×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
مهاجمان به پایگاه بگرام در نتیجه بمباران هوایی ناتوکشته شدند

بازدیدها: 1

نیروهای حمایت قاطع به رهبری ناتو در افغانستان اعلام کرده که همه مهاجمان گروه طالبان که امروز (چهارشنبه، ۲۰ قوس) به یک مرکز درمانی غیرفعال در نزدیکی پایگاه هوایی بگرام حمله کرده بودند، در نتیجه “یک رشته حملات هوایی” کشته شدند.

‘ماموریت حمایت قاطع ‘ با انتشار خبرنامه‌ای گفته مهاجمان در داخل این مرکز درمانی سنگر گرفته بودند و نیروهای حمایت قاطع در هماهنگی نیروهای امنیتی افغانستان پیش از حملات هوایی اهالی محل را مطلع ساخته و منطقه را مسدود کرده بودند.

نصرت رحیمی، سخنگوی وزارت داخله/کشور افغانستان نیز در توییتر خود نوشته که با کشته شدن همه‌ای مهاجمان این حمله پایان یافته و در نتیجه آن دو غیرنظامی کشته شده و ۷۰ تن دیگر زخمی شدند.

در اعلامیه ماموریت حمایت قاطع هم آمده که شماری از سربازان خارجی نیز در این حمله به “صورت سطحی” زخمی شدند.

پیشتر وحیده شهکار، سخنگوی والی پروان به بی‌بی‌سی گفته بود حوالی ساعت شش صبح امروز مهاجمان مسلح در جنوب پایگاه بگرام خودروهای بمب‌گذاری شده را منفجر کردند و بعد از آن وارد یک مرکز درمانی در نزدیک این پایگاه شدند.

خانم شهکار گفت شمار مهاجمان ده نفر بودند و آنها در داخل ساختمان این مرکز پناه گرفتند و درگیری برای ساعت‌ها ادامه یافت.

طالبان با انتشار بیانیه‌ای گفتند که‌ این حمله کار این گروه است. طالبان مدعی شده بودند که افراد آنها توانسته‌اند وارد پایگاه بگرام شوند.

افغانستان
وحیده شهکار، سخنگوی والی پروان به بی‌بی‌سی گفت که یک خودرو بمب‌گذاری شده صبح امروز در نزدیکی مرکز درمانی موسوم به کوریا منفجر شد

عبدالشکور قدوسی، ولسوال بگرام نیز گفته بود که نیروهای امنیتی افغان و بین‌المللی از مهاجمان خواسته‌اند که خود را تسلیم کنند و در صورتی که مذاکره با مهاجمان نتیجه‌ای نداشته باشد، عملیات نظامی علیه آغاز خواهد شد.

سخنگوی والی پروان گفت اکثر زخمی‌ها در اثر شکسته شدن شیشه‌های منازل شان زخم سطحی برداشته بودند.

بنا به گزارش‌ها در اثر این انفجار به مردم محل آسیب زیادی رسیده است. آمار اولیه تلفات این رویداد ۵۰ زخمی گزارش شده بود.

به نوشته بی بی سی: طالبان در حالی مسئولیت این حمله را به عهده می‌گیرند که نمایندگان آمریکا و این گروه در دوحه قطر مشغول مذاکره هستند. آمریکایی‌ها گفته‌اند که موضوع اصلی مذاکرات این دور روی کاهش “خشونت‌ها و آتش‌بس” متمرکز است.

اما سخنگوی گروه طالبان به بی‌بی‌سی گفت که تا زمانی‌که میان آمریکا و طالبان توافقی حاصل نشود، آتش‌بس نخواهد شد. سه ماه پیش دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا مذاکرات نمایندگان آمریکا و طالبان را که به مراحل نهایی رسیده بود، به دلیل کشته شدن یک سرباز آمریکایی در نتیجه حمله طالبان به صورت غیرمنتظره متوقف کرد.

افغانستان
نیروهای امنیتی افغانستان در نزدیکی محل انفجار

تصاویری که رسانه‌های محلی منتشر کرده‌اند نشان می‌دهد که برخی خانه‌های مردم در نزدیک محل انفجار ویران شده‌اند.

افغانستان
به گفته منابع محلی نیروهای خارجی و امنیتی افغان برای یک ساعت با شورشیان درگیر بودند

false
true
true
true

false