امروز  

شهادت 8 فلسطینی و هلاکت یک صهیونیست طی هفته گذشته

1397/3/6

در جریان درگیری های هفته گذشته شهروندان فلسطینی و نظامیان صهیونیست در کرانه باختری و باریکه غزه، 8 فلسطینی به ضرب گلوله نظامیان صهیونیست به شهادت رسیده و صدها نفر دیگر به ضرب گلوله های جنگی و مشقی زخمی شده و یا در اثر استنشاق گازهای اشک آور مسموم شدند.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین، بر اساس آمارهایی که امروز شنبه منتشر شد، هفته گذشته شاهد وقوع دو عملیات تیراندازی، زخمی شدن 4 صهیونیست و درگیری در 101 نقطه میان فلسطینیان و نظامیان و شهرک نشینان صهیونیست بود.

در ادامه این گزارش آماری آمده است که یک جوان فلسطینی به نام "یاسر حبیب" (24 ساله) و یک شهروند فلسطینی دیگر به نام "حسین عویضه" (42 ساله) دیروز جمعه در اثر جراحت های وارده در جریان درگیری های چند روز قبل در شرق غزه به شهادت رسیدند و 15 فلسطینی دیگر هم به ضرب گلوله های جنگی و مشقی نظامیان صهیونیست زخمی شده و یا در اثر استنشاق گازهای اشک آور در دو منطقه کرانه باختری و باریکه غزه دچار حالت خفگی شدند.

جوانان فلسطینی همچنین روز جمعه بمبی را در شمال باریکه غزه منفجر کردند و چندین بطری آتش زا را به سمت شرق بیت حانون و پایگاه های نظامی "کیسوفیم" و "ابومطیبق" و نیز شهرک های "بسگات زئیف" و "آصیون" پرتاب کردند.

در همین راستا، روز پنجشنبه گذشته یک جوان فلسطینی به نام "مهند ابو طاحون" (21 ساله) از اهالی اردوگاه النصیرات و یک جوان دیگر به نام "احمد قطوش" (23 ساله) از اهالی اردوگاه البریج در اثر جراحت های وارده در درگیری های روزهای قبل که منجر به زخمی شدن آنها به ضرب گلوله نظامیان صهیونیست شده بود، به شهادت رسیدند.

 از سوی دیگر، دو جوان فلسطینی هم طی روزهای گذشته به ضرب گلوله جنگی در کرانه باختری زخمی شده بودند و چندین جوان فلسطینی هم تعدادی بطری آتش زا به سمت نظامیان صهیونیست در اردوگاه شعفاط و پایگاه های نظامی "ابو مطیبق" و "ملکه" و شهرک های "نیر عام" و "مادما" پرتاب کرده بودند.

در حادثه ای دیگر نیز، یک جوان فلسطینی به نام "عدی ابو خلیل" (15 ساله) از اهالی شهرک عین سنینا در رام الله روز چهارشنبه گذشته در اثر جراحت های وارده در جریان درگیری های سالروز فاجعه اشغال فلسطین در شمال البیره به شهادت رسیده بود.

بر اساس این گزارش آماری، یک نظامی صهیونیست روز چهارشنبه گذشته در اثر پرتاب سنگ در اردوگاه امعری به شدت زخمی شده بود که امروز شنبه در اثر شدت جراحات در بیمارستان جان خود را از دست داد. در درگیری های روز چهارشنبه همچنین یک شهرک نشین صهیونیست در نزدیکی شهرک "عوفرا" زخمی شده بود.

در راستای همین درگیری ها، چندین بطری آتش زا به سمت شهرک های ایتمار، عزون، خضر، کیبوتس بئیری و شرق اردوگاه البریج، شهرک کیسوفیم و شهرک اسدوروت پرتاب شده بود و فلسطینیان در 19 نقطه در کرانه باختری، باریکه غزه و اراضی اشغالی سال 1948 با نظامیان صهیونیست درگیر شده بودند که در جریان آنها تیراندازی هایی هم در نزدیکی ایست بازرسی "انفاق" صورت گرفته بود.

در همین راستا، اواسط هفته گذشته 3 فلسطینی به ضرب گلوله نظامیان صهیونیست در کرانه باختری و باریکه غزه زخمی شدند و یک شهرک نشین صهیونیست هم در بیت حنینا واقع در شمال قدس زخمی شد.

جوانان فلسطینی همچنین به سمت اهداف صهیونیستی در بخش قدیمی قدس، صور باهر، عیساویه، عزون، ایست بازرسی قلندیه، کیبوتس بئیری، شرق اردوگاه البریج و شرق بیت حانون بطری های آتش زا پرتاب کردند و تعدادی دیگر از آنها نیز در نزدیکی کفر نعمه اقدام به تیراندازی کردند و در 21 نقطه در نقاط مختلف کرانه باختری و باریکه غزه با نظامیان صهیونیست درگیر شدند.

از سوی دیگر، یک اسیر فلسطینی به نام "عزیز عویسات" (53 ساله) نیز روز یکشنبه گذشته در اثر ضرب و شتم شدید توسط زندانبانان صهیونیست جان خود را از دست داد و به افتخار شهادت نائل گشت. در همان روز 3 شهروند فلسطینی دیگر نیز به ضرب گلوله های جنگی و دهها نفر دیگر در اثر خفگی ناشی از استنشاق گاز اشک آور در کرانه باختری مجروح و مسموم شدند و در مقابل ، 2 شهرک نشین صهیونیست نیز در اثر پرتاب سنگ در منطقه باب العامود زخمی شدند.

این آمارها همچنین نشان می دهد که سه شهروند فلسطینی به نام های "احمد ابو سمره" (21 ساله) در اثر جراحت های وارده در درگیری های شرق جبالیا، "معین ساعی" (58 ساله) از اردوگاه الشاطئ و "مازن علیان" (20 ساله) در شرق البریج روز شنبه گذشته به شهادت رسیده بودند و یک فلسطینی دیگر هم در کرانه باختری به شدت مجروح شده بود.

به اشتراک بگذاريد:

نظر دهی
ثبت نظر جدید
نام       ایمیل    
نظر 
کد امنیتی            
نظرات   :   0

ابتدای مطلب

 

امکانات
تعداد بازدید: 168
دریافت
ارسال به ایمیل
صفحه قابل چاپ
معرفی به دوستان
آخرین اخبار

فرانسه گوگل را 50 میلیون یورو جریمه کرد

آمار بی‌سابقه دستگیری مهاجران غیرقانونی در ترکیه

پیام تسلیت اردوغان به به اشرف غنی

اسرائیل برای ایران و سوریه خط و نشان کشید

ماهاتیر محمد: صهیونیست ها اجازه ورود به مالزی را ندارند

سازمان ملل: یمن با فاجعه انسانی مواجه است

اعلامیه نهضت اسلامی افغانستان در پیوند به نشر اسم این ...

انتقال سفارت برزیل، بر صادرات گوشت به کشورهای اسلامی ...

تظاهرات بازگشت/ زخمی شدن 30 فلسطینی

نگرانی کنگره امریکا از خودسری ترامپ در تغییر جایگاه ...

تازه های پایگاه

 . عنوان بخش: معرفی نهضت اسلامی

اساسنامه نهضت اسلامی افغانستان ...

 . عنوان بخش: فعالیت های نهضت اسلامی

کنفرانس «افغانستان و فلسطین ...

 . عنوان بخش: معرفی نهضت اسلامی افغانستان

شوراي فرهنگي حاميان قدس شريف، ...

 . عنوان بخش: بیت المقدس

پخش اذان در کلیساها

 . عنوان بخش: تحولات جهان اسلام

گرفتاری و اعدام رهبران جماعت ...

 . عنوان بخش: امت مسلمه

اسلام در فرانسه ممنوع خواهد شد

 . عنوان بخش: استعمار فکری

تجدید و نوگرائی در دین

 . عنوان بخش: آرشیو اخبار و اطلاعیه ها

فرانسه گوگل را 50 میلیون یورو ...

 . عنوان بخش: انتشارات

گاهنامه مومن

 . عنوان بخش: گالری تصاویر

تصاویر کنفرانس "افغانستان و ...

 . عنوان بخش: بازتاب

مشاور عبدالله: «حزب الله» و ...