×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
بیانیه نهضت اسلامی افغانستان در پیوند به اظهارت سخیف و متناقض ترامپ

بازدید: 2

۱۳۹۸/۵/۲

وَلَنْ تَرْضَى عَنْکَ الْیَهُودُ وَلا النَّصَارَى حَتَّى تَتَّبِعَ مِلَّتَهُمْ

بیانیه نهضت اسلامی افغانستان در پیوند به اظهارت سخیف و متناقض ترامپ

جهانی که آمیخته از خشونت، آدم کشی، چور وچپاول داشته های مادی ومعنوی آن است و در چندین جای گیتی خشونت های زیادی جاری است و نیز هستی بشریت را اشتعال جنگ های خانه مان سوزی تهدید به نابودی می کند، بیانات موجود پلیدی به نام ترامپ  نفرت دیگری را از درون سیاه نیت خود بیرون زده است.

تهدید به محو نمودن افغانستان از صفحه روزگار و اراده به قتل ده ملیون انسان این سرزمین، چیزی نیست جز نوع نگاه آمریکا به افغانستان و حقیقت ماتحت الشعور آنان که قصدآنان چیزی جز کشتن مسلمان نیست.

گفته های اخیر ترامپ را امتداد رفتار های بوش دانست که هردو ازنگاه مذهبی حقد وکینه دیرینه ای نسبت به اسلام و مسلمانان دارند؛ بوش مگرجنگ خود را ادامه جنگ های صلیبی نخواند؟ هیچ تفاوتی میان این دو موجود وهمه رهبران آمریکا نیست و آنان بیشتر از این برای مسلمانان درمجموع و برای افغانستان به طورخاص چیزی نمی خواهند واراده جز این ندارند.

نهضت اسلامی افغانستان درحالی که این نوع برخورد از سوی آمریکایی ها در قبال کشور مان را پیش می نموده است، به صراحت آن را محکوم می کند و تصریح می کند که این نوع رفتار به هیچ مذهب وعرفی قابل توجیه نیست. نهضت اسلامی افغانستان از این سخن موجود پلید به نام ترامپ این نتیجه را می گیرد که این جنگ جاری در کشور جنگی است که از سالیان دور ذریعه آمریکا درکشور مشتعل شده است و آمریکا عملا آن چه را که دیروز ترامپ گفته است، درکشور ما انجام داده است.

نهضت اسلامی افغانستان درحالیکه قطع همه روابط با آمریکا را خواستار است، به صراحت برای آنانیکه آمریکا را ناجی کشور(!) می دانستند، هشدار می دهد که زمان مزدوری برای آمریکا به پایان رسیده است و دیگری بندگی کردن به چنین آقایی که خاک تان را برباد می دهد جز برای شما شرم وبی عزتی ثمره نداشت. چنانکه با این صدای آقای تان هم اکنون هم چیزی از آبرو برای تان نمانده است.

نهضت اسلامی افغانستان راه نجات کشور را به خودی ساختن سیاست و خلاص شدن از زیریوغ بردگی به قوت های بیرونی می داند که این هدف را می توان با جمع شدن همه طیف های سیاسی اعمال نمود.

شورای رهبری نهضت اسلامی افغانستان

۲ اسد ۱۳۹۸

کابل- افغانستان

false
true
true
true

false