امروز  

مقاله علمی ارائه شده در کنفرانس علمی "تروریزم و افراط گرایی بزرگترین چالش جهان اسلام و افغانستان"

نسبت میان اقدامات تجاوزکارانه رژیم صهیونستی و تروریزم (استاد عبدالمجید صمیم استاد دانشگاه)

1394/9/16

به محضر همه بزرگواران، علمای گرامی، متنفذین و برادران و خواهران سلام عرض می دارم!

دو کلمه «صهیونیسم» و «تروریزم» دارای ارتباط و پیوندهای هستند و حتی این طور وانمود می شود که مترادف هستند و کلمه تروریزم ماخوذ از «ترور» می باشد که یک واژه فرانسوی (به معنای هراس و هراس افکنی) است.

ترور عبارت است از قتل های مخفی و پنهانی که در راستای انگیزه ها و اهداف سیاسی انجام می شود زمانی که این لغت و پدیده شوم  وارد گفتمان و ادبیات سیاسی کشورهای اسلامی شد، علمای جهان اسلام را به تحقیق و ریشه یابی و تعریف آن واداشت.  بعضی ها معادل آن را «اقتیال» گویند اما بعضی که محقق هستنند این را رد و معادل آن را «فتک» (غافلگیر کردن) گویند و هر دوی آن کشتن انسان به صورت مخفیانه معنی می دهد اما با این تفاوت که در فتک طرف مقابل هیچ گونه خبر وآگاهی از کشتن خود ندارد اما کلمه اقتیال شامل کسی می شود که از کشتن خود خبر دارد و دارای محافظ و آمادگی می باشد.

این تعبیر بسیار دقیق است ومعادل کلمه ترور همان کلمه فتک می باشد و مسلمانان در زمان پیامبر اکرم (ص) برای یک مورد از اقتیال کار گرفتند زمانی که یکی از زعمای یهودی در زمان  جنگ خیبر بسیار مسلمانان و پیامبر(ص) را آزار رسانده بود یکی از صحابه آن را در مقر و پایگاه خودش که دارای تسهیلات امنیتی بود به قتل رساند و این را اقتیال گویند.

شاید بعضی ها بخواهند این گونه وانمود کنند و تلاش نمایند  بین اسلام  و تروریزم رابطه ای ایجاد کنند که با توجه به این توجیه این هم رد است که معادل کلمه ترور همان فتک است.

بدون شک صهیونیسم با تروریسم دارای  سابقه ای خیلی طولانی و عمیق می باشد و اگر به گذشته سیری داشته باشیم می بینیم ، شک وگمان هایی وجود دارد که یهودی ها با توجه به کتاب های خودشان و پیش بینی هایی که شده بود به وجود پیامبرآخرالزمان پی برده بودند و به دنبال ترور آبا و اجداد پیامبر اسلام بودند که  از تولد پیامبر(ص) جلوگیری نمایند.به همین علت وقتی کاوشگران تاریخ فوت  هاشم جد بزرگوار پیامبرو پدر عبدالمطلب درسرزمین غزه (که در آن زمان پایگاه یهودی ها بوده است) را تحلیل می نمایند  به این نتیجه می رسند که هاشم به طور مرموزی فوت نموده و توسط یهودی ها ترور شده است. در زمان پیامبر اسلام (ص) هم یهودیان به دنبال ترور پیامبر(ص) بود که این کاردر سال چهارم هجری منجربه غزوه بنی نضیر شد، پیامبر(ص) وقتی وارد مدینه شدند برای هرکس و هرگروه حد وحدود وحقوق وتکالیفی را تعیین نمودند همچنین برای یهودی های مدینه که این قانون برایشان شامل می شد یکی از آن این بود که در برخی از فعالیت های اجتماعی همراه مسلمانان شریک و فعال باشند. در آن زمان قتلی صورت گرفته بود و صحابه (رض) به همراه پیامبر (ص)  دنبال جمع نمودن دیه (خون بها) در مدینه بودند و هرکس سهمی را به عهده باید می گرفت که این مسئله شامل یهودی های مدینه هم می شد یهودی های مدینه به پیامبر (ص) گفتند که در یک ضلع دیوار بنشیند تا آنها ترتیب کارها را بدهند، هدفشان این بود که از بالای آن دیوار سنگی را پرتاپ و پیامبر(ص) را ترور نمایند که پیامبر (ص) توسط جبرئیل (ع) مطلع شد و به مدینه بازگشت.بنابراین رابطه ی بین صهیونیزم و تروریزم نه فقط در زمان اسلام که حتی قبل از اسلام بوده است و به شیوه های گوناگون این کار (ترور) صورت می گرفت به عنوان مثال:

ترور شخصیتی: کوشش می کنند که با سازماندهی برخی از کارها، فرد خاصی را از لحاظ شخصیت در جامعه تخریب نمایند. امروزه در شیوه‌های جدید ، ترور فیزیکی جای خود را به ترور شخصیتی داده است . در زمان‌هایی که نتوان فردی را ترور فیزیکی کرد و یا نباید افراد مورد ترور فیزیکی قرار گیرند ، سعی می‌کنند از طریق عوامل تبلیغاتی جنگ روانی و با استفاده از وسایل ارتباط ‌جمعی، شخصیت‌های مطرح و مؤثر را به زیر ذره‌بین کشیده و از راه های بزرگ‌نمایی، ارائه اطلاعات ساختگی و جعلی، مدرک سازی، شهادت های دروغ، تحریف حقایق، آنان را ترور شخصیتی نمایند . 

ترور فیزیکی: شخص مورد نظر را از لحاظ فیزیکی حذف نمایند یا از بین ببرند.

اما ترور شخصیتی توسط یهودی ها و صهیونیست ها بیشتر استفاده واعمال می شود. اساس صهیونیست با ترور پایه گزاری شده است اگر گذری کوتاه به کتاب مقدس یهودی ها (تلمود) داشته باشیم می بینیم که در بخشی ازآن نوشته شده است: «حرام است که یک یهودی، غیر یهودی را نجات دهد و کشتن آن غیر یهودی که در جایی گیر کرده است جزئی از کارهای نزدیک شدن به خدا محسوب می شود و این عین عدالت است» و در جای دیگر این کتاب آمده است «که شفقت و مهربانی بر غیر یهودی حرام است». این کتاب به عنوان منبع اصلی آئین و کردار صهیونیست ها است که ازآن پیروی می کند و منبع دیگر صهیونیست ها پروتکل های حکماء صهیون می باشد.

پروتکل  ها عبارت است از یک سری قراردادها و  مصوبات جلسات که حکماء صهیون برای حفظ و بقاء صهیونیست و سیطره آن بر دنیا و نابودی بشریت  به صورت مخفی و سری تنظیم وتصویب نموده اند. مورخین در مورد افشای این پروتکل ها نظریات مختلف دارند که یکی از این نظریات این است. این پروتکل ها در حین انتقال از آلمان به لهستان توسط سرباز حامل این پروتکل ها که دچار برق گرفتگی رعد وبرق می شود به دست پلیس آلمان قرار می گیرد و این پروتکل ها تعداد زیادی بوده است و فقط 24 عدد آن به دست آمده است که کتب مختلفی در مورد آن نوشته شده است و در پروتکل 15 آمده است که هر کس در مقابل صهیونیست و یهودیت بایستد باید به گونه بی رحمانه به قتل برسد. در این منبع که به عنوان تغذیه فکری یهودی ها می باشد، بازهم ترور در صدر برنامه هایشان قرار گرفته است.

یهودی ها در طول تاریخ جنایات متعددی را مرتکب شده اند از جمله ایجاد اختلاف در میان غیر یهودی ها می باشد.

ناپلئون پادشاه فرانسه  در قرن 18 و درسال 1859 به حدی از دست صهیونیست ویهودی ها به تنگ آمده بود که می گفت:  «فکر نکنید که جهان همینطور بدون درد سرآرام میباشد! خیر بلکه توسط سازمان های سری اداره می شود». واشاره به سازمان های سری وتروریستی صهیونیست و یهودیت است.

از جمله سرویس جاسوسی «موساد» که یکی از سازمان های جاسوسی قوی وسری است  که در داخل این مرکز بخشی وجود دارد به نام(x  ) که مسئول ترور کردن است و این مجموعه دارای زیر مجموعه های زیادی می باشد.

سازمان موساد به گونه ای تنطیم وتاسیس شده است که بتواند فراتر از مرزهای اسرائیل در دیگر کشورها فعالیت های تروریستی را انجام دهد.

سازمانی دیگر در کنار این سازمان قرار دارد به نام «شاباک» (سازمان به اصطلاح اطلاعات و امنیت داخلی) در زبان عبری (שב"כ) که وظیفه ترور در داخل فلسطین و مرزهای اسرائیل را بر عهده دارد ودر کنار آن سازمان دیگری به نام «آمان» وجود دارد که مربوط به ارتش اسرائیل است.

اگر به پشت صحنه تمامی اعمال تروریستی نگاه بکنیم می بینیم که صهیونیست ها عامل اصلی کل این برنامه های تروریستی در جهان می باشد که می خواهند با کارگردانی خود غرب را تشویق به لشکر کشی در کشورهای اسلامی نمایند . باتشکر از صبر و حوصله شما

 

به اشتراک بگذاريد:

نظر دهی
ثبت نظر جدید
نام       ایمیل    
نظر 
کد امنیتی            
نظرات   :   0

ابتدای مطلب

 

امکانات
تعداد بازدید: 2932
دریافت
ارسال به ایمیل
صفحه قابل چاپ
معرفی به دوستان
آخرین اخبار

ترامپ بدون تائید کنگره، میلیاردها دلار سلاح به ...

سازمان ملل: پس از جنگ جهانی دوم خطر جنگ هسته‌ای بیشتر ...

نشست دو روزه در مورد صلح افغانستان امروز در بروکسل ...

ارگ: موضع‌گیری مخالفان سیاسی کودتا شمرده می‌شود

روسیه: حدود 5 هزار داعشی در شمال افغانستان حضور دارند

برگزاری نخستین مراسم افطار در تاریخ کنگره آمریکا توسط ...

نگرانی مردم اردن از تبعات طرح آمریکایی «معامله قرن»

ایران خواستار اقدام سازمان ملل برای راه‌اندازی ...

بالا گرفتن درخواست دمکرات‌‍‌ها برای استیضاح ترامپ

دمکرات ها دولت ترامپ را به اغراق در مورد زمینه چینی جنگ ...

تازه های پایگاه

 . عنوان بخش: معرفی نهضت اسلامی

اساسنامه نهضت اسلامی افغانستان ...

 . عنوان بخش: فعالیت های نهضت اسلامی

کنفرانس «افغانستان و فلسطین ...

 . عنوان بخش: معرفی نهضت اسلامی افغانستان

شوراي فرهنگي حاميان قدس شريف، ...

 . عنوان بخش: بیت المقدس

پخش اذان در کلیساها

 . عنوان بخش: تحولات جهان اسلام

واکنش‌های جهانی؛ اتحادیه ...

 . عنوان بخش: امت مسلمه

اسلام در فرانسه ممنوع خواهد شد

 . عنوان بخش: استعمار فکری

تجدید و نوگرائی در دین

 . عنوان بخش: آرشیو اخبار و اطلاعیه ها

ترامپ بدون تائید کنگره، ...

 . عنوان بخش: انتشارات

گاهنامه مومن

 . عنوان بخش: گالری تصاویر

تصاویر همایش گرامیداشت از 26 دلو ...

 . عنوان بخش: بازتاب

مشاور عبدالله: «حزب الله» و ...