×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
بی‌بی‌سی: ماه کشتار در افغانستان؛ بیش از ۲۳۰۰ نفر در آگوست کشته شدند

بازدید: 0

یافته‌های یک تحقیق بی‌بی‌سی نشان می‌دهد که در ماه آگوست/اوت هر روز به طور میانگین ۷۴ نفر از جمله نظامیان و غیرنظامیان در سراسر افغانستان کشته شده‌اند.

در حالی که مذاکرات آمریکا با طالبان برای خروج نیروهایش از افغانستان پس از ۱۸ سال جنگ به هم خورده، یافته‌های بی‌بی‌سی، حاکی از آن است که خشونت‌ها بلاوقفه در سراسر افغانستان جریان دارد.

منابع متعدد قابل اتکا به بی‌بی‌سی تایید کرده‌اند که در ماه گذشته میلادی در ۶۱۱ حادثه امنیتی ۲۳۰۷ نفر کشته شده‌اند.

بیشتر افراد در درگیری‌های مسلحانه کشته‌ شده‌اند. شمار اعضای کشته‌شده طالبان بیشتر از آماری که انتظار می‌رفت بوده و همچنین یک نفر از پنج فرد کشته شده غیرنظامی بوده است.

در این ماه همچنین ۱۹۴۸ نفر دیگر مجروح شده‌اند.

آمار تلفات فقط یک تصویر اجمالی از وضعیت جاری در افغانستان است. اما این نشان‌دهنده یک وضعیت اسفبار در شرایطی است که دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، می خواهد می‌خواهد به یکی از اهداف مهم سیاست خارجی اش که خروج نیروها از افغانستان است، برسد.

هفته گذشته رئیس جمهوری آمریکا گفتگوهای صلح بین طالبان و آمریکا را که حدود یک سال طول کشیده بود، لغو کرد، اگرچه از سرگیری گفتگوها کاملا منتفی نشده است.

ولی توافق بر سر برقراری آتش‌بس هیچگاهی روی میز مذاکره قرار نداشت و هنوز هر هفته صدها افغان جان خود را از دست می‌دهند. بیم آن می رود که در آستانه انتخابات ریاست جمهوری که قرار است در پایان این ماه میلادی برگزار شود، خشونت‌ها بیشتر شود.

false
true
true
true

false