×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
حماس گروه های فلسطینی را به برگزاری جلسه ای فوری فراخواند

بازدید: 2

جنبش مقاومت اسلامی حماس گروه های فلسطینی در نوار غزه را به برگزاری نشستی فوری دعوت کرده است.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین، ولید عوض عضو دفتر سیاسی حزب خلق تاکید کرد که جنبش حماس دعوتنامه ای به گروه های فلسطینی در نوار غزه ارسال کرده و آن ها را به مشارکت در نشستی فوری و اضطراری فراخوانده است.

عوض اظهار داشت که این نشست قرار است عصر امروز در دفتر یحیی سنوار رئیس دفتر سیاسی حماس در غزه برگزار شود.

لازم به ذکر است که جنبش حماس پنجشنبه گذشته از آغاز گفتگو با گروه های فلسطینی و نهادهای جامعه مدنی در رابطه با برگزاری انتخابات سراسری در فلسطین خبر داد.

حماس و دیگر گروه های فلسطینی آمادگی خود را برای شرکت در انتخابات مجلس قانونگذاری و ریاست تشکیلات خودگردان اعلام کرده اند و در همین راستا، کمیته مرکزی انتخابات نیز تاکنون چندین مرتبه به نوار غزه سفر کرده و با رهبران این گروه ها دیدار کرده است و قرار است به زودی دوباره به این باریکه بازگردد و گروه های فلسطینی را در جریان موضع تشکیلات خودگردان و جنبش فتح و پیشنهادات آنان در مورد انتخابات قرار دهد.

نتانیاهو: حداقل با ۶ کشور عربی رابطه نزدیک داریم

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم اسرائیل طی سخنانی در جلسه هفتگی کابینه این کشور گفت: درحال حاضر ما حداقل با ۶ کشور عربی روابط نزدیک داریم. در سال های اخیر پیشرفت هایی در روند عادی سازی روابط با کشورهای عربی را داشته ایم.

ما در نمایشگاه «اکسپو ۲۰۲۰ دبی» که در امارات متحده عربی برپا می شود و ما با آن کشور روابط دیپلماتیک نداریم، شرکت خواهیم کرد. این نشان دهنده پیشرفت های انجام شده در روند عادی سازی روابط بین تل آویو و کشورهای عربی است.

وزارت خارجه اسرائیل در ماه آوریل با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که شرکت های اسرائیلی که در زمینه هایی مانند بهداشت، اطلاعات و فناوری های آب فعالیت می کنند در «اکسپو ۲۰۲۰ دبی» شرکت خواهند کرد.

گفتنی است، نمایشگاه «اکسپو ۲۰۲۰ دبی» در ۲۰ اکتبر ۲۰۲۰ برگزار خواهد شد.

false
true
true
true

false