امروز  

مایک پنس: طرحی برای برکناری ترامپ وجود ندارد

1397/6/19

چندروزی است که نامه یکی از مقامات آمریکا به روزنامه "نیویورک تایمز" آرامش واشنگتن را برهم زده است. این مقام خواستار برکناری دونالد ترامپ است. معاون ترامپ گفته است که نویسنده نامه باید از این اقدام خود شرمنده باشد.

نامه این مقام بلندپایه بدون امضا است و نویسنده از مسئولان روزنامه آمریکایی "نیویورک تایمز" خواسته نامش را فاش نکنند. این نامه چون اعلان جنگی است به رئیس جمهوری آمریکا.

در این نامه از جمله نوشته شده که سیاست‌های غلط رئیس جمهوری آمریکا به سلامت کشور آسیب رسانده و نویسنده خواستار پایان سیاست ترامپ از طرف همکاران خود او شده‌ است. او در این نامه شرح می‌دهد که چگونه همکاران ترامپ به شدت می‌کوشند تا سیاست‌های غلط او را ناکارا کنند.

نویسنده نامه در ادامه می‌نویسد همکاران ترامپ که با نظر او مخالف هستند، بیشترین دستورهای او را آگاهانه تغییر می‌دهند. او دلیل این اقدام را غیراخلاقی بودن شیوه کار رئیس جمهوری آمریکا ذکر کرده است. او بر این نظر است که بعضی این نظر را دارند که با استفاده از قوانین آمریکا ترامپ را از کار برکنار کنند.

اکنون بسیاری سعی می‌کنند این مقام بلندپایه را کشف کنند. حتی مایک پنس، معاون دونالد ترامپ و مایک پومپئو، وزیر امور خارجه آمریکا نیز مظنون به نوشتن این نامه شده‌اند. به گزارش روزنامه بریتانیایی گاردین مایک پنس اعلام کرده که برنامه‌ای در آمریکا برای برکناری رئیس جمهوری این کشور وجود ندارد.

گاردین به نقل از معاون دونالد ترامپ می‌نویسد مخالفان ترامپ می‌کوشند اقتصاد شکوفای آمریکا را انکار کنند و از موفقیت‌های رئیس جمهوری این کشور بکاهند.  مایک پنس در ادامه گفته است او نمی‌داند چه کسی این نامه را به "نیویورک تایمز" نوشته است.

پنس در ادامه می‌گوید: «آنچه من می‌توانم بگویم این است که این اقدامی ننگین است. فکر می‌کنم که نویسنده نامه و "نیویورک تایمز" باید از این اقدام خود شرمنده باشند.»

پنس همچنین باراک اوباما، رئیس جمهوری پیشین آمریکا را به خاطر انتقاد مستقیم‌اش به ترامپ سرزنش کرده و گفته او متاسف است که اوباما سنت رایج میان روسای جمهوری پیشین آمریکا را شکسته و به خود اجازه داده در باره شرایط سیاسی کنونی کشور سخن براند.

مقاله‌ این مقام بلندپایه ناشناس، تنها یک روز پس از انتشار بخش‌هایی از کتاب جدید باب وودوارد درباره کاخ سفید در روز  (۴ سپتامبر) چاپ شده است. باب وودوارد در کتاب خود از جمله می‌نویسد عده زیادی از همکاران ترامپ به یک "کودتای اداری" برای حفاظت از مردم آمریکا در برابر رئیس جمهوری این کشور دست زده‌اند.

وودوارد در کتاب‌اش از جمله نوشته است بعضی از کارکنان ترامپ اسناد روی میز او را آگاهانه برمی‌دارند تا او به این اسناد دسترسی نداشته باشد و آنها را امضا نکند.

به اشتراک بگذاريد:

نظر دهی
ثبت نظر جدید
نام       ایمیل    
نظر 
کد امنیتی            
نظرات   :   0

ابتدای مطلب

 

امکانات
تعداد بازدید: 117
دریافت
ارسال به ایمیل
صفحه قابل چاپ
معرفی به دوستان
آخرین اخبار

حملۀ طالبان بر اردوگاه گرین ولیج؛ حالت ۳۰ تن از ...

ریاست گروه 1+77 در سال 2019 به فلسطین واگذار شد

زمزمه‌ تازه ترامپ؛ این بار خروج از ناتو

خلیل‌زاد: هدف سفر‌هایم شکل‌گیری اجماع برای آغاز ...

اردوغان: برای مبارزه با تروریسم نیاز به اخذ اجازه از ...

اجلاس داووس سه‌شنبه هفته آینده آغاز می‌شود

آغاز نشست فرماندهان نظامی ناتو در بروکسل

تاکید کشورهای آسیای مرکزی و هند بر حفظ ثبات و امنیت ...

نخست وزیر اسرائیل "صدها حمله به اهداف ایرانی" در سوریه ...

سرور دانش: کمیسیون‌های انتخاباتی در حق شهروندان جفا ...

تازه های پایگاه

 . عنوان بخش: معرفی نهضت اسلامی

اساسنامه نهضت اسلامی افغانستان ...

 . عنوان بخش: فعالیت های نهضت اسلامی

کنفرانس «افغانستان و فلسطین ...

 . عنوان بخش: معرفی نهضت اسلامی افغانستان

شوراي فرهنگي حاميان قدس شريف، ...

 . عنوان بخش: بیت المقدس

پخش اذان در کلیساها

 . عنوان بخش: تحولات جهان اسلام

گرفتاری و اعدام رهبران جماعت ...

 . عنوان بخش: امت مسلمه

اسلام در فرانسه ممنوع خواهد شد

 . عنوان بخش: استعمار فکری

تجدید و نوگرائی در دین

 . عنوان بخش: آرشیو اخبار و اطلاعیه ها

حملۀ طالبان بر اردوگاه گرین ...

 . عنوان بخش: انتشارات

گاهنامه مومن

 . عنوان بخش: گالری تصاویر

تصاویر کنفرانس "افغانستان و ...

 . عنوان بخش: بازتاب

مشاور عبدالله: «حزب الله» و ...