×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
اردوغان: با پرداخت زکات، مشکل فقر در جهان اسلام حل می‌شود

بازدیدها: 3

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه طی سخنانی در کنفرانس «سرمایه‌گذاری در بخش خصوصی و دولتی» با حضور اعضای سازمان همکاری اسلامی در مرکز کنگره استانبول گفت: تفاوت درآمد ثروتمندترین و فقیرترین کشور اسلامی بیش از ۲۰۰ برابر است. اگر مسلمانان زکات خود را بپردازند، فقیری در کشورهای اسلامی باقی نخواهد ماند.

وی در ادامه سخنان خود همچنین اظهار داشت: 

«برای رسیدن به هدف، باید موضوعاتی را که در این کنفرانس بررسی کرده‌ایم، اجرا کنیم. ۲۱ درصد جمعیت کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی یعنی ۳۵۰ میلیون از برادران ما در شرایط بسیار سخت فقر و گرسنگی به‌سر‌می‌برند.

روند راه‌اندازی «مرکز داوری استانبول» پایان یافته و فعالیت آن امسال آغاز خواهد شد. 

ترکیه در سال ۲۰۱۸ با جذب ۴۶ میلیون نفر در لیست کشورهای دارای بیشترین گردشگر قرار گرفته و به رتبه ششم صعود کرد. امسال انتظار داریم پذیرای بیش از ۵۰ میلیون گردشگر باشیم.

شاخص‌ها و اصول اقتصاد کلان ترکیه بسیار قوی و سالم است. برای جذب بیشتر سرمایه‌ مستقیم به ترکیه تمام تلاش مادی و معنوی خود را انجام می‌دهیم و از سرمایه‌گذاران حمایت می‌کنیم. 

برای جلوگیری از تاثیر منفی برخی تنش‌های سیاسی ناشی از تحولات منطقه‌ بر همکاری‌ اقتصادی ترکیه با دیگر کشورها، حساسیت بسیار بالایی نشان می‌دهیم. 

شرایط مادی و تاریخی برای رشد اقتصادی و ارتقای سطح رفاه مردم در کشورهای اسلامی بسیار مناسب است. 

ترکیه در صدر کشورهای آماده مقابله با تاثیر جنگ‌های تجاری و نوسانات بازارهای مالی در جهان قرار دارد.

از شما برادران درخواست می کنم برای کمک به آلبانی جهت رفع مشکلات ناشی از وقوع زلزله اخیر در این کشور هر آنچه از دست‌تان برمی‌آید انجام دهید». 

false
true
true
true

false