×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
شمار قربانیان حملات اسرائیل به غزه به ۱۰ نفر رسید

بازدید: 1

وزارت بهداشت فلسطین در نوار غزه طی بیانیه‌ای اعلام کرد: تاکنون ۱۰ تن بر اثر حملات امروز جنگنده های ارتش اسرائیل به این منطقه کشته و ۴۵ نفر دیگر نیز مجروح شده اند.

گفتنی است حملات جنگنده‌های اسرائیل به نوار غزه بامداد امروز در پی ترور بها ابوالعطا، یکی از فرماندهان گردان‌های قدس آغاز شده و در ابعاد گسترده‌تری ادامه دارد.

گردان‌های قدس که شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی فلسطین به شمار می‌رود، پس از ترور ابوالعطا بسیاری از مناطق اسرائیل به ویژه تل‌آویو را با راکت خمپاره هدف قرار دادند.

نتانیاهو: تنش در غزه ممکن است ادامه یابد

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم اسرائیل طی یک نشست خبری در وزارت دفاع این کشور گفت: “تنش ایجادشده پس از ترور بهاء ابوالعطا، فرمانده ارشد جهاد اسلامی در غزه ممکن است ادامه یابد. مردم اسرائیل صبور باشند”.

وی در ادامه همچنین اظهار داشت:

«اسرائیل مایل به تشدید تنش‌ نیست، اما تمام توانش را برای دفاع از خود به کار می‌گیرد. جنگ اسرائیل و غزه زمان می‌برد. مهم، حفظ استقامت و خونسردی ارتش اسرائیل است.

ترور بهاء ابوالعطا فرمانده ارشد جنبش جهاد اسلامی ۱۰ روز به اتفاق آراء در کابینه امنیت و سیاست اسرائیل مورد تصویب قرار گرفته بود».

آویو کوچاوی، رئیس ستاد کل ارتش اسرائیل نیز در این نشست خبری تصریح کرد: ما نفعی از افزایش تنش نمی بریم، اما آماده انجام ترور هدفمند هستیم.

گفتنی است بر اثر حمله جنگنده‌های اسرائیل، ابوالعطا از فرماندهان سرایا القدس شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی فلسطین و همسر وی در شرق غزه شهید شد.

گردان‌های القدس شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی اعلام کرده است: این گروه در پاسخ به ترور ابوالعطا یکی از فرماندهان این جنبش چندین شهر اسرائیل از جمله تل آویو را مورد حمله موشکی قرار داده است.

false
true
true
true

false