امروز  

حلقه‌ خبیثه‌ درون ارگ در صدد تشدید بحران در کشور است

1396/9/12

لینک مطلب: http://www.jomhornews.com/fa/news/99623/

مولوی مختار مفلح، رییس حزب نهضت اسلامی افغانستان عملکرد ‌ارگ ریاست جمهوری را به شدت مورد انتقاد قرار داده می‌گوید که حلقه‌ خبیثه‌ درون ارگ در صدد تشدید بحران در کشور است.

به گزارش خبرگزاری جمهور؛ آقای مفلح امروز یکشنبه (12قوس) در یک نشست خبری در کابل ارگ ریاست جمهوری را به اختلاف افگنی، تشدید بحران و بی ثباتی در کشور متهم کرد.

آقای مفلح گفت که کارنامه نفاق‌افگنانه ارگ در جریان سه سال گذشته باعث آن شده که حامیان دیروز رییس جمهور علیه وی موضع بگیرند و از سیاست‌های معرضانه‌اش انتقاد کنند.

وی با اشاره به برگزاری نشست قندهار که جمعی گسترده‌ای از سران سیاسی در آن گردهم آمده و علیه حکومت موضع گرفتند، بیان داشت که اکنون رییس جمهور تمام پایگاه‌های اجتماعی خود را از دست داده به هیچ قوم و گروهی ارتباط ندارد و کاملا به خارجی‌ها وابسته شده است.

آقای مفلح با اشاره به ممانعت حکومت از اشتراک استاد عطا محمد نور والی بلخ در نشست قندهار بیان داشت که این اقدام ناقض صریح و بدون توجیه قانون اساسی بوده و نشان می‌دهد که سران حکومت هیچ پایبندی به مواد قانون که آزادی شهروندان را تضمین کرده ندارند.

وی در این باره بیان داشت که سنگ اندازی، دسیسه سازی ومقابله همه‌جانبه حکومت علیه والی مقتدر بلخ نه تنها که اورا تضعیف نخواهد کرد، بلکه جایگاه مردمی و اقتدار مشروع وی را چند برابر افزایش خواهد داد.

به گفته آقای مفلح؛ اقدام‌های دسیسه گرایانه حکومت وحدت ملی علیه استاد عطا گروه‌های را که هنوز بر نفاق‌افگنی و توطئه پراگنی حلقه ارگ شک داشتند را متوجه و متقاعد ساخت که سران این حکومت نه در راستای خدمت به مردم افغانستان بلکه در جهت خیانت به مردم گام برمی‌دارد.

وی در اخیر تاکید نمود که اقوام افغانستان که تاکنون شاهد اقدام‌های نفاق افگنانه رییس جمهور بوده اند هیچ بهانه ای برای حمایت از حلقه نفاق افگن را نداشته و لازم است با اتحاد و اتفاق در برابر این حلقه موضع بگیرند.

در همین حال عبدالستار مراد وزیر پیشین اقتصاد کشوردر این نشست، با انتقاد از تک‌روی وانحصار گرایی در درون ارگ اظهار داشت که حکومتِ که براساس یک توافق دو جانبه شکل گرفته و قرار بود حکومتِ وحدت ملی باشد هم اکنون تنها به تیم تحول وتداوم اختصاص یافته است.

وی گفت که حکومت که از مردم فاصله گرفته و صدای مردم را نمی‌شنوند و در برابر چالش‌های روز افزون بی تفاوتی اختیار کرده است، باید صدای مردم را بشنود و در برابر سیاسیون نیز عقده‌مندانه برخورد نکند.

وی نیز خاطر نشان ساخت که این حکومت متعلق به همه مردم افغانستان است، بناء مردم اجازه نمی‌دهند که حق شان به گروگان گرفته شود.

مخدوم محبوب الله فرقانی عضو مجلس نمایندگان نیز در این نشست با انتقاد شدید از کم‌کاری سران حکومت بیان داشت که امروز فساد و نابسامانی به اوج خود رسیده و سران حکومت حتی یک درصد از تعهدات بزرگ و کوچک خود را عملی نساخته اند.

وی تاکید کرد که" ما از سران حکومت به دلیل عدم کارآمدی و انجام تعهدات شان گلایه مند و ناراض هستیم و نسبت به آنان احساس نفرت و انزجار می نمائیم که چرا تعهدات شان را عملی نکرده اند".

از سوی هم فضل‌الرحمن اوریا، کارشناس مسایل سیاسی کشور نیز نفاق‌افگنی و دسیسه سازی در درون ارگ را به شدت مورد انتقاد قرار داده گفت که رییس جمهور که از طریق تقلب به سمتش دست یافته در راس یک گروپ مافیایی قرار دارد که علیه مردم و سیاسیون دسیسه سازی می‌کند.

آقای اوریا، نشست قندهار که روز گذشته با حضور شمار زیادی از سیاسیون دایر شده بود را واکنش مردم در برابر کارکردهای غیر قانونی ارگ خوانده  افزود که حکومت باید به درخواست های مردم پاسخ مثبت داده و از تک روی دست بردارد.

این فعال سیاسی؛ ایجاد یک کمیسیون آزاد و بیطرف برای برگزاری انتخابات شفاف و به‌موقع را راه حل بیرون رفت کشور از بحران موجود خوانده تاکید نموده که حکومت باید این اقدام را عملی نماید.

گفتنی است که روز گذشته شماری زیادی از چهره‌های برجسته سیاسی ومنتقدان حکومت در یک نشست مردمی در شهر قندهار گردهم آمده و علیه سیاست‌های نفاق افگنانه سران حکومت موضع گرفتند.

به اشتراک بگذاريد:

نظر دهی
ثبت نظر جدید
نام       ایمیل    
نظر 
کد امنیتی            
نظرات   :   0

ابتدای مطلب

 

امکانات
تعداد بازدید: 88
دریافت
ارسال به ایمیل
صفحه قابل چاپ
معرفی به دوستان
آخرین بازتاب ها

مشاور عبدالله: «حزب الله» و «حماس» خار چشم مزدوران ...

سکوت کشورهای اسلامی در برابر جنایت اسرائیل شرم آور است

مولوی مفلح: آل سعود برای شکستن عزت و شرف مسلمانان کار ...

مولوی مفلح در گفتگو با شفقنا: عربستان هم‌پیمان آمریکا ...

مشاور ریاست اجرائیه در گفتگو با شفقنا: جهاد بر علیه ...

اسرائیل و همدستانش دفن زباله‌دان تاریخ خواهند ...

واکنش تند احزاب سیاسی کشور به تصمیم ننگین رئیس جمهور ...

آوا: علمای افغانستان؛ امريکا و رژيم صهيونيستي، دو روي ...

مسئولان حزب نهضت اسلامی افغانستان: دولت برای یک ...

حکومت توافق ملی؛ بدیل انحصارگری و استبداد حاکم

تازه های پایگاه

 . عنوان بخش: معرفی نهضت اسلامی

اساسنامه نهضت اسلامی افغانستان ...

 . عنوان بخش: فعالیت های نهضت اسلامی

کنفرانس «افغانستان و فلسطین ...

 . عنوان بخش: معرفی نهضت اسلامی افغانستان

شوراي فرهنگي حاميان قدس شريف، ...

 . عنوان بخش: بیت المقدس

پخش اذان در کلیساها

 . عنوان بخش: تحولات جهان اسلام

گرفتاری و اعدام رهبران جماعت ...

 . عنوان بخش: امت مسلمه

اسلام در فرانسه ممنوع خواهد شد

 . عنوان بخش: استعمار فکری

تجدید و نوگرائی در دین

 . عنوان بخش: آرشیو اخبار و اطلاعیه ها

ماهاتیر محمد: صهیونیست ها اجازه ...

 . عنوان بخش: انتشارات

گاهنامه مومن

 . عنوان بخش: گالری تصاویر

تصاویر کنفرانس "افغانستان و ...

 . عنوان بخش: بازتاب

مشاور عبدالله: «حزب الله» و ...