امروز  

متن پیام ستر جنرال عطا محمد نور والی بلخ و رئیس اجرایی جمعیت اسلامی افغانستان در کنفرانس «شکوه ایستادگی در خزان توطئه ها»

1396/8/30

 

بسم الله الرحمن الرحمن الرحیم

(متن پیام ستر جنرال عطا محمد نور والی بلخ و رئیس اجرایی جمعیت اسلامی افغانستان در کنفرانس «شکوه ایستادگی در خزان توطئه ها» که توسط آقای فرهاد عظیمی نماینده مردم در پارلمان قرائت گردید)

سلام ها و تمنیات نیک و قلبی مرا پذیرا باشید.

می خواهم از نهضت اسلامی افغانستان، از جناب مولوی صاحب مفلح و از همکاران گرامی شان که چنین همایش با شکوهی را ترتیب داده اند صمیمانه سپاسگذاری نمایم و از خداوند بزرگ برای ایشان سلامتی و سعادت آرزو می کنم.

اجازه بدهید تا از نشانی مردم افغانستان یک بار دیگر مراتب تسلیت خود را نسبت واقعه هفته قبل که سبب شد تا تعدادی از فرزندان پلیس و شهروندان ملکی ما به شهادت برسند ابراز نمایم!

شهدای ما عزیزان ما بودند و هستند. کسانی که از منطق شهادت بیگانه اند، جز از مرگ ذلیلانه چیزی دیگری نمی دانند، از درک معنای شهادت عاجزند. و از تریبون همین همایش برای ملت بزرگ افغانستان وعده می سپارم، که در گرفتن انتقام خون شهدای مان تا پای جان کوتاه نخواهم آمد و دست های کثیفی که به خون هموطنان ما رنگین است را به توفیق خدا و به یمن همراهی مردم مان کوتاه خواهیم کرد.

حضار گرامی!

برای من که عمری در کنار مردم ام بوده ام، نیک میدانم که دردمردمم چیست؟ نیک میدانم که این مردم عزیز ما در کمال بردوباری وحوصله مندی چه دردی را می کشد؟ به خوبی احساس می کنم که همه روزه پدران ومادران زیادی چه درد می کشندو روزانه به شمار خواهران بیوه وبه فرزندان یتیم ما افزوده می شود! اما این را نیز خوب میدانم که این صبرحدی دارد، واین حوصله هم مرزی!... فرقی نمی کند که ملت ما به دستان کثیف دشمنان شان کشته می شوند ویا هم در اثر توطئه، دسیسه ونالایقی وبی کفایتی همه روزه قربانی میدهند. هر کسی که سبب ریختن خون مردم ما گردد، نزد مردم ما به محاسبه کشانده خواهد شد، محاسبه ملتی که در برابر هیچ زور گویی سرخم نکرده است.

برادران وخواهران!

هم اکنون که از طریق این پیام به شما صحبت میکنم، در بسا نقاط کشور عزیز ما سربازان ما درسنگر دفاع از حریم وساحت ارزش های دین ومیهن خون میدهند. همه روزه ملت باهیولای ترور ووحشت دست وپنجه نرم می کند. این همه قربانی برای چیست؟ این همه ریختن خون بهترین فرزندان این کشور به چه هدفی است؟ واضح است که این ملت از عزت، کیان و شرف خود دفاع می کند. این فرزندان دلیروابسته به افغانستان اند. از این رو پیام صریح میدهم که ساختار های نظامی واداری مال هیچ یک نیست، تنها در دست کسانی به امانت است و میزان ماندن در خدمت مردم افغانستان، تعهد پابندی به امانت داری خوب است. پس این ملت آماد است تا یک بار به محاسبه روی آورد، محاسبه کند که چه کسانی به منافع علیای کشور می اندیشند، وچه گروه هایی دارای های عامه و امانت های مردم را جزء مال شخصی خود می پندارند؟

حضارگرامی !

بنابرباور فوق این اجلاس مهم شما ازنخستین گام ها در راه به محاسبه کشاندن کسانی است که به امانت مردم به دیده املاک واموال و دارایی های شخصی خود نگاه می کنند. اما به یقین که این اجلاس وهمانند آن پاسخی است جدی برای این گونه باور های غیر دینی و غیر ملی.

بلی ... ملت ومردم ما در شرایط بس دشوار امنیتی و عدم استقرار سیاسی به سر می برند. اولویت های زیادی وجود داشت ودارد که بایستی به آن رسیدگی لازم صورت می گرفت تا در این وضعیت موجود به سود مردم افغانستان تغییراتی به وجود آورده می شد. اما آنچه از سوی ستون پنجم داخل در نظام به مشاهده رسیده است، درست حرکت هایی بوده که  در جهت مخالف این اولویت هابه حرکت آمده است. از این رو ملت ومردم شریف ما حاضر وآماده نیستند تا دیگر زیر شعار های کاذب و بهانه های واهی، امنیت وثبات خود وکشور خود را در معرض خطر قرار دهند.

شما همه شاهد بودید که اخیرا چه رسوایی ای از داخل وزارت داخله کشور بیرون شد!... رسوایی ای که صریح ترین آپارتاید را از زبان شخص اول به اصطلاح مملکت باز گو می نمود. کلماتی که شاید از دهن صهیونست ها، نژاد پرستان افریقای جنوبی عصر تبعیض، و در هیچ فرهنگی به این صراحت وجود نداشته باشد.... شما قضاوت کنید که مگر این به همین سادگی و تصادفی است؟ چرا از قربانی هایی که در هلمند و سایر ولایات روزانه تابوت شده به خانه های شان می روند یک چنین ترکیبی پرسیده نی شود؟... یک قطعه ضد شورش اهمیت دارد و یا ساختن یک قطعه برای قطع حملات انتحاری وصد ها سوال دیگر!... قضاوت به شما ملت افغانستان!... همه این امور برای مشتعل ساختن جنگ در کشور میان اقوام باهم برادر این کشور به راه انداخته شده است و بس...اما کور خوانده اند؛ چون ملت ما بیدار است و فریب این دسایس را نمی خورد.

لازم به یاد آوری میدانم که ما در صدد تحکیم هرچه بیشتر مناسبات اجتماعی مردم مان هستیم، وحدت ملی خود را قربانی هیچ دسیسه ای نمی کنیم، از مردم شریف افغانستان از همه اقوام باهم برادر این کشور تقاضا می کنم که در یک صف واحد و بنیان مرصوص از یکپارچگی خود حراست کنند. زیرا برای ملت ما دام های زیادی چیده شده است تا ما را زیر شعار های قوم، زبان و... تقسیم کنند. آنچه از رسوایی هایی که همه روزه از نیات شوم ارباب این توطئه های پلید بیرون می ریزد همه جزء اعمال عامدانه ای است که یک هدف دارد وآن به حرکت آوردن چرخ نفاق در کشور مان که خوش بختانه ملت ما فریب این نیرنگ ها را نخواهند خورد.

در پایان یک بار دیگر از شرکت کنندگان گران ارج، تقدیر نموده و مراتب احترام خود را حضور همه تقدیم نموده و نیز از برگزار کنندگان این همایش ابراز تشکر می کنم.

و من الله التوفیق

 

با عرض حرمت

استر جنرال عطا محمد نور

رئیس اجرائیه جمعیت اسلامی افغانستان و والی  بلخ

30 عقرب 1396

به اشتراک بگذاريد:

نظر دهی
ثبت نظر جدید
نام       ایمیل    
نظر 
کد امنیتی            
نظرات   :   0

ابتدای مطلب

 

امکانات
تعداد بازدید: 585
دریافت
ارسال به ایمیل
صفحه قابل چاپ
معرفی به دوستان
آخرین اخبار

زخمی شدن 78 فلسطینی در جریان سرکوب راهپیمایی دریایی در ...

در ارتباط به قتل خاشقجی پای مدیر سی‌آی‌ای به ترکیه ...

روند انتخابات پارلمانی بسیار کند و دارای مشکلات بسیار ...

روایت جدید ریاض از قتل خاشقجی؛ «می‌خواستیم بیهوشش ...

اکثر رای دهندگان نسبت به عدم مدیریت درست انتخابات به ...

آلمان در تدارک توقف فروش سلاح به عربستان

وزیر خزانه‌داری آمریکا: برای تحریم عربستان زود است، ...

الجبیر کشتن خاشقجی "اشتباهی بزرگ" است/اردوغان از اسرار ...

انتخابات پارلمانی افغانستان پایان یافت؛ پر از چالش، ...

ترکیه: در بازرسی کنسولگری عربستان دلایلی از قتل ...

تازه های پایگاه

 . عنوان بخش: معرفی نهضت اسلامی

اساسنامه نهضت اسلامی افغانستان ...

 . عنوان بخش: فعالیت های نهضت اسلامی

کنفرانس «افغانستان و فلسطین ...

 . عنوان بخش: معرفی نهضت اسلامی افغانستان

شوراي فرهنگي حاميان قدس شريف، ...

 . عنوان بخش: بیت المقدس

پخش اذان در کلیساها

 . عنوان بخش: تحولات جهان اسلام

گرفتاری و اعدام رهبران جماعت ...

 . عنوان بخش: امت مسلمه

اسلام در فرانسه ممنوع خواهد شد

 . عنوان بخش: استعمار فکری

تجدید و نوگرائی در دین

 . عنوان بخش: آرشیو اخبار و اطلاعیه ها

زخمی شدن 78 فلسطینی در جریان ...

 . عنوان بخش: انتشارات

گاهنامه مومن

 . عنوان بخش: گالری تصاویر

تصاویر کنفرانس "افغانستان و ...

 . عنوان بخش: بازتاب

مشاور عبدالله: «حزب الله» و ...