×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
نظامیان اسرائیل ۳۲۶ فلسطینی را به شهادت رساندند

بازدید: 0

مرکز حقوق بشر «المیزان» فلسطین در گزارشی اعلام کرد که از ابتدای راه‌پیمایی مسالمت‌آمیز «بازگشت بزرگ» تاکنون ۳۲۶ فلسطینی به ضرب گلوله نظامیان اسرائیل شهید شده‌اند.

بر اساس این گزارش، ۱۸ هزار و ۴۶۰ معترض فلسطینی نیز در جریان این راه‌پیمایی‌ها مجروح شده اند. همچنین ۹۲۴۳ نفر از این مجروحان به ضرب گلوله جنگی زخمی شده اند که ۲۰۰۰ نفر از آنها کودک و ۱۸۴ تن دیگر نیز زن هستند.

در گزارش مذکور، برخورد خشونت‌آمیز نظامیان اسرائیل با معترضان فلسطینی محکوم و جامعه بین‌المللی نیز به اقدام فوری برای جلوگیری از وقوع این موارد نقض حقوق بشر و محاکمه نظامیان اسرائیل در پیشگاه عدالت فراخوانده شده است.

گفتنی است، مردم فلسطین از تاریخ ۳۰ مارس ۲۰۱۸ در مرز غزه با اسرائیل راهپیمایی مسالمت‌آمیز موسوم به «بازگشت بزرگ» را برگزار می کنند.

نظامیان اسرائیل نیز برای برخورد با فلسطینیانی که خواهان بازگشت به سرزمین‌های اشغالی خود و پایان ۱۳ سال محاصره غیرقانونی نوار غزه هستند، از گلوله‌های جنگی استفاده می کنند.

دو میلیون نفر از شهروندان فلسطین بر اثر محاصره زمینی، هوایی و دریایی اسرائیل از سال ۲۰۰۶ تاکنون در نوار غزه با فاجعه انسانی بزرگی مواجه هستند.

false
true
true
true

false