×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
سازمان همکاری اسلامی حمله اسرائیل به غزه را محکوم کرد

بازدید: 0

سازمان همکاری اسلامی با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: تجاوز نظامی ارتش اشغالگر اسرائیلعلیه نوار غزه غیرقابل قبول و نقض قوانین بین‌المللی است.

در این بیانیه همچنین آمده است: «اسرائیل مسئول پیامدهای تشدید اوضاع است. جامعه جهانی وظیفه خود را ایفا و از فلسطینیان حمایت کند. تجاوز نظامی به فلسطین فورا متوقف شود».

گفتنی است جنگنده‌های اسرائیل امروز عملیات گسترده‌ای را علیه مواضع جنبش جهاد اسلامی در غزه انجام دادند. جنبش مذکور نیز اعلام کرده است:

بامداد امروز خانه اکرم العجوری، عضو دفتر سیاسی این جنبش در دمشق سوریه توسط جنگنده‌های اسرائیل هدفذقرار گرفته و یکی از فرزندان او در این حمله کشته شده است.

بنا به اعلام گردان‌های القدس شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی، در پاسخ به ترور ابوالعطا از فرماندهان این گروه چندین شهر اسرائیل از جمله تل آویو با موشکی هدف قرار گرفته است.

ارتش اسرائیل اعلام کرده حدود ۱۵۰ فروند خمپاره از غزه به سمت این کشور شلیک وحدود ۶۰ خمپاره‌ توسط پدافند «گنبد آهنین» خنثی شده است.

تشکیلات خودگردان فلسطین

تشکیلات خودگردان فلسطین افزایش تنش علیه مردم فلسطین در نوار غزه و ترور ابوالعطا را محکوم کرد.

 این تشکیلات  رژیم اشغالگر را مسئول پیامدها و افزایش تنش در نوار غزه دانست و از جامعه جهانی خواست که حفاظت از مردم فلسطین را فراهم کند.

ائتلاف گروه های فلسطینی

ائتلاف گروه های فلسطینی نیز با تاکید بر اینکه ماهیت جنایتکارانه صیهونیست ها مبتنی بر ترور و ویرانگری است، تصریح کرد که این ائتلاف در کنار محور مقاومت از سوریه گرفته تا ایران، حزب الله، یمن و عراق می ایستد.

طبق بیانیه این ائتلاف، حملات صهیونیست ها در مرحله ای انجام شده که بیشتر طرح ها و نقشه های صهیونیستی – آمریکایی برای سیطره بر منطقه ناکام مانده است.

ائتلاف گروه های فلسطینی تاکید کرد که کنار محور مقاومت از سوریه گرفته تا ایران، حزب الله، یمن و عراق می ایستد.

حماس

اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) نیز در واکنش به ترور فرمانده جنبش جهاد اسلامی، تاکید کرد که سیاست ترور هرگز باعث شکستن عزم و اراده نیروهای مقاومت در برابر صهیونیست ها نشده و نخواهد شد.

وی ادامه داد: این جنایت و جنایت های بعدی اشغالگران در راستای نابودی مسئله فلسطین و هدف قرار دادن گروه های مقاومت و فرماندهانشان در داخل و خارج است.

انصار الله یمن

 «علی القحوم» عضو دفتر سیاسی جنبش انصار الله یمن با محکومیت این حمله، تاکید کرد که رژیم صهیونیستی پشت همه مشکلات منطقه قرار دارد و باید نابود شود.

وی گفت: شهادت ابوالعطا در راستای سیاست حذف نیروهای مقاومت از سوی صهیونیست ها صورت می گیرد.

القحوم ضمن اعلام همبستگی یمنی ها با مجاهدان فلسطینی، تصریح کرد که موضع یمن در برابر مسئله فلسطین ثابت و روشن است. آرمان فلسطین قطب نمایی است که جهت را  نشان می دهد.

اردن

ضیف الله الفایز سخنگوی وزارت خارجه اردن با محکومیت حمله یاد شده به غزه، تاکید کرد که تشدید اقدامات صهیونیست ها علیه  غزه  و حمله به غیرنظامیان بی گناه تنها منجر به تشدید تنش ، خشونت  و تقویت گروه های تندرو در منطقه می شود و از این طریق نمی توان به راه حلی دست یافت.

وی افزود که حل مشکل غزه تنها با ایجاد افق های سیاسی از طریق بازگشت به میز مذاکره و لغو محاصره غزه و رسیدگی فوری به نیازهای انسانی این باریکه میسر است.

این مقام اردنی، اسرائیل را مسئول همه پیامدهای ناشی از حملات به نوار غزه دانست و از جامعه جهانی خواست هر چه سریعتر برای توقف این حملات وارد میدان شود و حمایت های لازم را از مردم فلسطین به عمل بیاورد. 

جبهه مردمی تونس

جبهه مردمی تونس نیز ضمن تسلیت شهادت بهاء ابوالعطا فرمانده جهاد اسلامی، تاکید کرد که خون او و همه شهیدان امت اسلامی هدر نمی رود.

این جبهه در ادامه خواستار یکپارچگی تلاش های مقاومت برای پاسخ به تجاوز صهیونیست ها شد.

نیروهای مقاومت هم در پاسخ به این اقدام، ده ها موشک به سمت سرزمین های اشغال شده شلیک کردند.

به گزارش وزارت بهداشت غزه، در تجاوز امروز رژیم صهیونیستی به نوار غزه تاکنون ۵ نفر شهید و ده ها نفر دیگر زخمی شدند.

false
true
true
true

false