×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
کنفرانس خبری «ستون پنجم؛ و تغذیه از شعله ورشدن جنگ در کشور» در نگاه رسانه ها

بازدید: 0

۱۳۹۶/۹/۱۲

پیام آفتاب

نهضت اسلامی افغانستان خواهان پایان یافتن رفتارهای غیرقانونی حکومت شد

به گزارش پیام آفتاب، محمدمختار مفلح، رئیس نهضت اسلامی افغانستان گفت که دامنه ناامنی‌ها در کشور رو به گسترش است و ما هر روز شاهد قربانی شدن شهروندان افغانستان هستیم و دوام این حالت حکومت را به طرف سقوط می‌کشاند.
وی افزود که سران حکومت وحدت ملی باید در پی مدیریت بحران باشد و از رفتن به طرف خلق چالش جداً خود داری نمایند.
آقای مفلح تصریح کرد که حلقه‌ای خبیثه در درون حکومت، در حال ایجاد بحران و تنش قومی است و هر روز گروه‌های قومی را به جان هم می‌اندازد.
رئیس نهضت اسلامی گفت که نشست قندهار جنبه اصلاحی داشت و برگزاری این نشست بزرگ‌ترین دلیل بی‌مهری مردم نسبت به حکومت وحدت ملی است.
به گفته مولوی مفلح، اعمال حکومت وحدت ملی بر پایه رفتارهای فاشیستی استوار بوده و بزرگ‌ترین قربانی این رفتارها، مردمان پشتون کشور هستند.
وی اجازه ندادن به هواپیمای حامل استاد عطا که قصد اشتراک در نشست قندهار را داشت، بزرگ‌ترین قانون‌شکنی حکومت توصیف کرد و آن را نشانه آشکار رفتارهای دیکتاتورانه عنوان نمود.
آقای مفلح رفتار حکومت در برابر والی بلخ را نشانه ضعف آنان و مقتدر بودن عطامحمد نور عنوان کرد و تأکید نمود که این اعمال غیرقانونی، باید نقطه پایان رفتارهای خلاف قانون حکومت باشد.

ادامه مطلب در لینک مقابل: http://l1l.ir/35kl

 خبرگزاری جمهور

حلقه‌ خبیثه‌ درون ارگ در صدد تشدید بحران در کشور است

مولوی مختار مفلح، رییس حزب نهضت اسلامی افغانستان عملکرد ‌ارگ ریاست جمهوری را به شدت مورد انتقاد قرار داده می‌گوید که حلقه‌ خبیثه‌ درون ارگ در صدد تشدید بحران در کشور است.

به گزارش خبرگزاری جمهور؛ آقای مفلح امروز یکشنبه (۱۲قوس) در یک نشست خبری در کابل ارگ ریاست جمهوری را به اختلاف افگنی، تشدید بحران و بی ثباتی در کشور متهم کرد.

آقای مفلح گفت که کارنامه نفاق‌افگنانه ارگ در جریان سه سال گذشته باعث آن شده که حامیان دیروز رییس جمهور علیه وی موضع بگیرند و از سیاست‌های معرضانه‌اش انتقاد کنند.

وی با اشاره به برگزاری نشست قندهار که جمعی گسترده‌ای از سران سیاسی در آن گردهم آمده و علیه حکومت موضع گرفتند، بیان داشت که اکنون رییس جمهور تمام پایگاه‌های اجتماعی خود را از دست داده به هیچ قوم و گروهی ارتباط ندارد و کاملا به خارجی‌ها وابسته شده است.

آقای مفلح با اشاره به ممانعت حکومت از اشتراک استاد عطا محمد نور والی بلخ در نشست قندهار بیان داشت که این اقدام ناقض صریح و بدون توجیه قانون اساسی بوده و نشان می‌دهد که سران حکومت هیچ پایبندی به مواد قانون که آزادی شهروندان را تضمین کرده ندارند.

ادامه مطلب در لینک مقابل: http://www.jomhornews.com/fa/news/99623/

خبرگزاری دید

حکومت متقلب از اقتدار عطا محمد نور هراس دارد

نهضت اسلامی افغانستان با اعلام حمایت از عطا محمد نور والی بلخ، رییس اجرایی جمعیت اسلامی و از اعضای برجسته ایتلاف ملی برای نجات افغانستان، می‏‌گوید:حکومت متقلب از اقتدار عطا محمد نور، هراس دارد.
به گزارش خبرگزاری دید، مولوی مختار مفلح می‏‌گوید، کارنامه حکومت وحدت ملی در سه سال گذشته موجب شده است که حامیان دیروز رییس‏ جمهور علیه وی در نشست قندهار صدا بلند کنند.
آقای مفلح با اشاره به ممانعت حکومت از اشتراک عطا محمد نور در همایش قندهار بیان داشت که این اقدام، ناقض صریح و بدون توجیه قانون اساسی بوده و نشان می‌دهد که سران حکومت هیچ‎پابندی به مواد قانون که آزادی شهروندان را تضمین کرده ندارند.
وی در این باره بیان داشت که سنگ‎اندازی، دسیسه‎سازی ومقابله همه‌جانبه حکومت علیه والی مقتدر بلخ نه تنها اورا تضعیف نخواهد کرد، بلکه جایگاه مردمی و اقتدار مشروع وی را چند برابر افزایش خواهد داد.
به گفته آقای مفلح؛ اقدام‌های دسیسه‎گرایانه حکومت وحدت ملی علیه استاد عطا، گروه‌هایی را که هنوز بر نفاق‌افگنی و توطیه‎پراگنی حلقه ارگ شک داشتند متوجه و متقاعد ساخت که سران این حکومت نه در راستای خدمت به مردم افغانستان بلکه در جهت خیانت به مردم گام برمی‌دارند.
رییس نهضت اسلامی افغانستان با اشاره به برگزاری همایش کلان سیاسی قندهار می‌‏گوید، رییس‏‌جمهور ‏غنی پایگاه مردمی‌‏اش را از دست داده است.

ادامه مطلب در لینک مقابل: http://l1l.ir/35lx

false
true
true
true

false