امروز  

جنرال عبدالرازق: نباید در گفت‌وگوهای صلح بر سر مردم و خاک کشور معامله صورت گیرد

1394/2/14

جنرال عبدالرازق فرمانده‌ی پولیس قندهار در مراسم معرفی همایون عزیزی والی تازه این ولایت خطاب به رئیس اجرائیه حکومت گفت که حکومت با قیمت جان و سر مردم و سربازان این کشور گفت‌وگوهای صلح را پیش می برد و نباید در این گفت‌وگوها مردم و خاک و جان آنان به معامله گرفته شود.

وی ادامه داد که خواست مخالفان از حکومت برای صلح، کشتن من، عطا محمد نور و دیگر افراد سرشناس کشور است.

جنرال عبدالرزاق فرمانده‌ی پولیس ولایت قندهار که به تندگویی شهره است در هنگام معرفی همایون عزیزی والی تازه‌ی قندهار به حکومت هشدار داد که به نام صلح، افغانستان را به سازمان‌های استخبارات منطقه نفروشد.

وی می‌گوید که اگر گناه وی مبارزه برای کشورش است، او بارها این گناه را انجام می‌دهد.

این نظامی کشور ادامه داد که حلقه‌های استخبارات منطقه و جهان در میان حکومت می‌خواهند تا با نام صلح و آشتی با مخالفان بر سر مردم و خاک کشور پشت میز معامله بنشینند.

جنرال عبدالرازق فرمانده‌ی پولیس قندهار ادامه داد: "مشکلات داریم اما از حکومت وحدت ملی و خاصآ از شما (عبدالله عبدالله رئیس اجرائیه حکومت) خواهش من این است که شما رهبر من در دوران جهاد بودید، خواست من این است که افغانستان را قربانی گفت‌وگوهای صلح نکنید، دستاوردهایی که ما داریم آن را با قربانی زیاد به دست آورده‌ایم و ۲ دقیقه قبل هم یک جوان این کشور در نوبهار قندهار شهید شد؛ در شورای عالی صلح کسانی هستند که ما مدارکی اگر درباره شان به دست آوردیم به همه‌ی مردم آشکار می‌سازیم که همه درباره‌ی این افراد بدانند."

این مقام پولیس انتقاد می کند که حکومت با طالبان گفت‌وگوهای پنهانی دارند و خواست فرمانده طالبان کشن چهره های سرشناس به ویژه وی و عطا محمد نور است.

جنرال عبدالرازق فرمانده‌ی پولیس قندهار تصریح کرد: "در این نظام افراد وابسته به سفارتخانه‌ها جمع شده‌اند و ما را می‌فروشند. من ثبوت دارم که قاتلان افغانستان می‌گویند که رازق را بکشید، عطا را بکشید و دیگر افراد را بکشید. اگر ما جرمی کرده باشیم بیائید ما را در اینجا به دار بیاوزید و اگر اینگونه نباشد، یک روز ما را به قطر می‌فروشید، یک روز ما را به امارات می‌فروشید ما صلحی را که به ضرر کشور باشد نمی‌خواهیم."

فرمانده‌ی پولیس قندهار از رئیس اجرائیه حکومت می‌خواهد که از این کار دست بردارد، زیرا در گوشه گوشه‌ی کشور سربازان و دیگر مردم برای پاسبانی از خاک کشور در سنگرها شب و روز را سپری می‌کنند.

وی ادامه داد: "در عقب شما ایستاده هستیم و اگر گناهی کرده باشیم، جزایش را به ما بدهید اما اگر نکرده‌ایم ما را توسط پنجابی‌ها و تروریستان نکشید، من از کودکی با شما بوده‌ام و از این وطن دفاع کرده‌ام."

رئیس اجرائیه حکومت در واکنش به این سخنان می‌گوید که هیچگاه برای بدست آوردن صلح معامله نخواهد شد.

عبدالله عبدالله رئیس اجرائیه اظهارداشت: "آوردن صلح هیچ وقت به این معنی نیست که منافع ملی افغانستان در آن به فروش برسد و یا معامله شود، خدا ما را از این نیت نگاه دارد و این هیچ گاهی امکان ندارد، حکومت وحدت ملی نیت خود را نشان داده است و در این هیچ شکی نیست که ما چی می خواهیم. شاید ما در آغاز کمی خوشبین بوده‌ایم کمی از تجربه‌های گذشته بالای ما هم تکرار شده است، هدف و مقصد ما منافع کشور ما است."

همايون عزيزي والی تازه قندهار با بیان اینکه مصمم است تا در برابر فساد اداری بایستد اظهارداشت: "خواست ما از تمام مردم قندهار این است که به اصول ما احترام بگذارند و هدف ما مبارزه با فساد در بخش عدلی و قضایی، مبارزه با فقر و بیکاری و دیگر برنامه‌ها است."

جنرال رازق از جمله نظامیانی است که به زیر دستانش دستور داده است تا طالبان را نابود کنند و گفته است که برای وی هیچ طالبی نباید از میدان جنگ زنده آورده شود.

به اشتراک بگذاريد:

نظر دهی
ثبت نظر جدید
نام       ایمیل    
نظر 
کد امنیتی            
نظرات   :   0

ابتدای مطلب

 

امکانات
تعداد بازدید: 2469
دریافت
ارسال به ایمیل
صفحه قابل چاپ
معرفی به دوستان
آخرین اخبار

افشای اسناد محرمانه؛ استفاده از تسلیحات فرانسوی علیه ...

پمپئو به روسیه، کوبا و ایران برای حمایت از ونزوئلا ...

دیدار وزرای خارجه روسیه و فلسطین

مخالفت اعضای ناتو بر استفاده از واژه «تروریسم اسلامی»

انتقاد خلیل‌زاد از عدم تمایل طالبان به مذاکره صلح در ...

اختلاف‌ها در شورای رهبری مصالحه برای شکل‌دهی هیئت ...

فرمانده نظامی جدید سودان: نظام عمر البشیر را ریشه‌کن ...

تعداد جانباختگان سیل ایران به ۷۶ نفر رسید

حمله موشکی اسرائیل به سوریه؛ سه نفر مجروح و تعدادی ...

عدم عذرخواهی سفیر انگلستان بابت قتل‌عام در هندوستان

تازه های پایگاه

 . عنوان بخش: معرفی نهضت اسلامی

اساسنامه نهضت اسلامی افغانستان ...

 . عنوان بخش: فعالیت های نهضت اسلامی

کنفرانس «افغانستان و فلسطین ...

 . عنوان بخش: معرفی نهضت اسلامی افغانستان

شوراي فرهنگي حاميان قدس شريف، ...

 . عنوان بخش: بیت المقدس

پخش اذان در کلیساها

 . عنوان بخش: تحولات جهان اسلام

واکنش‌های جهانی؛ اتحادیه ...

 . عنوان بخش: امت مسلمه

اسلام در فرانسه ممنوع خواهد شد

 . عنوان بخش: استعمار فکری

تجدید و نوگرائی در دین

 . عنوان بخش: آرشیو اخبار و اطلاعیه ها

افشای اسناد محرمانه؛ استفاده ...

 . عنوان بخش: انتشارات

گاهنامه مومن

 . عنوان بخش: گالری تصاویر

تصاویر همایش گرامیداشت از 26 دلو ...

 . عنوان بخش: بازتاب

مشاور عبدالله: «حزب الله» و ...