امروز  

متن سخنرانی مولوی مفلح در کنفرانس: «کابل و قدس آیینه تمام نمای یک فاجعه»

1396/10/2

بسم الله الرحمن الرحیم

سبحن الذی اسری بعبده لیلا من المسجد الحرام الی المسجد الاقصی الذی بارکنا حوله لنریه من آیاتنا انه هوالسمیع البصیر ... الایه

حضار گرامی علمای گرانسنگ، برادران عزیز و خواهران محترم!

امروز بازهم ما شاهد گرد هم آمدن شما عزیزان هستیم که بر یکی از داعیه های مهم امت اسلامی، حضور به هم رسانیده اید و برای این داعیه مهم و اساسی که صیانت هویت اسلامی قدس از دستبرد غاصبانه رژیم صهیونیستی ونیز اعاده آن به پیکره جهان اسلام می باشد، را گرامی داشته ویک بار دیگر صدای ملتی را بلند نموده اید که خود از جهات بی شماری، با ملت بزرگ فلسطین هم سرنوشت است.

برای من اجازه بدهید تا با شما با نجوای خون شهدای قدس شریف و فریاد فلسطین السلام علیکم بگویم و رحمت خدای حنان را برای شما مسئلت بکنم که امروز برخلاف همه آنچه که تا اکنون تلاش می شود تا روحیه ایستادگی در برابر ظلم و بربریتی که زیر سایه استکبار در فلسطین و همه جهان اسلام اتفاق می افتد، خاموش شود و کشش و داعیه تایید جهاد به عنوان یک فریضه برای اعاده حیثیت دینی و تاریخی جوامع اسلامی، رو به اضمحلال برود تا این که لقب های تروریزم وغیره را به او بدهند، این جا تشریف دارید.

نیک میدانیم که امروز برای مان چنان مسئله و مسئله هایی ایجاد نموده اند که به صورت قهری بایستی از داعیه های بزرگ امت اسلامی فاصله بگیریم، برای مان چنان مصیبت های دست و پاگیری آفریده اند که فرصت این را نداریم تا سربلند کنیم و به خود برسیم و از امت اسلامی حرف بزنیم. ..

بلی این را نیک می دانیم، که ما در چنین چاهی از معضلات گیرافتیده ایم، برای مان چنان مسایلی آفریده اند که در وضعیتی بحرانی گیر کرده ایم، این جاست که ما می شنویم که عده ای می گویند، کشور ما خود مسایلی دارد که قدس در اولویت مانیست!... این درست همان جمله ای است که غرب مستکبر انتظار شنیدن آن را دارد... این درست همان چیزی است که رژیم صهیونیستی وهم دستان بین المللی آن توقع شنیدن آن را دارند، به یقین که از آن لذت هم می برند!

برادر عزیز هم میهن من!... مگر ما این را نمی دانیم که چه کسی برای ما این دام را تنیده است؟ مگر ما بی خبر از این هستیم که این وضعیت را چه کسی برای کشور و مردم ما ایجاد کرده است؟... چنین نیست برادر عزیز من! همه این جا امروز برای این آمده ایم تا واضح بگوییم که همان دستی که خون در قدس می ریزد، همان دست است که هلمند و کابل و بلخ من وتورا به آتش کشیده است!... همان ترامپی که قدس را به سان هدیه ای برای صهیونیزم تقدیم می کند، به سان افعی زهرآلود بر گنج کشور مان خفته است و هر لحظه نیش خویش را بر تن هرات و غزنه و کنر و کابل فرود می برد!

همان سکوت هایی که در باره اشغال قدس در هفتاد سال قبل انجام داده بودند، وهمان خیانت ها و سستی هایی که در بیش از نیم قرن پیش مرتکب شده بودند، امروز به سان طوقی آتشین برگردن سوریه، عراق، یمن و لیبا و افغانستان نهاده شده است و این ماییم که امروز بهای سنگینی برای آن باید  بپردازیم.

زمانی ترامپ دهن می گشاید و می خواهد با آن چهره پر از کینه و نفرت به اسلام و مسلمین به روی مسلمانان تیغ می کشد و می خواهد به حساس ترین شاهرگ جهان اسلام خصمانه نشتر بزند، زمانی که همه دستگاه دپلوماسی امریکا، یک صدا می آیند و از پشت ابحار از رژیم ژاندرم خود در منطقه حمایت به عمل می آورند، کجاست این ساده لوحان تا بپرسند که این حاتم بخشی از کیسه ملت فلسطین چه معنا دارد و اصلا این بنا بر کدام حکم وجدان و قانون، زمین کسی را برای آن که مستحق نیست می بخشد؟... یک بار ایجاب می کند که این قضیه از این روی خوانده شود...ما می دانیم که برای چهره ها و حلقاتی مشخص، گرفتن نام قدس و فلسطین جذابیت ندارد، چون پروژه ها و برنامه های سود آورشان در فراموش کردن قدس مضمر است و این دشمنی با قدس است که از رونق زیادی برخوردار است، اما این جا شما عزیزان با حضور تان این واقعیت را به اثبات رساندید که نه... چنان نیست... بلکه هنوز شمع ایمان عده زیادی از مردم کشور مان زنده است و هنوز هیچ فاصله ای میان آرمان های آنان و خواست های بر حق ملت فلسطین وجود ندارد... هنوز این ملت دارای صداست و صدای ملت بزرگ افغانستان و ملت بزرگ فلسطین یکی است چون درد یکی است، دشمن یکی است و پس باید دارو راه نجات یکی باشد.

برادران و خواهران مومن!

زمانی ما از داعیه قدس حرف می زنیم، در واقع از داعیه مهمی یاد آور می شویم که در این عصر حاضر هر لمحه آن درسی است عبرت انگیز و پندی است اثر گذار!... قدس همان گونه که به سان بزرگ ترین آرمان برای هر فرد مومن و آزادی خواه است، به همان پیمانه ای که حراست از هویت اسلامی آن اولویت هر مومنی است، اکنون خود به مکتب خانه ای از ایمان به مکتب اسلام مبدل گردیده است. امروز قدس شریف و مسئله فلسطین شایستگی این را دارد که در محک آن ایمان هر کسی به بوته آزمایش برود. حفظ و پاسداری از داعیه ملت فلسطین خود الهام بخش برای هر ملتی است که خود قربانی توطئه های استکبار جهانی قرار گرفته است. براین مبنا امروز ما اگر از بیت المقدس یاد آور می شویم در صدد این هستیم که ملت مان را ونسل جوان مان را در برابر مسؤولیت های آنان در قبال ملت و خاک و کشور عزیز ما افغانستان بیدار نماییم، انگیزه های آنان را با پیوند با شناخت ملت مبارز و مومن فلسطین احیا نموده و زنده نگهداریم. این ملت بزرگ افغانستان که خود سالار بزرگ ترین جهاد در عصر حاضراست را بایستی در ردیف ملل آزاده جهان چنان تعریف کنیم که با ملت های آزاده دنیا که در رأس آن ها ملت بزرگ فلسطین است خود را دریابند، ملتی که چون شاهین بلندپرواز است و از طعمه گندیده و متعفن استکبار جهانی طمعی ندارد...

حضار گرامی خواهران وبرادران!

امروز ما برای این گرد هم آمده ایم تا نگذاریم که شمع هویت اسلامی بیت المقدس به خاموشی بگراید، اجازه ندهیم تا برای همیش صدای ملت فلسطین خاموش شود، اجازه ندهیم تا شیطان ها وابلیس ها وشیطان پرست ها وطاغوتی ها گام پیش بگذارند و جهان را بیشتر از این ناامن بی ثبات و به کانونی از خشونت تبدیل کنند.

بی هیچ مجامله ای خاموشی چراغ قدس خاموشی چراغ کابل است، نابودی ملت فلسطین نابودی یک امت است، همان گونه که قدس قربانی تروریسم است ما نیز قربانی تروریسم هستیم، به همان پیمانه که قدس شریف زیر چکمه های رژیم صهیونیستی شکنجه می کشد، جهان اسلام نیز یک چنین دردی را احساس میکند. پس درهرکجا که هستیم، بایستی درد همه مان را همه احساس کنیم.... چیزی که پیشاپیش همه دستور دین به آن است، خواست ملت به همان سمت رفته است، مطالبه همه مان بازگشت قدس و امنیت کابل است... پس در این جا کابل و قدسی ندارد، بلی... هرملک ملک ماست که ملک خدای ماست!

نکته مهم دیگر اینکه همه می دانیم که در هفته های اخیر اجلاس مهمی در استانبول از سوی سازمان همکاری های اسلامی برگزار گردید. این نشست با آنکه در نوع خود ودر مقطع زمان برگزاری آن یکی از نشست های موفق این نهاد بود، اما در این اجلاس یک بار دیگر نقاب از چهره سالوس برخی از حاکمان مستبد کشور های عربی بزیر افتاد... کشور های عربی که به جیب ملت های اسلامی می نگرند تا با استثمار ازحرمین شریفین ملیارد ها دالر برای ترامپ و ده ها ملیون هم به دختر او بپردازند، آنان به ضمیر و وجدان وخواست های ملت های اسلامی نمی نگرند، نمی بینند که هم اکنون همه در برابر سکوت و جبن آنان در برابر امریکا ورژیم غاصب صهیونستی، لبریز از نفرت وانزجار اند. به یقین که این گونه رهبران راه قذافی، مبارک، علی عبدالله صالح وصدام را خواهند رفت. وآن روز بعید هم نست.

برادران وخواهران!

یک بار دیگر از حضور وتشریف آوری شما مراتب سپاس عمیق خویش را اظهار داشته واز این که به صدای قدس وبه صدای ملت فلسطین و به خواست ملت عزیز ما افغانستان بلی گفته این جا حضور به هم رساندید، قدر دانی نموده و از همه تان صمیمانه سپاسگزاری می نمایم.

از نیرو های امنیتی که در تامین امنیت این نشست سهم گرفتند، نیز قدر دانی نموده و از رسانه ها که همواره از این گونه محافل که بوی ورنگ جهاد ومقاومت دارد، پوشش های خبری داشته اند صمیمانه سپاسگزاری می نمایم.

موفق باشید، آزاد و سربلند باد افغانستان و آزاد باد سرزمین مبارک فلسطین

به اشتراک بگذاريد:

نظر دهی
ثبت نظر جدید
نام       ایمیل    
نظر 
کد امنیتی            
نظرات   :   0

ابتدای مطلب

 

امکانات
تعداد بازدید: 371
دریافت
ارسال به ایمیل
صفحه قابل چاپ
معرفی به دوستان
آخرین اخبار

کمیسیون شکایات بازنگری تصمیم ابطال آرای کابل را مشروط ...

مذاکرات صلح افغانستان؛ حصول توافق بر سر رهایی هزاران ...

دوره فعالیت جان کلی، رئيس دفتر ترامپ هم بسیار کوتاه بود

تشکر حماس از کشورهایی که به قطعنامه آمریکا رای مخالف ...

دیدار عبدالروف ابراهیمی با رئیس مجلس ایران در تهران

ابراز خرسندی هنیه از رد پیشنهاد آمریکا در سازمان ملل

کمیسیون شکایت‌های انتخاباتی: تصمیم ابطال آرای کابل ...

درخواست حبس طولانی برای مایکل کوهن، وکیل سابق ترامپ

شهادت 24 فلسطینی و زخمی شدن 232 تن دیگر در ماه گذشته

آغاز تحقیق دادستانی افغانستان درباره ادعای ...

تازه های پایگاه

 . عنوان بخش: معرفی نهضت اسلامی

اساسنامه نهضت اسلامی افغانستان ...

 . عنوان بخش: فعالیت های نهضت اسلامی

کنفرانس «افغانستان و فلسطین ...

 . عنوان بخش: معرفی نهضت اسلامی افغانستان

شوراي فرهنگي حاميان قدس شريف، ...

 . عنوان بخش: بیت المقدس

پخش اذان در کلیساها

 . عنوان بخش: تحولات جهان اسلام

گرفتاری و اعدام رهبران جماعت ...

 . عنوان بخش: امت مسلمه

اسلام در فرانسه ممنوع خواهد شد

 . عنوان بخش: استعمار فکری

تجدید و نوگرائی در دین

 . عنوان بخش: آرشیو اخبار و اطلاعیه ها

کمیسیون شکایات بازنگری تصمیم ...

 . عنوان بخش: انتشارات

گاهنامه مومن

 . عنوان بخش: گالری تصاویر

تصاویر کنفرانس "افغانستان و ...

 . عنوان بخش: بازتاب

مشاور عبدالله: «حزب الله» و ...