امروز  

دستی که در کشتار مردم فلسطین دخیل است افغانستان را نیز به آتش کشیده

1396/10/6

رییس حزب نهضت اسلامی، امریکا را به شعله‌ور نگه داشتن آتش جنگ در افغانستان متهم کرده می‌گوید همان دستی که در کشتار مردم فلسطین دخیل است ولایات افغانستان را نیز به آتش کشیده است.

به گزارش خبرگزاری جمهور؛ حزب نهضت اسلامی افغانستان امروز پنج‌شنبه (30 قوس)  کنفرانس یک روزه‌‌ای را زیر نام " قدس و کابل آیینه تمام نمای یک فاجعه" در شهر کابل برگزار کرد و تصمیم امریکا مبنی بر به رسمیت شناختن بیت المقدس به عنوان پایتخت رژیم اسرائیل را به شدت محکوم کرد.

مولوی مختار مفلح رییس حزب نهضت اسلامی افغانستان گفت:" امریکا  که با این تصمیم خاک مردم فلسطین را به اسراییل بخشیده از جنایت‌ها و کشتار در فلسطین توسط رژیم اسرائیل حمایت کرده و بر دوام جنگ در این منطقه اصرار می ورزد".

وی، تصمیم ترامپ درباره بیت المقدس را تجاوز آشکار بر حقوق مردم فلسطین خوانده بیان داشت که ایالات متحده با این تصمیم  تلاش دارد هویت اسلامی شهر بیت المقدس را از بین برده و ارزش‌های اسلامی را کم‌رنگ بسازد.

رییس حزب نهضت اسلامی، جنگ و کشتار در قدس و افغانستان را با هم مرتبط دانسته تاکید کرد که همان دستی که در قدس کشتار و جنایت می‌کند، ولایت‌های افغانستان را هم در آتش جنگ فرو نشانده و تلاش دارد  آتش جنگ را در این کشور  شعله‌ور نگه دارد.

وی با ابراز آنکه "براساس اسناد موجود امریکا مخالفین دولت افغانستان را در برخی ولایات عملا تجهیز وتمویل می کند" تصریح نمود:" امریکا دو طرف جنگ را در افغانستان تمویل نموده و با شعله ور نگه داشتن آتش جنگ می‌خواهد به اهداف‌ خود در آسیای میانه دست پیدا کند".

مولوی مفلح در این باره با خطاب به دولت افغانستان خاطر نشان ساخت:" سران حکومت به رغم وابستگی به امریکا لااقل شجاعت به خرج داده و از این کشور بخواهند که مخالفان ما را تمویل نکنید تا جنگ در افغانستان خاتمه یابد".

وی سکوت در برابر غصب شهر بیت المقدس از سوی اسرائیل را همراهی با جنایت‌هایی خواند که در اسرائیل جریان دارد ودر این باره تاکید نمود که اگر قرار باشد روزی دامنه جنگ از کشورهای اسلامی به ویژه افغانستان جمع شود در ابتدا باید قدس به آرامش برسد.

وی از ملت‌های مسلمان و غیر مسلمان خواست که به جهت همراهی با مردم مظلوم فلسطین دست به دست هم داده و برای ختم جنایات در این منطقه تلاش نمایند.

در همین حال مولوی حبیب الله حسام رییس شورای اخوت اسلامی نیز در این نشست اقدام امریکا مبنی بر به رسمیت شناختن بیت المقدس به عنوان پایتخت رژیم اسرائیل را به شدت محکوم کرد.

آقای حسام گفت که این اقدام که در واقع مرحله دوم از معاهده بالفور(سرآغاز داعیه تشکیل اسرائیل) بوده و امریکا می‌خواهد که خاک اسرائیل را توسعه بخشیده و مردم فلسطین را در تنگنای بیشتر قرار دهد.

وی گفت که این تصمیم که همراهی آشکار امریکا با جنایت و کشتار بوده باعث خواهد شد که امت مسلمه به همگرائی بیشتر دست یافته و نسبت به آرمان فلسطینیان توافق نظر حاصل کنند.

مولوی حسام از سران کشورهای عربی به ویژه امارات و عربستان سعودی که در مقابل این تصمیم دونالد ترامپ سکوت اختیار کردند به شدت انتقاد کرده اظهار نموده که سلاطین این کشورها که در گذشته نیز به ارزش‌های اسلامی خیانت کرده اند اکنون نیز با تصمیم امریکا به شکلی همراهی می‌کنند.

وی خواهان همگرایی بیشتر مسلمانان در این قضیه شده و از کشورهای اسلامی به ویژه دولت‌ها خواست که در برابر این تصمیم جنایت کارانه به شدت ایستادگی کرده و مانع دوام کشتار مردم فلسطین شوند.

به اشتراک بگذاريد:

نظر دهی
ثبت نظر جدید
نام       ایمیل    
نظر 
کد امنیتی            
نظرات   :   0

ابتدای مطلب

 

امکانات
تعداد بازدید: 116
دریافت
ارسال به ایمیل
صفحه قابل چاپ
معرفی به دوستان
آخرین بازتاب ها

مسئولان حزب نهضت اسلامی افغانستان: دولت برای یک ...

حکومت توافق ملی؛ بدیل انحصارگری و استبداد حاکم

​مولوی مفلح: ما با تمام توان از موقف عطامحمد نور و ...

ارگ در ناامنی شمال دست دارد/مرگ فهیم مشکوک است

مجاهد بودن پیش حلقه ارگ جرم است/ والی بلخ برای دفاع از ...

در حمایت از عطا محمد نورحتی یک قدم هم کوتاه نمی‌‏آییم

مشاور عبدالله: ناامن کردن شمال یکی از اولویت‌های ...

مولوى مفلح: خاموشی چراغ قدس، خاموشی چراغ کابل است

کتابی حاوی اسامی 5000 نفر که توسط دولت کمونیستی ...

قطعنامه نهضت اسلامی افغانستان در محکومیت اقدام آمریکا ...

تازه های پایگاه

 . عنوان بخش: معرفی نهضت اسلامی

اساسنامه نهضت اسلامی افغانستان ...

 . عنوان بخش: فعالیت های نهضت اسلامی

همایشی «از بلخ تا هریوا؛ مقاومتی ...

 . عنوان بخش: معرفی نهضت اسلامی افغانستان

شوراي فرهنگي حاميان قدس شريف، ...

 . عنوان بخش: بیت المقدس

پخش اذان در کلیساها

 . عنوان بخش: تحولات جهان اسلام

گرفتاری و اعدام رهبران جماعت ...

 . عنوان بخش: امت مسلمه

اسلام در فرانسه ممنوع خواهد شد

 . عنوان بخش: استعمار فکری

تجدید و نوگرائی در دین

 . عنوان بخش: آرشیو اخبار و اطلاعیه ها

امیر کویت خواستار عقب نشینی ...

 . عنوان بخش: انتشارات

گاهنامه مومن

 . عنوان بخش: گالری تصاویر

فعالیت های قرآنی جلال آباد

 . عنوان بخش: بازتاب

مسئولان حزب نهضت اسلامی ...