×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
در کنفرانس لندن به ادامه کمک‌ها به افغانستان تاکید شد

بازدیدها: 22

نمایندگان حدود ۶۰ کشور در کنفرانس بین المللی لندن در مورد افغانستان تاکید کردند که این کشور را در زمانی که نیروهای رزمی خارجی بعد از ۱۳ سال جنگ بیرون می‌شوند، به فراموشی نمی‌سپارند.

اشرف غنی، روز پنج شنبه در کنفرانس بین المللی لندن حمایت های متحدین افغانستان را به دست آورد. مسایلی مانند تقویت جامعه مدنی، کاهش فساد اداری و اصلاحات سیاسی در افغانستان از آجندای اصلی این کنفرانس بودند.

هرچند نیروهای رزمی امریکایی و ناتو بعد از ۱۳ سال جنگ علیه مخالفان مسلح را ترک می‌کنند، اما ایالات متحده و دیگر کشورها به شمول پاکستان تعهد کردند که کمک‌های خود به افغانستان را ادامه می‌دهند.

جان کری وزیر خارجه ایالات متحده امریکا گفت که حکومت وحدت ملی به رهبری رئیس جمهور غنی و رئیس اجرایی عبدالله عبدالله از زمان به دست گرفتن قدرت گام‌های بزرگی را برای تقویت امنیت برداشته اند.

کری در صحبت‌های خود در افتتاح این کنفرانس گفت: «ما مطمین هستیم که پالیسی‌هایی که امروز توسط رئیس جمهور غنی و رئیس اجرایی عبدالله طرح شدند، منتج به یک افغانستان بیشتر باثبات و مرفه می‌شود. این یک مرحله فوق العاده گذار است و امکانات خیلی بزرگ اند.»

کری گفت که کشورش به سرمایه‌گذاری برای پیشرفت افغانستان ادامه می‌دهد و ایالات متحده در چهار سال گذشته بیش از هشت میلیارد دالر به افغانستان کمک کرده است.

دیوید کامرون نخست وزیر بریتانیا که همراه با غنی میزبان این کنفرانس بود، خطاب به افغان‌ها گفت: «در هر گام این مسیر ما با شماییم.»

Aschraf Ghani bei Afghanistan-Konferenz in London 04.12.2014

اشرف غنی گفت که تاریخ در افغانستان تکرار نمی شود.

غنی: تاریخ تکرار نمی‌شود

اشرف غنی در این کنفرانس خطاب به نمایندگان حدود ۶۰ کشور گفت که تاریخ در افغانستان تکرار نمی‌شود و این کشور بر گذشته فایق آمده و آینده‌ای مملو از اعتماد و وحدت در پیش رو دارد. او از شرکا و همسایگان افغانستان خواست که در کنار این کشور ایستاد شوند.

غنی ابراز امیدواری کرد که کشورش دیگر به صورت مستقیم به کمک‌های جنگی نیاز پیدا نخواهد کرد و تامین صلح اولویت اصلی افغانستان است. او همزمان گفت که موافقتنامه های امنیتی با امریکا و ناتو زمینه باقی ماندن سربازان خارجی را در افغانستان فراهم ساخته است.

false
true
true
true

false