد 1348 هجری شمسی مصادف با ٢١ آگوست 1969 مسجدالاقصی اولین قبله مسلمین و یکی از مقدس ترین معابد مورد احترام ادیان آسمانی، توسط اشغالگران صهیونیست به آتش کشیده شد.

در نتیجه این آتش سوزی هولناک، ستون های آتش و دود تا ارتفاع صدها متر به آسمان برخاست. در قسمت جنوب شرقی در حدود دوصد متر مربع از سقف مسجد کاملاً ازبین رفت و گنبد مسجد در پنج نقطه سوخت. همچنین یکی از آثار متبرک مسجد و یک منبر مخصوص که هشتصد سال سابقه داشت نیز کاملاً از بین رفت. این جنایت دردناک، بازتاب تند و موج خروشانی در جهان اسلام به وجود آورد.

نهضت اسلامی افغانستان وشورای فرهنگی حامیان قدس شریف طی یک گردهمایی در دفتر مرکزی این جنایت بزرگ را محکوم کرد.

این جلسه که با اشتراک رسانه برگزار شده بود ابتدا آقای استاد ضیاءالحق حافظی کاندیدای دوره قبل ریاست جمهوری اسلامی افغانستان و از اعضای هیأت رهبری نهضت اسلامی طی سخنان خویش به ویژگیهای مقدس و مبارک مسجد الاقصا اشاره کرد و گفت: امروز حراست و حفاظت از مسجد الاقصا وظیفه همه مسلمانان اند اعم از سنی و شیعه، عرب و عجم، سیاه پوست و سفید پوست، به هرزبانی که تکلم می کنند و درهر مکانی از این جهان که زندگی می کنند از قبله اول و سومین مکان ومسجد مقدس مسلمانان با تمام وجود دفاع کنند.

وی افزود دفاع از این مکان مقدس مستلزم وحدت و یکپارچگی جهان اسلام بخصوص پیروان امام جعفرصادق(رح) و امام ابوحنیفه (رح) می باشند.

آقای حافظی گفت، بیت المقدس در طول تاریخ مورد دسیسه های شوم و خطرناکی نه تنها از جانب اسرائیل جنایتکار بلکه ازطرف حامیان این رژیم نیز قرار گرفته اند و آتش سوزی که در این مسجد در 21 آگست 1969 صورت گرفت نیز دقیقا مؤید این موضوع می باشد.

وی افزود، رژیم اسرائیل در یک برنامه از قبل تعیین شده تلاش کرد تا با این عمل شوم خویش هویت اسلامی مسجدالاقصا را کم کم محو کند و نمادهای اسلامی را از آن بزداید ولی با آتش خشم مسلمانان سراسر جهان مواجه شد و ناکام ماند.

آقای مولوی محمد مختار مفلح رهبر نهضت اسلامی افغانستان ورئیس شورای فرهنگی حامیان قدس شریف نیز در سخنان خویش گفت، «عزیزان مؤمن! نوزدهم اگست امسال، چهلمین سالگرد آتش سوزی مسجد الأقصی توسط یک یهودی تروریست بود، مسجد الأقصی در زیر اشراف و نظارت کیان صهیونیستی به آتش کشیده شد و نماد اسلامي‌و شعار جهاد و مقاومت جهان اسلام، منبر صلاح الدین ایوبی طعمه ی حریق گردید! در دهه قبل نماز گزاران در یک مسجد از سوی یک تروریست رژیم تروریستی اسرائیل به رگبار ماشیندار بسته شد، پیوسته انسان های مظلوم که هیچ نوع گناهی نکرده اند همه روزه به خاک افتیده و دامنه های مسجد الأقصی را با خون خود لاله پوش مي‌کنند، هم اکنون کندن کارهای وسیعی در زیر بنای مسجد الأقصی از سوی رژیم تروریستی اسرائیل ادامه دارد در عرصه ی بین المللی این رژیم زراد خانه های بزرگ اسلحه ذروی را در اختیار دارد و خود را به هیچ تعهدی پابند نمي‌داند، کشور های منطقه هر یک به نحوی زیر تهدید و تعدی این رژیم قرار دارند، این رژیم در مجاورت با حرمین شریفین مکی و مدنی با لاقیدی هایی که تا به حال با قضایا برخورد کرده و هتک حرمت هایی که در حق مقدسات مسلمانان در قدس شریف انجام داده و با سابقه جنایات خود نظیر آنچه در کشتار گاه صبرا و شتیلا مرتکب گردیده و با سفاکی هایی که حتی با انسان های نظیر شیخ شهید احمد یاسین دریغ نورزیده است به هیچ صورت قابل اعتماد، تحمل و گذشت نیست، زیرا زمانی که افعی درخانه جا داشته باشد آرامش حرام و نجات فقط و فقط همان کوبیدن سر افعی است و بس».

وی افزود، «مسلمانان به ویژه فلسطینیان برای آزادسازی قدس شریف و مسجد اقصی همچنان جان فشانی می کنند.

دشمن صهیونیستی درصدد تخریب و منهدم کردن مسجد اقصی است تا به جای آن معبد ادعایی خود موسوم به هیکل سلیمان را برپا کنند. در این آتش‌ سوزی منبر صلاح ‌الدین ایوبی، مسجدعمر، محراب زکریا، مقام اربعین، سه رواق ممتد از جنوب به شمال با ستونها و ایوانها و تزئینات سقف به آتش کشیده شد و فرو ریخت. دو ستون اصلی که گنبد روی آن استوار بود و اجزائی از گنبد داخلی که مزین بود، محراب و دیوارهای جنوبی، پوشش مرمری و 48 پنجره گچی، شیشه‌های رنگی و فرشها، سوره اسراء که با کاشی های معرق و تذهیب شده نوشته شده بود و از بالای محراب به سوی شرق امتداد داشت و بسیاری از تزئینات و آیات قرآنی طی این آتش‌سوزی از بین رفت».

آقای مفلح گفت، «فلسطين 63 سال است که در خون مي‌تپد، چرا داعيه داران آزادي جهان آنهائي که ليبراليزم را در سطح جهان شعار مي‌دهند يک ملت را مستحق نمي‌دانند در مبارزات برحق شان که وجود دارد، مگر فلسطينيان که از سرزمين خود دفاع مي‌کنند، اين فلسطينيان مستحق نيستند که از هويت، فرهنگ، تمدن، تاريخ، عقيده، آرمان شهداي خود شان دفاع بکنند، صد درصد مستحق هستند. اما زورگويان و علمبرداران جهان کنوني و خود کامگان اين مستحق بودن را نمي‌پذيرند نمونة بارز اين را شما مي‎توانيد در انتخابات داخل فلسطين نگاه بکنيد که حماس برنده مي‎شود، يک ملت مسلمان تصميم مي‌گيرد براي قائد خود رأي ميدهد، اما امريکائيان که چند يک اين جهان هستند چه کاره هستند که اين را مشروعيت نمي‌دهند؟ و مي‏گويد اين حکومت، حکومت مشروع نيست ازين جا معلوم ميشود که امريکایي‌ها حتی تعهدات و کنوانسيون هاي بين المللي را در سطح جهان پايمال مي‌کنند اشغال افغانستان و عراق بحران سياسي در خاور ميانه جنگ 33 روزة اسرائيل که به حيث غدة سرطانيست در منطقه در کجاي منشور ملل متحد مشروعيت دارد معلوم است که امريکائيان کساني هستند که پاي خود را از گليم شان زياد دراز کرده اند».

در پایان این نشست یک اعلامیه و یک قطعنامه خوانده شد. اعلامیه توسطه آقای سید جواد نهضت یار عضو شورای رهبری نهضت اسلامی افغانستان قرائت شد که دربخشهای آن آمده است:

 • وحدت و همبستگی ایمانی وملی از راه آوردن صلح پایدار و تأمین امنیت کامل در سراسر کشور، یگانه راهی است که زمینه ی اخراج کامل نیروهای نظامی کشورهای عضو سازمان اتلانتیک شمالی را از افغانستان فراهم می نماید؛ پس وجیبه ی ایمانی و ملی همه ما و شماست تا در این راستا از هیچ نوع سعی و تلاش در حد توان خویش دریغ نورزیم.
 • توسعه روابط سیاسی، اقتصادی و نظامی از طریق امضای پیمان های استراتیژیک با کشورهای اسلامی در سیاست خارجی افغانستان به جای معاهدات به ظاهر دپلوماتیک و در حقیقت حلقه ی بردگی را به گردن انداختن با کشورهای بزرگ غربی، راه دیگری است که می تواند آینده کشور را به سوی سعادت و رستگاری رقم بزند.
 • دشمنان اسلام به خاطر تضعیف ملت های مسلمان، همواره تلاش می ورزند تا شگاف های عمیقی را میان گروه ها، احزاب سیاسی و نژادهای مختلف امت اسلامی، ایجاد نمایند تا از این طریق اهداف شیطانی شان را در سرزمین های اسلامی دنبال کنند؛ پس ملت مجاهد و مسلمان افغانستان نباید انتظار خیر را از سوی آنها داشته باشد.

ملت مسلمان افغانستان رژيم صهيونيستي را به سان جنايتكاري مي‌شناسد كه نيت و عمل آن كشتار مسلمانان و تخريب مشاعر اسلامي در آن سرزمين است، بنابر اين، مردم مسلمان افغانستان دراين راستا شعار را كافي ندانسته بلكه از تمام جهان اسلام اقدام عملي را انتظار دارد.  

قطعنامه 9 ماده ای توسط آقای محمد کاظم بامیک عضو شورای رهبری نهضت اسلامی افغانستان قرائت شده که در بخش های آن چنین آمده است:

 1. شورای فرهنگی حامیان قدس شریف حادثه تاریخی آتش سوزی مسجد الاقصا قبله اول مسلمانان را از سوی صهیونست ها محکوم نموده و برای نگهداری از آن خواستار ایجاد صندوق خیریه در دول اسلامی می باشد.
 2. هویت اسلامی قدس شریف موضوعی است متعلق به همه مسلمانان عالم و همه تلاش های رژیم بر تهدید قدس را محکوم نموده از کشور های اسلامی مطالبه می رود تا از کیان اسلامی قدس با همه توان خود حراست نمایند؛
 3. برای دولت های حامی رژیم صهیونیستی اعلام می داریم تا حمایت آنان از رژیم پایان نپذیرد، خطر تصادم و برخورد تمدن ها و در فرجام جنگ تمام عیار میان ملت ها به حال خود باقی خواهد ماند و نفرت و خشونت گسترش خواهد یافت؛
 4. مسجد الاقصی محور عقیده اسلامی است و بیت المقدس از آن اسلام است ما مردم افغانستان تلاش های رژیم نامشروع صهیونستی در راستای یهودی سازی بیت المقدس را محکوم می نماییم.
 5. کشتار بی گناهان، تخریب منازل وضع محدودیت ها بر مردم فلسطین غصب سرزمین ها و ساختن شهرک های صهیونست نشین را به شدت تقبیح نموده و خواستار به محاکمه کشاندن آدم کشان صهیونست در یک دادگاه بی طرف هستیم.
 6. ما روند صلح در افغانستان را یک اصل می دانیم اما صلح با طالبان باید از آدرس مردم افغانستان صورت بگیرد. (در پی صحبت های گدشته خواستار انتقال دفتر قطر به کابل هستیم).
 7. شورای قدس از کاندیدای سال 1393 ریاست جمهوری اسلامی افغانستان می خواهیم برای بهتر برگزار شدن انتخابات باید طرح و برنامه های شان را به مردم ارایه نماید.
 8.  نهضت اسلامی افغانستان و شورای فرهنگی حامیان قدس شریف هر گونه پایگاه سازی نظامی در افغانستان را خلاف دین مبین اسلام، استقلالیت کشور و تمامیت ارضی این سرزمین داتسته و جرگه که در این زمینه قرار است برگزار شود را محکوم می نماید.
 9. جنگ در سوریه را توطیه از طرف غرب دانسته و از طرفین درگیر در این کشور می خواهیم که رسیدن به صلح دایمی توافق نماید، و گلوله باران نمودن آرامگاه حضرت زینب را بدست نظامیان آزاد سوریه را محکوم می نمایم.
به اشتراک بگذاريد:

نظر دهی
ثبت نظر جدید
نام       ایمیل    
نظر 
کد امنیتی            
نظرات   :   0

ابتدای مطلب

 

امکانات
تعداد بازدید: 909
دریافت
ارسال به ایمیل
صفحه قابل چاپ
معرفی به دوستان
سایر فعالیت ها

کنفرانس «افغانستان و فلسطین دو قربانی؛ یک جنایت» در کابل برگزار شد

• کنفرانس خبری یوم النکبه؛ روز فاجعه جهان اسلام

هشت ثور؛ ثمره یک پیکار! (10/2/1397)

فعالیت های دفتر ولایتی نهضت اسلامی افغانستان در حوزه شرق (شهر جلال آباد)

همایشی «از بلخ تا هریوا؛ مقاومتی بر پهنای یک روایت»

همایش حمایت از «ﭘﺸﺘﻴﺒﺎﻧﻲ‌ از موقف‌ خرد‌مندانه محترم‌ صلاح‌ الدين‌ رباني‌ و‌ استاد‌ عطا‌ محمد‌ نور»

کنفرانس «کابل و قدس آیینه تمام نمای یک فاجعه» 30/9/1396

کنفرانس خبری: «ستون پنجم؛ و تغذیه از شعله ورشدن جنگ در کشور» 1396/9/12

کنفرانس یک روزه «شکوه ایستادگی در خزان توطئه ها» سه شنبه 30 عقرب 1396

از دهم محرم الحرام (عاشورای حسینی) 1439 در ننگرهار بزرگداشت به عمل آمد

ناقوس مبارزه علیه تبارگرایی ، نژادپرستی انحصارطلبی و نظام فاشیستی این بار از شرق کشور به صدا درآمد

مولوی مفلح: اسرائیل نقشه خبیثانه ای را در سر می پروراند

کنفرانس یک روزه: «مظلومیت مسلمانان در سایه سکوت جهان اسلام و سازمان‌های بین‌المللی» درشهر هرات

از روز جهانی قدس در جلال آباد بزرگداشت شد

گزارش تصویری راهپیمایی روز جهانی قدس 1396 در هرات

کنفرانس خبری در پیوند به سفر ترامپ به عربستان سعودی با عنوان «تجدید پیمان کشتار مسلمین با آمریکا»

همایش روز جهانی قدس در کابل (1396)

«هشت ثور آئینه ای است که خورشید آزادی در آن درخشید!»

گزارش تصویری بزرگداشت از هشتم ثور از سوی نهضت اسلامی افغانستان 1396/2/7

کنفرانس خبری: «افغانستان و نقض حاکمیت ملی و میدان انتقام کشی قدرتها»

گرامیداشت از چهل و یکمین سالروز «روز زمین» در دفتر مرکزی نهضت اسلامی افغانستان 13 حوت 1396

کنفرانس «وحدت امت مسلمه دریچه ای به سوی ثبات و امنیت افغانستان و جهان اسلام» در جلال آباد 1395/12/29

گرامیداشت از شهدای 24 حوت هرات 1357 در دفتر مرکزی نهضت اسلامی افغانستان

گزارش تصویری کنفرانس «همگرائی دینی رهیافتی برای ثبات افغانستان وجهان اسلام» شهر هرات 1395

نهضت اسلامی افغانستان برگزار می کند؛ کنفرانس (همگرایی دینی رهیافتی برای ثبات افغانستان وجهان اسلام) شهر هرات

جلسه هفته وار اعضای شورای مرکزی نهضت اسلامی افغانستان / 22دلو 1395

دیدار شورای رهبری نهضت اسلامی افغانستان با استاد عطا محمد نور والی ولایت بلخ و رئیس اجرائیه جمعیت اسلامی افغانستان

جلسه هفته وار اعضای شورای رهبری نهضت اسلامی افغانستان برگزار شد

همایش میلاد نبی اکرم (ص) و گرامیداشت هفته وحدت در ننگرهار

تابلوهای گرامیداشت میلاد پرسعادت پیامبر گرامی اسلام (ص) و هفته وحدت دفاتر ولایتی نهضت اسلامی افغانستان هرات و جلال آباد

نشست و گفتگوی نهاد جوانان نهضت اسلامی افغانستان در دفتر مرکزی

همایش میلاد نبی اکرم (ص) و گرامیداشت هفته وحدت

جلسه هفته وار اعضای شورای رهبری نهضت اسلامی افغانستان برگزار شد

گرامیداشت از دهم محرم الحرام "عاشورای حسینی" در شهر هرات

کارکرد های شش ماهه اول سال 1395 دفتر ولایتی نهضت اسلامی افغانستان حوزه شرق

همایش باشکوه بزرگداشت از روز جهانی قدس 1395 درهرات

همایش باشکوه بزرگداشت از روز جهانی قدس 1395 در ننگرهار شهر جلال آباد

گزارش کنفرانس «ادامه تراژدی در جهان اسلام و مسئولیت های ما» شهرهرات 10 حوت 1394

کنفرانس علمی «تروریزم و افراط گرایی بزرگترین چالش جهان اسلام وافغانستان» در هرات عقرب 1394

روز جهانی قدس برای اولین بار از سوی دفتر نمایندگی نهضت اسلامی افغانستان در شهر جلال آباد برگزار گردید

گزارش روز جهانی قدس 1394 در افغانستان

کنفرانس علمی تحقیقی با عنوان: «افغانستان و جهان در تقابل با چالش صهیونیزم و افراط گرایی» در هوتل انترکانتیننتال کابل برگزار شد

افتتاح دفتر ولایتی نهضت اسلامی افغانستان در زون شمال «مزار شریف»

سفر مولوی محمد مختار مفلح به مزار شریف

افتتاح دفتر ولایتی نهضت اسلامی افغانستان در ولایت ننگرهار

دفتر ولایتی نهضت اسلامی افغانستان در شهر هرات افتتاح شد

دیدار اعضای نهضت اسلامی افغانستان با رئیس اجرائیه حکومت وحدت ملی

نهضت اسلامی افغانستان در ارتباط با تحولات جدید داخلی و بین المللی طی یک کنفرانس مطبوعاتی مواضع خویش اعلان نمود

ملت مسلمان افغانستان در روز جهانی قدس حملات وحشیانه اسرائیل را محکوم و از ملت مسلمان فلسطین حمایت کردند

معاونت فرهنگی نهضت اسلامی افغانستان؛ «بخش فعالیت های فکری و تربیتی» کلاس های آموزش کامپیوتر

روز جهانی قدس 1392

اوضاع جاری کشور و همچنین تحولات جهان اسلام در نشست اعضای موسسان نهضت اسلامی بررسی شد

همایش امتداد فاجعه در افغانستان به مناسبت هفته سیاه پیمان با سیا

کنگره بزرگ نهضت اسلامی افغانستان

همایش دوشهید؛ یک تفکر، یک راه 1392 هوتل بین المللی انترکانتننتال کابل

کنفرانس مطبوعاتی نهضت اسلامی افغانستان در پیوند به افشای لیست پنج هزار شهید توسط کمونیست ها در افغانستان. 8/7/1392

با اعلان روز قدس، موضوع فلسطین در محور توجه جهانیان قرار گرفت!

نهضت اسلامی افغانستان طی یک کنفرانس مطبوعاتی، و با توجه به شرایط و تحولات جدید افغانستان و بین المللی، موضع خویش را اعلان نمود.

به مناسبت یوم نکبت

در تظاهرات امروز در شهرکابل، نهضت اسلامی افغانستان وشورای فرهنگی حامیان قدس شریف عمل توهین آمریکاییها به اسلام و مسلمانان را محکوم کرد 24/6/1391

از روز جهانی قدس 1391 در کابل گرامیداشت به عمل آمد

کاری برای فلسطین از نشانی مردم افغانستان گفتگوی رسانه ای هیات افغانستان در کاروان جهانی الی بیت المقدس

مقاله مولوی محمد مختار مفلح در کنفرانس بین المللی ائتلاف جهانی علیه تروریسم برای صلح عادلانه تهران 24-25 اردیبهشت 1390

پیام برای رهبران جهادی کشور در پیوند به معاهده استراتیژیک میان افغانستان و امریکا

همایش بیست و دومین سالروز ارتحال امام خمینی(ره) 12 جوزا 1390 کابل – افغانستان

با امریکا و کشورهای غربی با زبان جهاد باید حرف زده شود متن سخنراني مولوی محمدمختار مفلح به مناسبت نوزدهمین سالروز پیروزی جهاد مردم افغانستان

امریکا بزرگترین تروریست است همايش رسانه اي رهبري نهضت اسلامی افغانستان و شورای فرهنگی حامیان قدس شریف 19 حمل 1390هـ.ش، کابل – افغانستان

قیام مردمی مصر و نابودی فرعون دیگر همایش حمایت مردمی از رستاخیز کشورهای عربی - اسلامی 22 دلو 1389 کابل - افغانستان

بیایید شاگرد مکتب این معلم بزرگ گردیم مردم مسلمان افغانستان از سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران تجلیل کردند 21 دلو 1389هـ.ش، کابل- افغانستان

گفتمان شورای ملی افغانستان و فرصت های صلح یابی در کشور در پیوند با قضایای جهان اسلام

همایش بازگشت به قرآن (24 سنبله 1389، کابل)

(بازگشت اقصا) یادواره خونین فلسطین به مناسبت روز جهانی قدس سال 1389

وحدت شما برکت می آورد نامه به زعماي كشورهاي اسلامي (ایران و ترکیه)

شناخت بحران افغانستان در پرتو قضیه فلسطین 13/12/1388 کابل- افغانستان

مکثی بر کنفرانس شناخت بحران افغانستان در پرتو قضیه فلسطین

برگزاری روز خشم در مسجد جامع پل خشتی کابل 1388

كابل اقصا را به زمزمه گرفت!... گزارشي از گردهمايي روزجهاني قدس در افغانستان، ميدان دهبوري مقابل دانشگاه كابل

آخرين گام تا زمزمة اقصا!... (نشست افتتاحيه شوراي فرهنگي حاميان قدس شريف و بررسي آخرين آمادگي ها براي مناسبت بزرگداشت روز جهاني قدس) كابل –افغانستان 27/ رمضان المبارك 1430

آغازه فعاليت «شوراي عالي حمايت از هويت اسلامي قدس شريف»

برگزاری همایش با عنوان «قدس شريف محور صلح جهاني» هتل هرات کابل

مسجد الاقصي معيار ايمان در عصر حاضر (تفسيري از همايش دوم اساس گزاري شوراي عالي حمايت از هويت اسلامي قدس شريف)

نشست تاسيس شوراي عالي حمايت از هويت اسلامي قدس شريف در هوتل سنترال كابل

در محفل يادبود از شهداي هشت و چهارده جوزا 1358 هـ.ش با خون شهداي صدر نهضت اسلامي بيعت مجدد صورت گرفت

جشن هفدهمين سالروز پيروزي مجاهدين و فروپاشي نظام كمونيزم در سرزمين كفر ستيز افغانستان به ابتكار نهضت اسلامي افغانستان برگزار گرديد

بيانيه رسمي رهبر نهضت اسلامي و رئيس ستاد برگزاري مراسم روز جهاني قدس در کابل (تاريخ 5/7/1387هـ ش)

حریم اسراء (به مناسبت روز جهانی قدس 13/7/1386 هجری خورشیدی)

گزارش همایش تجلیل از روز جهانی قدس زیر نام (ایستگاه معراج) کابل 28/7/1385 هـ ش

براي اولين بار در تاريخ افغانستان از روز جهاني قدس از سوي رهبري نهضت اسلامي افغانستان بزرگداشت به عمل آمد تاريخ 28/7/1385 هـ ش کابل افغانستان

پيام رهبر نهضت اسلامي در تدوير اولين کنگره نهضت اسلامي افغانستان

همايش ويژه مسعود شناسي

تازه های پایگاه

 . عنوان بخش: معرفی نهضت اسلامی

اساسنامه نهضت اسلامی افغانستان ...

 . عنوان بخش: فعالیت های نهضت اسلامی

کنفرانس «افغانستان و فلسطین ...

 . عنوان بخش: معرفی نهضت اسلامی افغانستان

شوراي فرهنگي حاميان قدس شريف، ...

 . عنوان بخش: بیت المقدس

پخش اذان در کلیساها

 . عنوان بخش: تحولات جهان اسلام

واکنش‌های جهانی؛ اتحادیه ...

 . عنوان بخش: امت مسلمه

اسلام در فرانسه ممنوع خواهد شد

 . عنوان بخش: استعمار فکری

تجدید و نوگرائی در دین

 . عنوان بخش: آرشیو اخبار و اطلاعیه ها

فضای پاکستان به روی پروازهای غیر ...

 . عنوان بخش: انتشارات

گاهنامه مومن

 . عنوان بخش: گالری تصاویر

تصاویر همایش گرامیداشت از 26 دلو ...

 . عنوان بخش: بازتاب

مشاور عبدالله: «حزب الله» و ...