×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
معتقدیم که جنبش های آزادی بخش معامله قرن را نخواهد پذیرفت

بازدیدها: 22

«نکوداشت از مبارزات شهید سردار سلیمانی حامی آرمان‌های مردم فلسطین و تاثیرات آن بالای گفتمان صلح در افغانستان»

اما اینکه چرا نهاد جمعیت دوستی افغانستان وفلسطین و بخشی از مردم افغانستان از قاسم سلیمانی در کابل تجلیل به عمل می آورند؟

 باید گفت در خصوص مسئله فلسطین و بیت المقدس آنان باور دارند عملکرد آمریکا در قضیه فلسطین به صورت یک جانبه است بدون در نظرداشت حقوق ملت فلسطین  با حمایت تمام و کمال از اسرائیل برای اشغال فلسطین تحت عنوان «معامله قرن». قاسم سلیمانی همواره داعیه دار آرمان های مقدس مردم فلسطین برای رهایی بیت المقدس و سرزمین های فلسطین از اشغال صهیونیست ها بود و در مورد قضایای منطقه خاورمیانه و جهان اسلام سلیمانی سد محکمی بود در برابر توطئه های آمریکا برای تجزیه جهان اسلام و تضیعف محور مقاومت که قرار بود توسط آمریکا صورت گیرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین یارمحمد رحمتی یکی دیگر از سخنرانان این همایش بود وی در این همایش گفت که تمام گرفتاری ها و مصیبت های جامعه اسلامی، به عدم پایبندی به دستورات دینی مرتبط می شود.

آقای رحمتی گفت که دین اسلام، دین اتحاد، محبت، رحمت و مسئولیت پذیری است، اما متاسفانه امروز ما خود را تماشاگر می دانیم و به همین دلیل باید بدبختی، عدم پایبندی به دساتیر اسلامی را تحمل کنیم.

او افزود: فرعون های امروزی ادعای زیادی دارد و می‎گویند که ما باید در همه امور زندگی شما دخالت کنیم و همه این موضوعات به دلیل است که ما دستورات دین خود را کنار گذاشتیم و راه تسلط فرعون‌ها بر همه مناطق اسلامی را آزاد گذاشتیم.

رحمتی با بیان اینکه کشورهای اسلامی بعد از معامله قرن هیچ صدای از خود بلند نکردند، گفت سکوت مسلمانان باعث شد تا معامله قرن بر مردم فلسطین تحمیل شود، اما معتقدیم که جنبش های آزادی بخش این معامله را نخواهد پذیرفت.

 او گفت که با این معامله ننگین، قدس مکان مذهبی مسلمانان به عنوان پایتخت رژیم اسرائیل شناخته شده و سه میلیون آواره فلسطینی از حق بازگشت به خانه خود محروم می شوند و در حقیقت این معامله، به معنای به رسمیت شناختن اشغال‌گری محسوب می شود.

 رحمتی افزود: معامله قرن به معنای حل مساله فلسطین نیست، بلکه ترامپ با این کار قصد دارد تا با کمک لابی‌های اسرائیلی در انتخابات ۲۰۲۰ امریکا برنده شود و آنان با این معامله خاک کشور فلسطین را به رژیم اسرائیل تقدیم کردند.

 این عالم دین خاطرنشان کرد که امروز وقتی که مساله معامله قرن و شهادت سردار سلیمانی حامی مردم فلسطین و مقاومت افغانستان اتفاق می افتد، به این معنا نیست که امریکای جنایتکار قدرتمند است، بلکه قوی بودن محور مقاومت باعث دست پاچگی آنان شده است.

 رحمتی گفت که امروز امریکایی ها شعار حقوق بشر را سر می دهند، اما سردار رشید اسلام را در عراق به شهادت می رساند که این موضوع نشان می دهد که آنها هیچ ارزشی برای حقوق بشر و احترام به جغرافیای کشورهای مستقل ندارد.

 او در پایان بیان کرد که برای امریکا هیچ چیزی به جزء منافع شخصی کشورشان مفهومی ندارد. اگر منافع آنان ایجاب کند، هزاران نفر را خواهد کشت.

false
true
true
true

false