×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
راهپیمایی اعتراضی در استانبول علیه شرایط غیرانسانی در زندان‌های مصر

بازدیدها: 4

گروه همبستگی با زندانیان مصری در روز “۱۰ دسامبر روز جهانی حقوق بشر” برای آگاه سازی افکار عمومی جهان نسبت به شرایط نامناسب و غیرانسانی بیش از ۶۰ هزار زندانی در اسارتگاه های مصر پس از نماز عشا در مقابل مسجد فاتح استانبول راه پیمایی برگزار کردند.

در این راه پیمایی بستگان و نزدیکان زندانیان و اعضای گروه های مختلف انجمن های مردم نهاد نیز حضور داشتند و با در دست داشتن پلاکاردهایی با مضمون “مسلمان در برابر ظلم گردن خم نمی کند” به وضعیت بغرنج در زندان های مصر اعتراض کردند.

این معترضان با سردادن تکبیر و شعار “مردم مصر تنها نیستند” و “السیسی قاتل” تا پارک ساراچخانه راهپیمایی کردند.

همسر محمد البلتاجی از رهبران جماعت اخوان المسلمین که در مصر زندانی است و سنا البلتاجی مادر اسما البلتاجی که در جریان تظاهرات ضد کودتا در مصر کشته شده بود طی سخنانی در این راه پیمایی تاکید کردند: روز جهانی حقوق بشر برای مطرح کردن این موضوع در این راه پیمایی شرکت کرده‌ایم؛ در مصر خبری از حقوق بشر نیست و ما برای برقراری آن تلاش می کنیم.

سنا البلتاجی اظهار داشت: دخترم در جریان تظاهرات ضد کودتا در مصر به شهادت رسید و همسر و پسرم شش سال است که در زندان‌های مصر اسیر هستند. حتی اجازه نمی دهند همسرم داروهایش را مصرف کند. حدود ۶۰ هزار زندانی در زندانهای مصر هستند و ده ها نفر در سلول‌های انفرادی نگه داشته می شوند. کمترین و کوچکترین نیازهای انسانی نیز در این زندان ها تامین نمی شود.

وی تاکید کرد: رژیم السیسی ۶۰ هزار انسان را در زندان‌ها به مرگ تدریجی رها کرده که کسی نگوید آنها را کشتید. از افرادی که از ما حمایت کرده و در این فراخوان شرکت کردند قدردانی می کنیم. هرگز فراموش نکنید که کوچکترین حمایت شما امید برای زندانیان مصر است. حمایت برادران و خواهرانمان در ترکیه و دیگر نقاط جهان امیدی برای زندانیان مصر خواهد بود.

false
true
true
true

false