×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
عربستان در حال بررسی احتمال آتش بس در یمن است

بازدید: 0

عربستان سعوی در حال بررسی پیشنهاد حوثی‌های یمن برای برقراری آتش بس در این کشور است.

موافقت احتمالی عربستان با آتش بس در یمن می‌تواند به تلاش‌های سازمان ملل برای پایان بخشیدن به جنگ در این کشور کمک کند.

حوثی‌های یمن دو هفته پیش پیشنهاد کردند که به حملات موشکی و پهپادی خود به عربستان، در ازای توقف حملات هوایی ائتلاف نظامی تحت رهبری این کشور پایان دهند.

عربستان سعودی تاکنون پیشنهاد حوثی‌های یمن را رد یا تائید نکرده است؛ با این حال ریاض اخیرا از این پیشنهاد استقبال کرد.

سه منبع دیپلماتیک و دو منبع آگاه دیگر به خبرگزاری رویترز گفته‌اند که دولت عربستان به طور جدی در حال بررسی احتمال موافقت با پیشنهاد آتش بس در یمن است. به گفته دو نفر از این منابع دیپلماتیک، حملات هوایی عربستان به یمن به طور چشمگیری کاهش یافته است.

این دو منبع دیپلماتیک به خبرگزاری رویترز اعلام کرده‌اند که نسبت به دستیابی به توافقی برای برقراری آتش بس در یمن امیدوار هستند.

خالد بن سلمان، معاون وزیر دفاع عربستان روز پنج‌شنبه در صفحه توئیتر خود اعلام کرد که ریاض با دید «مثبت» به پیشنهاد حوثی‌های یمن برای برقراری آتش بس در این کشور می‌نگرد. محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان نیز پیشنهاد حوثی‌های یمن را «گام مثبتی» برای مذاکره سیاسی دانسته است.

سازمان ملل متحد از جنگ یمن به عنوان بدترین «فاجعه انسانی» جهان یاد می‌کند. تلاش‌های سازمان ملل برای برقراری آتش بس در یمن تاکنون با ادامه حملات هوایی ائتلاف نظامی تحت رهبری عربستان و حملات موشکی و پهپادی حوثی‌ها به خاک عربستان بی‌نتیجه مانده است.

false
true
true
true

false