امروز  

هشت ثور؛ ثمره یک پیکار! (10/2/1397)

فراخوان

وقل جاء الحق وزهق الباطل ان الباطل کان زهوقا

ملت بزرگ ومجاهد افغانستان!

یکی از روز های بزرگ در تاریخ افغانستان هشتم ثور است، این روز از روز های است که بابزرگ ترین حادثه قرن بیستم، ارتباط دارد، تحولات عظیم جهانی به نحوی به حوادث مرتبط به این روز پیوند دارد. این روز هم اکنون به عنوان حادثه ای زنده در حافظه شاهدان آن، از جهت های بی شماری حایز اهمیت است. این روز برای ملت پرغرور ما یاد آور حوادثی است که در قرن بیستم به عنوان معجزه یک مکتب ثبت تاریخ بشریت گردیده است.

بنا براین از همه هموطنان خویش تقاضا می نماییم تا دراین روز به میزان وپیمانه ای که خود قادر به انجام آن اند، ازاین روز تجلیل به عمل آورند و با ابراز احساسات خویش در راستای ارزش این روز، برای کوردلانی که هنوز لکه خیانت به این کشور در پیشانی آنان می درخشد، این نکته را حالی نمایند که هنوز پاسداران این روز زنده اند و از ارزش های این روز حراست می کنند.

نهضت اسلامی افغانستان که عصاره ای از ارزش های این روز را نمایندگی می کند، برای این روز و بزرگداشت این روز برنامه ی مهمی رادر دست دارد که باحضور پرشور مجاهدان و نخبگان سیاسی کشور به استقبال این روز خواهند رفت. اشتراک دوستان جهاد دراین مناسبت را انتظار خواهیم داشت تا بتوانیم در برابر شهدا وآسیب دیدگان این روز با تقدیر مبارزات آنان، ادای دینی و لواندک، به جا آوریم.

 

گاه: روزدوشنبه 10/2/1397 ساعت 8 صبح الی 12 ظهر

جای: کابل، هوتل بین المللی انترکانتنینتال

 

نهضت اسلامی افغانستان

-----------------------------------------------------------

به مناسبت هشتم ثور بیست و ششمین سالروز پیروزی جهاد بر حق ملت مسلمان افغانستان، از سوی نهضت اسلامی افغانستان در کابل گرامیداشت با شکوهی به عمل آمد. در این گردهمآیی علما، اساتید دانشگاه ها، اعضای پارلمان، فرماندهان جهادی، نمایندگان احزاب سیاسی، وکلای نواحی مختلف شهر کابل، رسانه ها و اقشار مختلف مردم شرکت نمودند.

جلسه با تلاوت آیاتی از قرآن مجید آغاز سپس آقای ارغندیوال رئیس حزب اسلامی افغانستان و وزیر پیشین اقتصاد سخنرانی نمود؛ نگاهی کوتاه به سخنرانی ایشان:

« ابتدا به ارواح بلند شهدای راه آزادی و عزت درود می فرستم.

وقتی ما خاطره هشت ثور را به یاد می آوریم دو خاطره به ذهن ما می رسد یکی 7 ثور که نشان کشتار وحشت و ترور بود که تا امروز ثمره آن ادامه دارد و سرآغاز یک جنایت و خونریزی بود ولی طرف دیگر هشت ثور پیروزی قیام ملت مسلمان افغانستان در برابر بزرگترین ابر قدرت جهان که او را به زانو در آورد.

ملت مسلمان افغانستان، نهضت اسلامی افغانستان در تمام ادوار تاریخ مبارزات شان را ادامه داد و این مبارزات بالاخره منتج به شکست شوروی شد و به گونه ای که دیگر کمونیسم جز از تاریخ شد.

تاریخ افغانستان در حقیقت تاریخ جهاد است و تاریخ فرزندان مومن این سرزمین است که با ایمان راسخ در برابر یک ابر قدرت ایستادند و او را به زانو در آوردند.

امروز جهان مدیون جهاد مردم افغانستان است و ما مدیون آنها نیستم در دوران جنگ سرد و تقابل سوسیالیسمِ با امپریالیسم یا کاپیتالیسم، ملت افغانستان به پا خواست و شوروی را شکست داد، کشورها یکی پی دیگری استقلال خویش را گرفتند، دیوار برلین در هم شکست و این تنش خاتمه یافت و از اینکه غرب سالانه میلیارد ها دالر را به مصرف می رساند ختم شد.

بعد از هشت ثور متاسفانه توطئه ها علیه مجاهدین به راه افتاد و مجاهدین نتوانستند این توطئه ها را مهار کند جنگ های داخلی که در افغانستان اتفاق افتاد نتیجه توطئه استعمار گران و کشورهای بیرونی بود.

بسیاری از کشور های مداخله گر در صدد هستند که نظام قوی در افغانستان وجود نداشته باشد تا آنها بتوانند به نفع خود در افغانستان کار بکنند بخصوص در عرصه معادن که بتوانند آنها را به یغما ببرند.

به همه پیشنهاد می کنم اگر می خواهید که خون شهدا تحقق پیدا کند اگر می خواهید ما ملت آزاده باشید اگر میخواهید استعمار گران نتوانند در کشور ما مداخله کنند باید اتحاد کنیم وحدت داشته باشیم.

نباید این مجال را به کشوری و به کسی بدهیم که ما را به نفع خود بچرخاند».

سخنران دوم این همایش استاد محمد موسی فریور استاد دانشگاه کابل و سخنگوی بنیاد آزادگان افغانستان بود که مروری مختصر بر سخنرانی ایشان داریم:

«نخست از برادر مان مفلح و همکاران شان به خاطر یادبود از جهاد افغانستان تشکر می کنم.

صحبتی که من می کنم خواهش می کنم به دقت گوش کنید من کلیشه ای گپ نمی زنم. من در چهل سال پسین در همه صحنه های این کشور حضور داشتم و خودم حاضر بودم و از کسی روایت نمی کنم حرف خودم است.

جهاد افغانستان برای مجاهدین واقعی یک حقیقت بسیار شیرین است و برای دشمنان افغانستان و جهاد یک حقیقت بسیار تلخ است. ما از منافقینی که به لباس جهاد خودشان را جا زده بود هیچ شکوه و گلایه نداریم. باید پرسید که چرا جهاد افغانستان با این عظمت با این ثمره جهانی به این سرنوشت نکبت بار گرفتار شد؟

آرزو داریم که جوانان به این مسئله دقت کنند امیدواریم جوانان در وقت مطالعه مسئله حب و بغض را کنار گذاشته و همه چیز را فقط سیاه و سفید نبینند.

یک موضوع تعدد احزاب بود و هست که در باره  این تعدد احزاب بسیار مقاله ها نوشتم گفتم که این یک آفت است و از بیرون و از کشور های همسایه برای مردم ما تحمیل شد.

ملت ما در دوران جهان بر خلاف عرف جهانی مجبور بود هم علیه دولت دست نشانده خویش مبارزه کند و هم علیه متجاوزان شوروی و این موضوع برای ملت خیلی سخت بود.

درمورد گفتگوی ژنو و معاهده ژنو که در دوران اشغال افغانستان توسط شوروی از طرف آمریکا و شوروی برگزار شد باید بگویم که یک معاهده بسیار خطرناکی بود و آن توافق روی این بود که نباید اسلام در افغانستان پیروز شود و مجاهدین به قدرت برسند و این سر آغاز مشکل و بد بختی و سیه روزی افغانستان شد. که متاسفانه رهبران ما از درک این مسئله عاجز بودند، جهادی به آن بزرگی با اثرات جهانی ولی رهبرانی به این کوچکی.

باید بگویم که یهود و نصارا که دشمن سوگند خورده مسلمانان است هرگز دوست ما محسوب نمی شوند و نباید جوانان خود را فریب دهند، این یهود، یهود سابقه نیست که در زمان پیغمبر بود! ببینید کسی که جغرافیای سیاسی جهان اسلام را مطالعه می کند 99 در صد جنگها در سرزمین های اسلامی است و قربانی جنگ های نیابتی هستیم از جمله در افغانستان. کشورهای همسایه ما هرگز نمی خواستند که یک کشور قدرتمند اسلامی در کنار شان ظهور کند».

سومین سخنران این گردهمایی آقای مولوی محمد مختار مفلح رهبر نهضت اسلامی افغانستان و مشاور ارشد ریاست اجرائیه بود که قسمت های از سخنرانی ایشانرا مرور می کنیم:

« در این روز تاریخی و یوم الله هشتم ثور، با استعانت از الله متعال  وبا عنایت درود به پیامبر گرامی اسلام علی افضل الصلوات و التحیات، وبا اتحاف دعا به روان پاک شهدای جهاد مقدس مان، از شما اجازت می طلبم تا باهم فرارسیدن این روز را به همه جهان آزادی دوست و عدالت خواه، کافه امت اسلامی، ملت بزرگ و مجاهد افغانستان مبارک باد بگوییم!

امروز را با شما گرامی بداریم که یاد آور یک قهرمانی، یک ارزش، ساختن یک تاریخ، قرائت معاصر برای مکتب مبارزه می باشد. امروز در پای تجلیل از روزی نشسته ایم که آن روز حسن ختامی بود بر یک فصل از زیباترین، روشن ترین و پر معنا ترین تجلی ایمان یک ملت و یک امت بود. تبلور ایمان پیرمردان و پیر زنانی بود که از خود شهکاری هایی به جا گذاشتند که کمتر در تاریخ نظیر آن اتفاق افتاده است.

این روز را برای جوانان گلگون کفنی گرامی میداریم که تن پاک آنان در خون های شان زیب و فر دیوان شهادت شد. روزی که از هر گوشه ای، از هر دره و دشتی، از هر صخره و قله ای صدای توحید به یک صدا در آمد و هویت این کشور را تعریف مجدد نمود که این هویت، عناصر یکتاپرستی، عشق به آزادی و باور به خاک کشور را درخود جای داده بود.

هشتم ثور، پیش از این که وابسته به یک جناح باشد، قبل از این که مربوط به یک گروه باشد متعلق به یک مکتب است. این مکتب به پهنای عدالت و آزادی است. پس هشتم ثور نه به عنوان یک حادثه تاریخی محدود، بلکه به عنوان یک ارزش بیکران قابل مکث و ارزیابی است».

متن کامل سخنرانی ایشان در بخش های دیگر این سایت بخوانید

چهارمین سخنران آقای مولوی عبدالرحمن رحمانی رئیس حزب عصر ما و عضو مجلس نمایندگان بود؛ مرور کوتاه می کنیم بر سخنرانی ایشان:

«اشاره به کسانی دارم که آنها جهاد ستیز هستند کسانی که از آدرس مجاهدین خیانت کردند در حق جهاد و بیت المال اونها غابن است اونها صف شان جدا است ولی مجاهدینی که در راه تحقق آرمانهای ملت مسلمان خون دادند مقام شان در قرآن بارها ذکر شده فضل الله المجاهدین ...

مجاهدینی که واقعا خون دادند و جان دادند تعداد شان بسیار کم است اما کسانی که از نام جهاد سوء استفاده کردند در همه جا حضور دارند و سر هر سفره نشسته اند.

من بارها گفتم چرا به کسانی که خون کودک و جوان تان از دم شمشیر شان جاری است چرا خط و سند می دهید که در این کشور بمانند و با آنها پیمان امضا می کنیم این پیمان مورد خشم و عضب خداوند قرار دارد و در مغایرت با دین اسلام است من بارها از رسانه ها گفتم و حالا هم می گویم که اگه این پیمان در این سرزمین صلح و آرامی را آورد  مرا دار بزنید.

کسانی که این پیمان را امضا کردند قبلا هم در خون و مظلومیت مردم ما شریک هستند و بعد از این هم با دست خط خود شان امضا کردند.»

پنجمین سخنران این اجلاس مولوی حبیب الله حسام رئیس شورای اخوت اسلامی افغانستان و عضو شورای مجاهدین بود؛ بخش های از سخنرانی ایشانرا مرور می کنیم:

« چند نکته می خواهم بگویم

گاهی لازم است عظمت خود و دشمن خود را از زبان دشمن انسان بشنود خوب است

خلیل زاد در کتابش می گوید که من طی چندین سال با مراجعه به تمامی آدرس های آمریکایی از رئیس جمهور الی شورای امنیت ملی و... نتوانستم آمریکا را قناعت بدهم که علیه شوروی که افغانستان را اشغال کرده وارد عمل شود و آنها می گفتند که با شوروی نمی شود. ولی زمانی آمریکا در جهاد افغانستان وارد شد که مجاهدین شکست نمی خورد و شوروی شکست می خورد.

شهید عبدالله عزام می گوید که اسلام در دیگ افغان ها در حال پخته شدن است

در زمانی یک خبرنگار از اتحادیه اروپا پرسید حالا که شوروی نیست و پیمان ورشو هم نیست فلسفه وجودی پیمان ناتو چیست؟ به صراحت می گوید دشمن ما اسلام است بعد از این دشمن ما اسلام است.

بعد از جنگ های صلیبی مبارزات مردم افغانستان در دنیا نظیر دارد و نه مانند آن وجود دارد حتی در صدر اسلام.

وقتی پیمان ننگین با آمریکا امضا می شد ما بارها نامه نوشتیم و گفتیم خون ما را به دست آمریکا ئیها مباح نکنید ولی کردند آمریکائیها طفل مکتب ما را در سرک میدان هوایی زیر می گیرد می رود. شب مردم ما را به رگبار می بندد می رود کجاست رئیس جمهور شرم است که بگوید که من رئیس جمهور هستم. مزدوری در این ملک امتیاز شده است. اینها از مزدوری طاغوت لذت می برند.

ما کی گفتیم و می گوییم که خدای نخواسته این شهید از آن شهید برتر است یا این زبان از آن زبان بهتر است ولی وقتی آمریکا و سکولار ها آمد ایدز را اینها آوردند، شراب را این ها آوردند، نفاق را اینها آوردند، فقر را اینها آوردند، رذالت را اینها آوردند.

برادران همان طوریکه آقای مفلح اشاره کردند هشت ثور یک افتخار است برای امت. قبله سیاسی دنیای اسلام در آن زمان مجاهدین ما شده بود. عبدالله عزام در سخنرانی های که در کشورهای اسلامی دارد می گوید من اسلامی را نه در سعودی یافتم نه در لبنان و نه در دیگر کشورهای اسلامی یافتم اسلام را من در سنگرهای جهاد مردم افغانستان یافتم.

امروز متاسفانه کسی که سرپرستی دختر خود را نمی تواند بکند می آید سرپرستی یک ملت را می کند. آمریکا می گوید پیمان صلح را اعلان کن و او اعلان می کند همان کاغذی که آمریکا داده است همان را می خواند این دیگر چیزی نیست این همان نامه خوان سفارت آمریکا است.

اکنون سفارش می کنم که زمینه را برای جوانان متعهد فراهم کنید که از اندوخته های پیران ما استفاده کنند و فرصت بدهید رئیس جمهور شوند وزیر شود وکیل شوند فرصت بدهید در برابر دنیا با افتخار ایستاده شوند.

برادران ایستاد شوید نگذارید تقدیر تان را کفار تعیین کنند».

آقای عبدالحمید خراسانی رئیس نهضت اسلامی مقاومت نیز در صحبت های کوتاهی گفت: «هشتم ثور پیامی برابری و برادری و رسمیت یافتن حقوق مساویانه جامعه است در مدیریت و سیاست این هشتم ثور روز تجسم آزادی و آزاد خواهی مردم ماست مردم ما در هشتم ثور ثمره پیروزی شان را جشن گرفتند و هشت ثور مایه افتخار و عزت ملت ماست».

ثارنوال ذاکرشاه یکی از مجاهدین سابقه کشور نیز گفت: «من خودم در سنگرهای جهاد حضور داشتم من در تمام سختی های که مجاهدین کشیدند حاضر بودم مجاهدین افتخار مردم ماست هشت ثور پیروزی جهاد بر حق مردم ما در برابر کفر است ولی اکنون آنچه مهم است جهاد جهاد با نفس است».

آقای سید برهان الدین خلیلی استاد دانشگاه و نماینده جمعیت اسلامی افغانستان نیز در سخنان کوتاهی گفت: هشت ثور روز پیروزی جهاد مردم افغانستان است چیزی که در دوران جهاد ارزش داشت جمع شدن زیر یک لوا یک ندا یک فرمانده و زیر چتر اسلام عزیز، اگرچه متاسفانه در آن دوران نیز تلاش می شد افکاری که نشان دهنده نفاق باشد در بین مجاهدین تزریق شود ولی خوشبختانه با اتحاد و اتکای به خداوند بزرگ دشمنان به اهداف شان نرسیدن و درخت تنومند جهاد ثمر داد و به بار نشست»

در خیر برنامه آقای هارون معترف رئیس جنبش گذار افغانستان طی سخنان کوتاهی گفت: من برای خانواده های داغدار که فرزندان شان را در حادثه امروز – شهادت خبرنگاران در شش درک کابل- تسلیت می گویم و این ناشی می شود از ضعف این دولت مفسد و فساد پیشه و هر روز تاوان ندانم کاری های این دولت فاسد را می دهیم.

هشت ثور یک روز بسیار بزرگ است و متاسفانه گرامیداشت از این روز به اندازه که لازم است صورت نمی گیرد و می دانیم که قصدا این روز را می خواهند حذف کنند و جفا کاران در صدد هستند که برای این روز دسیسه و توطئه کند و این روز را دور بزند که کور خوانده اند. این روز با شکوه هرچه تمام تر می درخشد و باشکوه باقی خواهد ماند.

محفل با دعائیه توسط مولوی عبدالقادر قانت رئیس شورای حمایت از ارزش های اسلامی و جهادی پایان یافت.

---------------------------------------------------------------------------------------------

متن کامل سخنرانی مولوی مفلح

بسم الله الرحمن الرحیم

انا فتحنالک فتحا مبینا

الله اکبر الله اکبر الله اکبر ولله الحمد!

نحمده ونستعینه ونستغفره ونعوذ بالله من شرور انفسنا ومن سیئات اعمالنا من یهده الله فلا مضل له ومن یضلل فلاهادی له . ونشهد ان لااله الا الله وحده لاشریک له ونشهد ان محمدا عبده ورسوله.

حضارگرامی برادران وخواهران !

در این روز تاریخی و یوم الله هشتم ثور، با استعانت از الله متعال  وبا عنایت درود به پیامبرگرامی اسلام علیه افضل الصلوات و التحیات، وبا اتحاف دعا به روان پاک شهدای جهاد مقدس مان، از شما اجازت می طلبم تا باهم فرارسیدن این روز را به همه جهان آزادی دوست وعدالت خواه، کافه امت اسلامی، ملت بزرگ ومجاهد افغانستان مبارک باد بگوییم!

امروز را با شما گرامی بداریم که یاد آور یک قهرمانی، یک ارزش، ساختن یک تاریخ معاصر برای مکتب و یک مبارزه مقدس می باشد. امروز در پای تجلیل از روزی نشسته ایم که آن روز حسن ختامی بود بر یک فصل از زیباترین، روشن ترین و پر معنا ترین تجلی ایمان یک ملت و یک امت تبلور ایمان پیرمردان و پیر زنانی بود که از خود شهکاری های به جا گذاشتند که کمتر در تاریخ نظیرآن اتفاق افتاده است.

این روز را برای جوانان گلگون کفنی گرامی میداریم که تن پاک آنان در خون های شان زیب وفر دیوان شهادت شد. روزی که از هرگوشه ای، از هر دره و دشتی، از هر صخره وقله ای صدای توحید به یک صدا در آمد و هویت این کشور را تعریف مجدد نمود که این هویت، عناصر یکتاپرستی، عشق به آزادی و باور به خاک کشور را درخود جای داده بود.

هشتم ثور، پیش از این که وابسته به یک جناح باشد، قبل از این که مربوط به یک گروه باشد متعلق به یک مکتب است. این مکتب به پهنای عدالت وآزادی است. پس هشتم ثور نه به عنوان یک حادثه تاریخی محدود، بلکه به عنوان یک ارزش بیکران قابل مکث و ارزیابی است.

حضار گرامی، برادران وخواهران!

اگر از این روز درس هایی بگیریم که باید بگیریم، و اگر از این روز بیاموزیم و باید هم که بیاموزیم، این است که آهن در برابر ایمان، فرو میریزد. این روز این درس مان داد که فرمان های نه گانه در برابر فرمان خدا، ناکار آ هست. این روز درس مان داد که محاربه با خدا وجنگیدن یک گروه با خدا، هیچ ثمره ای جز سرافکندگی برای طاغوت ندارد.

درس های این روز، برای بشریت هم ارزنده بود. انسان عدالت خواه معاصر از جمهوری های اتحاد جماهیر شوروی سابق تا اروپای شرقی و کشورهای بالکان، به نحوی وبه گونه ای از خوان پر فیض و سفره نعمت جهاد این ملت برخوردار گردیدند. چه نعمتی برتر از آزادی که این ملت به بسیار سخاوتمندی به دنیا هدیه داد! چه ارزشی بهتر از خود ارادیت که این ملت بزرگ آن را به جهان به ارمغان برد!

حضار گرامی، خواهران و برادران!

این ملت بود که در عقب آن همسایه شرقی مان در امن ماند، این مردم بود که شرق میانه وشرق میانه ای ها در آسایشگاه های شان آرام لمیدند. این ملت قربانی داد، خون داد وشهید داد اما مفت خوارانی  در سایه عنایت آن جهاد، آسودند. در آن روزی که ملت ما در خون غنوده بود، شیطان صفتانی هم در کنار مرز های افغانستان، برای فردا های کشور ما دسیسه چیدند. توطئه آفریدند ودست به فتنه گری زدند.

این جا است که ما متوجه می شویم که دراین جهانی که ما زیست داریم تا چه پیمانه ای خیانت و دسیسه سازی رونق دارد و بازار آن گرم است. ملتی در گرما گرم جهاد و پیکار ولی دشمنانی به ظاهر دوست و گرگانی در لباس میش، در پی خدعه و حیله و در صدد پرورش مار های برای فردای مان بودند.

این جاست که دیدیم و دیده شد که در سپیده دم این روز، و در روز های بعد از هشتم ثور، خیانت های سر برآوردند و ایادی آن دشمن زبون و مکار و حیله گر، دست به تخریب حاصل جهاد مان زدند.

فردای هشت ثور را همه ما می دانیم که فردای خوشی نبود. به روی اصیل ترین فرزندان این کشور تیغ کشیده شد. به روی متعهد ترین فرزندان این سرزمین، شمشیر کشیده شد. بلی این است رسم روز گار!

تو خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل!

حضار گرامی دوستان ودوست داران جهاد ملت بزرگ افغانستان!

امروز در کشور ما، با وضعیتی رو به رو هستیم که از لحاظ سیاسی در متصدیان حکومت، اراده ای قاطع برای دنبال نمودن ارزش های این روز دیده نمی شود. روز هشتم ثور برای تامین عدل الهی بود، عدل الهی این که انسان به حیث انسان دارای کرامت انسانی است که همه ابزار های دست داشته بشر برای حفظ وحراست این کرامت انسانی به کار بسته شود.

هشتم ثور برای این بود که این کشور به رفاه، ترقی، آبادی و پیشرفت نایل آید و ارزش های دینی وملی این ملت به معنای واقعی آن در زندگی مردم تجلی یابد. اما می شود با نظامی به این اهداف نایل آمد که اراده قاطعی برای رسیدن به این آرزو ها واهداف نداشته است؟ مگر ممکن است که با مدیرانی به این مقاصد دست یافت که تا دندان در فساد غرق اند و هیچ نشانه و نمونه عمل صالحی از آنان دیده نشده است؟ آیا می شود با کسانی هشتم ثور را تجلیل نمود که خود روزی در برابر جهاد این ملت جنگیده اند؟ این اصلا ممکن نیست، اما این سخت مهم است که ترور این روز هم ممکن نیست، دور نمودن ملت ما از این روزهم مقدور نیست. کسانی که اراده دارند تا ملت مارا از ارزشهای منتهی به این روز بیگانه بسازند، سخت کور خوانده اند؛ آنان از شناخت تاریخ این ملت عاجز مانده اند. پیام ما برای این جماعت این است که تلاش بیهوده نکنید! جهاد ارزش ملت افغانستان بود و تا زمانی که این ملت است این ارزش نیز است! بلی همین اندازه کوتاه باید این سخن را درک کنید!

حضار گرامی!

این روز هایی که ما باهم هستیم، این روز هایی که ما درکنار هم این جا آمده ایم، همانگونه که کودتا گران در تاریخ جز روی سیاهی حظ و نصیب دگری از تاریخ نبرده اند، و همان گونه که متقلبان جز رسوایی سهمی دیگری نداشته اند، کسانی که امروز به فکر تحکیم قدرت از راه های نامشروع اند، باید بدانند که برای شان سلفی بهتر از ترکی،امین ، کارمل ونجیب نخواهد بود.

هشم ثور این رابرای مان آموخت که یگانه راه این است که به اراده مردم وملت افغانستان تسلیم بایدشد، در برابر خواست این ملت تمکین باید کرد.همین می تواند راه نجات برای این کشورباشد.

این روز، روز ملت افغانستان است، این روز به این ملت مبارک باد!

 

به اشتراک بگذاريد:

نظر دهی
ثبت نظر جدید
نام       ایمیل    
نظر 
کد امنیتی            
نظرات   :   0

ابتدای مطلب

 

امکانات
تعداد بازدید: 293
دریافت
ارسال به ایمیل
صفحه قابل چاپ
معرفی به دوستان
سایر فعالیت ها

کنفرانس «افغانستان و فلسطین دو قربانی؛ یک جنایت» در کابل برگزار شد

• کنفرانس خبری یوم النکبه؛ روز فاجعه جهان اسلام

فعالیت های دفتر ولایتی نهضت اسلامی افغانستان در حوزه شرق (شهر جلال آباد)

همایشی «از بلخ تا هریوا؛ مقاومتی بر پهنای یک روایت»

همایش حمایت از «ﭘﺸﺘﻴﺒﺎﻧﻲ‌ از موقف‌ خرد‌مندانه محترم‌ صلاح‌ الدين‌ رباني‌ و‌ استاد‌ عطا‌ محمد‌ نور»

کنفرانس «کابل و قدس آیینه تمام نمای یک فاجعه» 30/9/1396

کنفرانس خبری: «ستون پنجم؛ و تغذیه از شعله ورشدن جنگ در کشور» 1396/9/12

کنفرانس یک روزه «شکوه ایستادگی در خزان توطئه ها» سه شنبه 30 عقرب 1396

از دهم محرم الحرام (عاشورای حسینی) 1439 در ننگرهار بزرگداشت به عمل آمد

ناقوس مبارزه علیه تبارگرایی ، نژادپرستی انحصارطلبی و نظام فاشیستی این بار از شرق کشور به صدا درآمد

مولوی مفلح: اسرائیل نقشه خبیثانه ای را در سر می پروراند

کنفرانس یک روزه: «مظلومیت مسلمانان در سایه سکوت جهان اسلام و سازمان‌های بین‌المللی» درشهر هرات

از روز جهانی قدس در جلال آباد بزرگداشت شد

گزارش تصویری راهپیمایی روز جهانی قدس 1396 در هرات

کنفرانس خبری در پیوند به سفر ترامپ به عربستان سعودی با عنوان «تجدید پیمان کشتار مسلمین با آمریکا»

همایش روز جهانی قدس در کابل (1396)

«هشت ثور آئینه ای است که خورشید آزادی در آن درخشید!»

گزارش تصویری بزرگداشت از هشتم ثور از سوی نهضت اسلامی افغانستان 1396/2/7

کنفرانس خبری: «افغانستان و نقض حاکمیت ملی و میدان انتقام کشی قدرتها»

گرامیداشت از چهل و یکمین سالروز «روز زمین» در دفتر مرکزی نهضت اسلامی افغانستان 13 حوت 1396

کنفرانس «وحدت امت مسلمه دریچه ای به سوی ثبات و امنیت افغانستان و جهان اسلام» در جلال آباد 1395/12/29

گرامیداشت از شهدای 24 حوت هرات 1357 در دفتر مرکزی نهضت اسلامی افغانستان

گزارش تصویری کنفرانس «همگرائی دینی رهیافتی برای ثبات افغانستان وجهان اسلام» شهر هرات 1395

نهضت اسلامی افغانستان برگزار می کند؛ کنفرانس (همگرایی دینی رهیافتی برای ثبات افغانستان وجهان اسلام) شهر هرات

جلسه هفته وار اعضای شورای مرکزی نهضت اسلامی افغانستان / 22دلو 1395

دیدار شورای رهبری نهضت اسلامی افغانستان با استاد عطا محمد نور والی ولایت بلخ و رئیس اجرائیه جمعیت اسلامی افغانستان

جلسه هفته وار اعضای شورای رهبری نهضت اسلامی افغانستان برگزار شد

همایش میلاد نبی اکرم (ص) و گرامیداشت هفته وحدت در ننگرهار

تابلوهای گرامیداشت میلاد پرسعادت پیامبر گرامی اسلام (ص) و هفته وحدت دفاتر ولایتی نهضت اسلامی افغانستان هرات و جلال آباد

نشست و گفتگوی نهاد جوانان نهضت اسلامی افغانستان در دفتر مرکزی

همایش میلاد نبی اکرم (ص) و گرامیداشت هفته وحدت

جلسه هفته وار اعضای شورای رهبری نهضت اسلامی افغانستان برگزار شد

گرامیداشت از دهم محرم الحرام "عاشورای حسینی" در شهر هرات

کارکرد های شش ماهه اول سال 1395 دفتر ولایتی نهضت اسلامی افغانستان حوزه شرق

همایش باشکوه بزرگداشت از روز جهانی قدس 1395 درهرات

همایش باشکوه بزرگداشت از روز جهانی قدس 1395 در ننگرهار شهر جلال آباد

گزارش کنفرانس «ادامه تراژدی در جهان اسلام و مسئولیت های ما» شهرهرات 10 حوت 1394

کنفرانس علمی «تروریزم و افراط گرایی بزرگترین چالش جهان اسلام وافغانستان» در هرات عقرب 1394

روز جهانی قدس برای اولین بار از سوی دفتر نمایندگی نهضت اسلامی افغانستان در شهر جلال آباد برگزار گردید

گزارش روز جهانی قدس 1394 در افغانستان

کنفرانس علمی تحقیقی با عنوان: «افغانستان و جهان در تقابل با چالش صهیونیزم و افراط گرایی» در هوتل انترکانتیننتال کابل برگزار شد

افتتاح دفتر ولایتی نهضت اسلامی افغانستان در زون شمال «مزار شریف»

سفر مولوی محمد مختار مفلح به مزار شریف

افتتاح دفتر ولایتی نهضت اسلامی افغانستان در ولایت ننگرهار

دفتر ولایتی نهضت اسلامی افغانستان در شهر هرات افتتاح شد

دیدار اعضای نهضت اسلامی افغانستان با رئیس اجرائیه حکومت وحدت ملی

نهضت اسلامی افغانستان در ارتباط با تحولات جدید داخلی و بین المللی طی یک کنفرانس مطبوعاتی مواضع خویش اعلان نمود

ملت مسلمان افغانستان در روز جهانی قدس حملات وحشیانه اسرائیل را محکوم و از ملت مسلمان فلسطین حمایت کردند

معاونت فرهنگی نهضت اسلامی افغانستان؛ «بخش فعالیت های فکری و تربیتی» کلاس های آموزش کامپیوتر

نهضت اسلامی افغانستان وشورای فرهنگی حامیان قدس شریف سالروز آتش سوزی مسجدالاقصارا محکوم کرد

روز جهانی قدس 1392

اوضاع جاری کشور و همچنین تحولات جهان اسلام در نشست اعضای موسسان نهضت اسلامی بررسی شد

همایش امتداد فاجعه در افغانستان به مناسبت هفته سیاه پیمان با سیا

کنگره بزرگ نهضت اسلامی افغانستان

همایش دوشهید؛ یک تفکر، یک راه 1392 هوتل بین المللی انترکانتننتال کابل

کنفرانس مطبوعاتی نهضت اسلامی افغانستان در پیوند به افشای لیست پنج هزار شهید توسط کمونیست ها در افغانستان. 8/7/1392

با اعلان روز قدس، موضوع فلسطین در محور توجه جهانیان قرار گرفت!

نهضت اسلامی افغانستان طی یک کنفرانس مطبوعاتی، و با توجه به شرایط و تحولات جدید افغانستان و بین المللی، موضع خویش را اعلان نمود.

به مناسبت یوم نکبت

در تظاهرات امروز در شهرکابل، نهضت اسلامی افغانستان وشورای فرهنگی حامیان قدس شریف عمل توهین آمریکاییها به اسلام و مسلمانان را محکوم کرد 24/6/1391

از روز جهانی قدس 1391 در کابل گرامیداشت به عمل آمد

کاری برای فلسطین از نشانی مردم افغانستان گفتگوی رسانه ای هیات افغانستان در کاروان جهانی الی بیت المقدس

مقاله مولوی محمد مختار مفلح در کنفرانس بین المللی ائتلاف جهانی علیه تروریسم برای صلح عادلانه تهران 24-25 اردیبهشت 1390

پیام برای رهبران جهادی کشور در پیوند به معاهده استراتیژیک میان افغانستان و امریکا

همایش بیست و دومین سالروز ارتحال امام خمینی(ره) 12 جوزا 1390 کابل – افغانستان

با امریکا و کشورهای غربی با زبان جهاد باید حرف زده شود متن سخنراني مولوی محمدمختار مفلح به مناسبت نوزدهمین سالروز پیروزی جهاد مردم افغانستان

امریکا بزرگترین تروریست است همايش رسانه اي رهبري نهضت اسلامی افغانستان و شورای فرهنگی حامیان قدس شریف 19 حمل 1390هـ.ش، کابل – افغانستان

قیام مردمی مصر و نابودی فرعون دیگر همایش حمایت مردمی از رستاخیز کشورهای عربی - اسلامی 22 دلو 1389 کابل - افغانستان

بیایید شاگرد مکتب این معلم بزرگ گردیم مردم مسلمان افغانستان از سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران تجلیل کردند 21 دلو 1389هـ.ش، کابل- افغانستان

گفتمان شورای ملی افغانستان و فرصت های صلح یابی در کشور در پیوند با قضایای جهان اسلام

همایش بازگشت به قرآن (24 سنبله 1389، کابل)

(بازگشت اقصا) یادواره خونین فلسطین به مناسبت روز جهانی قدس سال 1389

وحدت شما برکت می آورد نامه به زعماي كشورهاي اسلامي (ایران و ترکیه)

شناخت بحران افغانستان در پرتو قضیه فلسطین 13/12/1388 کابل- افغانستان

مکثی بر کنفرانس شناخت بحران افغانستان در پرتو قضیه فلسطین

برگزاری روز خشم در مسجد جامع پل خشتی کابل 1388

كابل اقصا را به زمزمه گرفت!... گزارشي از گردهمايي روزجهاني قدس در افغانستان، ميدان دهبوري مقابل دانشگاه كابل

آخرين گام تا زمزمة اقصا!... (نشست افتتاحيه شوراي فرهنگي حاميان قدس شريف و بررسي آخرين آمادگي ها براي مناسبت بزرگداشت روز جهاني قدس) كابل –افغانستان 27/ رمضان المبارك 1430

آغازه فعاليت «شوراي عالي حمايت از هويت اسلامي قدس شريف»

برگزاری همایش با عنوان «قدس شريف محور صلح جهاني» هتل هرات کابل

مسجد الاقصي معيار ايمان در عصر حاضر (تفسيري از همايش دوم اساس گزاري شوراي عالي حمايت از هويت اسلامي قدس شريف)

نشست تاسيس شوراي عالي حمايت از هويت اسلامي قدس شريف در هوتل سنترال كابل

در محفل يادبود از شهداي هشت و چهارده جوزا 1358 هـ.ش با خون شهداي صدر نهضت اسلامي بيعت مجدد صورت گرفت

جشن هفدهمين سالروز پيروزي مجاهدين و فروپاشي نظام كمونيزم در سرزمين كفر ستيز افغانستان به ابتكار نهضت اسلامي افغانستان برگزار گرديد

بيانيه رسمي رهبر نهضت اسلامي و رئيس ستاد برگزاري مراسم روز جهاني قدس در کابل (تاريخ 5/7/1387هـ ش)

حریم اسراء (به مناسبت روز جهانی قدس 13/7/1386 هجری خورشیدی)

گزارش همایش تجلیل از روز جهانی قدس زیر نام (ایستگاه معراج) کابل 28/7/1385 هـ ش

براي اولين بار در تاريخ افغانستان از روز جهاني قدس از سوي رهبري نهضت اسلامي افغانستان بزرگداشت به عمل آمد تاريخ 28/7/1385 هـ ش کابل افغانستان

پيام رهبر نهضت اسلامي در تدوير اولين کنگره نهضت اسلامي افغانستان

همايش ويژه مسعود شناسي

تازه های پایگاه

 . عنوان بخش: معرفی نهضت اسلامی

اساسنامه نهضت اسلامی افغانستان ...

 . عنوان بخش: فعالیت های نهضت اسلامی

کنفرانس «افغانستان و فلسطین ...

 . عنوان بخش: معرفی نهضت اسلامی افغانستان

شوراي فرهنگي حاميان قدس شريف، ...

 . عنوان بخش: بیت المقدس

پخش اذان در کلیساها

 . عنوان بخش: تحولات جهان اسلام

واکنش‌های جهانی؛ اتحادیه ...

 . عنوان بخش: امت مسلمه

اسلام در فرانسه ممنوع خواهد شد

 . عنوان بخش: استعمار فکری

تجدید و نوگرائی در دین

 . عنوان بخش: آرشیو اخبار و اطلاعیه ها

موگرینی: برای پرهیز از جنگ نیاز ...

 . عنوان بخش: انتشارات

گاهنامه مومن

 . عنوان بخش: گالری تصاویر

تصاویر همایش گرامیداشت از 26 دلو ...

 . عنوان بخش: بازتاب

مشاور عبدالله: «حزب الله» و ...