×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
حماس: جنایات اسرائیل علیه فلسطینیان پس از عادی‌سازی روابط با امارات افزایش یافته است

بازدیدها: 0

عبداللطیف القانوع، سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین «حماس» طی بیانیه‌ای اعلام کرد: اسرائیل پس از عادی‌سازی روابط با امارات متحده عربی جنایات خود علیه فلسطینیان را افزایش داده است.

وی افزود: تجاوزهای صهیونیست‌ها در شهر قدس به ویژه علیه مسجدالاقصی پس از عادی‌سازی روابط با امارات بیشتر شده است.

او ادامه داد: همچنین این اقدام اسرائیل را به ارتکاب جنایات بیشتر و اجرای طرح خود با استفاده از درگیر بودن جهان با ویروس کرونا تشویق کرده است.

اداره اوقاف اسلامی قدس روز ۶ سپتامبر طی بیانیه‌ای اعلام کرد که نظامیان اسرائیل با یورش به مسجدالاقصی اقدام به نصب تجهیزات صوتی و بلندگو در منطقه باب الاسباط در داخل مسجدالاقصی کرده است.

همچنین نظامیان به همراه لوازم و تجهیزات بالابر شروع به بالا رفتن از دیوار شمالی مسجدالاقصی کرده و تجهیزات صوتی نصب کردند.

– توافق امارات و اسرائیل برای عادی‌سازی روابط

گفتنی است دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا در ۱۳ اوت اعلام کرد که اسرائیل و امارات متحده عربی در خصوص عادی‌سازی کامل روابط دوجانبه موافقت کرده‌اند.

امارات متحده عربی سومین کشور عربی بوده است که با اسرائیل برای عادی‌سازی روابط توافق کرد. پیش از این مصر در سال ۱۹۷۹ و اردن در سال ۱۹۹۴ با اسرائیل نیز به توافق رسیدند.

واکنش حماس به رد طرح محکومیت عادی‌سازی روابط امارات با اسرائیل در اتحادیه عرب

واکنش حماس به رد طرح محکومیت عادی‌سازی روابط امارات با اسرائیل در اتحادیه عرب

حازم قاسم، سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین «حماس» در گفتگو با خبرگزاری آناتولی اظهار داشت: باعث تأسف است که اتحادیه عرب پیش‌نویس محکومیت عادی‌سازی روابط بین امارات و اسرائیل را رد کرد.

وی افزود: عدم توانایی اتحادیه عرب در صدور بیانیه‌ای در محکومیت عادی‌سازی، اسرائیل اشغالگر و دولت آمریکا را برای ادامه سیاست نابودی مساله فلسطین ترغیب می‌کند.

او همچنین تصریح کرد که باید اتحادیه عرب نماینده امت عربی که با عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی مخالف است، باشد‌.گفتنی است یک دیپلمات فلسطینی که نخواست نامش فاش شود پیشتر به خبرگزاری آناتولی گفت که اتحادیه عرب در صد و پنجاه و چهارمین نشست وزرای خارجه کشورهای عضو پیش‌نویس طرح پیشنهادی فلسطین در محکومیت توافق عادی سازی روابط امارات متحده عربی با اسرائیل را رد کرد.

false
true
true
true

false