امروز  

افزایش ۲۰ درصدی جرایم یهودی‌ستیزانه و کاهش جرایم اسلامگرایان و اسلام‌ستیزی در آلمان

1398/2/25

اداره فدرال جنایی و وزارت کشور آلمان روز سه‌شنبه ۲۴ ثور (۱۴ مه) آمار جرایم نژادپرستانه و اقدامات مجرمانه با انگیزه ضدیت با یهودیان در سال ۲۰۱۸ را منتشر کردند. این آمار بیانگر افزایش شدید این گونه جرایم در آلمان در سال گذشته در قیاس با سال ۲۰۱۷ است.

به گزارش "اشپیگل آنلاین" در سال گذشته در مجموع هفت هزار و ۷۰۰ مورد از این گونه اقدامات مجرمانه به ثبت رسیده که به نسبت سال قبل نزدیک ۲۰ درصد افزایش را نشان می‌دهد. وزیر کشور می‌گوید با توجه به این آمار آلمان باید "نگران و مراقب" باشد.

هورست زهوفر، از حزب سوسیال مسیحی با ارائه آمار جرایم با انگیزه سیاسی در سال ۲۰۱۸ تاکید کرد که ۹۰ درصد اقدامات یهودی‌ستیزانه در این سال از سوی راست‌گرایان بوده و به  ۱۸۰۰ مورد رسیده است.

هایکو ماس، وزیر خارجه آلمان با استناد به این آمار در مراسم گشایش شبکه اروپایی مقابله با یهودی‌ستیزی اعلام کرد که ضدیت با یهودیان در این کشور یک "کالای وارداتی" نیست.

او می‌گوید عامل بیشتر این جرایم راست‌گرایان افراطی بوده‌اند اما در زمینه تشدید مقابله با یهودی‌ستیزی باید با همان شدت نگاه‌ها متوجه مهاجران نیز باشد.

کاهش ۱۸ درصدی جرایم چپ‌گرایان

در عین حال آمار حاکی است که اقدامات مجرمانه چپ‌گرایان افراطی در سال گذشته به نسبت سال پیش از آن کاهش یافته است. در مجموع ۷۹۶۱ عمل مجرمانه به نام چپ‌گرایان به ثبت رسیده که ۱۸ درصد کمتر از سال قبل بوده است.

از اقدامات مجرمانه‌ای که به نام چپ‌گرایان به ثبت رسیده ۱۳۴۰ مورد در رده "اقدام خشونت‌آمیز" قرار دارد که ۸۰۰ مورد آن علیه نیروهای پلیس رخ داده است.

افزایش اعمال خشونت‌گرایانه چپ‌گرایان در سال ۲۰۱۷ که تعداد آنها به نزدیک دو هزار مورد می‌رسید بی‌ارتباط با حرکت‌های اعتراضی در جریان برگزاری نشست سران بیست کشور صنعتی جهان (گروه جی ۲۰) در هامبورگ نبوده است.

کاهش جرایم اسلامگرایان و اسلام‌ستیزی

برخلاف افزایش جرایم نژاد‌پرستانه راست‌گرایان افراطی و یهودی‌ستیزی، در سال گذشته اقدامات مجرمانه اسلامگرایان افراطی روندی رو به کاهش داشته است. وزارت کشور آلمان احتمال می‌دهد این امر با عقب راندن تروریست‌های گروه دولت اسلامی (داعش) از اغلب مناطق سوریه و عراق بی‌ارتباط نباشد.

در سال گذشته جرایم با انگیزه اسلام‌ستیزی نیز کاهش داشته است. در سال ۲۰۱۷ در سراسر آلمان ۱۰۷۵ مورد از این گونه عملیات مجرمانه به ثبت رسیده بود؛ این رقم در سال گذشته به ۹۱۰ مورد کاهش یافته است. جرم‌های مسیحی‌ستیزانه نیز از ۱۲۹ مورد در سال ۲۰۱۷ به ۱۲۱ مورد در سال گذشته کاهش داشته است.

هورست زهوفر می‌گوید با توجه به "سطح بالای" جرایم با انگیزه‌های سیاسی دلیلی برای اعلام "رفع خطر" وجود ندارد و باید همچنان نسبت به مقابله با این گونه اقدامات و جلوگیری از وقوع آنها هوشیار بود.

آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان نیز خواستار مقابله قاطع با یهودی‌ستیزی شده و تاکید می‌کند که همه موظف و مسئولند که از "ارزش‌ها و حقوق بینادی شهروندان" حفاظت کنند.

به اشتراک بگذاريد:

نظر دهی
ثبت نظر جدید
نام       ایمیل    
نظر 
کد امنیتی            
نظرات   :   0

ابتدای مطلب

 

امکانات
تعداد بازدید: 47
دریافت
ارسال به ایمیل
صفحه قابل چاپ
معرفی به دوستان
آخرین اخبار

دادگاه عالی هلند مسئولیت کلاه‌آبی‌های این کشور در ...

حکومت افغانستان: طالبان نظریۀ تروریستی شانرا تغییر ...

واکنش ترامپ به توقیف نفت‌کش انگلیسی در تنگه هرمز

هشدار بریتانیا به ایران: عدم رهایی فوری نفتکش عواقب ...

فضای پاکستان به روی پروازهای غیر نظامی باز شد

تمدید ممنوعیت عبور هواپیماهای هندی از آسمان پاکستان/ ...

وزیر خارجه فرانسه: واکنش ایران به تصمیم اشتباه آمریکا ...

نتانیاهو حزب الله را تهدید به حمله کرد

دانش خواستار بررسی اتهام تجاوز جنسی به زنان شد

ظریف: "عهد شکنی آمریکا محدود به برجام نیست و هر توافق ...

تازه های پایگاه

 . عنوان بخش: معرفی نهضت اسلامی

اساسنامه نهضت اسلامی افغانستان ...

 . عنوان بخش: فعالیت های نهضت اسلامی

کنفرانس «افغانستان و فلسطین ...

 . عنوان بخش: معرفی نهضت اسلامی افغانستان

شوراي فرهنگي حاميان قدس شريف، ...

 . عنوان بخش: بیت المقدس

پخش اذان در کلیساها

 . عنوان بخش: تحولات جهان اسلام

واکنش‌های جهانی؛ اتحادیه ...

 . عنوان بخش: امت مسلمه

اسلام در فرانسه ممنوع خواهد شد

 . عنوان بخش: استعمار فکری

تجدید و نوگرائی در دین

 . عنوان بخش: آرشیو اخبار و اطلاعیه ها

دادگاه عالی هلند ...

 . عنوان بخش: انتشارات

گاهنامه مومن

 . عنوان بخش: گالری تصاویر

تصاویر همایش گرامیداشت از 26 دلو ...

 . عنوان بخش: بازتاب

مشاور عبدالله: «حزب الله» و ...