امروز  

همایش بزرگ علماء و ملت مسلمان افغانستان برای دفاع از بیت المقدس

1397/3/2

بیت المقدس قبله اول مسلمانان و جایگاه سوم را در مساجد سه گانه دارد. دفاع از حریم مقدس آن فریضه‌ی هر فرد مسلمان است، ایستادگی در برابر تجاوز اخیر آمریکا و اسرائیل بر این مکان مبارک وجیبه ایمانی هر مومن است، به همین منظور علمای دینی و ملت مسلمان افغانستان در یک گردهمایی روز سه شنبه(۱، جوزا) در کابل حمایت‌شان را از بیت المقدس و مردم مظلوم فلسطین اعلام کردند.

علمای دینی، خطیبان مساجد و شهروندان کابل از دولت خواستند تا فلسطین اشغالی را به عنوان یک کشور مستقل به رسمیت بشناسند و سفارت آن کشور را در کابل بازگشایی نماید و تمام روابط دیپلوماتیک خود با ایالات متحده آمریکا را قطع نماید.

مولوی عبدالحق صالحی، استاد دانشگاه و یک تن از عالمان دینی گفت که بیت المقدس خط سرخ مسلمانان است و ما با تمام توان از قبله اول مسلمانان و سرزمین فلسطین اشغالی حمایت می‌کنیم.

وی تاکید کرد که تمام فتنه‌های موجود در جوامع اسلامی زیر پای آمریکای ددمنش است که مسلمانان را به نام‌های گوناگون به جان هم انداخته و تفرقه‌افکنی می‌کند.

مولوی بازمحمد، یکی دیگر از علمای دینی کشور گفت که اگر امروز آمریکا و رژیم صهیونیستی بیت المقدس را تصرف کردند، هدف بعدی آنان مدینه منوره و مکه مکرمه و در نهایت تمام جهان اسلام خواهند بود.

وی خاطر نشان ساخت که امروز دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا با این اقدام خود به تمام ادیان جهان، به ویژه به دین مقدس اسلام بی‌احترامی کرده است.

در همین حال یاسمین سروری، مشاور دینی وزارت امور زنان نیز گفت که این اقدام دونالد ترامپ در مخالفت با مصوبه ۱۸۱ سازمان ملل متحد قرار دارد که خود نقض حقوق بین المللی تلقی می‌شود.

وی خواستار برگزاری گردهمایی‌های بیشتری در این زمینه در سراسر کشور شد.

مولوی فضل کریم سراجی، رییس مساجد وزارت ارشاد، حج و اوقاف گفت که ما امروز بخاطر سمت گرایی، گرایش زبانی و قوم پرستی قربانی‌ می‌دهیم و آماده نبرد هستیم؛ اما امروز برای دفاع از بیت المقدس همه سکوت کردند.

وی تصریح کرد که ما امیدواریم این اقدام ترامپ سبب یکپارچگی، اتحاد و همبستگی مسلمانان جهان شود و منجر به آزادی سر زمین‌های اشغالی گردد.

آقای سراجی تاکید نمود که آمریکای جنایت‌کار با این اقدام خود دشمنی آشکار خود را با حقوق بشری مسلمانان و فلسطینیان اعلام کرد.

آقای سراجی از جامعه جهانی خواست تا دولت آمریکا را به عنوان حامی و پشتیبان تروریزیم و نیز بزرگ‌ترین ناقض حقوق بشر در جهان بشناسند.

مولوی حبیب الله حسام، رییس شورای اخوت اسلامی کشور گفت که آمریکا، انگلیس و اسرائیل از خون مسلمانان تغذیه می‌کنند و حکام سعودی و برخی کشورهای عربی منطقه با هزینه‌های سنگین خود در جهت بحرانی کردن منطقه به اقتصاد استکبار جهانی کمک می‌کنند.

وی تاکید کرد که دلیل این همه خون ریزی، جنگ، نا امنی و خشونت در کشور، حضور آمریکا در افغانستان است و تا زمانی که بساط این کشور بر چیده نشود، این وضع ادامه خواهد داشت.

آقای حسام با انتقاد از رویکرد رییس جمهور غنی در حمایت از مردم مظلوم فلسطین بیان داشت که آقای غنی بیانیه آمریکا و عربستان در برابر مردم مظلوم یمن را در ارگ به خوانش گرفت؛ اما در نشست سازمان همکاری‌های اسلامی در استانبول فاتحه فلسطین را خواند.

رییس شورای اخوت اسلامی تاکید کرد که آمریکا در راس تمام گروه‌های تروریستی جهان، به ویژه رژیم تروریستی صهیونیستی که مبنای آن بر پایه ترور و کشتار انسان‌ها گذاشته شده است، می‌باشد.

آقای حسام گفت که حکام مزدور و زبون عربستان سعودی حتی در داخل کشور خود بدون اجازه سازمان استخباراتی اسرائیل(موساد) سفر نمی‌توانند و امروز بیت المقدس را با آمریکا و رژیم صهیونیستی معامله کرد.

مولوی محمد مختار مفلح، رهبر نهضت اسلامی افغانستان نیز گفت که نقشه شوم اسرائیل از نیل تا فرات، امروز توسط آمریکا، حکام سعودی و برخی کشورهای عربی منطقه در خاور میانه، پیاده می‌شود.

وی افزود که تمام خون‌های که در افغانستان ریخته می‌شود، بخشی از نقشه شوم آمریکا برای مردم ما است و آنان برای برقراری صلح و امنیت نیامده اند؛ بلکه به دنبال نابودی جوامع اسلامی هستند.

رییس نهضت اسلامی کشور دفاع از بیت المقدس و فلسطین را دفاع از افغانستان عنوان کرد.

گردهمایی کنندگان با صدور اعلامیه‌ای ضمن محکوم کردن اقدام آمریکا مبنی بر انتقال پایتخت خود به بیت المقدس و به رسمیت شناختن آن به حیث پایتخت رژیم صهیونیستی، خواستار به رسمیت شناختن فلسطین و بازگشایی سفارت آن در کابل شدند.

آنان همچنان خواستار بازگشایی نمایندگی رسمی حماس و جهاد اسلامی در کابل، نام گذاری یک‌جاده به نام بیت المقدس، لغو پیمان امنیتی با آمریکا و خروج نیروهای خارجی از کشور شدند.

دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا در یک اقدام یک جانبه سفارت این کشور از تل آویو را به بیت المقدس انتقال داد و به گونه رسمی این شهر را به عنوان پایتخت دولت اسرائیل به رسمیت شناخت که این اقدام ترامپ سبب خشم فلسطینی‌ها و مسلمانان در سرار جهان شد.

به آتش کشیدن و لگدمال کردن تصاویر ترامپ و نتانیاهو و پرچم‌های آمریکا و اسرائیل

لگدمال کردن تصاویر ترامپ و نتانیاهو و نیز به آتش کشیدن پرچم‌های آمریکا و اسرائیل از سوی عالمان دینی و شهروندان کابل.
در اخیر این همایش عالمان دین و شهروندان کابل در واکنش به انتقال سفارت آمریکا از تل آویو به بیت المقدس و به رسمیت شناختن این شهر به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی از سوی ایالات متحده آمریکا، پرچم های آمریکا و اسرائیل و نیز تصاویر دونالد ترامپ و بنیامین نتانیاهو را لگد مال و به آتش کشیدند.

 

به اشتراک بگذاريد:

نظر دهی
ثبت نظر جدید
نام       ایمیل    
نظر 
کد امنیتی            
نظرات   :   0

ابتدای مطلب

 

امکانات
تعداد بازدید: 223
دریافت
ارسال به ایمیل
صفحه قابل چاپ
معرفی به دوستان
آخرین اخبار

واکنش مسکو به تحریم‌های جدید اتحادیه اروپا: تلافی ...

فرانسه گوگل را 50 میلیون یورو جریمه کرد

آمار بی‌سابقه دستگیری مهاجران غیرقانونی در ترکیه

پیام تسلیت اردوغان به به اشرف غنی

اسرائیل برای ایران و سوریه خط و نشان کشید

ماهاتیر محمد: صهیونیست ها اجازه ورود به مالزی را ندارند

سازمان ملل: یمن با فاجعه انسانی مواجه است

اعلامیه نهضت اسلامی افغانستان در پیوند به نشر اسم این ...

انتقال سفارت برزیل، بر صادرات گوشت به کشورهای اسلامی ...

تظاهرات بازگشت/ زخمی شدن 30 فلسطینی

تازه های پایگاه

 . عنوان بخش: معرفی نهضت اسلامی

اساسنامه نهضت اسلامی افغانستان ...

 . عنوان بخش: فعالیت های نهضت اسلامی

کنفرانس «افغانستان و فلسطین ...

 . عنوان بخش: معرفی نهضت اسلامی افغانستان

شوراي فرهنگي حاميان قدس شريف، ...

 . عنوان بخش: بیت المقدس

پخش اذان در کلیساها

 . عنوان بخش: تحولات جهان اسلام

گرفتاری و اعدام رهبران جماعت ...

 . عنوان بخش: امت مسلمه

اسلام در فرانسه ممنوع خواهد شد

 . عنوان بخش: استعمار فکری

تجدید و نوگرائی در دین

 . عنوان بخش: آرشیو اخبار و اطلاعیه ها

واکنش مسکو به تحریم‌های جدید ...

 . عنوان بخش: انتشارات

گاهنامه مومن

 . عنوان بخش: گالری تصاویر

تصاویر کنفرانس "افغانستان و ...

 . عنوان بخش: بازتاب

مشاور عبدالله: «حزب الله» و ...