امروز  

همایش حمایت از «ﭘﺸﺘﻴﺒﺎﻧﻲ‌ از موقف‌ خرد‌مندانه محترم‌ صلاح‌ الدين‌ رباني‌ و‌ استاد‌ عطا‌ محمد‌ نور»

1396/10/18

این همایش از طرف نهضت اسلامی افغانستان به مناسبت حمایت و پشتیبانی از موضعگیری های اخیر صلاح الدین ربانی رهبر جمعیت اسلامی و استاد عطا محمد نور والی بلخ و رئیس اجرائیه جمعیت اسلامی افغانستان امروز قبل از ظهر، دوشنبه 18 قوس 1396 در هوتل کانتیننتال برگزار شده بود.

همایش با تلاوت آیاتی از کلام الله مجید آغاز سپس سرود ملی کشور نواخته شد و بعد از آن به ترتیب سخنرانان به حمایت از نهضت اسلامی افغانستان در ارتباط به برگزاری این همایش جهت پشتیبانی از موضع آقای صلاح الدین ربانی وزیر امور خارجه و استاد عطا محمد نور رئیس اجراییه جمعیت اسلامی افغانستان سخنرانی نمودند.

آقای غلام فاروق حیدری رئیس نهاد اجتماعی جوانان کابل ضمن حمایت از نهضت اسلامی افغانستان در برگزاری این همایش گفت: از اینکه نهضت اسلامی افغانستان موضع معقول و منطقی شان را در پشتیبانی از استاد عطا محمد نور و صلاح الدین ربانی به صورت واضع و آشکار اعلان نموده است تشکر و سپاسگذاری می نمایم.

وی گفت ما نیز آماده هر گونه حمایت از آقای صلاح الدین ربانی رهبر جمعیت اسلامی و استاد عطا محمد نور والی بلخ و رئیس اجراییه جمعیت اسلامی افغانستان هستیم و در این راه از هیچ گونه کوشش و تلاش فرو گزار نخواهیم کرد و موضع اینها موضع ملت افغانستان است، من اطمینان می دهم که مردم افغانستان به صورت یکپارچه پشست سرشان ایستاد هستند.

آقای مولوی محمد مختار مفلح رهبر نهضت اسلامی افغانستان نیز طی سخنانی در حمایت از آقای صلاح الدین ربانی رهبر جمعیت اسلامی و استاد عطا محمد نور والی بلخ و رئیس اجراییه جمعیت اسلامی افغانستان گفت: در پیوند به آنچه که امروز ما در عرصه گفتگو های جمعیت اسلامی و ارگ شاهد هستیم، اگر سعه صدر و تحمل جمعیت اسلامی و مجاهدین نباشد، این حلقه اصلا طرف جمعیت و مجاهدین شده نمی تواند. درواقع رو به رو نشستن جمعیت با این حلقه را ما توهین به مجاهدین می بینیم ومی دانیم... حالا هم جمعیت با همه اخلاصی که به مردم افغانستان دارد، تن به رفتن به مذاکره با این حلقه داده است. این جمعیت خیلی در حق آنان بزرگی کرده است.

مفلح گفت: موقف صلاح الدین ربانی و استاد عطا محمد نور، موقفی است ملی که در برابر بغاوت و شرارت یک مشت انسانی که کشور را می خواهند به بحران ببرند و خانه مردم مارا خانه ترور و وحشت بسازند، انجام یافته است. حمایت قاطبه مجاهدین از موقف صلاح الدین ربانی واستاد عطا محمد نور، نشان از این می دهد که دیگر ملت افغانستان تحمل این را ندارند که همه روزه در اثر بی کفایتی ها ونالایقی های یک حلقه محدود، فرزندان خود را قربانی بدهند. این موقف برای این اتخاذ شده است که ملت افغانستان دیگر شاهد این نباشند که روزانه حلقه جنگ بر گردن آنان تنگ وتنگ ترشود و امیدآنان برای ادامه زندگی آبرومندانه  از بین برود. موقف استاد عطا محمد نور برای این است که دیگر فرزندان این کشور در اثر نالایقی مدیریت حلقه خبیثه، راه مهاجرت ازکشور را پیش نگیرند ودر دریا های کشور های اروپایی غرق نگردند... استاد عطا محمد نور پا برای این پیش گذاشته است که دیگر کسی در این کشور از شعور و احساسات پاک اقوام این کشور سوء استفاده ننموده و دیگر اقوام باهم برادر و مومن این کشور را به خاطر اهداف پست خویش در برابر هم قرار ندهد.

استاد عطا محمد نور برای این پا به میدان عدالت طلبی نهاده است تابرای دنیا بفهماند که دیگر صبرمردم افغانستان لبریز شده است ونمی توانند در برابراقدامات یک حلقه خبیثه، سکوت بکنند.

متن کامل سخنرانی مولوی مفلح را در قسمت های دیگر سایت می توانید مطالعه نمایید.

آقای سید برهان الدین خلیلی نماینده جمعیت اسلامی افغانستان نیز طی سخنان مبسوطی ضمن تشکر از نهضت اسلامی افغانستان به خاطر برگزاری این همایش، موضع جمعیت اسلامی افغانستان را موضع مردم افغانستان دانسته گفت: جمعیت اسلامی افغانستان در این سالها و مخصوصا در انتخابات گذشته به خاطر حفظ منافع علیای مردم افغانستان و به خاطر تحکیم وحدت و ثبات در کشور بارها از موضع شان کوتاه آمده است و این گذشت جمعیت اسلامی باعث شده است که حریفان چند گام به جلو بردارند و این را نشانی از ضعف جمعیت اسلامی تلقی کنند.

آقای خلیلی گفت: ما مالک این حکومت هستیم مردم افغانستان مالک حکومت است و این حکومت نتیجه جان فشانی های هزاران مجاهد این سرزمین است. مردم ما برای تشکیل یک حکومت بهای سنگینی پرداخته است.

وی گفت: کسی که ایثارگری می کند باید این ایثار گری از حسین بن علی (رض) بیاموزد از او یاد بگیرد که چگونه در برابر چهره های پوشالی و اسلام نما قیام کرد و خانواده اش را برای جانبازی به کربلا آورد. امروز ما نیز نیاز داریم تا برای تحقق حق و عدالت مبارزه کنیم.

وی گفت: در شرایط بسیار حساسی قرار داریم حساسیت به خاطر این است که آنچه امروز بر علیه ما، مردم ما و بر علیه ملت ما انجام می گیرد باید اطلاع داشته باشیم. من باورم این است که دسایس و توطئه های که در طول یک دهه علیه ارزشهای جهاد و فداکاری ملت بزرگ و قهرمان افغانستان انجام گرفته است با بیداری که اکنون در مردم خویش سراغ داریم و با شعور که در جوانان متعهد و وطن دوست می بینم دیگر راه به جای نخواهد برد.

آقای خلیلی گفت: بر عکس اکنون که به صورت های گوناگون در پارلمان، ارگ و همه جا به تعصبات و حساسیت های قومی دامن زده می شود، در دوران جهاد این زمینه بود که جدای از مذهب و نژاد و زبان، بیایید و وارد جبهه شوید و بایید مبارزه تان را شروع کنید.

خلیلی اضافه کرد: این موضوع باید با خط زرین نوشته شود که استاد شهید برای حفظ وحدت، برای مصلحت مردم افغانستان و برای این که تمام طرف ها بتوانند در تشکیل حکومت داری دخیل باشند موضع انتقال مسالمت آمیز قدرت را انجام داد.

وی گفت: در انتخابات 93 علیرغم تمام آن نواقص و کاستی های که داشت مردم به صحنه آمدند، انگشت های شان بریده شدند، کشته شدند و تیم اصلاحات و همگرایی 55 در صد رای را گرفتند و توطئه به حدی شد که این تیم با آنکه پیشتاز بود بیاید در برابر حریفان تمکین کند. سئوال من این است چرا به خاطر مصلحتی که ارزش هم ندارد ارزش ها را زیر پا کردی؟ برای نابودی تو کار میشود، برای بیرون راندن تان از این کشور کار می شود، برای تاختن به ارزشهای تو کار می شود، از حق مسلم تان گذشتی! پس تو چه کاره ای و با کی می خواهی زندگی کنی؟ من اعتقاد دارم هر وقت در برابر حق خود هر وقت تمکین کردید مطمئن باشید زمینگیر می شود.

وی همچنین گفت: جالب است تو می آیی از کسی که خیانت کرده، خون این مردم را به زمین ریختانده، به ارزشهای ملی و اسلامی توهین کرده مدال میدهی و کسی را که برای پاسبانی از ملت اش از شرف و عزت مردم اش برای سازندگی این وطن و برای حفظ و تقویت ارتش ملی و اردوی ملی و ایجاد امنیت در کشور و کسی که در برابر داعش و تروریزم مبارزه کرده و آماده هر گونه جان فشانی است قصد داری در خانه اش بنشانی؟ 

آقای مرتضی جلالی پیام استاد عطا محمد نور والی ولایت بلخ و رئیس اجرائیه جمعیت اسلامی افغانستان را قرائت نمود.

در این همایش اعلامیه نهضت اسلامی افغانستان توسط شاکر سنگی عضو نهضت اسلامی افغانستان خوانده شد و در خاتمه آقای محمد اخلاص راجی استاد دانشگاه و رئیس انسجام جوانان افغانستان ضمن تشکر و حمایت از نهضت اسلامی افغانستان جهت برگزاری این همایش حمایت و پشتیبانی خویش را از داعیه استاد عطا محمد نور و صلاح الدین ربانی و دیگر رهبران جمعیت اسلامی افغانستان ابراز نموده گفت که سازمان ما آماده هر نوع فداکاری در راستا می باشد.

همایش با دعائیه به پایان رسید.

به اشتراک بگذاريد:

نظر دهی
ثبت نظر جدید
نام       ایمیل    
نظر 
کد امنیتی            
نظرات   :   0

ابتدای مطلب

 

امکانات
تعداد بازدید: 273
دریافت
ارسال به ایمیل
صفحه قابل چاپ
معرفی به دوستان
آخرین اخبار

ماهاتیر محمد: صهیونیست ها اجازه ورود به مالزی را ندارند

سازمان ملل: یمن با فاجعه انسانی مواجه است

اعلامیه نهضت اسلامی افغانستان در پیوند به نشر اسم این ...

انتقال سفارت برزیل، بر صادرات گوشت به کشورهای اسلامی ...

تظاهرات بازگشت/ زخمی شدن 30 فلسطینی

نگرانی کنگره امریکا از خودسری ترامپ در تغییر جایگاه ...

"موفقیت نظام‌های اقتدارگرا، دموکراسی لیبرال را تهدید ...

ترامپ زیر فشار یک اتهام تازه

طالبان "ده‌ها خانواده" را از ساحه کنترل خود "مجبور به ...

حنیف اتمر با تعهد به تغییر قانون اساسی برای انتخابات ...

تازه های پایگاه

 . عنوان بخش: معرفی نهضت اسلامی

اساسنامه نهضت اسلامی افغانستان ...

 . عنوان بخش: فعالیت های نهضت اسلامی

کنفرانس «افغانستان و فلسطین ...

 . عنوان بخش: معرفی نهضت اسلامی افغانستان

شوراي فرهنگي حاميان قدس شريف، ...

 . عنوان بخش: بیت المقدس

پخش اذان در کلیساها

 . عنوان بخش: تحولات جهان اسلام

گرفتاری و اعدام رهبران جماعت ...

 . عنوان بخش: امت مسلمه

اسلام در فرانسه ممنوع خواهد شد

 . عنوان بخش: استعمار فکری

تجدید و نوگرائی در دین

 . عنوان بخش: آرشیو اخبار و اطلاعیه ها

ماهاتیر محمد: صهیونیست ها اجازه ...

 . عنوان بخش: انتشارات

گاهنامه مومن

 . عنوان بخش: گالری تصاویر

تصاویر کنفرانس "افغانستان و ...

 . عنوان بخش: بازتاب

مشاور عبدالله: «حزب الله» و ...