×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
«بیانیه پایانی همایش بزرگ علماء وملت مسلمان افغانستان بخاطر دفاع از بیت المقدس نخستین قبله مسلمانان»

بازدیدها: 3

۱۳۹۸/۳/۱۰

بسم الله الرحمن الرحیم

«بیانیه پایانی همایش بزرگ علماء وملت مسلمان افغانستان بخاطر دفاع از بیت المقدس نخستین قبله مسلمانان»

۱۰ جوزای ۱۳۹۸

الحمد لله وکفی والصلاه والسلام علی من اصطفی

با اتکا واتکال به خداوند متعال و با متابعت از دساتیر صریح وصحیح شریعت، با درک مسؤلیت الهی وانسانی در رابطه به حمایت از داعیه آزادی خواهی ملت مسلمان فلسطین و آزاد سازی سرزمین های اسلامی اشغال شده توسط صهیونیسم به ویژه رهایی بیت المقدس، ما اشتراک کنندگان «همایش بزرگ علماء وملت مسلمان افغانستانبخاطر دفاع از بیت المقدس نخستین قبله مسلمانان» امروز جمعه۱۰جوزای ۱۳۹۸مطابق ۲۶ ماه مبارک رمضان ۱۴۴۰ مواد وموارد زیرین را تصویب نموده و به عنوان بیانیه پایانی این کنفرانس صادر می نماییم:

  1. ملت مسلمان افغانستان، آزادی بیت المقدس و رهایی ملت مظلوم و  بی دفاع فلسطین از سلطه متجاوزان اسرائیل و تلاش برای ملزم کردن و تحت فشار قرار دادن رژیم اسرائیل از سوی کشورهای اسلامی برای ترک سرزمین های اشغالی را همچنان اولویت اول جهان اسلام دانسته و حمایت و پشتیبانی شان را از مبارزات بر حق فلسطین و مقاومت اسلامی اعلان می نماید.
  2. ملت مجاهد افغانستان، جنایات وحشیانه رژیم صهیونیستی و تلاش شیطانی برای یهودی سازی سرزمین های اشغالی و نابودی نمادهای هویت ملی و تاریخی فلسطین که متأسفانه در شرایط پر چالش امروز منطقه و در سکوت خیانت بار و خباثت آمیز برخی دولت های عربی ـ اسلامی صورت می پذیرد را شدیداً محکوم می نماید.
  3. همان گونه که از نخست تاسیس نمایندگی سیاسی آمریکا در شهر اشغالی تل آویو غیر مشروع بود، انتقال آنچه که نمایندگی آمریکا خوانده می شود به بیت المقدس نیز طبق همه نورم های بین المللی غیرمشروع می باشد و ملت مسلمان افغانستان آن را شدیدا محکوم می نماید.
  4. ملت مسلمان افغانستان، وحدت، همگرایی و یکپارچگی گروههای فلسطینی در برابر رژیم متجاوز اسرائیل را از مهم ترین الزامات و مؤلفه های دستیابی به آرمان آزادی قدس شریف و اخراج اشغالگران صهیونیست از سرزمین مقدس فلسطین دانسته و از همه جریان ها و سازمانهای فلسطینی انتظار دارد با هوشیاری اجازه ندهند دشمنان ملت فلسطین با ترفندها و حیله گری های شیطانی ظرفیت ها و فرصت های راهبردی فراروی جبهه ضد صهیونیستی را تضعیف و مخدوش سازند.
  5. ملت روزه دار و مسلمان افغانستان، با ستایش و تقدیر از ایستادگی و مقاومت ملت های مسلمان در مقابل فتنه گروههای افراطی و تروریستی و دسیسه های شیطانی و تفرقه‌انگیز قدرت‌های مداخله‌گر استکباری از امت اسلامی می خواهد اتحاد و اتفاق خویش را بیش از پیش تقویت نمایند.

به حرمت وعده های الهی و به حرمت شهدای این خطه از قلب اسلام، فلسطین پیروز نهایی خواهد بود.

ان شاالله.

false
true
true
true

false