امروز  

کنفرانس «افغانستان و فلسطین دو قربانی؛ یک جنایت» در کابل برگزار شد

همزمان با تقبیح و محکوم کردن تصمیم ترامپ مبنی بر انتقال سفارت آمریکا به بیت المقدس و اعلان این شهر  به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی - بدون در نظر گرفتن اصول، معاهدات، قطعنامه ها و منطق حقوقی حاکم بر روابط بین الملل- و حمایت از هویت اسلامی بیت المقدس از سوی بسیاری از کشورهای مسلمان، در افغانستان، نهضت اسلامی افغانستان روز یک شنبه 13 جوزای 1397 کنفرانس یک روزه ای را با عنوان «افغانستان و فلسطین دو قربانی؛ یک جنایت» برگزار نمود.

باور نهضت اسلامی افغانستان این است جنگ و مشکلات در کشورهای اسلامی مخصوصا در عراق، سوریه، یمن، فلسطین، میانمار، افغانستان و...، همگی از یک منبع سرچشمه می گیرد، در یک جا طراحی و البته با کمال تاسف در تبانی و همکاری با سران خیلی از کشور های عربی صورت گرفته و سپس اجرا می شود و آن کاخ سفید است. بلی در پشت پرده این نمایش خونبار و وغم انگیز که در کشورهای اسلامی در حال اجرا است به صراحت می توان رد پای امپریالیزم آمریکا و عوامل مزدور منطقه ای و فرا منطقه ای آن را دید.

به همین مناسبت و برای واضح تر شدن زوایای تاریک و نقطه کور این تراژدی در جهان اسلام و مخصوصا چگونگی ارتباط قدس با کابل، این کنفرانس با مشارکت علما، شخصیت های سیاسی و شهروندان کابل برگزار گردید.

کنفرانس با قرآئت آیاتی از قرآنکریم آغاز و پس از پخش سرود ملی آقای استاد محمد زمان مزمل نویسنده و اندیشمند مجاهد و معاون اسبق حزب اسلامی افغانستان به عنوان اولین سخنران در مورد این کنفرانس گفت:

«ابتد از جناب آقای مفلح و همکاران شان تشکر می کنم که بهترین عنوان را برای این محفل انتخاب کردند.

اما در مورد مسئله فلسطین و بیت المقدس باید بگویم این شهر مقدس و مبارک برای هر سه دین مهم و مقدس است اما برای ما مسلمانان از این بابت مبارک و مقدس است که جز شعایرالله است جز سه مکان مقدس برای اسلام است جزء اعتقادات مسلمانان است محلی است که پیامبر اسلام (ص) از این جا به معراج سفر کرده است.

تاریخ این سرزمین یک تاریخ بسیار غمباری دارد به این سبب که بعد از اینکه این مکان توسط صلاح الدین ایوبی فتح شد اما دسیسه های که برای این شهر ساخته شد از سقوط امپراطوری عثمانی گرفته الی رئسای خود فروخته کشور های عربی که یکی پی دیگری در صدد سازش با استکبار جهانی برآمده و کمک کردند تا این مکان مقدس به دست صهیونیزم بیفتد.

ما چرا با فلسطین احساس همدردی و غم شریکی می کنیم به این دلیل که قدس جز اعتقاد ماست، برادران فلسطینی در دوران جهاد مردم افغانستان با ما همکاری کردند و حتی شهید دادند نمونه آن شهید عبدالله عزام است. امروزه اگر کشورهای عربی در صدد معامله نباشند و با برادران فلسطینی شان یکی شوند به یقین که مجاهدین فلسطین، اشغالگران صهیونیزم را از فلسطین خارج می کنند. این عین نا مردی است که این طرف یک مرد فلسطینی با سنگ مبارزه می کند و لی آن طرف ارتش تا به دندان مسلح قرار دارد اما سران عرب و دنیای اسلام خاموش هستند».

آقای مولوی حبیبی صالحی استاد دانشگاه دومین سخنران این کنفرانس بود وی در مورد همنوایی ملت مسلمان افغانستان با مردم فلسطین گفت: «تشکر می کنم از اینکه شما ملت سرافراز و مومن همواره در کنار براداران مسلمان فلسطینی تان بودید.

کسانی هستند که می پرسند چرا فلسطین و قدس؟ ما را به فلسطین و بیت المقدس چه کار؟ اول باید بگویم که این گونه پرسش ها معمولا از جانب کسانی مطرح می شوند که یا به اسلام اعتقاد ندارند و یا کسانی که به خواب غفلت فرو رفته اند! ما با قدس و بیت القدس پیوند ایمانی داریم اگر ما با افغانستان پیوند جغرافیایی و خاکی داریم ما با فلسطین و قدس پیوند ایمانی و اعتقادی داریم. قدس جزء ایمان ما است، قدس به منزله عزت و شرف ما است، قدس آبرو و حیثیت تمام مسلمانان است، بیت المقدس محل معراج پیامبر اسلام و اولین قبله مسلمانان است. ما با تمام مسلمانان که در هر نقطه از جهان زندگی می کنند پیوند داریم.

اگر در کشور ما جنگ است و مشکلات بر ما تحمیل شده است و وجدان دولتمردان ما مرده است ولی رگ های ایمانی ما زنده است وقتی ما در کابل از قدس و فلسطین تجلیل می کنیم به این مفهوم است که ما با برادران و خواهران و کودکان فلسطینی که علیه اسرائیل سینه سپر کرده اند همنوایی و همدردی می کنیم. این کار ما نفرت و انزجار از حامی اسرائیل و تمام جنایت کاران در جهان یعنی آمریکا است. امروز اگر در سوریه، عراق، فلسطین، یمن جنگ است رد پای آمریکا جنایت کار دیده می شود. متاسفانه سران جنایت کار عرب با اسرائیل و آمریکا همنوا شده اند و مرگ براین سران مزدور و جنایتکار.

استاد عبدالهادی هدایت رئیس بنیاد علمای دعوت اسلامی افغانستان یکی دیگر از سخنرانان این کنفرانس بود. وی حمایت از قدس را جزء ایمان مسلمانان دانسته گفت: «ابتدا باید بگویم که ما نه تنها امروز و فردا که همیشه با قدس و در کنار مردم فلسطین خواهیم بود.

امروز اگر اسرائیل در فلسطین جنایت می کند با پشتیبانی مستقیم آمریکای جنایتکار و در تبانی و سکوت مرگبار و ننگین سران کشورهای عربی است. شما ببینید وقتی مسلمان ها نه تنها در فلسطین که در اقصا نقاط جهان صدای شان را  بلند می کنند به عنوان تروریست شناخته می شوند، وقتی مردم فلسطین به دفاع از ناموس و وطن شان ایستادگی می کند به عنوان تروریست شناخته می شود. متاسفانه همه این جنایات که در سراسر جهان علیه مسلمانان جریان دارد با پشتیبانی آمریکا انجام می شود.

بحث قدس یک بحث سیاسی نیست یک بحث اعتقادی و معنوی است. پیوند ما با قدس یک پیوند معنوی و عقیده ای است. دفاع از قدس معنی و مفهوم ایمانی و اعتقادی دارد و علیرغم اینکه وجدان بشر بخصوص سازمان ملل در برابر کشتار مسلمانان در فلسطین مرده است ولی ما همواره در کنار برادران و خواهران غمدیده فلسطین خواهیم بود و مظلومیت آنان را درک خواهیم کرد.

استاد یاسمین سروری مشاور امور زنان نیز که از سخنرانان این محفل بود گفت: «از رهبری نهضت اسلامی افغانستان کمال تشکر را می نمایم که برای همدردی با ملت فلسطین این کنفرانس را برگزار نمود.

متاسفانه مشکلات در فلسطین و قدس با تصمیم نا معقول و نا بخردانه ترامپ وارد مرحله جدیدی شده است. ترامپ با این تصمیم نا معقول شان قلب بیش از یک میلیارد مسلمان را جریحه دار ساخت و باید بگویم که این کار آمریکا و ترامپ بازی با آتش است و این آتش که اکنون شعله ور ساخته است دامن آمریکا و اسرائیل را خواهد گرفت و به زودی خود آنان را خواهد سوزاند.

ما امروز با برگزاری همچو کنفرانس ها و همایش ها از آن برادر فلسطینی که پا ندارد و با عزم استوار علیه اشغالگران مبارزه می کند و آن مادر فلسطینی که در یک دست چوشک شیر کودکش و در دست دیگر سنگ را بر می دارد و به دفاع از سرزمین شان بر می خیزد، دادخواهی و حمایت می کنیم. اگر امروز سران خائن عرب سکوت مرگبار نموده اند ولی ما دست از داعیه اسلام و فلسطین بر نخواهیم داشت و از قدس و فلسطین دفاع خواهیم نمود».

آقای عبدالحفیظ روحانی رئیس بنیاد کاروان نور نیز در این کنفرانس گفت: «امروز اگر سفارت آمریکا در بیت المقدس مستقر شده است این کار در تبانی و هماهنگی کامل سران مزدور کشور های عربی قرار گرفته است و این دسیسه مربوط به حالا نیست بلکه از دیر زمانی است که این توطئه آمریکا و اسرائیل با همکاری آل سعود و دیگر سران عرب، علیه مردم فلسطین و سرزمین قدس جریان دارد، امروز با کمال شرم، آل سعود در کنار آمریکا و بر علیه مسلمانان قرار گرفته است.

حرف من این است که ملت مسلمان افغانستان به دور از احساسات، با درایت و منطق وارد عمل شده و در جواب این عمل ترامپ، به سران حکومت فشار بیاورد که هرچه زود تر سفارت فلسطین در کابل گشایش یابد.

آقای مولوی محمد مختار مفلح رهبر نهضت اسلامی افغانستان نیز در سخنرانی خویش در این کنفرانس در مورد اهمیت قدس نزد مسلمانان گفت: « واضح است که تعالیم و آموزه های وحیانی اسلام، به صورت بسیارواضح وبی هیچ ابهامی تکلیف یک مسلمان در برابر تجاوز، غصب، ظلم وبی عدالتی را مشخص نموده است؛ پس دفاع از قدس برای آن عده ای که با باور به آموزه های دینی زیست می کنند، در اولویت شرعی ودینی قرار داشته ودارد. اگر به تعالیم دین مان مراجعه کنیم، این امررا به صورت بسیارواضح می بینیم و درمی یابیم. پس داشتن داعیه بیت المقدس ودرواقع حراست از دین وقلمرو اسلامی چه افغانستان وفلسطین، برای طبقه ای مهم است که از کیان، شرف وعزت مسلمین حرف وحدیثی دارند. پس اگر علامه محمد اقبال، سید ابوالحسن ندوی، امام خمینی، دکتر محمدیوسف قرضاوی از قدس می گویند، معنای آن این است که این جماعت از داعیه های امت اسلام وبرای شرف وعزت مسلمین این داعیه را بلند نموده اند.»

مولوی عبدالرحمن رحمانی نماینده مردم در پارلمان و رئیس حزب عصر ما یکی دیگر از سخنرانان این کنفرانس بود و در مورد مشکلات ناشی از انتقال سفارت آمریکا به بیت المقدس گفت: «متاسفانه انتقال سفارت آمریکا در بیت المقدس در یک تبانی و معامله آمریکا با سران کشورهای عربی صورت گرفته است معامله ای که هیبت، قوت و عظمت مسلمانان را با خاک یکسان کردند.

امروز اگر ما در کابل صدای قدس را بلند می کنیم و دروازه بیت المقدس را دق الباب می کنیم به این مفهوم است که از دیگر مکان های مقدس اسلام مخصوصا حرمین شرفین نیز نگران هستیم.

به گواه تاریخ بیت المقدس متعلق به مسلمانان است از اینجا سفر رسول خدا به معراج آغاز شد و بیعت انبیا نیز با پیامبر اسلام در همین سرزمین صورت گرفته است و علاوه بر آن شانزده ماه پیامبر اسلام (ص) در این مکان مقدس نماز خوانده است.

سرزمین قدس خاستگاه ده‌ها پیامبر به شمول پدر پیامبران ابراهیم خلیل و مسرای پیامبر گرانقدر اسلام بطرف آسمانها است. بیت المقدس جزء شعائرالله، اولین قبلهء مسلمانان است. پیامبر خاتم صلی الله علیه وآله سلم و مسلمانان نخستین چندین ماه به طرف بیت المقدس نماز خواندند، الله متعال در كنارآباد سازی معنوی مكه معظمه مسؤولیت حفاظت از قدس را نیز به مسلمانان به عنوان امت وسط و وارث تمام ادیان برحق آسمانی تفویض نمود

با وجود اینكه افغانستان غرق در خون است و همه روزه جنازه‌ ده‌ها فرزند وطن كه در انفجاری کشته شده اند و یاهم در بمباردمانی از بین رفته اند، بخانه‌های شان آورده می‌شوند، نمی‌توان مسجد اقصی و سر زمین فلسطین را فراموش كرد.

درست است که قلب‌های ما بخاطرشهدای انفجار در کابل و قربانیان بمباردمان در ننگرهار و هلمند و کندهار، پاره پاره  است و حوادث خونبار در غور و فاریاب ملت را نسبت به آینده بیشتر از هروقتی نگران ساخته است، اما تمام این حوادث نباید ما را از جنایاتیکه بر برادران هم کیش ما در مسجد اقصی صورت می گیرد، غافل سازد، زیرا که پیامبر اسلام صلی الله علیه وآله سلم فرموده: «کسیکه شبی را روز کند، بدون اینکه به هموم مسلمانان توجهی داشته باشد، از جمله‌ای مسلمانان نیست».

من ابراز تأسف میکنم  و به  ترامپ می گویم که بیت المقدس خط سرخ برای مسلمانان است گرفتن تصمیم برای حمایت از اسراییل در این مورد، تنها نقض قوانین بین المللی نیست بلکه ضربۀ بزرگ به وجدان بشریت است

عمل نکردن به دستورات قرآن کریم امروز مسلمانان را ضعیف نموده و جمع شان را متشتت و متفرق ساخته است که حتی در شرایط حساس نسبت به نقطه مشترک مانند قدس تصمیم واحد گرفته نمی توانند.

دفاع از آزادی قدس یک اصل و وظیفه تمام مسلمانان جهان است که دست به دست هم بدهند و از حق معنوی خود دفاع کند و یقیناً در صورت اشغال جهاد برهمه واجب می شود.

این کنفرانس با قرائت اعلامیه نهضت اسلامی افغانستان توسط مولوی عبدالقادر قانت رئیس شورای حمایت از ارزشهای اسلامی و جهادی  و با دعائیه مولوی مولوی محمد سرور عمری مشاور دینی ریاست اجرائیه به پایان رسید.

----------------------------------------------

بیانیه پایانی کنفرانس "افغانستان و فلسطین دو قربانی؛ یک جنایت"

بسم الله الرحمن الرحيم

«بیانیه پایانی کنفرانس: افغانستان و فلسطین دو قربانی؛ یک جنایت»

الحمد لله وکفی والصلاة والسلام علی من اصطفی

با اتکا واتکال به خداوند متعال و با متابعت از دساتیر صریح وصحیح شریعت، با درک مسؤلیت الهی وانسانی در رابطه به حمایت از داعیه آزادی خواهی ملت مسلمان فلسطین و آزاد سازی سرزمین های اسلامی اشغال شده توسط صهیونیسم به ویژه رهایی بیت المقدس، ما اشتراک کنندگان همایش: «افغانستان و فلسطین دو قربانی؛ یک جنایت» امروز مورخ 13 جوزای 1397 مواد وموارد زیرین را تصویب نموده و به عنوان بیانیه پایانی این کنفرانس صادر می نماییم:

 1. هویت اسلامی بیت المقدس، در حالی که جزء ای از سرزمین ملت فلسطین است، به عنوان سومین حرم نزد مسلمین بوده و آزادی آن را به عنوان یک فریضه الهی متعلق به همه مسلمین می دانیم.
 2. کشتار اخیر ملت بی دفاع فلسطین ذریعه صهیونیست های جنایت کار را به شدت تقبیح نموده و رفتار رژیم صهیونیستی در برابر آنان را بیشتر از افسانه هلوکاست ذریعه رژیم نازی میدانیم.
 3. همان گونه که از نخست تاسیس نمایندگی سیاسی امریکا در شهر اشغالی تل ابیب غیر مشروع بود، انتقال آنچه که نمایندگی امریکا خوانده می شود به بیت المقدس نیز به هیچ صورت طبق همه نورم های بین المللی غیرمشروع می باشد.
 4. مسؤلیت کشتار مسلمانان فلسطین به صورت مساویانه به عهده هر دو سر جنایت، رژیم صهیونیستی وامریکا می باشد که هر دو بیش از هزاران تن را کشته وزخمی نموند واین رفتار جنایت آمیز تا هم اکنون ادامه دارد.
 5. پنهان کاری ها، معامله گری ها وتبانی صهیونیست ها وصلیبی ها از سوی برخی از سران کشورهای اسلامی مجاور فلسطین را به شدت تقبیح نموده و عمل آنان را خائنانه تلقی می نماییم. مطمئن هستیم که آنان به هیچ صورتی نزد امت اسلامی برائت نخواهند داشت.
 6. حرکت های مقاومت اسلامی حماس و جهاد اسلامی را به تمام معنا تایید نموده و آن جریان های را ناب ترین جریان اسلامی میدانیم که داعیه آنها بر اساس کتاب الله و سنت رسول الله صلی الله علیه وآله وسلم می باشند.
 7. ازهمه امت اسلامی مطالبه داریم تا ازهروسیله ممکن درکنار ملت فلسطین قرار گرفته وازحمایت های همه جانبه خویش در حق این ملت بزرگ کوتاهی ندارند.
 8. از دولت جمهوری اسلامی افغانستان تقاضا داریم تا نمایندگی دولت فلسطین را درکابل بپذیرد ودر زمینه احیای رابطه دوملت مسلمان افغانستان وفلسطین اقدام های عملی راروی دست گیرد.
 9. ما اشتراک کنندگان در حالی که صلح را یکی از نیاز های کشور میدانیم و درگیری در کشور را محصول توطئه جهانی صهیونیست ها وصلیبی ها میدانیم، با تمام وجود از نیرو های امنیتی کشور خویش حمایت خویش را اعلام می داریم.

----------------------------------------------------

«متن سخنرانی مولوی محمد مختار مفلح رهبر نهضت اسلامی افغانستان»

سُبْحَانَ الَّذِي أَسْرَى بِعَبْدِهِ لَيْلا مِنَ الْمَسْجِدِ الْحَرَامِ إِلَى الْمَسْجِدِ الأقْصَى الَّذِي بَارَكْنَا حَوْلَهُ لِنُرِيَهُ مِنْ آيَاتِنَا إِنَّه هُوَ السَّمِيعُ الْبَصِيرُ

ولن ترضی عنک الیهود ولا النصاری حتی تتبع ملتهم

حضار محترم، برادران و خواهران معظم!

اجازه بفرمایید تا دراین ایام پربرکت ماه مبارک رمضان، وبه مناسبت فرارسیدن شب های قدر، برای شمااین فرصت های طیبه را تبریک گفته و از این جا برای تان سلام و تهنیت بفرستم؛ السلام علیکم و رحمت الله وبرکاته!

به جا می دانم تا در طلیعه سخنانم، اشاره ای به این داشته باشم که ما به دنبال چه خط و جریانی هستیم، وتک تک مارا به این همایش چه انگیزه ای کشاند است؟

واضح است که تعالیم و آموزه های وحیانی اسلام، به صورت بسیارواضح وبی هیچ ابهامی تکلیف یک مسلمان در برابر تجاوز، غصب، ظلم وبی عدالتی را مشخص نموده است؛ پس دفاع از قدس برای آن عده ای که با باور به آموزه های دینی زیست می کنند، در اولویت شرعی ودینی قرار داشته ودارد. اگر به تعالیم دین مان مراجعه کنیم، این امررا به صورت بسیارواضح می بینیم و درمی یابیم. پس داشتن داعیه بیت المقدس ودرواقع حراست از دین وقلمرو اسلامی چه افغانستان وفلسطین، برای طبقه ای مهم است که از کیان، شرف وعزت مسلمین حرف وحدیثی دارند. پس اگر علامه محمد اقبال، سید ابوالحسن ندوی، امام خمینی، دکتر محمدیوسف قرضاوی از قدس می گویند، معنای آن این است که این جماعت از داعیه های امت اسلام وبرای شرف وعزت مسلمین این داعیه را بلند نموده اند.

شکی نیست که در کنار این طرز تفکر، تفکر دیگری نیز وجود دارد، وآن اندیشه ها واندیشه ورزانی است که از دل جریان های جدید ملی گرایی و لائیک سر برآورده اند. جماعت هایی این چنینی که برای شان ارزش های دینی یا مهم نیست و یا هم دراولویت قرار ندارد، کماکان در کشور های اسلامی وجود داشته ودارد، وبرای آنان ارزش های دیگری مهم است. یک چنین افرادی در خود فلسطین هم وجود دارد که مبارزه آنان ریشه در اندیشه های غیر دینی دارد که ما دریک کلام با این طیف کاری نداریم. پس قدس وحمایت از قدس مسئله هر کسی و هر گروهی نیست. درد کابل و بیت المقدس برای کسی قابل درک است که به عزت وسربلندی اسلام می اندیشد وبرایش کارمی کند لاغیر!

حضار محترم، خواهران وبرادران!

در این ماه صیامی که در این جانشسته ایم، ودراین موسم عبادت که همه مسلمانان بایستی درآرامشی این ماه را پذیرایی کنند، نیک میدانیم که کفر و ایادی منطقه ای آن چه نیست که بر سرامت اسلامی نیاورده اند؟ ...در یک توطئه ی جهانی برعلیه صلح و امنیت جهان اسلام وبه ویژه برای تغییر هویت اسلامی بیت المقدس همه شاهد بودیم که در برابر دیدگان همه جهان، موجودی یاغی که مصداق درست اصطلاح قرآنی جبت و طاغوت است، چیزی به نام ترامپ دریک اقدام کاملا جنگ طلبانه وظالمانه جرقه ای از آتش را باز هم به خرمن هستی ملت فلسطین زد... انتقال نمایندگی دسیسه سازی امریکا از یک شهر اشغالی به بیت المقدس اشغالی را با کدام منطقی می توان توضیح نمود؟ منطق آن واضح است که این کار به معنای ریختن نمکی بر زخم سوزان ملت فلسطین است. ترامپ جنایت کار که از چهره او دشمنی برعلیه اسلام آشکار خوانده می شود، در هفتاد سالگی تجاوز وجنایت، بازهم برگ تازه ای در کتاب جنایت خود گشود که آن هم کشتار بیش از صد نفر فلسطینی مظلوم بوده است.

حضار گرامی!

پس پرسش این است که این سلسله تجاوز نه محدود برفلسطین بوده است و نه در آنجا محدود خواهد ماند، ازکشور ما شروع تا هر گوشه از جهان اسلام که مراجعه کنیم، رد پای دسیسه وآدم کشی غرب و درراس امریکارا می بینیم،...امروز اگر به درد قدس می گرییم، درواقع به درد وطن خویش مویه می کنیم، آن ظلم وتجاوزی که از سوی مزدور دست ساخته امریکا در منطقه که چیزی به نام رژیم صهیونیستی از آن یاد می شود، درحق ملت فلسطین روا داشته می شود، درواقع امتداد جنایتی است که ما آن را در کشور های مختلف ومتعدد می بینیم. دراین جا که می رسیم مشکل است که خط های جدایی را بکشیم. قدس رابرای فلسطین واگذارکنیم و یمن را برای یمنی ها، سوریه را برای سوری ها و عراق را به عراقی ها و به همین ترتیب از درد ضجه و فریاد مسلمانان برما بی تفاوت بمانیم و... نه ... این جا ما به نیکویی درک کرده ایم که تجاوز و ظلم در حق مسلمانان مرزی نمی شناسد، همان گونه که از کشتار فلسطینی ها استکبار جهانی سیری ندارد، به همان پیمانه دوری امت اسلامی از قضایای همدیگر در دست باز گذاشتن متجاوزان چون امریکا وهم پیمان او رژیم صهیونیستی، نقش اساسی دارد. پس صدای قدس، صدای آزادی بخش برای همه امت اسلامی است و دفاع از داعیه قدس درواقع دفاع از داعیه کابل خونین نیز است.

خواهران وبرادران مومن من!

چه فکر می کنید که این همه دسیسه های دخیل در جهنم ساختن جهان اسلام وبه ویژه بیت المقدس به تنهایی دسیسه کاران بین المللی رخ داده است؟ نه ... هرگز... زیرا تازمانی که مزدورانی به سان دم ودستگاه آل سعود و امثال آن در منطقه باشد، عمر این تجاوز طولانی تر خواهد شد. زمانی صد ملیون دالر در جیب دختر یهود ترامپ از سوی شهزاده های سعودی بریزد، دیگر چه توقعی می توان داشت که صهیونست ها و حامیان

آن از لقمه چرب سرزمین فلسطین منصرف شوند؟ زمانی که غزه ذریعه رژیم کودتایی مصر درمحاصره قرار بگیرد دیگر چه می توان امید داشت که یهود بر جهان اسلام حساب باز کند؟ این است جنایاتی که حاکمان به اصطلاح خادم حرمین شریفین(!) انجام می دهند! آنانی که پول امت اسلامی را دزدیده و به جیب ترامپ ریخته و سرزمین اسلامی شبه جزیره را هدیه برای ترامپ یاغی نموده اند باید زوال و نابودی این قماش حکومات را بایستی همین لحظه تجربه نمود.

روزه داران مومن!

امروز که ما دراین جا گرد هم آمده ایم ودر صدد این هستیم تا دراین ماه مبارک رمضان وآن هم در عرفه روز جهانی قدس قرار داریم، نیک میدانیم که از این دور شاید برای قدس به صورت عملی کاری نتوانیم انجام دهیم، اما نیک می دانیم که در زیرپای ما نیز یک سرزمینی قرار دارد که برای ماجای گاه شرف وعزت را داراست که همان خاک وکشور خودمان است. از این لحاظ هر جنگ وآتش افروزی ای که می شود، و در هر درگیری ای که فرزندان عزیز مان در چار چوب ساختار های دفاعی مان جان های خود را از دست می دهند، ما رد پای جنایت کاران دشمن بین المللی جهان اسلام به ویژه استخبارات خون آشام را می بینیم . این قدس چه بهتر که برای مان نماد وسمبول دفاع از کشور مان باشد. پس برای ما همایش حمایت از قدس شریف این معنا را می رساند که درد امت اسلامی باهم تنیده است و هراز گاهی ممکن است که این مصیبت جان های بیشتری را بگیرد. از این رو امروز اگر برای حمایت از ملت فلسطین گرد هم آمده ایم، درواقع جا دارد تا این را به صراحت اظهار نماییم که دست امریکاو شرکای او، در قتل هموطنان مان دخیل است، این جنگ کثیف در کشور ما به مدیریت امریکای ها ازچند دهه قبل به راه افتاده است وهمه روزه کشورما تاوان آنرا می پردازد. ما به توانایی نیرو های دفاعی کشور مان اعم از اردو، پولیس و امنیت ملی باور داریم ویقین داریم که اگر مشتعل ساختن جنگ در کشور از سوی امریکایی ها نباشد، این نیرو ها به تنهایی خود قادر به تامین امینت و صلح هستند.

برادران وخواهران مومن من!

در فرجام، دیدگاه ما نتیجه گیری این نشست هم شده می تواند این است که دفاع از هویت فلسطین وبیت المقدس ریشه در باور های دینی والهی مان دارد، پس محال است که یک مسلمان ارزش های دیگری نظیر ناسیونالیزم ویا اندیشه دیگری راجا گزین آن نماید.

 • ملت کفر، نه تنها در مورد فلسطین بلکه در تمام قضایای جهان اسلام، سازی به مخالفت مسلمانان کوبیده و به هیچ وجه در پی آزادگی، فاه وترقی مسلمانان نبوده بلکه با تنش زایی زمینه تجاوز بیشتر را فراهم می نمایند.
 • جنگ جاری درکشور، به خاطر ادامه برنامه های دسیسه سازی امریکایی ها تقویت می گردد، وهرگز امریکایی ها طرفدار آوردن صلح درکشور نمی باشند.
 • نیروهای امنیتی کشور ما، یکی از باورهای مهم ما است که این فرزندان مومن برای تامین امنیت مان جان فشانی می کنند، زیرا برای مسلمانان اگر در اثر تنبلی قدس ازدست رفت اجازه نباید داد تا کابل هم برود. پس وجیبه مان است تا از آنان حمایت نماییم.

در فرجام حضور هر فردشما را دراین مجلس خوش آمدید گفته وبرای تان اجر وپاداش نیکو از خداوند متعال مسئلت می نمایم.

به اشتراک بگذاريد:

نظر دهی
ثبت نظر جدید
نام       ایمیل    
نظر 
کد امنیتی            
نظرات   :   0

ابتدای مطلب

 

امکانات
تعداد بازدید: 4158
دریافت
ارسال به ایمیل
صفحه قابل چاپ
معرفی به دوستان
سایر فعالیت ها

• کنفرانس خبری یوم النکبه؛ روز فاجعه جهان اسلام

هشت ثور؛ ثمره یک پیکار! (10/2/1397)

فعالیت های دفتر ولایتی نهضت اسلامی افغانستان در حوزه شرق (شهر جلال آباد)

همایشی «از بلخ تا هریوا؛ مقاومتی بر پهنای یک روایت»

همایش حمایت از «ﭘﺸﺘﻴﺒﺎﻧﻲ‌ از موقف‌ خرد‌مندانه محترم‌ صلاح‌ الدين‌ رباني‌ و‌ استاد‌ عطا‌ محمد‌ نور»

کنفرانس «کابل و قدس آیینه تمام نمای یک فاجعه» 30/9/1396

کنفرانس خبری: «ستون پنجم؛ و تغذیه از شعله ورشدن جنگ در کشور» 1396/9/12

کنفرانس یک روزه «شکوه ایستادگی در خزان توطئه ها» سه شنبه 30 عقرب 1396

از دهم محرم الحرام (عاشورای حسینی) 1439 در ننگرهار بزرگداشت به عمل آمد

ناقوس مبارزه علیه تبارگرایی ، نژادپرستی انحصارطلبی و نظام فاشیستی این بار از شرق کشور به صدا درآمد

مولوی مفلح: اسرائیل نقشه خبیثانه ای را در سر می پروراند

کنفرانس یک روزه: «مظلومیت مسلمانان در سایه سکوت جهان اسلام و سازمان‌های بین‌المللی» درشهر هرات

از روز جهانی قدس در جلال آباد بزرگداشت شد

گزارش تصویری راهپیمایی روز جهانی قدس 1396 در هرات

کنفرانس خبری در پیوند به سفر ترامپ به عربستان سعودی با عنوان «تجدید پیمان کشتار مسلمین با آمریکا»

همایش روز جهانی قدس در کابل (1396)

«هشت ثور آئینه ای است که خورشید آزادی در آن درخشید!»

گزارش تصویری بزرگداشت از هشتم ثور از سوی نهضت اسلامی افغانستان 1396/2/7

کنفرانس خبری: «افغانستان و نقض حاکمیت ملی و میدان انتقام کشی قدرتها»

گرامیداشت از چهل و یکمین سالروز «روز زمین» در دفتر مرکزی نهضت اسلامی افغانستان 13 حوت 1396

کنفرانس «وحدت امت مسلمه دریچه ای به سوی ثبات و امنیت افغانستان و جهان اسلام» در جلال آباد 1395/12/29

گرامیداشت از شهدای 24 حوت هرات 1357 در دفتر مرکزی نهضت اسلامی افغانستان

گزارش تصویری کنفرانس «همگرائی دینی رهیافتی برای ثبات افغانستان وجهان اسلام» شهر هرات 1395

نهضت اسلامی افغانستان برگزار می کند؛ کنفرانس (همگرایی دینی رهیافتی برای ثبات افغانستان وجهان اسلام) شهر هرات

جلسه هفته وار اعضای شورای مرکزی نهضت اسلامی افغانستان / 22دلو 1395

دیدار شورای رهبری نهضت اسلامی افغانستان با استاد عطا محمد نور والی ولایت بلخ و رئیس اجرائیه جمعیت اسلامی افغانستان

جلسه هفته وار اعضای شورای رهبری نهضت اسلامی افغانستان برگزار شد

همایش میلاد نبی اکرم (ص) و گرامیداشت هفته وحدت در ننگرهار

تابلوهای گرامیداشت میلاد پرسعادت پیامبر گرامی اسلام (ص) و هفته وحدت دفاتر ولایتی نهضت اسلامی افغانستان هرات و جلال آباد

نشست و گفتگوی نهاد جوانان نهضت اسلامی افغانستان در دفتر مرکزی

همایش میلاد نبی اکرم (ص) و گرامیداشت هفته وحدت

جلسه هفته وار اعضای شورای رهبری نهضت اسلامی افغانستان برگزار شد

گرامیداشت از دهم محرم الحرام "عاشورای حسینی" در شهر هرات

کارکرد های شش ماهه اول سال 1395 دفتر ولایتی نهضت اسلامی افغانستان حوزه شرق

همایش باشکوه بزرگداشت از روز جهانی قدس 1395 درهرات

همایش باشکوه بزرگداشت از روز جهانی قدس 1395 در ننگرهار شهر جلال آباد

گزارش کنفرانس «ادامه تراژدی در جهان اسلام و مسئولیت های ما» شهرهرات 10 حوت 1394

کنفرانس علمی «تروریزم و افراط گرایی بزرگترین چالش جهان اسلام وافغانستان» در هرات عقرب 1394

روز جهانی قدس برای اولین بار از سوی دفتر نمایندگی نهضت اسلامی افغانستان در شهر جلال آباد برگزار گردید

گزارش روز جهانی قدس 1394 در افغانستان

کنفرانس علمی تحقیقی با عنوان: «افغانستان و جهان در تقابل با چالش صهیونیزم و افراط گرایی» در هوتل انترکانتیننتال کابل برگزار شد

افتتاح دفتر ولایتی نهضت اسلامی افغانستان در زون شمال «مزار شریف»

سفر مولوی محمد مختار مفلح به مزار شریف

افتتاح دفتر ولایتی نهضت اسلامی افغانستان در ولایت ننگرهار

دفتر ولایتی نهضت اسلامی افغانستان در شهر هرات افتتاح شد

دیدار اعضای نهضت اسلامی افغانستان با رئیس اجرائیه حکومت وحدت ملی

نهضت اسلامی افغانستان در ارتباط با تحولات جدید داخلی و بین المللی طی یک کنفرانس مطبوعاتی مواضع خویش اعلان نمود

ملت مسلمان افغانستان در روز جهانی قدس حملات وحشیانه اسرائیل را محکوم و از ملت مسلمان فلسطین حمایت کردند

معاونت فرهنگی نهضت اسلامی افغانستان؛ «بخش فعالیت های فکری و تربیتی» کلاس های آموزش کامپیوتر

نهضت اسلامی افغانستان وشورای فرهنگی حامیان قدس شریف سالروز آتش سوزی مسجدالاقصارا محکوم کرد

روز جهانی قدس 1392

اوضاع جاری کشور و همچنین تحولات جهان اسلام در نشست اعضای موسسان نهضت اسلامی بررسی شد

همایش امتداد فاجعه در افغانستان به مناسبت هفته سیاه پیمان با سیا

کنگره بزرگ نهضت اسلامی افغانستان

همایش دوشهید؛ یک تفکر، یک راه 1392 هوتل بین المللی انترکانتننتال کابل

کنفرانس مطبوعاتی نهضت اسلامی افغانستان در پیوند به افشای لیست پنج هزار شهید توسط کمونیست ها در افغانستان. 8/7/1392

با اعلان روز قدس، موضوع فلسطین در محور توجه جهانیان قرار گرفت!

نهضت اسلامی افغانستان طی یک کنفرانس مطبوعاتی، و با توجه به شرایط و تحولات جدید افغانستان و بین المللی، موضع خویش را اعلان نمود.

به مناسبت یوم نکبت

در تظاهرات امروز در شهرکابل، نهضت اسلامی افغانستان وشورای فرهنگی حامیان قدس شریف عمل توهین آمریکاییها به اسلام و مسلمانان را محکوم کرد 24/6/1391

از روز جهانی قدس 1391 در کابل گرامیداشت به عمل آمد

کاری برای فلسطین از نشانی مردم افغانستان گفتگوی رسانه ای هیات افغانستان در کاروان جهانی الی بیت المقدس

مقاله مولوی محمد مختار مفلح در کنفرانس بین المللی ائتلاف جهانی علیه تروریسم برای صلح عادلانه تهران 24-25 اردیبهشت 1390

پیام برای رهبران جهادی کشور در پیوند به معاهده استراتیژیک میان افغانستان و امریکا

همایش بیست و دومین سالروز ارتحال امام خمینی(ره) 12 جوزا 1390 کابل – افغانستان

با امریکا و کشورهای غربی با زبان جهاد باید حرف زده شود متن سخنراني مولوی محمدمختار مفلح به مناسبت نوزدهمین سالروز پیروزی جهاد مردم افغانستان

امریکا بزرگترین تروریست است همايش رسانه اي رهبري نهضت اسلامی افغانستان و شورای فرهنگی حامیان قدس شریف 19 حمل 1390هـ.ش، کابل – افغانستان

قیام مردمی مصر و نابودی فرعون دیگر همایش حمایت مردمی از رستاخیز کشورهای عربی - اسلامی 22 دلو 1389 کابل - افغانستان

بیایید شاگرد مکتب این معلم بزرگ گردیم مردم مسلمان افغانستان از سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران تجلیل کردند 21 دلو 1389هـ.ش، کابل- افغانستان

گفتمان شورای ملی افغانستان و فرصت های صلح یابی در کشور در پیوند با قضایای جهان اسلام

همایش بازگشت به قرآن (24 سنبله 1389، کابل)

(بازگشت اقصا) یادواره خونین فلسطین به مناسبت روز جهانی قدس سال 1389

وحدت شما برکت می آورد نامه به زعماي كشورهاي اسلامي (ایران و ترکیه)

شناخت بحران افغانستان در پرتو قضیه فلسطین 13/12/1388 کابل- افغانستان

مکثی بر کنفرانس شناخت بحران افغانستان در پرتو قضیه فلسطین

برگزاری روز خشم در مسجد جامع پل خشتی کابل 1388

كابل اقصا را به زمزمه گرفت!... گزارشي از گردهمايي روزجهاني قدس در افغانستان، ميدان دهبوري مقابل دانشگاه كابل

آخرين گام تا زمزمة اقصا!... (نشست افتتاحيه شوراي فرهنگي حاميان قدس شريف و بررسي آخرين آمادگي ها براي مناسبت بزرگداشت روز جهاني قدس) كابل –افغانستان 27/ رمضان المبارك 1430

آغازه فعاليت «شوراي عالي حمايت از هويت اسلامي قدس شريف»

برگزاری همایش با عنوان «قدس شريف محور صلح جهاني» هتل هرات کابل

مسجد الاقصي معيار ايمان در عصر حاضر (تفسيري از همايش دوم اساس گزاري شوراي عالي حمايت از هويت اسلامي قدس شريف)

نشست تاسيس شوراي عالي حمايت از هويت اسلامي قدس شريف در هوتل سنترال كابل

در محفل يادبود از شهداي هشت و چهارده جوزا 1358 هـ.ش با خون شهداي صدر نهضت اسلامي بيعت مجدد صورت گرفت

جشن هفدهمين سالروز پيروزي مجاهدين و فروپاشي نظام كمونيزم در سرزمين كفر ستيز افغانستان به ابتكار نهضت اسلامي افغانستان برگزار گرديد

بيانيه رسمي رهبر نهضت اسلامي و رئيس ستاد برگزاري مراسم روز جهاني قدس در کابل (تاريخ 5/7/1387هـ ش)

حریم اسراء (به مناسبت روز جهانی قدس 13/7/1386 هجری خورشیدی)

گزارش همایش تجلیل از روز جهانی قدس زیر نام (ایستگاه معراج) کابل 28/7/1385 هـ ش

براي اولين بار در تاريخ افغانستان از روز جهاني قدس از سوي رهبري نهضت اسلامي افغانستان بزرگداشت به عمل آمد تاريخ 28/7/1385 هـ ش کابل افغانستان

پيام رهبر نهضت اسلامي در تدوير اولين کنگره نهضت اسلامي افغانستان

همايش ويژه مسعود شناسي

تازه های پایگاه

 . عنوان بخش: معرفی نهضت اسلامی

اساسنامه نهضت اسلامی افغانستان ...

 . عنوان بخش: فعالیت های نهضت اسلامی

کنفرانس «افغانستان و فلسطین ...

 . عنوان بخش: معرفی نهضت اسلامی افغانستان

شوراي فرهنگي حاميان قدس شريف، ...

 . عنوان بخش: بیت المقدس

پخش اذان در کلیساها

 . عنوان بخش: تحولات جهان اسلام

واکنش‌های جهانی؛ اتحادیه ...

 . عنوان بخش: امت مسلمه

اسلام در فرانسه ممنوع خواهد شد

 . عنوان بخش: استعمار فکری

تجدید و نوگرائی در دین

 . عنوان بخش: آرشیو اخبار و اطلاعیه ها

مخالفت دیوان عالی آمریکا با حذف ...

 . عنوان بخش: انتشارات

گاهنامه مومن

 . عنوان بخش: گالری تصاویر

تصاویر همایش گرامیداشت از 26 دلو ...

 . عنوان بخش: بازتاب

مشاور عبدالله: «حزب الله» و ...