×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
پاکستان: هرگز “اسرائیل” را به رسمیت نمی‌شناسیم

بازدید: 0

پاکستان اظهارات بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی در مورد انضمام بخش‌هایی از کرانه باختری رود اردن به اراضی اشغالی در صورت پیروزی مجدد در انتخابات کنست را به شدت محکوم کرد.

سخنگوی وزارت خارجه پاکستان در بیانیه‌ای عنوان کرد که این کشور ضمن مخالفت قاطع با اظهارات نتانیاهو و هرگونه اقدامی در این راستا، بار دیگر بر موضع ثابت خود در قبال مساله فلسطین و حمایت از ملت فلسطین تاکید  می‌کند.

محمد فیصل خاطر نشان کرد که پاکستان خواستار آزادی اراضی اشغالی فلسطین و تشکیل کشور مستقل فلسطین در مرزهای سال ۱۹۶۷ به پایتختی قدس شریف است.

وی همچنین هرگونه احتمال شناسایی رژیم صهیونیستی از سوی پاکستان را منتفی دانست و گفت کشورش هرگز این رژیم را به رسمیت نخواهد شناخت و طرحی هم در این باره ارائه نشده است.

هشدار نمایندگان پارلمانی انگلیس نسبت اشغال بخش‌هایی از کرانه باختری

نمایندگان پارلمان انگلیس از دولت این کشور خواستند نسبت به هرگونه طرح توسعه‌طلبانه رژیم صهیونیستی و تصمیم آن برای الحاق بخش‌هایی از کرانه باختری رود اردن و بحر المیت به اراضی اشغالی واکنشی تند نشان دهد.

به گزارش رسانه های بین المللی، ۱۰۸ نفر از اعضای احزاب سیاسی پارلمان انگلیس در پیامی به “بوریس جانسون” نخست وزیر این کشور تاکید کردند که نباید صرفا به محکومیت اظهارات نتانیاهو در مورد انضمام بخش‌هایی از کرانه باختری به اراضی اشغالی بسنده کرد.

این نمایندگان تصریح کردند که واکنش جامعه بین‌الملل باید قاطع و عاملی بازدارنده در برابر هرگونه اقدامی باشد که ممکن است به نابودی راه حل تشکیل دو کشور منجر شود.

آن‌ها همچنین خاطر نشان کردند که در سایه نزدیک شدن به زمان برگزاری انتخابات کنست رژیم صهیونیستی، دولت انگلیس باید هرچه سریعت‌تر موضعی قاطع خود را در این باره اعلام کند.

نمایندگان انگلیسی هشدار دادند که سکوت در برابر الحاق این اراضی به اراضی اشغالی، اصل غیرقانونی بودن تصرف اراضی دیگران در جریان جنگ را به نابودی می‌کشاند.

false
true
true
true

false