امروز  

• کنفرانس خبری یوم النکبه؛ روز فاجعه جهان اسلام

(همزمانی انتقال سفارت آمریکا و هفتاد سالگی مولود نامشروع استکبار جهانی در یکی از پاک ترین نقطه جهان اسلام، قدس شریف)

به منظور بررسی تحولات اخیر جهان اسلام مخصوصا سرزمین های اشغالی فلسطین و محکوم کردن روز تاسیس رژیم اسرائیل در قلب جهان اسلام (یوم النکبه) و تقبیح انتقال سفارت آمریکا به بیت المقدس علیرغم تمامی قطعنامه های سازمان ملل و اصول و موازین موجود بین المللی، نهضت اسلامی افغانستان کنفرانس خبری را امروز سه شنبه 25 ثور 1397 برابر با 15 می 2018 و با حضور علما، فرهنگیان، دانشجویان، محصلین، جوانان و... برگزار نمود.

دکتر فضل الهادی وزین استاد دانشگاه و عضو اتحادیه علمای جهان اسلام اولین و یکی از سخنرانان اصلی این کنفرانس بود که بیشتر به ابعاد تصمیم ترامپ مبنی بر انتقال سفارت آمریکا به بیت المقدس پرداختند که فشرده سخنرانی ایشان را با هم مرور می کنیم:

«تشکر می کنم از مولوی مفلح و همکاران شان از برگزاری این مجلس با عظمت.

شما همه می دانید که این نشست به خاطر اظهار تنفر و تقبیح یوم النکبه و انتقال سفارت آمریکا به بیت المقدس و همدردی با برادران و خواهران فلسطین است

حقیقت این است که بیش از نیم قرن است که یک بخش از جهان اسلام در اشغال اسرائیل است و صهیونیزم در طول این مدت به جهان اسلام ظلم کرده، توهین کرده و تجاوز کرده است.

اصل موضوع این است که آمریکا و اسرائیل دو روی یک سکه هستند. و تلاش نموده اند که به نحوی از جنایت همدیگر حمایت کند.

تصمیم ترامپ مبنی بر انتقال سفارت این کشور به بیت المقدس و سرزمین های اشغالی در حقیقت توهین به همه مسلمانان بوده و مغایر تمام موازین، عرف و قوانین بین المللی است.

ترامپ نه به عنوان یک رئیس جمهور یک ملت محترم و مقتدر که به عنوان یک فرد احمق و قلدر نه تنها در این مسئله که در خیلی از مسائل جهانی وحشیانه عمل کرده است و اکثر کشورهای جهان نه تنها درکنارشان ایستاده نشدند که این عمل او را محکوم کردند. مسلما همه مسلمانان و همه انسان های آزاده جهان این عمل ننگین ترامپ را تقبیح کردند.

ملت مسلمان افغانستان که نقش مهمی در تحولات معاصر دارد، در آغاز نیز درکنار مردم فلسطین بوده و اکنون نیز حتی با خون خویش علاوه بر حمایت از مبارزات فلسطین، این عمل ننگین و قلدر مآبانه را محکوم می کند.

شما شاهد بودید که درابتدای تصمیم ترامپ همه مردم مسلمان افغانستان از هر ولایت و شهر یک صدا به پا خواستند و تظاهرات بی نظیری را با به نمایش گذاشتند.

ما باورمند به این هستم که حق، حق است و پیروز و اشغال، ستم و تجاوز محکوم به شکست بوده و پایان تلخی دارد. و مطمئنا ملت فلسطین پیروز خواهد شد و قدس هم آزاد.

ملت افغانستان در کنار ملت مسلمان فلسطین خواهد ماند و از مبارزات بر حق شان حمایت خواهند کرد.

از دولت مردان از ریاست جمهوری از ریاست اجرائیه و دستگاه دپلوماسی کشور می خواهم در برابر این عمل ننگین ترامپ بسیار صریح و بدون تردید موضع شان را اعلام کنند».

اولیا سیرت استاد دانشگاه و مسئول کانون اندیشه و تغییر نیز طی سخنانی در این کنفرانس: «آنچه مسلم است تعرض و تجاوز به سرزمین های اسلامی مخصوصا فلسطین و بیت المقدس و انتقال سفارت آمریکا به این مکان مقدس است که این عمل وحشیانه آمریکا نقض صریح تمام قوانین بین المللی است و هتک حرمت به همه مسلمانان جهان و انسان های آزاده خواه محسوب می شود.

اگرچه امروز اسرائیل با حمایت آمریکا هرچه می خواهد انجام می دهد و خود نیز قوانین بین المللی را نقض می کند، ولی این اعمال جنایتکارانه ادامه نخواهد داشت و به فنا و شکست محکوم است.

امروز متاسفانه در برابر راهپیمایی ده هزار فلسطینی که خواهان برگشت به وطن آبایی شان هستند اسرائیل حمله می کند و این تظاهرات را به خاک و خون می کشاند و به باور کاذب شان در برابر انسانهای بی دفاع پیروز می شوند ولی واقعیت این گونه نیست. مردم فلسطین پیروز خواهد شد قدس به دامن اسلام باز خواهد گشت و پیروزی اسلام حتمی است.

از رسانه ها می خواهم که چنین جلساتی را در رسانه ها، اینترنت، شبکه های اجتماعی بازتاب دهند و مردم فلسطین بدانند که دنیا از داعیه بر حق آنان حمایت می کنند.

متاسفانه عالم اسلام از یک طرف در نفاق و پراگندگی به سر می برد و از طرف دیگر حاکمان بسیاری از این کشور ها مزدور هستند و این زمینه را برای متجاوزین به حریم مسلمانان فراهم کرده است. ولی حق پیروز است و باطل شکست پذیر».

مولوی محمد مختار مفلح رهبر نهضت اسلامی افغانستان طی سخنانی گفت: یوم النکبه دامنه دار ترین درد و رنج انسانی را به میان آورد که سرنوشت انسانیت را آمیخته از درد و رنج نمود. مروری بر فشرده سخنرانی ایشان: «شکی نیست که پس از هفتاد سال هم این رژیم نتوانسته است که از انزوا بیرون آید و همه تلاش هایش برای کسب مشروعیت در سطح منطقه و بین المللی اندک ترین سودی نداشته است. این حقیقت می رساند که طول زمان و سپری شدن سال های زیاد هیچ نفعی در راستای عادی شدن این نظام در منطقه کمکی به رژیم نمی کند. چون هیچ حقی به مروز زمان نابود نمی شود وهیچ باطلی دراثر مرور زمان ماهیت حقانیت را نمی گیرد.

فراموش نشود که اقدام ترامپ مبنی برنقل سفارت از تل اویو به قدس شریف نخستین رفتار جنایت باری نیست که بشریت شاهد آن بوده است. از دولتی که درپشت همه جنایت های ضد بشری دست دارد وخود از معماران رژیم صهیونیستی است بیشتر از این چه توقعی می توان داشت؟. اما حقیقتی را که این رفتار ترامپ آشکارنمود، این بود که دولت امریکا همان گونه که در همه جنایات این رژیم شریک است، دیگر همه دانسته اند که این کشور جز داعیه دار دروغین صلح و امنیت بین المللی چیز دیگری نیست.»

جناب آقای مولوی عبدالحکیم منیب رهبر حزب حرکت انقلاب اسلامی افغانستان و معین وزارت ارشاد، حج و اوقاف چهارمین سخنران این کنفرانس بود که وی بیشتر روی زیر پا گذاشتن تعهدات بین المللی آمریکا و اسرائیل صحبت نمود، فشرده سخنان ایشان چنین است:

«واقعیت امر این است که سازمان ملل در سال 1946 طی قطعنامه شماره 181 که آمریکا و رژیم اسرائیل نیز حضور داشتند و آمریکا کمپاین گر اصلی این قطعنامه بود تصویب کرد که بیت المقدس یک ساحه بین المللی و زیر کنترول و نظارت سازمان ملل باشد نه تحت حاکمیت اسرائیل و نه فلسطین و همین کشور ها (آمریکا و اسرائیل) هم رای مثبت دادند ولی هم آمریکا و هم اسرائیل تمام این قطعنامه ها را زیر پا گذاشت و بیت المقدس شریف را که در اعتقاد و اندیشه یک ملیارد و چند صد ملیون مسلمان جایگاهی ویژه داشت، اشغال و ساکنان اصلی این سرزمین را وادار به ترک خانه و کاشانه شان نمودند.

مضافا ترامپ با تصمیم یک جانبه و نا سنجیده شان اقدام به انتقال سفارت آمریکا به بیت المقدس نمود و پا روی تمامی ارزش های انسانی، بین المللی و بشر دوستانه نهاد و فارغ از اینکه این تصمیم وی باعث خواهد شد که جهان بیشتر نا امن شود.

من از آدرس حزب حرکت انقلاب اسلامی افغانستان این عمل ترامپ را محکوم می کنم و از همه احزاب، سازمانها، گروهها و ملت مسلمان افغانستان می خواهم که به صورت یکپارچه و واحد بر علیه این تصمیم غلط ترامپ بپا خیزند.

از ملت بزرگ و نیرومند آمریکا می خواهم که با توسل به مدنیت علیه تصامیم و عملکردهای غیر معقول و منطقی ترامپ به پا خیزند و نگذارند بیشتر از این به ملت آمریکا آسیب رسانیده و چهره شان را نزد جهانیان خدشه دارد کنند و بدانند که ترامپ نمی تواند از این ملت بزرگ نمایندگی کند و نشان دهند که در آینده دیگر کسی نتواند جرات چنین گستاخی را داشته باشد».

آقای مولوی عبدالجلال حنفی استاد دانشگاه و عضو رهبری نهضت اسلامی افغانستان پیش از قرائت اعلامیه نهضت  اسلامی به دو نکته اشاره کرد:

اول اینکه فلسطین و قدس تنها نیست تمامی مسلمانان و آزادیخواهان جهان مبارزات، قهرمانی ها و رشادت های زن و مرد فلسطین را تحسین می کند و از اینکه هر روز دهها نفر مظلومانه توسط اسرائیل به خاک و خون کشیده می شوند، غمگین و ناراحت اند. و قطعا این جنایات پایان پذیر است و روزی عدالت در برابر جنایتکاران اجرا خواهد شد و اسرائیل و آمریکا به سرنوشت شومی گرفتار خواهد شد.

دوم گفت پیام من به ملت آمریکا است که دعوای خرد، انسانیت، مدنیت، دموکراسی، حقوق بشر را می کند، در برابر عملکرد های نا معقول، قلدر مآبانه و حماقت بار فردی وحشی به نام ترامپ برخیزند و او را با این تصامیم وحشتناک شان به زیر کشند و نگذارند که بیشتر از این به ملت آمریکا توهین کند و این ملت را این گونه نزد جهانیان تحقیر نماید.

-------------------------------------------------------

سخنرانی مولوی مفلح در کنفرانس خبری یوم النکبه؛ روز فاجعه جهان اسلام

الله اکبر کبیرا

خواهران وبرادران!

امروز ملت بزرگ فلسطین به ماتم ومصیبت جوانان خویش نشسته است که روز گذشته بیش از 55 تن از جوانان پاکباز این سرزمین جام شهادت نوشیده اند. امروز مامی بینم که یک مثلث شوم وپلید در کشتار این امت دست وآستین بالازده است. می بینیم که در ضلع های سه گانه آن کثیف ترین موجوداتی نشسته اند، موجودی خون آشام، سفاک و جنایت کار نشسته است؛ نتنیاهو... آن سو کسی نشسته است که با دیوانگی و بازیچه شدن در دست صهیونیزم بین المللی امنیت و صلح جهانی را تهدید نموده است، ترامپ = شمادیوانه بخوانید... در آن سوی دیگراین مثلث موجود دیگری را می بینیم، مردی مفلوک، مرد سالخورده ای که در دم مرگ چنگ به دامن صهیونیزم زده است، مردک مفلوک چون پدر وجدش مزدوری جدیدی را برای استعمار پیش گرفته است، مردک فلاکت زده ای که بهتر است که اورا دیگر خاین الحرمین خواند.

مثلت شومی که امروز بر خاک، خون نشسته اند و یک دست هم دیگر را می کشند.

حضار گرامی!

درست هفتاد سال قبل از امروز، در پی توطئه جهانی ودر راس انگلیس وامریکا برعلیه جهان اسلام و نابود سازی خلافت عثمانی، دسیسه ای هولناک از سوی دشمنان این دو دشمن سوگند خورده اسلام، موجودی نامشروع در سرزمین مقدس فلسطین، آویزه گردن جهان اسلام ساخته شد که با هویتی ساختگی و دروغین نام آن را اسرائیل نهادند. این پدیده شوم که همانا تجسم خطرناک تفکرنژاد پرستانه در لباس صهیونیزم بین المللی بود، دقیقا یکی از مقدس ترین مکان های جهان اسلام را هدف گرفت که همان قبله نخست اسلام بود.

سال 1948 ، یکی از حوادث فاجعه باری رخداد که از لحاظ پی آمد های زشت آن، دامنه دار ترین درد ورنج انسانی را به میان آورد که سرنوشت انسانیت را آمیخته از درد ورنج نمود. این رژیم اشغاگر صهیونیستی بود که از شمال افریقا تا شرق میانه وتا جنوب آسیا و نیزآسیای صغیر، دست به تنش آفرینی زد که دراثر فتنه انگیزی های آن خون های زیادی تا اکنون ریخته و می ریزد.

نهضت اسلامی افغانستان ضمن تقبیح تولد نامشروع این رژیم دریک چنین روزی، اکیدا باور مند است که تا جهان اسلام در خواب غفلت باقی بماند و ذهنیت مسلمانان از اصل علت که همانا موجودیت اسرائیل است، منحرف گردد، ثبات، آسایش، رفاه و توسعه هرگز نصیب مسلمانان نخواهد شد و ثمره ای حاصل آنان نخواهد گردید.

نهضت اسلامی افغانستان در عین حالی که با ملت بزرگ فلسطین، جهان اسلام وهمه آزادگان نفرت عمیق خویش نسبت به این رژیم را ابراز می دارد، از ملت عظیم اسلام، رجامند است تا با رجعت به اصل آموزه های دینی، با سلاح عقیده وایمان در برابر این رژیم ایستادگی نموده و ازهمه توان خویش در راه مهار و سرکوب این موجود نامیمون کوتاهی ندارند.

شکی نیست که پس از هفتاد سال هم این رژیم نتوانسته است که از انزوا بیرون آید وهمه تلاش هایش برای کسب مشروعیت در سطح منطقه و بین المللی اندک ترین سودی نداشته است. این حقیقت می رساند که طول زمان و سپری شدن سال های زیاد هیچ نفعی در راستای عادی شدن این نظام در منطقه کمکی به رژیم نمی کند. چون هیچ حقی به مروز زمان نابود نمی شود وهیچ باطلی دراثر مرور زمان ماهیت حقانیت را نمی گیرد.

فراموش نشود که اقدام ترامپ مبنی برنقل سفارت از تل اویو به قدس شریف نخستین رفتار جنایت باری نیست که بشریت شاهد آن بوده است. از دولتی که درپشت همه جنایت های ضد بشری دست دارد وخود از معماران رژیم صهیونیستی است بیشتر از این چه توقعی می توان داشت؟. اما حقیقتی را که این رفتار ترامپ آشکارنمود، این بود که دولت امریکا همان گونه که در همه جنایات این رژیم شریک است، دیگر همه دانسته اند که این کشور جز داعیه دار دروغین صلح و امنیت بین المللی چیز دیگری نیست.

در فرجام این روز به ملت بزرگ فلسطین و جهان اسلام تسلیت باد و دوری نیست که ما شاهد تکرار صلاح الدین ایوبی دیگر باشیم ک او توانست بعد از دوصد سال صهیو- صلیبی هارا از قدس بیرون راند.

حضار گرامی خواهران وبرادران!

این روز برای این گرد هم آمده ایم که به صراحت بگوییم که رژیم صهیونیستی آن چیزی نیست که محدود به همان حدود و جغرافیا باشد. توطئه ای که در سطح جهان جاری است شر آن تا همین کابل هم رسیده  است و می رسد. به اندازه ذره ای شک نداریم که این جنایتی که از سوریه، لیبیا، عراق، یمن وافغانستان جاری است دستی که خون فلسطینی را می ریزد، همان دستی است که خون سوری، عراقی، یمنی، لیبی وافغانستانی را می ریزد.

آن چه می ریزد خون مسلمان است که از سالیانی متمادی ذریعه رهبران کثیفی مانند سلمان آل سعود بر گرده مردم حاکم ساخته شده اند.

بلی قدس آزاد خواهد شد وپیش تر ازآن مزدوران امریکایی را بر روی چوبه های دار خواهیم بست.

------------------------------------------------------------------------------

اعلامیه نهضت اسلامی افغانستان در پیوندبه جهاد ومقاومت هفتاد ساله ملت بزرگ فلسطین

بشریت یک باردیگر شاهد بود که جهان کفر که بنای نظام خود را به ظلم آراسته اند، دیروز شنیع ترین و جنایت بار ترین رفتار را در حق امت اسلامی با کشتار 55 تن انسان بی گناه و زخمی نمودن بیش از دوهزار زن، مرد و کودک برگ سیاه دیگری برکارنامه های ننگین خود افزدند.

موجودی شریر که به هیچ قاعده و عرف انسانی پابندی نداشته وتشنه جنگ وخون است، سیاهی بر سیاهی کشیده و این بار خواست با انتقال جاسوس خانه خود به بیت المقدس، هویت اسلامی این سرزمین اسلامی را به صهیونیزم هدیه بدهد. این رفتار موجودی شریر به نام ترامپ، ادامه آنچه است که از دیر باز رژیم سفاک و جلاد صهیونیستی در راس، نتانیاهوی خونخوار انتظار آن را داشت.

دیروز تبسم این جنایت کاران همزمان بود با خون ریزی بی سابقه ای که ملت فلسطین در دفاع از دین، کیان وشرف خویش نثار می نمود. این رویه در حالی اتفاق افتاد که صفوف حق و باطل مظلوم و ظالم مشخص بود و در اردوی کفر وظلم، جشن وسرور برای ریختن خون مسلمانان انجام می شد.

دیروز شاهد بودیم که دروغ بزرگ و شاخدار موجودی به نام اسرائیل هرگز قابل قبول برای امت اسلام وملت فلسطین نیست و این دروغ بزرگ هرگز جامه حقیقت به تن نخواهد نمود.

دیروز رعب و خشم مسلمانان چنان لرزه به اندام و پیکر رژیم سفاک صهیونیستی انداخته بود که ضعف شان را با ریختاندن بی گناه ترین مردم جبران نمودند. دیروز همه شاهد بود که این جنایت به معامله، وتجارت کثیف خانواده ای صورت گرفت که نام واقعی آنان " خاین الحرمین" است. این خانواده که پدر در پدر مزدور استعمار بوده اند، خواستند تا باشرف و عزت ملت فلسطین چنان معامله ای با یهود نمایند که در اثر آن بتوانند بر حاکمیت غیر مشروع خود بر سرزمین حرمین شریفین دوام بیاورند. این جنایت در اثرحمایت این خانواده شرف باخته انجام یافت که در کارنامه ننگین خود هیچ عزتی ندارند زیرا عزت رادر موالات با کفار دیده اند. ملت عزیز ومسلمان افغانستان درعین حالی که در سوگ شهادت برادران وخواهران فلسطینی خود غرق اند، تسلیت عمیق خود را به پیشگاه اقصا عرض نموده و مطمئن اند که مثلث ترامپ، نتانیاهو و آل سعود به بسیار زودی بهای این جنایت را خواهند پرداخت وملت آزاده فلسطین در سرزمین اسلامی خود به شموخ و اقتدار به پا ایستاده خواهند شد.

سیاه روی باد استکبار جهانی با دلقک هایش از نتیاهو تا سران مزدور کشورهای عربی.

نهضت اسلامی افغانستان

25 ثور 1397 برابر با 15 می 2018

کابل - افغانستان

----------------------------------------------

تحلیلی بر اجلاس یوم النکبه؛ فاجعه جهان اسلام

روز 25 برج ثور سال روان، نهضت اسلامی افغانستان میزبان نشستی پیرامون اقدام جنایت کارانه امریکا مبنی بر انتقال پایتخت آن کشور از یک شهر اشغالی به شهر اشغال شده ای دیگریعنی از تل آویو به بیت المقدس شریف ونیز به مناسبت هفتاد سالگی جنایت برعلیه ملت فلسطین و اشغال آن، بود.

این اقدام نهضت اسلامی افغانستان در شمار اقداماتی بود که در سراسر جهان اسلام، در رابطه به محکوم نمودن رژیم اشغال گر قدس صورگرفت. شکی نیست که هفتاد سالگی رژیم اشغال گر قدس، طی این هفتاد سال نه تنها که مشروعیتی که رژیم در انتظار آن بود را به بارنیاورد بلکه طی این مدت هیچ گاهی خواب آرامش هم این رژیم نداشته است. طی این هفتاد سال که رژیم در قلب جهان اسلام، لانه نمود و به سان افعی چنبرزد، همواره از دست مقاومت ملت بزرگ فلسطین آرام نخفته و هرازگاهی سر این افعی کوبیده شده است. اما شکی نیست که طی این مدت، این ملت بزرگ فلسطین قربانی جنایاتی بود اند که صهیونیست ها وصلیبی های امریکایی دست به هم داده و از از ارتکاب هیچ جنایتی در حق ملت عزیز فلسطین، دریغ ننموده اند.

طرفه این که این رژیم در سالگرد نکبت بار وپلید هفتاد سالگی خویش یک بار دیگر هم دست به جنایت زد و به کشتار جمعی فلسطینیان غیر مسلح دست یازید و در باب آدم کشی از هتلرهم پیش گام نهاد که به دروغ نازیسم را متهم به هلوکاست می نموده است. در یک روز این رژیم در برابر تظاهرات افراد ملکی بیش از شصت تن را شهید نموده و بیشت از دوهزار و پنجصد انسان را زخمی کرد.

رژیم صهیونستی به هاری می ماند که در مناسبت های مختلفی باید دندان بگیرد و به جان هرکسی بتازد و از پای و هرپاچه ای بگیرد. پس از رژیمی که دارای چنان سابقه ای است و به زبان قرآن کریم مغضوب علیهم خوانده شده است، توقعی بیشتر ازاین نمی توان داشت. اما دراین میان آن چه مهم است، حس تکلیف و مسؤولیتی است که برای مسلمانان مطرح است. دراین جای کار است که در کشورعزیز ما که تجربه زشت تجاوز واشغال پی هم تجربه نموده است، از میان ده ها ساختار های موجود در کشور نهضت اسلامی افغانستان پیش گام گردید و در راستای تقبیح جنایت دو گانه رژیم اسرائیل و نیز امریکای با ترامپ دیوانه اش، مجلسی را در مقر دفتر خود دایر نمود.

دراین میان که شخصیت های نخبه کشور نظیر دکتور فضل الهادی وزین، جناب مولوی عبدالحکیم منیب، استاد اولیا سیرت، مولوی عبدالجلال حنفی و در فرجام شخص رئیس نهضت اسلامی افغانستان پیرامون قضیه، سخنرانی نموده وبه زوایای این جنایت اشاره کردند.

قدرمشترک سخنان هریک این بودکه قدس موضوعی نیست که بر روی آن معامله صورت گیرد و یا یا تقادم عهد ویامرور زمان بر روی آن پرده کشیده و آن را از ذهن مسلمانان فراموش نماید از این رو رژیم و حامی اش امریکا با ترامپ دیوانه اش کورخوانده اند که با ادامه این جنایت شان قدس شریف را ببلعند. سخرانان به این تاکید کردند که امریکا یعنی کشوری که با رهبر قلدرش آمد اند تا برای کشور های اسلامی توطئه نمایند.

سخنرانان افزودند که در شرایط کنونی که جهان اسلام در ماتم و سوگ ملت فلسطین مصیبت می کشد، اما در کناراین ملت عزیز و در همسایگی آن رژیم آل سعود در تبانی و هم سویی با رژیم سفاک صهیونستی باز هم معامله ننگینی نموده و آن گاه که آن کسی که بایستی خاین الحرمین اش خواند، الماس را به گردن ترامپ می آویخت درواقع  قدس شریف را به حیث پایتخت رژیم سفاک قدس تقدیم و اهدا می نمود. درزمانی که مومن وعزیز فلسطین در سوگ نشسته اند، از گور این رژیم دودی بیرون نشد و در واقع هرگز حرکت ملموس ومشهودی دیده نشد.

سخنرانان این مجلس از اقدام بجای نهضت اسلامی تمجید به عمل آورده واین اجلاس را در راستای ادای دین یک ملت مسلمان در برابر ملت عظیم فلسطین ارزیابی نمودند.

مجلس با دعائیه ای برای نصر وظفر ملت فلسطین برعلیه رژیم اشغالگر قدس شریف به پایان رسید.


به اشتراک بگذاريد:

نظر دهی
ثبت نظر جدید
نام       ایمیل    
نظر 
کد امنیتی            
نظرات   :   0

ابتدای مطلب

 

امکانات
تعداد بازدید: 465
دریافت
ارسال به ایمیل
صفحه قابل چاپ
معرفی به دوستان
سایر فعالیت ها

کنفرانس «افغانستان و فلسطین دو قربانی؛ یک جنایت» در کابل برگزار شد

هشت ثور؛ ثمره یک پیکار! (10/2/1397)

فعالیت های دفتر ولایتی نهضت اسلامی افغانستان در حوزه شرق (شهر جلال آباد)

همایشی «از بلخ تا هریوا؛ مقاومتی بر پهنای یک روایت»

همایش حمایت از «ﭘﺸﺘﻴﺒﺎﻧﻲ‌ از موقف‌ خرد‌مندانه محترم‌ صلاح‌ الدين‌ رباني‌ و‌ استاد‌ عطا‌ محمد‌ نور»

کنفرانس «کابل و قدس آیینه تمام نمای یک فاجعه» 30/9/1396

کنفرانس خبری: «ستون پنجم؛ و تغذیه از شعله ورشدن جنگ در کشور» 1396/9/12

کنفرانس یک روزه «شکوه ایستادگی در خزان توطئه ها» سه شنبه 30 عقرب 1396

از دهم محرم الحرام (عاشورای حسینی) 1439 در ننگرهار بزرگداشت به عمل آمد

ناقوس مبارزه علیه تبارگرایی ، نژادپرستی انحصارطلبی و نظام فاشیستی این بار از شرق کشور به صدا درآمد

مولوی مفلح: اسرائیل نقشه خبیثانه ای را در سر می پروراند

کنفرانس یک روزه: «مظلومیت مسلمانان در سایه سکوت جهان اسلام و سازمان‌های بین‌المللی» درشهر هرات

از روز جهانی قدس در جلال آباد بزرگداشت شد

گزارش تصویری راهپیمایی روز جهانی قدس 1396 در هرات

کنفرانس خبری در پیوند به سفر ترامپ به عربستان سعودی با عنوان «تجدید پیمان کشتار مسلمین با آمریکا»

همایش روز جهانی قدس در کابل (1396)

«هشت ثور آئینه ای است که خورشید آزادی در آن درخشید!»

گزارش تصویری بزرگداشت از هشتم ثور از سوی نهضت اسلامی افغانستان 1396/2/7

کنفرانس خبری: «افغانستان و نقض حاکمیت ملی و میدان انتقام کشی قدرتها»

گرامیداشت از چهل و یکمین سالروز «روز زمین» در دفتر مرکزی نهضت اسلامی افغانستان 13 حوت 1396

کنفرانس «وحدت امت مسلمه دریچه ای به سوی ثبات و امنیت افغانستان و جهان اسلام» در جلال آباد 1395/12/29

گرامیداشت از شهدای 24 حوت هرات 1357 در دفتر مرکزی نهضت اسلامی افغانستان

گزارش تصویری کنفرانس «همگرائی دینی رهیافتی برای ثبات افغانستان وجهان اسلام» شهر هرات 1395

نهضت اسلامی افغانستان برگزار می کند؛ کنفرانس (همگرایی دینی رهیافتی برای ثبات افغانستان وجهان اسلام) شهر هرات

جلسه هفته وار اعضای شورای مرکزی نهضت اسلامی افغانستان / 22دلو 1395

دیدار شورای رهبری نهضت اسلامی افغانستان با استاد عطا محمد نور والی ولایت بلخ و رئیس اجرائیه جمعیت اسلامی افغانستان

جلسه هفته وار اعضای شورای رهبری نهضت اسلامی افغانستان برگزار شد

همایش میلاد نبی اکرم (ص) و گرامیداشت هفته وحدت در ننگرهار

تابلوهای گرامیداشت میلاد پرسعادت پیامبر گرامی اسلام (ص) و هفته وحدت دفاتر ولایتی نهضت اسلامی افغانستان هرات و جلال آباد

نشست و گفتگوی نهاد جوانان نهضت اسلامی افغانستان در دفتر مرکزی

همایش میلاد نبی اکرم (ص) و گرامیداشت هفته وحدت

جلسه هفته وار اعضای شورای رهبری نهضت اسلامی افغانستان برگزار شد

گرامیداشت از دهم محرم الحرام "عاشورای حسینی" در شهر هرات

کارکرد های شش ماهه اول سال 1395 دفتر ولایتی نهضت اسلامی افغانستان حوزه شرق

همایش باشکوه بزرگداشت از روز جهانی قدس 1395 درهرات

همایش باشکوه بزرگداشت از روز جهانی قدس 1395 در ننگرهار شهر جلال آباد

گزارش کنفرانس «ادامه تراژدی در جهان اسلام و مسئولیت های ما» شهرهرات 10 حوت 1394

کنفرانس علمی «تروریزم و افراط گرایی بزرگترین چالش جهان اسلام وافغانستان» در هرات عقرب 1394

روز جهانی قدس برای اولین بار از سوی دفتر نمایندگی نهضت اسلامی افغانستان در شهر جلال آباد برگزار گردید

گزارش روز جهانی قدس 1394 در افغانستان

کنفرانس علمی تحقیقی با عنوان: «افغانستان و جهان در تقابل با چالش صهیونیزم و افراط گرایی» در هوتل انترکانتیننتال کابل برگزار شد

افتتاح دفتر ولایتی نهضت اسلامی افغانستان در زون شمال «مزار شریف»

سفر مولوی محمد مختار مفلح به مزار شریف

افتتاح دفتر ولایتی نهضت اسلامی افغانستان در ولایت ننگرهار

دفتر ولایتی نهضت اسلامی افغانستان در شهر هرات افتتاح شد

دیدار اعضای نهضت اسلامی افغانستان با رئیس اجرائیه حکومت وحدت ملی

نهضت اسلامی افغانستان در ارتباط با تحولات جدید داخلی و بین المللی طی یک کنفرانس مطبوعاتی مواضع خویش اعلان نمود

ملت مسلمان افغانستان در روز جهانی قدس حملات وحشیانه اسرائیل را محکوم و از ملت مسلمان فلسطین حمایت کردند

معاونت فرهنگی نهضت اسلامی افغانستان؛ «بخش فعالیت های فکری و تربیتی» کلاس های آموزش کامپیوتر

نهضت اسلامی افغانستان وشورای فرهنگی حامیان قدس شریف سالروز آتش سوزی مسجدالاقصارا محکوم کرد

روز جهانی قدس 1392

اوضاع جاری کشور و همچنین تحولات جهان اسلام در نشست اعضای موسسان نهضت اسلامی بررسی شد

همایش امتداد فاجعه در افغانستان به مناسبت هفته سیاه پیمان با سیا

کنگره بزرگ نهضت اسلامی افغانستان

همایش دوشهید؛ یک تفکر، یک راه 1392 هوتل بین المللی انترکانتننتال کابل

کنفرانس مطبوعاتی نهضت اسلامی افغانستان در پیوند به افشای لیست پنج هزار شهید توسط کمونیست ها در افغانستان. 8/7/1392

با اعلان روز قدس، موضوع فلسطین در محور توجه جهانیان قرار گرفت!

نهضت اسلامی افغانستان طی یک کنفرانس مطبوعاتی، و با توجه به شرایط و تحولات جدید افغانستان و بین المللی، موضع خویش را اعلان نمود.

به مناسبت یوم نکبت

در تظاهرات امروز در شهرکابل، نهضت اسلامی افغانستان وشورای فرهنگی حامیان قدس شریف عمل توهین آمریکاییها به اسلام و مسلمانان را محکوم کرد 24/6/1391

از روز جهانی قدس 1391 در کابل گرامیداشت به عمل آمد

کاری برای فلسطین از نشانی مردم افغانستان گفتگوی رسانه ای هیات افغانستان در کاروان جهانی الی بیت المقدس

مقاله مولوی محمد مختار مفلح در کنفرانس بین المللی ائتلاف جهانی علیه تروریسم برای صلح عادلانه تهران 24-25 اردیبهشت 1390

پیام برای رهبران جهادی کشور در پیوند به معاهده استراتیژیک میان افغانستان و امریکا

همایش بیست و دومین سالروز ارتحال امام خمینی(ره) 12 جوزا 1390 کابل – افغانستان

با امریکا و کشورهای غربی با زبان جهاد باید حرف زده شود متن سخنراني مولوی محمدمختار مفلح به مناسبت نوزدهمین سالروز پیروزی جهاد مردم افغانستان

امریکا بزرگترین تروریست است همايش رسانه اي رهبري نهضت اسلامی افغانستان و شورای فرهنگی حامیان قدس شریف 19 حمل 1390هـ.ش، کابل – افغانستان

قیام مردمی مصر و نابودی فرعون دیگر همایش حمایت مردمی از رستاخیز کشورهای عربی - اسلامی 22 دلو 1389 کابل - افغانستان

بیایید شاگرد مکتب این معلم بزرگ گردیم مردم مسلمان افغانستان از سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران تجلیل کردند 21 دلو 1389هـ.ش، کابل- افغانستان

گفتمان شورای ملی افغانستان و فرصت های صلح یابی در کشور در پیوند با قضایای جهان اسلام

همایش بازگشت به قرآن (24 سنبله 1389، کابل)

(بازگشت اقصا) یادواره خونین فلسطین به مناسبت روز جهانی قدس سال 1389

وحدت شما برکت می آورد نامه به زعماي كشورهاي اسلامي (ایران و ترکیه)

شناخت بحران افغانستان در پرتو قضیه فلسطین 13/12/1388 کابل- افغانستان

مکثی بر کنفرانس شناخت بحران افغانستان در پرتو قضیه فلسطین

برگزاری روز خشم در مسجد جامع پل خشتی کابل 1388

كابل اقصا را به زمزمه گرفت!... گزارشي از گردهمايي روزجهاني قدس در افغانستان، ميدان دهبوري مقابل دانشگاه كابل

آخرين گام تا زمزمة اقصا!... (نشست افتتاحيه شوراي فرهنگي حاميان قدس شريف و بررسي آخرين آمادگي ها براي مناسبت بزرگداشت روز جهاني قدس) كابل –افغانستان 27/ رمضان المبارك 1430

آغازه فعاليت «شوراي عالي حمايت از هويت اسلامي قدس شريف»

برگزاری همایش با عنوان «قدس شريف محور صلح جهاني» هتل هرات کابل

مسجد الاقصي معيار ايمان در عصر حاضر (تفسيري از همايش دوم اساس گزاري شوراي عالي حمايت از هويت اسلامي قدس شريف)

نشست تاسيس شوراي عالي حمايت از هويت اسلامي قدس شريف در هوتل سنترال كابل

در محفل يادبود از شهداي هشت و چهارده جوزا 1358 هـ.ش با خون شهداي صدر نهضت اسلامي بيعت مجدد صورت گرفت

جشن هفدهمين سالروز پيروزي مجاهدين و فروپاشي نظام كمونيزم در سرزمين كفر ستيز افغانستان به ابتكار نهضت اسلامي افغانستان برگزار گرديد

بيانيه رسمي رهبر نهضت اسلامي و رئيس ستاد برگزاري مراسم روز جهاني قدس در کابل (تاريخ 5/7/1387هـ ش)

حریم اسراء (به مناسبت روز جهانی قدس 13/7/1386 هجری خورشیدی)

گزارش همایش تجلیل از روز جهانی قدس زیر نام (ایستگاه معراج) کابل 28/7/1385 هـ ش

براي اولين بار در تاريخ افغانستان از روز جهاني قدس از سوي رهبري نهضت اسلامي افغانستان بزرگداشت به عمل آمد تاريخ 28/7/1385 هـ ش کابل افغانستان

پيام رهبر نهضت اسلامي در تدوير اولين کنگره نهضت اسلامي افغانستان

همايش ويژه مسعود شناسي

تازه های پایگاه

 . عنوان بخش: معرفی نهضت اسلامی

اساسنامه نهضت اسلامی افغانستان ...

 . عنوان بخش: فعالیت های نهضت اسلامی

کنفرانس «افغانستان و فلسطین ...

 . عنوان بخش: معرفی نهضت اسلامی افغانستان

شوراي فرهنگي حاميان قدس شريف، ...

 . عنوان بخش: بیت المقدس

پخش اذان در کلیساها

 . عنوان بخش: تحولات جهان اسلام

واکنش‌های جهانی؛ اتحادیه ...

 . عنوان بخش: امت مسلمه

اسلام در فرانسه ممنوع خواهد شد

 . عنوان بخش: استعمار فکری

تجدید و نوگرائی در دین

 . عنوان بخش: آرشیو اخبار و اطلاعیه ها

فضای پاکستان به روی پروازهای غیر ...

 . عنوان بخش: انتشارات

گاهنامه مومن

 . عنوان بخش: گالری تصاویر

تصاویر همایش گرامیداشت از 26 دلو ...

 . عنوان بخش: بازتاب

مشاور عبدالله: «حزب الله» و ...