امروز  

مولوی مفلح: آل سعود برای شکستن عزت و شرف مسلمانان کار می‌کند / بیت‌المقدس آبروی جهان اسلام است

1397/2/29

به گزارش پیام آفتاب، نهضت اسلامی افغانستان امروز سه‌شنبه (۲۵ ثور) به مناسبت هفتاد سال مبارزه مردم فلسطین در برابر اشغال‌گری رژیم صهیونیستی و انتقال سفارت آمریکا از تل آویو به بیت‌المقدس اشغالی، از مردم افغانستان خواست که از برادران فلسطینی شان حمایت نمایند.
«فضل الهادی وزین»، استاد دانشگاه و یک تن از علمای کشور گفت که اسرائیل مانند یک غده سرطانی در جامعه اسلامی شکل گرفته‌است که باید نابود شود.
وی اقدام دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا را بی‌شرمانه و خلاف تمام موازین و مقررات بین‌المللی خواند و تأکید کرد که این عمل‌کرد ترامپ ایالات متحده آمریکا را بیشتر از این به انزوا خواهند برد.
او گفت که دونالد ترامپ از روزی که بر کرسی قدرت تکیه زده‌است، مانند یک انسان قلدر و زور گو عمل می‌کند، نه مانند یک رئیس‌جمهور قانون مدار.
آقای وزین تصریح کرد که ملت مسلمان افغانستان از گذشته در کنار مردم مظلوم فلسطین قرار داشته و از حقوق آنان دفاع کرده‌اند و در آینده نیز چنین خواهد، حتی اگر به قیمت جان آنان تمام شود.
این استاد دانشگاه و عالم دین از حکومت افغانستان خواست که این عمل آمریکا و جنایت دیروز رژیم صهیونیستی را با شدیدترین الفاظ ممکن محکوم نمایند.

شاهان آل سعود «خادم حرمین» نیست
در همین حال «مولوی محمد مختار مفلح»، رئیس نهضت اسلامی افغانستان گفت که در پشت کشتار ملت مظلوم فلسطین مثلث شوم ترامپ، نتانیاهو و خاندان آل سعود قرار دارند که در این اواخر دست به دامان رژیم صهیونستی شده‌اند.
آقای مفلح تأکید کرد که از این پس شاهان آل سعود «خادم حرمین» نیست بلکه «خائین حرمین» است؛ زیرا آنان برای خدمت به مسلمانان آستین بالا نزده‌اند، بلکت به‌خاطر شکستن عزت و شرف مسلمانان کار می‌کنند.
او خاطرنشان‌کرد که مسئله فلسطین تنها نزاع بر سر تصاحب یک قطعه زمین نیست؛ بلکه بیت‌المقدس و سرزمین‌های اشغالی آبروی جهان اسلام است.
رئیس نهضت اسلامی کشور بیان داشت که حضور آمریکایی‌ها جنگ و خشونت را در افغانستان تداوم می‌بشد و در موجودیت آن‌ها صلح و ثبات تأمین نخواهد شد.
به باور آقای مفلح، دست‌های که خون مردم سوریه، عراق، یمن، لیبی، برما و افغانستان را ریخته‌اند، همان دست‌ها امروز خون مردم مظلوم فلسطین را می‌ریزند.
وی از دولت خواست که در کنار مردم خود باشد و این جنایات ضد بشری را محکوم نماید و مانند گذشته روی دها جنایت خود پرده سیاه نکشد و در حمایت از مردم مظوم فلسطین واکنش نشان دهد.

جهان ترامپ و سران رژیم صهیونیستی را به عنوان تروریستان جهانی بشناسند
در عین حال «مولوی عبدالحکیم منیب»، معین وزارت حج و اوقاف و رهبر حرکت انقلاب اسلامی افغانستان گفت که دونالد ترامپ بر خلاف تمام فیصله‌ها و کنوانسیون‌های بین‌المللی عمل کرده‌است و این امر نشان‌دهنده عدم پای بندی آمریکا به قوانین و تعهدات جهانی است.
وی از شهروندان آمریکا خواست که در برابر تصمیمات ناسنجیده و نادرست ترامپ بایستند و نگذارند که بیشتر از این وجهه بین‌المللی آمریکا را تخریب کند.
آقای منیب همچنان از جامعه جهانی نیز خواست که از مفاد توافق‌نامه‌ها و مقررات بین‌المللی حمایت نمایند و اجازه نقض آن را به هیچ‌کسی ندهند تا اعتماد جهانی حفظ شود.
معین وزارت حج و اوقاف از کشورهای جهان خواست تا دونالد ترامپ و سران رژیم صهیونیستی را به عنوان تروریستان جهانی بشناسند.
دولت آمریکا به رهبری دونالد ترامپ، دیروز سفارت خود را از تل آویو به شهر بیت‌المقدس اشغالی بر خلاف خواسته‌های جهانی و کنوانسیون‌های بین‌المللی منتقل کرد که سبب خشم مسلمانان و شهروندان فلسطین شد.
آنان با راه اندازی رهپیمایی ده‌ها هزار نفری در مرز غزه، این اقدام دولت آمریکا را محکوم کردند که در جریان این راهپیمایی و در اثر شلیک مستقیم نظامیان رژیم صهیونیستی ۵۵ فلسطینی شهید و بیشتر از دو هزار نفر دیگر زخمی شدند.

به اشتراک بگذاريد:

نظر دهی
ثبت نظر جدید
نام       ایمیل    
نظر 
کد امنیتی            
نظرات   :   0

ابتدای مطلب

 

امکانات
تعداد بازدید: 135
دریافت
ارسال به ایمیل
صفحه قابل چاپ
معرفی به دوستان
آخرین بازتاب ها

مشاور عبدالله: «حزب الله» و «حماس» خار چشم مزدوران ...

سکوت کشورهای اسلامی در برابر جنایت اسرائیل شرم آور است

مولوی مفلح در گفتگو با شفقنا: عربستان هم‌پیمان آمریکا ...

مشاور ریاست اجرائیه در گفتگو با شفقنا: جهاد بر علیه ...

اسرائیل و همدستانش دفن زباله‌دان تاریخ خواهند ...

واکنش تند احزاب سیاسی کشور به تصمیم ننگین رئیس جمهور ...

آوا: علمای افغانستان؛ امريکا و رژيم صهيونيستي، دو روي ...

مسئولان حزب نهضت اسلامی افغانستان: دولت برای یک ...

حکومت توافق ملی؛ بدیل انحصارگری و استبداد حاکم

​مولوی مفلح: ما با تمام توان از موقف عطامحمد نور و ...

تازه های پایگاه

 . عنوان بخش: معرفی نهضت اسلامی

اساسنامه نهضت اسلامی افغانستان ...

 . عنوان بخش: فعالیت های نهضت اسلامی

کنفرانس «افغانستان و فلسطین ...

 . عنوان بخش: معرفی نهضت اسلامی افغانستان

شوراي فرهنگي حاميان قدس شريف، ...

 . عنوان بخش: بیت المقدس

پخش اذان در کلیساها

 . عنوان بخش: تحولات جهان اسلام

گرفتاری و اعدام رهبران جماعت ...

 . عنوان بخش: امت مسلمه

اسلام در فرانسه ممنوع خواهد شد

 . عنوان بخش: استعمار فکری

تجدید و نوگرائی در دین

 . عنوان بخش: آرشیو اخبار و اطلاعیه ها

کمیسیون شکایات بازنگری تصمیم ...

 . عنوان بخش: انتشارات

گاهنامه مومن

 . عنوان بخش: گالری تصاویر

تصاویر کنفرانس "افغانستان و ...

 . عنوان بخش: بازتاب

مشاور عبدالله: «حزب الله» و ...