×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
اعلامیه نهضت اسلامی افغانستان به مناسب چهل و سومین سالروز «روز زمین» (۳۰ مارچ ۱۹۷۶)

بازدید: 1

۱۳۹۸/۱/۱۰

بیش از شصت و چند سال از اشغال فلسطین، مهبط وحی الهی و زادگاه پیامبران و ایستگاه معراج حضرت پیامبر عظیم الشأن اسلام محمدمصطفی (ص)، می‌گذرد. شصت و چند سال ویرانی، نسل کشی، کوچ اجبار، تطبیق سیاست زمین سوخته، بی‌خانمانی، قتل عام، شکنجه و… بر ملت مظلوم فلسطین می‌گذرد. این توطئه‌یی که از حمایت گسترده غرب مسیحی برخوردار است تا حال کارد به استخوان آن خطه برده است، رژیم تا دندان مسلح اسرائیل، که در این مدت با  مکیدن خون ملت فلسطین ادامه حیات نموده است.

شکی نیست که اماکن مقدسه اسلامی در رأس آن مسجد الاقصی بیش از همه مورد هتاکی و بی‌حرمتی این رژیم غاصب بوده است. وضعیت اسفبار فلسطین ثبات کل منطقه و جهان را بهم زده و به ویژه کشور عزیز ما نیز در اثر تداوم بحران فلسطین، دستخوش بی‌ثباتی و… گردیده است.

«روز زمین» در فلسطین اشغالی تنها سمبل مقاومت مردم فلسطین و نماد تلاش آنان برای جلوگیری از تجزیه، یهودی‌سازی فلسطین و بازگرداندن آن به آغوش ملت همیشه پایدار فلسطین به شمار می آید.

نهضت اسلامی افغانستان به نمایندگی از ملت مسلمان افغانستان داعیه دار پاسداری از ارزش های اسلامی، آبدات تاریخی اسلامی و ترویج فرهنگ اسلامی وظیفه خود میداند که در قضایای جهان اسلام بی تفاوت ننشته و هر از گاهی به رسم اعتراض صدای خود را به جهانیان رسانیده (همان صدای که صلح است) و در صدد استقلالیت سرزمین مقدس فلسطین از دست رژیم اشغالگر صهیونیست بوده و همچنین همزمان با فرا رسیدن چهل و سومین سالروز اشغال بخشی از سرزمین های فلسطین مخصوصا در الخلیل توسط این رژیم در روز موسوم به روز زمین در ۳۰ مارچ ۱۹۷۶، کشتار بی گناهان، تخریب منازل، وضع محدودیت ها بر مردم فلسطین غصب سرزمین ها و ساختن شهرک های صهیونیست نشین را به شدت تقبیح نموده و خواستار به محاکمه کشاندن آدم کشان صهیونیست در یک دادگاه بی طرف می باشد.

ومن الله التوفیق

نهضت اسلامی افغانستان و شورای فرهنگی حامیان قدس شریف

۱۰ حمل ۱۳۹۸هـ .ش

کابل- افغانستان

false
true
true
true

false