×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
متن سخنرانی مولوی مفلح در همایش بزرگداشت از هشت ثور پیروزی جهاد ملت افغانستان

بازدید: 14

۱۳۹۷/۲/۱۲

بسم الله الرحمن الرحیم

انا فتحنالک فتحا مبینا

الله اکبر الله اکبر الله اکبر ولله الحمد!

نحمده ونستعینه ونستغفره ونعوذ بالله من شرور انفسنا ومن سیئات اعمالنا من یهده الله فلا مضل له ومن یضلل فلاهادی له . ونشهد ان لااله الا الله وحده لاشریک له ونشهد ان محمدا عبده ورسوله.

حضارگرامی برادران وخواهران !

در این روز تاریخی و یوم الله هشتم ثور، با استعانت از الله متعال  وبا عنایت درود به پیامبرگرامی اسلام علیه افضل الصلوات و التحیات، وبا اتحاف دعا به روان پاک شهدای جهاد مقدس مان، از شما اجازت می طلبم تا باهم فرارسیدن این روز را به همه جهان آزادی دوست وعدالت خواه، کافه امت اسلامی، ملت بزرگ ومجاهد افغانستان مبارک باد بگوییم!

امروز را با شما گرامی بداریم که یاد آور یک قهرمانی، یک ارزش، ساختن یک تاریخ معاصر برای مکتب و یک مبارزه مقدس می باشد. امروز در پای تجلیل از روزی نشسته ایم که آن روز حسن ختامی بود بر یک فصل از زیباترین، روشن ترین و پر معنا ترین تجلی ایمان یک ملت و یک امت تبلور ایمان پیرمردان و پیر زنانی بود که از خود شهکاری های به جا گذاشتند که کمتر در تاریخ نظیرآن اتفاق افتاده است.

این روز را برای جوانان گلگون کفنی گرامی میداریم که تن پاک آنان در خون های شان زیب وفر دیوان شهادت شد. روزی که از هرگوشه ای، از هر دره و دشتی، از هر صخره وقله ای صدای توحید به یک صدا در آمد و هویت این کشور را تعریف مجدد نمود که این هویت، عناصر یکتاپرستی، عشق به آزادی و باور به خاک کشور را درخود جای داده بود.

هشتم ثور، پیش از این که وابسته به یک جناح باشد، قبل از این که مربوط به یک گروه باشد متعلق به یک مکتب است. این مکتب به پهنای عدالت وآزادی است. پس هشتم ثور نه به عنوان یک حادثه تاریخی محدود، بلکه به عنوان یک ارزش بیکران قابل مکث و ارزیابی است.

حضار گرامی، برادران وخواهران!

اگر از این روز درس هایی بگیریم که باید بگیریم، و اگر از این روز بیاموزیم و باید هم که بیاموزیم، این است که آهن در برابر ایمان، فرو میریزد. این روز این درس مان داد که فرمان های نه گانه در برابر فرمان خدا، ناکار آ هست. این روز درس مان داد که محاربه با خدا وجنگیدن یک گروه با خدا، هیچ ثمره ای جز سرافکندگی برای طاغوت ندارد.

درس های این روز، برای بشریت هم ارزنده بود. انسان عدالت خواه معاصر از جمهوری های اتحاد جماهیر شوروی سابق تا اروپای شرقی و کشورهای بالکان، به نحوی وبه گونه ای از خوان پر فیض و سفره نعمت جهاد این ملت برخوردار گردیدند. چه نعمتی برتر از آزادی که این ملت به بسیار سخاوتمندی به دنیا هدیه داد! چه ارزشی بهتر از خود ارادیت که این ملت بزرگ آن را به جهان به ارمغان برد!

حضار گرامی، خواهران و برادران!

این ملت بود که در عقب آن همسایه شرقی مان در امن ماند، این مردم بود که شرق میانه وشرق میانه ای ها در آسایشگاه های شان آرام لمیدند. این ملت قربانی داد، خون داد وشهید داد اما مفت خوارانی  در سایه عنایت آن جهاد، آسودند. در آن روزی که ملت ما در خون غنوده بود، شیطان صفتانی هم در کنار مرز های افغانستان، برای فردا های کشور ما دسیسه چیدند. توطئه آفریدند ودست به فتنه گری زدند.

این جا است که ما متوجه می شویم که دراین جهانی که ما زیست داریم تا چه پیمانه ای خیانت و دسیسه سازی رونق دارد و بازار آن گرم است. ملتی در گرما گرم جهاد و پیکار ولی دشمنانی به ظاهر دوست و گرگانی در لباس میش، در پی خدعه و حیله و در صدد پرورش مار های برای فردای مان بودند.

این جاست که دیدیم و دیده شد که در سپیده دم این روز، و در روز های بعد از هشتم ثور، خیانت های سر برآوردند و ایادی آن دشمن زبون و مکار و حیله گر، دست به تخریب حاصل جهاد مان زدند.

فردای هشت ثور را همه ما می دانیم که فردای خوشی نبود. به روی اصیل ترین فرزندان این کشور تیغ کشیده شد. به روی متعهد ترین فرزندان این سرزمین، شمشیر کشیده شد. بلی این است رسم روز گار!

تو خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل!

حضار گرامی دوستان ودوست داران جهاد ملت بزرگ افغانستان!

امروز در کشور ما، با وضعیتی رو به رو هستیم که از لحاظ سیاسی در متصدیان حکومت، اراده ای قاطع برای دنبال نمودن ارزش های این روز دیده نمی شود. روز هشتم ثور برای تامین عدل الهی بود، عدل الهی این که انسان به حیث انسان دارای کرامت انسانی است که همه ابزار های دست داشته بشر برای حفظ وحراست این کرامت انسانی به کار بسته شود.

هشتم ثور برای این بود که این کشور به رفاه، ترقی، آبادی و پیشرفت نایل آید و ارزش های دینی وملی این ملت به معنای واقعی آن در زندگی مردم تجلی یابد. اما می شود با نظامی به این اهداف نایل آمد که اراده قاطعی برای رسیدن به این آرزو ها واهداف نداشته است؟ مگر ممکن است که با مدیرانی به این مقاصد دست یافت که تا دندان در فساد غرق اند و هیچ نشانه و نمونه عمل صالحی از آنان دیده نشده است؟ آیا می شود با کسانی هشتم ثور را تجلیل نمود که خود روزی در برابر جهاد این ملت جنگیده اند؟ این اصلا ممکن نیست، اما این سخت مهم است که ترور این روز هم ممکن نیست، دور نمودن ملت ما از این روزهم مقدور نیست. کسانی که اراده دارند تا ملت مارا از ارزشهای منتهی به این روز بیگانه بسازند، سخت کور خوانده اند؛ آنان از شناخت تاریخ این ملت عاجز مانده اند. پیام ما برای این جماعت این است که تلاش بیهوده نکنید! جهاد ارزش ملت افغانستان بود و تا زمانی که این ملت است این ارزش نیز است! بلی همین اندازه کوتاه باید این سخن را درک کنید!

حضار گرامی!

این روز هایی که ما باهم هستیم، این روز هایی که ما درکنار هم این جا آمده ایم، همانگونه که کودتا گران در تاریخ جز روی سیاهی حظ و نصیب دگری از تاریخ نبرده اند، و همان گونه که متقلبان جز رسوایی سهمی دیگری نداشته اند، کسانی که امروز به فکر تحکیم قدرت از راه های نامشروع اند، باید بدانند که برای شان سلفی بهتر از ترکی،امین ، کارمل ونجیب نخواهد بود.

هشم ثور این رابرای مان آموخت که یگانه راه این است که به اراده مردم وملت افغانستان تسلیم بایدشد، در برابر خواست این ملت تمکین باید کرد.همین می تواند راه نجات برای این کشورباشد.

این روز، روز ملت افغانستان است، این روز به این ملت مبارک باد!

false
true
true
true

false