×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
فرمانده سپاه پاسداران ایران: اسرائیل منتظر”صاعقه‌های ویرانگر” باشد

بازدید: 25

در پی کشته شدن برخی فرماندهان سپاه و حزب‌الله در سوریه، محمدعلی جعفری فرمانده سپاه تهدید کرده که سپاه تا آخر پای “فروپاشی” رژیم اسرائیل خواهد ایستاد. جهاد مغنیه فرزند عماد مغنیه نیز درمیان کشته‌شدگان حمله اخیر است.

محمدعلی جعفری فرمانده سپاه پاسداران در پیامی با اشاره به کشته شدن محمد علی‌ الله‌دادی از فرماندهان سپاه و مستشاری که در سوریه کشته شد، اسرائیل را تهدید کرده است.

به گزارش خبرگزاری “فارس” محمدعلی جعفری در این پیام اسرائیل را تهدید کرده که “منتظر صاعقه‌های ویرانگر” باشند.

فرمانده سپاه پاسداران گفته که سپاه تا آخر پای “فروپاشی” رژیم اسرائیل خواهد ایستاد.

پیش‌تر علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی نیز دراین‌باره گفته است که پاسخ به این اقدام اسرائیل “باشدت” خواهد بود.

روز یکشنبه (۱۸ ژانویه/۲۸ جدی) در حمله هوایی بالگرد اسرائیلی به منطقه “قنیطره” [در نزدیکی مرز اسرائیل و بلندی‌های جولان] ۶ عضو حزب‌الله لبنان و به گفته مقامات ایرانی یکی از سرداران سپاه پاسداران کشته شدند.

اما یک منبع آگاه نزدیک به حزب‌الله لبنان به خبرگزاری فرانسه گفته است: «حمله اسرائیل باعث کشته شدن شش نظامی ایرانی، از جمله چند فرمانده و همچنین شش تن از اعضای حزب‌الله شد.»

در این حمله به جز فرمانده سپاه، جهاد مغنیه فرزند عماد مغنیهنیز به شهادت رسید. عماد مغنیه (معروف به حاج رضوان) یکی از بنیادگذاران حزب‌الله لبنان بود که در این سازمان به “مغز متفکر” و “مرد سایه” شهرت یافته بود. او در سال ۲۰۰۸ در انفجاری در دمشق شهید شد.

«شلیک دقیق هلیکوپتر اسرائیل»

رادیو رژیم اسرائیل در گزارشی به نقل از تحلیلگران خود ادعا کرده است: «این رویداد نشان می دهد که اسرائیل تا چه حد دارای منابع اطلاعاتی قوی در داخل سازمان‌های و از جمله حزب الله لبنان است و دقیقا می‌دانسته که شماری از نظامیان ارشد حزب الله و یک فرمانده مهم سپاه پاسداران ایران به نزدیکی مرز اسرائیل رسیده‌اند و هلیکوپتر با شلیک دو موشک، به صورت بسیار دقیق همه آن‌ها را کشته اند.»

با این همه اسرائیل هنوز به طور رسمی مسئولیت حمله به منطقه “قنیطره” را به‌عهده نگرفته است.

مقامات اسرائیل در سال‌های گذشته بارها تاکید کرده‌اند که اجازه ارسال اسلحه و موشک از زرادخانه‌های ارتش سوریه برای حزب‌الله را نخواهند داد.

false
true
true
true

false