×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
اعلام وضعیت فوق‌العاده در اسرائیل

بازدید: 1

به گزارش تلویزیون دولتی اسرائیل نفتالی بنت وزیر دفاع این کشور در فاصله ۸۰ کیلومتری مرز نوار غزه تا تل‌آویو، برای ۴۸ ساعت وضعیت فوق‌العاده اعلام کرده است.

کانال ۱۲ تلویزیون اسرائیل از اصابت موشک به ساختمانی در شهرک سدیروت در جنوب این کشور که از غزه پرتاب شده خبر داد. اصابت این موشک تلفات جانی نداشته است.

ارتش اسرائیل نیز اعلام کرد که حدود ۱۹۰ راکت از غزه پرتاب و ۹۰ درصد آنها توسط پدافند هوایی “گنبد آهنین” خنثی شده است.

گفتنی است حملات جنگنده‌های اسرائیل به نوار غزه بامداد امروز در پی ترور بها ابوالعطا، یکی از فرماندهان جنبش جهاد اسلامی فلسطین آغاز شده و در ابعاد گسترده‌تری ادامه دارد.

در حمله جنگنده‌های اسرائیل، ابوالعطا از فرماندهان سرایا القدس شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی فلسطین و همسر وی در شرق غزه کشته شدند.

گردان‌های القدس شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی اعلام کرده است: این گروه در پاسخ به ترور ابوالعطا یکی از فرماندهان این جنبش چندین شهر اسرائیل از جمله تل آویو را مورد حمله موشکی قرار داده است.

اردن: جامعه جهانی حمله اسرائیل به غزه را متوقف کند

سفیان القضاه، سخنگوی وزارت امور خارجه اردن طی بیانیه‌ای اعلام کرد: از جامعه جهانی می‌خواهیم تا علیه حملات اسرائیل به غزه و پایان دادن به تنشها در این منطقه وارد عمل شود.

سخنگوی وزارت امور خارجه اردن در ادامه همچنین اظهار داشت:

«افزایش تنش از سوی اسرائیل در نوار غزه و هدف قراردادن غیرنظامیان بی گناه باعث وخامت اوضاع، خشونت و ناامیدی و تقویت افراطگرایی در منطقه خواهد شد. این امر نیز هیچ راه حلی به همراه نخواهد داشت.

راه حل مسئله؛ تشکیل مجدد میز مذاکره بین اسرائیل و فلسطین، لغو محاصره ناعادلانه نوار غزه، تامین نیازهای بشردوستانه در این منطقه و ایجاد یک افق سیاسی واقعی در چارچوب احترام به قوانین بین المللی است».

false
true
true
true

false