×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
روحانی: بدون تعامل با جهان زندگی کردن بسیار سخت است

بازدیدها: 0

حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران در مراسم آغاز سال تحصیلی دانشگاه‌ها که به صورت ویدیو کنفرانس سخرانی کرد گفت: ما باید روی پای خودمان بایستیم و به درون بنگریم و از توانمندی داخلی استفاده کنیم اما این واقعیت هم هست که بدون تعامل با جهان زندگی کردن بسیار سخت و گاهی ناممکن است. ما باید بتوانیم آنچه تولید می‌کنیم صادر کنیم و در مواردی که چیزی در داخل موجود نیست، بتوانیم آن را وارد کنیم.

رئیس جمهوری ایران با اشاره به کاهش درآمدهای نفتی کشورش تصریح کرد: این یک واقعیت مهم است که درآمدهای نفتی کشور که در سال ۱۳۹۰ بیش از ۱۲۰ میلیارد دلار بود در سال گذشته به اندکی بیش از ۲۰ میلیارد دلار کاهش یافته است و این نشان می دهد که با چه مشکلاتی جامعه ما روبرو است.

وی همچنین گفت: باید روی پای خود بایستیم و شرایط تعاملی با جهان را فراهم کنیم چرا که دشمن می خواهد رابطه ما با جهان را با اخلال مواجه کند.

روحانی تصریح کرد: همانطور که مواد اولیه یا حتی خود نیازهای بهداشتی و درمانی را گاهی نیازمندیم که وارد کنیم و به کشور بیاوریم باید بخشی را که مازاد نیازمان است را بتوانیم صادر کنیم و باید بتوانیم این مشکلات را در فضای امروز برطرف کنیم.

رئیس جمهوری ایران با بیان اینکه اگر آمریکا در حوزه اقتصادی توانسته با ایران مقابله کند اما تلاش‌های آنان را در زمینه سیاسی و حقوقی ناموفق دانست و اظهار کرد: آمریکا الان که به پایان فرصت یک‌ماهه خود برای پیروزی در برابر ایران نزدیک می‌شود و مدام هم می‌گوید در پایان یک ماه به موفقیت می‌رسد، حتی نتوانسته است کارش را در این زمینه شروع کند و حتی شورای امنیت به طرح آمریکا تا امروز توجهی نکرده است.

false
true
true
true

false